Nippon Groove Szilveszter 2008-2009

2008 December 31 - 21:00

Könyvtár Klub

DJk: Case & Ji-chan

 

Miután a 2007 végi szilveszteri party minden várakozást felülmúlóan jól sült el, nem is volt kérdéses, hogy most, hogy megint eltelt egy év, újfent egy Nippon Groove bulival zárjuk majd az esztendőt. Ezek ugyebár abban különböznek a Kék Yukban futó Nippon Shoxx partyktól, hogy míg ott a visual kei, meg úgy általában a rock van előtérben, itt (amellett, hogy persze van itt is olyasmi) sokkalta vegyesebb a zenei kínálat és szó szerint mindenféle Japánban meghonosodott műfaj előlerül, amire lehet tánconi, meg bulizni. Míg az első szilveszteri megmozdulás előtt még elég sokan voltak akik kicsit aggódtak, hogy milyen is lesz ez a vegyes-zenés dolog, miután az, nomeg a nyári folytatása is igen jól sikerült, most már nem igazán volt ilyesmi kétkedés, éppen ellenkezőleg, sokan direkt a megszokottól eltérő stílusa miatt várták a bulit.

A helyszín kérdése elég sok fejtörést okozott, mivel az Astoriánál, az ELTE épületében található Könyvtár Klub már előző szilveszterkor is kicsit szűkösnek bizonyult, pedig akkor "csak" nagyjából százhatvanan voltunk, most ellenben (főleg a nyári NG négyszáz fős rekordja után) lényegesen több emberre számítottunk. Végül azonban mégiscsak maradtunk a régi helyen, amiben nagy szerepet játszott az, hogy amikor kora ősszel dönteni kellett a dologról, úgy volt, hogy az év végéig befedik és a klubhoz csatolják a bejárat előtti, lépcsőben végződő részt, ezzel jócskán megnövelve az alapterületet. Ez azonban végülis nem történt meg és mi ekkor kezdtünk aggódni, főleg, hogy már késő lett volna más helyszín után kutakodni. Emiatt is nem volt végül különösebben túlhirdetve az esemény, a cukker kis télies flyer is csak a legalapvetőbb helyekre került ki online (érdekes, hogy ennek ellenére bekerültünk az origo szilveszeri ajánlójába is, ami azért nem semmi dolog, főleg, hogy mennyi rengeteg buli volt városszerte amiről egy szó nem esett ott). Végülis azonban az aggodalom alaptalannak bizonyult és, ha picit néha szűkösen is, de pont elfértünk, annak ellenére, hogy nagyjából százzal voltunk többen mint tavaly.

A kezdés szokás szerint kilencre volt kiírva, de már mikor egy órával korábban megérkeztem, akkor is több kis, ruházat és frizurák alapján eléggé egyértelműen a mi bulinkat becélzó társaság gyülekezett az Astoria aluljáróban. Az ELTE portája mellett befordulva konstatáltam, hogy semmi nem változott, továbbra sem igen égnek az egyetem épületei között levő lámpák, így majd teljes sötétben kell átbotorkálni az udvaron a klubhoz levezető lépcsőkhöz, de legalább hó nem volt mint előző évben, így maga a lépcső most kevésbé volt életveszélyes. Bent se változott sok minden, de az azért látszott, hogy kicsit kipofozták a helyet, nomeg az asztalok, most sokkal praktikusabban voltak elrendezve, aminek nem kis szerepe volt abban, hogy végülis elfértünk és még a legnagyobb csúcsforgalomban sem volt gond az eljutás a terem egyik végében levő DJ-pulttól és tánctértől a túloldalon levő bárhoz, ami pedig előző évben felért egy kisebb fajta artistamutatvánnyal.

A hangcuccal volt némi para, mert mikor kipróbáltuk Ji-vel, hogy minden megy-e rendesen, kiderült, hogy a hangfalak közül össz-vissz egy szól, de a helyiek szerencsére pár perc kábelbogarászás után megoldoták a helyzetet, habár a mélynyomók később, a buli alatt is rendszeresen elszálltak, amit menetközben igyekeztünk korrigálni, de szerencsére komolyabb fennakadást nem okozott végül ez sem. Nem sokkal fél kilenc után, mikor végre sikerült mindent helyrepofozni és a jegyszedők is megvoltak a készülődéssel, ki is nyitottunk, mivel ekkorra már jókora sor kígyózott a bejárat előtt. A belépő egyébként, az előző évhez hasonlóan, újra 2500 volt, amiből most hatszáz forintot lehetett lefogyasztani a pultnál, vagyis a jegyet helyettesítő karszalag mellé mindenki kapott egy csini kis kupont is. A tömeg vicces módon, a legutóbbi Nippon Shoxx bulihoz hasonlóan, most is pont akkor kezdett el beözönleni, amikor az addig döcögő belassult reggae és hiphop zenék után a minimalista, küttyögős The Misidia Monarchy remix került be Akiko Kiyama-tól és végül maradt is ez a vonal a hivatalos, kilenc órai nyitásig, meg még utána is egy ideig, amíg a bejárat előttől egészen az udvar közepéig kanyargó sor el nem fogyott. Ezután a tücc-tücc techno vonalat szépen, fokozatosan felváltotta a már közönségbarátabb disco-electro irány, amire páran már el is kezdtek mozgolódni, míg a többség még az igen gyorsan betelő ruhatárral és a helykeresgéléssel volt elfoglalva. Végül, ahogy várható volt, a Boom Boom Satellites Exposed albumának nyítódarabja és az utána következő Aural Vampire szám volt az, ami úgy igazán beindította a dolgokat és innentől kezdve egészen hajnalig nem volt olyan, hogy üres lett volna a tánctér. A zenék a két korábbi NG bulinál is vegyesebbek voltak és jópárszor kalandoztak el olyan előadók dolgai felé, akiket esélyes, hogy nem sokan ismertek, de vagy az összegyűlt közönség volt most nagyon nyitott, vagy a hangulat volt annyira jó, hogy szinte mindegy, hogy mi szólt, amig táncolható volt a zene, addig táncoltak is rá egy csomóan. És a táncolhatóság volt végig a fő szempont, szóval azzal sem lehetett gond, így már jóval éjfél előtt tetőfokára hágott a hangulat és nem is igen mozdult el onnan sehova.

Ji egyrészt most is előszedte olyan standard darabjait, mint a 2008 NS bulijainak egyik legnagyobb közkedvencévé vált Tokyo Drift, nomeg DJ Technorch és társainak hardcore cuccai, egyébként pedig ő vitte nagyrészt a KPop, boyband és vk vonalat az este, s iccaka folyamán. Mindeközben én össze-vissza csapongtam a legkülönbözőbb műfajok közt: nálam is becsúszott némi JPop, valamint volt persze Shibuya-kei, RnB, dancehall, indie-rock, drum'n'bass (Cycheouts Ghost, yeah!), electro (Capsule természetesen), ska (igaz, ebből most csak a standard Tokyo Ska Paradise Orchestra), plusz egy-két egyéb ez-az, mint pl. Rip Slyme és Halcali. Éjfél környékén azért nálam is előkerült a vk/JRock vonal, viszont természetesen a Nagy Pillanat előtt pár perccel elhallgatott a zene, hogy mindenki felfigyeljen arra, hogy hohó, mindjárt új év lesz, nomeg becélozza a bárpultot a speckó, százforintos pezsgőért. No, jó, igazából nem igaz, hogy teljes csend lett volna ezen idő alatt, mivel, kihasználva, hogy senki sem figyel arra, hogy mi is szól, becsempésztem egy maratoni Merzbow remixet, vagyis a legeslegelső Marco Polo Club-os Nippon Shoxx előzmény warm-up-ja óta először, újra volt zajzene is egy buliban.

Tanulva a tavalyi esetből, amikor az egyetem wifi-je, nagyszerűen időzítve, pont éjfél előtt szállt el, ezzel elszabotálva a betervezett visszaszámlálást és káoszt okozva, mert senki nem tudta, hogy az össze-vissza járó órák közül melyik is a pontos, most még otthon beállítottam egyet másodpercre pontosra, plusz összedobtam egy percnyi pittyegést, ami le is ment 23:59:00 kezdettel, hogy garantáltan ne csússzon semmi hiba, s bizonytalanság abba, hogy mikor is kezdődik 2009. Éjfélkor kitört a nagy koccingatás, ölelkezés, hurrázás, miközben a háttérben továbbra is a Merzbow szám zúgott a maga vidám monotonságában. Amikor kicsit csitultak a kedvélyek, előkerült a leges-legvadonatújabb Buck-Tick dal, ami annyira friss, hogy még csak PV-ripként létezik, de aminél logikusabb választást amúgy sem lehetett volna kitalálni évkezdésnek. Ezután egy kicsit maradt még a rockosabb vonal, majd újra beütött az eklektika.

A következő kalandosabb rész a spontán Para Para blokk volt, ami nem volt betervezve egyáltalán, de a PP fanatikusok, amint meghallották, hogy EuroBeat megy, azonnal lecsaptak a lehetőségre és elkezdték a korreografált kalimpálást, amihez persze azonnal csatlakoztak még jópáran, instant tánciskolává változtatva a DJ pult előtti részt. Ekkorra egyébként már szépen belaktuk az egész klubbot, kialakultak a kis asztaltársaságok, hegyekben álltak a kabátok mindenhol, hátul, az oszlopok mögött és a mindig foglalt csocsóasztal mellett, a foteles rész is tele volt, a pultnál is állt a sor, a ruhatár és a kissé gyanús állapotban levő, de egyébként is igen lepukkant wc-k körüli részen is mindig nyüzsgés volt, de még kint, a bejárat előtt is majd mindig volt valaki, a nagy hideg ellenére, habár oda azért inkább csak azok merészkedtek, akik rosszul voltak, vagy némi friss levegőre vágytak a bent gomolygó füstös izé helyett. Nomeg természetesen a tánctér is tele volt mindig, ahol aszerint váltakozott az ugráló társaság összetétele, hogy éppen milyen zene ment, de voltak akik tényleg majd végig ott voltak, függetlenül attól, hogy éppen vk ment, vagy RnB, vagy éppen d'n'b. Úgy nagyjából három körül kezdett szépen lassan fogyogatni a tömeg, de még az ötórás befejezésnél (ami persze megint egy őslelet enka volt) is egész sokan maradtunk.

Vagyis szerencsére sikerült megint egy nagyon korrekt kis évzáró bulit összehozni, remélhetőleg 2009 végén majd újra összejön a dolog, hogy hol az még persze kérdéses, itt max akkor maradunk, ha tényleg megvalósul addig a bővítés. De persze addig is lesz egy halom party, remélhetőleg koncertek is, a tervek szerint a nyári, szabadtéri NG bulikból is sorozatot csinálunk idén, vagyis megint nagyon eseménydús kis évünk lesz. Legközelebb január 30-án találkozunk, 2009 első Nippon Shoxx-a alkalmából, a Kék Yukban, addig is újfent Boldog Új Évet mindenkinek és reméljük mindenki aki eljött a kis szilveszteri összejövetelre legalább olyan jól érezte magát mint mi.


 

*Case
Akiko Kiyama-The Misidia Monarchy (JLPS Remix)
Ackky-River Side
Cycheouts Ghost-Nodule Point
Junji Kanari-Megasamete
Co-Fusion-Acorn
Sora a.k.a. DJ Sodeyama & Gonno-I'm Not
Nagano Kitchen-Asama (West)
Coldfeet-Boom, Clang, Bang (Morel Remix)
Kaz Nishimura-Bleeper
Cro-Magnon-kai-ho
Capsule-The Time Is Now
Boom Boom Satellites-Upside Down
Aural Vampire-Preservative Woman
Comoesta Yaegashi vs. Paradise Yamamoto-Latin Panic!
Captain Funk-Twist & Shout
Fantastic Plastic Machine-Please, Stop!
Koda Kumi-Get Up & Move!!
DBSK-Mirotic
Foxxi misQ-Luxury Ride (feat. Zeebra)
Norisiam X-Pop Them Bottles (album mix)
Malice Mizer-Beast Of Blood
Kat-Tun-Lips
Blankey Jet City-Spaghetti Hair
The Telephones-sick rocks

*Ji-chan
DJ Doc-Play
Iosys-Doll Gabber
Caramell-Caramelldansen
Akira Yamaoka-April Fool's Song
Malice Mizer-Illuminati
D'espairsRay-In vain
metronome-isshukan
DBSK-Rising Sun
Big Bang-Number 1
Teriyaki Boyz-Tokyo Drift
NEWS-sayaendo
Tomohisa Yamashita-daite Senorita
DBSK-Tri-Angle
Seo Taiji and Boys-Nan Arayo
Dir en grey-Obscure
Malice Mizer-N.p.s N.g.s

*Case
the GazettE-Leech
Girugamesh-Evolution
Boom Boom Satellites-Shut Up And Explode
Metronome-zetsubousan
Maximum The Hormone-chu chu Lovely muni muni mura mura purin purin boron nururu rero rero
Vamps-Love Addict
OVe-NaXx-Ovekeyashiki
Merzbow-Elephants Memory (Panasonic Remix)
-- 2009! --
Buck-Tick-Galaxy
Alice nine-Rainbows
Sadie-Psychedelic Chemical Movie
Dir en grey-Clever Sleazoid
Kenichi Asai-Atomic Bomb And Milk Shake
Kyoko Fukada-kimi no hitoni koyshitru
Kiki & Kika-Easy Busy (Different Version)
Galulu-Boom Boom Meccha Maccho!
Joe Banana-Dum Dum Pistol
Domino-Play With The Numbers
Franz Tornado & Yamanba-Girls-Ganguro
DJ Ozma-Age Age Every Night
AAA-Let It Beat
Art-School-Illmatic Baby
Capsule-Megalopolis
Koda Kumi-Taboo
Lisa-It's On
Munehiro-Boom Boom Dancehall!!
Fire Ball-999rulaz
Cycheouts Ghost-Hit Man (DJ Indra & Blizzard Mix)

*Ji-chan
Cycheouts Ghost-Yellow Fantazy
DJ Technorch-Japanese Hardcore
Fanatic Crisis-Pacifist
Rhymester-Heat Island feat. Fire Ball
Ska Ska Club-Sound Connection
Gackt-Vanilla
Tank-KO One
Ayumi Hamasaki-Moments (x dj KENTARO)
Aural Vampire-Innsmouth
Kat-Tun-Keep The Faith
AnCafe-Maple Gunman
Fahrenheit-chu shen ru hua
Mucc-bouzen jishitsu
Gazette-anata no tame no kono inochi
GLAY-biribiri Crashmen
Seo Taiji-Internet War
D'espairsRay-Forbidden
Dir en grey–The IIID Empire
Anna Tsuchiya-Bubble Trip
Himitsu Kessha Codomo A-rettou jidai
DBSK-Oh
TM Revolution-Resonance
Merry-haraiso
Miyavi-shindemo Boogie-Woogie
Versailles-Zombie
Gazette-the $ocial riot machine$
Lee Jung Hyun-wa

*Case
Boom Boom Satellites-Easy Action
Capsule-MUZiC
Rub-A-Dub Market-Dem a Madness
Tokyo Ska Paradise Orchestra & Puffy-hazumu rhythm
Halcali-Cyborg oretachi
Capsule-Jumper
Aural Vampire-Darkwave Surfer
Rip Slyme-Bubble Trouble
Gazette-miseinen
Dir en grey-Stuck Man
Kana-Chocolat
Buck-Tick-Do The 'I Love You'
Kenichi Asai-Fixer
Soft Ballet-Optimal Persona
Cycheouts Ghost-What A Jungle
DJ 100mado (hyaku mado)-Gangsta Stone100
Koda Kumi-Juicy
Dabo-suupaabakkushan feat. Ai
Namie Amuro-Namie's Style
AAA-Q
TM Revolution-Hot Limit
Toshiya Arai-Sabre Dance (Khatchaturian) ~ Sabres Of Boss Mix

*Ji-chan
Miyavi-Neo Visualizm
Merry-Japanese Modernist
lynch.-Enemy
Gazette-Anti Pop
X-Orgasm

*Case
Anna Tsuchiya-Ah Ah
Mama Guitar-Thomas Is An Affected Man
Hazel Nuts Chocolate-Humpty Dumpty Rag
Yukio Hashi & Sayuri Yoshinaga-itsudemo yume o