Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 May 28 Tue, 9:08 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 889 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 60  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 21 Mon, 7:41 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
Mona wrote:
2006.08.21., hétfő -i bejegyzés..asszem még ez van legfelül az első bekezdés után lehet jó kis beszámolót olvasni a tüzijátékról.


nem semmi leírás!

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 21 Mon, 8:13 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Case wrote:
Mona wrote:
2006.08.21., hétfő -i bejegyzés..asszem még ez van legfelül az első bekezdés után lehet jó kis beszámolót olvasni a tüzijátékról.

hjaj, a köcsögblog. :dead:


hajjaj a sátán igen xD

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 23 Wed, 11:53 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Mona wrote:
Case wrote:
Szerintem a vk azért irreális némileg Japánon kivül, merthogy ez a müfaj nagyon mélyen az ottani kultúránban gyökeredzik, habár szerintem nem igazán a hagyományos kulturában, mint ahogy Mona mondta (habár persze onnan is vannak elemek, mint a speckó énektechnika amit sokan használnak. a nemi jegyek keverése és az egész androgün dolog ellenben imho sokkal inkább gyökerezik a glam-rock-ban, mint a kabukiban, habár sok nyugati szerzö ezt láthatóan nem így látja, de szerintem egyszerüen nem ásták bele magukat eléggé a müfaj kialakulásának körülményeibe). Sokkal inkább van arról szó (mint ahogy itt is ki van fejtegetve), hogy a japán kultúra azon képessége érezhetö itt is, hogy nagyon hajlamosak arra, hogy külföldi mintákat átvéve és azokat más hatásokkal és a saját kulturájukkal és sajátos hozzáállásukkal keverve valami teljesen újszerüt hozzanak létre. Ez a japán történelem számos pontján észrevehetõ, kezdve az õsi, kínai kulturális, irásrendszeri, megstb behatásoktól a mai napig. Zeneileg legjobb példa erre a visual, nomeg a Shubuya-kei, de szinte minden más müfajban is érezhetö ez a tulajdonság több-kevésbé (az újabb példák közt ott vannak a populáris jazzbandák, mint az Ego-Wrappin', Paris Match, Orange Pekoe, stb, vagy föleg a hip-hop, a kisérleti elektronika és a noise keresztezéséböl születö lenyügözö mutációk.) Node kezdek elszaladni a témától. Csak annyit akartam ezekkel mondani, hogy az egész vk müfaj és a körülötte kialakult szubkultúra valami nagyon, nagyon jellegzetesen japán dolog, ami az országon kivül, a gyökereitöl elvágva eléggé nehezen adható vissza hitelesen és a ti zenekarotok egy olyan kisérlet, amiböl tényleg születhet valami érdekes, mert a koncepció alapban érdekes, habár az egész beinditása sikerülhetett volna némileg összeszedetebben és átgondoltabban is, de nem igazán érzem úgy, hogy magához a visual kei-hez sok köze lenne.



építõ jellegû vita lenne ha ebbe belefolynánk (ilyenbõl is kevés van) de ennek ellenére tartom az állításomat. A glam-ben voltak embrek akik ezt megalkották és lefektették az iránymutató mérföldköveket és az is igaz hogy japán az aki úgy tud lopni mindenhonnan hogy azt késõbb olyan értékes egyvelegként (ötvözve saját kultúrájával) képes prezentálni hogy senki nem vádolja õket plágiummal. Én mindig abba a hibába esem hgy számomra a trú VK az a malice mizer.. a mai nu-metat (vagy extrém metal hogy ne kövezzenek meg) irányokkal átitatott VK-ként aposztrofált zenekarokat nem tartom annak ( a dirut sem). És a MM erõs színházi párhuzammal rendelkezett. Én ebbõl indulok ki ezért eröltetem a kabukit... ettõl függtelenül igazad van. Az már csak nézõpont kérdése hogy ki melyik oldalt eröltetei(glam,kabuki). A lényeg azonban változatlan: az egyedülálló kultúrális jegyek nem teszik lehetõvé ezeknek a stílusoknak a hiteles prezentálását japánon kívül.

Nah, akkor áthozva a másik topicból, folytassuk itt a csevegést erröl.. :grin:

Szerintem az egész kabukis félreértés, amit a nyugati, a témával foglalkozó újságírók emlegetnek, onnan ered, hogy nem nagyon nézik meg azt, hogy hogyan kezdödött ez az egész japánban, hanem az elsö benyomásokból vonnak le következtetéseket. Az elsö benyomás meg általában mondjuk a Malice, nomeg olyan kimonóban szaladgáló zenekarok, mint az Onmyoza vagy a Kagrra. Közben ehhez az egész nagyon teátrális, egyes esetekben részben a tradicionalis kulturaban gyokerezo dologhoz az elején abszolúte semmi köze nem volt az egésznek. Eppen ellenkezoleg: akkor volt egy halom fiatal, aki oda volt az amcsi és európai hair-metal, meg glam-rock bandákért és valami olyasmit akart csinálni és gyakorlatilag szinte egy-az-egyben vették át a külföldi receptet, csak (jó japán szokás szerint) csavartak rajta egy kicsit és bizonyos dolgokat még szélsöségesebben csináltak, mint a példaképek (gondoljunk csak az X-Japan-os hajakra.. :D). Es ezt az egész androgün, nöies kinézet is alapban a glam vonalról jött és a korai X, meg a többi akkoriban aktív banda videói és képei nem sokban tértek el mondjuk egy Mötley Crüe, vagy Hanoi Rocks cucctól. Aztán ugye a '90-es évek elején jöttek az egyéb hatások, föleg a goth/dark-rock vonal felöl (ahol megintcsak nem újdonság az androgün kinézet), meg a mindenféle egyéni ötletek (habár a személyes teóriám szerint a Malice Mizer a Wink pop-lány-duó egy PV-jéböl szedte szinte minden ötletét... xD [ez persze baromság, de az a PV akkoris tökolyan.. xD']) és ebböl alakult ki az ami a mai vk cuccok alapja, de nagyon kétlem, hogy volt akárki akkoriban, akinek megfordult volna a fejében az egész kabuki téma, vagy bármi ami a tradicionális japánnal kapcsolatos, leszámítva persze egy-két random, ilyesmi vonalon mozgó fotózást. A Malice nagyszabású szinpadi showmüsorainak is sokkal inkább volt köze valami horror-szinházhoz, mint akármihez ami akárcsak távolról is emlékeztetne a kabukira. Az elsök akik igazán tudatosan kezdték el bevinni a japán kulturát a visual vonalba, azok az eroguro/angura bandák voltak akik viszont csak 1999/2000 fele bukkantak fel, meg akikröl a kedves cikkírók elöszeretettel el is feledkeznek, pedig...! (ahh, meg kellene már írni a kiegészítést a JRock történeti cikkecskéhez.. v__v)
Persze a több énekesnél (Kiyoharu! xD) nagyon feltünö fura énekstílus tényleg a hagyományos énektechnikákon alapul, de ezt leszámítva szerintem szinte nulla valóságalapja van ennek a tradicionális hatás dolognak, amit annyira eröltetnek egyes cikkírók (mint pl. a nemrégiben megjelent német vk magazin is tele volt kabukival meg gésákkal, de ez imho csak a külföldiek tipikus misztifikációs kényszere miatt volt, ami mindig elöjön, ha Japánról van szó. ^^)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 23 Wed, 12:09 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
én amúgy visual keiről japán zenéről semmit nem olvastam leszámítva száz éve a te stílus bemutató írásodat itt az oldalon. Szal a zenekarokat innen ismertem meg a fórumról..azóta meg úgye én is megtanultam keresni meg ilyesmi..

Szal abszolut saját vélemény amit írtam.. az persze igaz hogy ez ügyben keményen félművelt vagyok, úgyhogy hiszek neked. Persze az egészséges vita szellem jegyében közlöm hogy "nekem van igazam" ;)

Másrészt viszont a japán embertipusba valahogy jobban élnek a régebbi kultúrális értékek. Persze ezek formálódnak köszönhetően hogy napi 24 órában velük él ez a dolog. Nem is arra gondolok hogy mosogatás közben 1000 éves népdalokat fütyörésznek meg a gyerekek szamuráj-karddal belezik ki egymást az iskola-udvaron. Hanem az a belterjes,introvertált társadalom fejlődés ami náluk volt-van, a génjeikbe véste azokat a szokásokat amik a régmúltban alakultak ki és már szinte ezzel születnek. És ez leginkább az a fura szemléletmód meg viselkedés aminek csodájára jár a fél világ. Ebben benne van az is hogy lenyúlnak mindent ami tetszik neki és gyúrnbak belőle valami japánosat. Szal a kabuki valszeg egy zsákutca a részemről. És ha kultúráról beszélek akkor sem konkrét dolgokra célzok hanem arra a globális háttérre ami ilyenre formálta az ottani embereket . Pont ezért gondolom hogy ennyire sehol nem alakult ki sajátságos pop-kultúra mert máshol egyrészt sokkal hígabb a társadalmi szemlélet és életfelfogás, másrészt ugye a nemzetközi mainstream (a szar igénytelen tömeg zene) megköveteli a buta leegyszerűsitett userfriendly zene-gyártást.

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 21 Thu, 8:20 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Apr 12 Wed, 12:52 pm
Posts: 2903
Location: home
anoo... lenne egy kérdésem...

hallott már valaki a D[di:] nevű bandáról akiknek női énekesük van? és ha igen... ez az illető lenne oly szíves és megmutatná, h hol lehet zenét letölteni tőlük?^^ meg persze az is érdekelne, h egyáltalán kik ezek! o_O

köszi előre is!^^

_________________
~part of team UNDERSOUNDZ bringing k-hiphop news to you!~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 22 Fri, 7:39 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Doll wrote:
anoo... lenne egy kérdésem...

hallott már valaki a D[di:] nevû bandáról akiknek nõi énekesük van? és ha igen... ez az illetõ lenne oly szíves és megmutatná, h hol lehet zenét letölteni tõlük?^^ meg persze az is érdekelne, h egyáltalán kik ezek! o_O

köszi elõre is!^^

nem zenekar, hanem szoloenekesno. ^^ amm.. infot meg zene most igy hirtelen nem tudom hol lehetne, majd este utanakeresek ^^

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 22 Fri, 7:56 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Apr 12 Wed, 12:52 pm
Posts: 2903
Location: home
Case wrote:
nem zenekar, hanem szoloenekesno. ^^ amm.. infot meg zene most igy hirtelen nem tudom hol lehetne, majd este utanakeresek ^^


Oh! kösziii!^____^

_________________
~part of team UNDERSOUNDZ bringing k-hiphop news to you!~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 22 Fri, 3:17 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Doll wrote:
D[di:]

Ha tudsz torrentekkel operálni, akkor nagy mázlid van/lesz, mert most van a Jpopsukin "előzetesben" (magyarul még nem fogadták el, de gondolom ma vagy holnaptól fenn lesz) egy D[di:] diszkográfia. :)
ITT a linkje, de egyelőre nem lehet még semmit kezdeni vele.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 22 Fri, 4:52 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Apr 12 Wed, 12:52 pm
Posts: 2903
Location: home
Igazán köszi Jigsaw, de nem használok(és nem is értek.XD) a torrentekhez! -___-"" túl megy a technikai határaimon(no meg a gépemén is) XDDD

_________________
~part of team UNDERSOUNDZ bringing k-hiphop news to you!~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 22 Fri, 5:07 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Doll wrote:
Igazán köszi Jigsaw, de nem használok(és nem is értek.XD) a torrentekhez! -___-"" túl megy a technikai határaimon(no meg a gépemén is) XDDD

Oké, értem én. xD
Ha pár napig nem történik semmi változás a D[di:] cuccait számát tekintve, akkor én szívesen leszedem neked onnan és feltöltöm valami "emberibb" helyre... :) Amúgy se olyan nagy (kb. 160 mega, ez 2 albumot és 1 single-t tartalmaz, ez a discography). ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 22 Fri, 6:41 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Apr 12 Wed, 12:52 pm
Posts: 2903
Location: home
Nagyon kedves tőled!^^ Megköszönném!^__________^ :hug:

_________________
~part of team UNDERSOUNDZ bringing k-hiphop news to you!~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 22 Fri, 7:06 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2006 Mar 31 Fri, 3:45 pm
Posts: 304
Location: ~Weirdo's Forest
nah ha már D-nél tartunk engem is érdekel...nekem egyáltalán nem jön mer tonberry-s volt a torrent (asszem) viszont az jóbban idegesít h sehogy se tok infókat szerezni meg képeket róluk..(a keresőben ugyebár veszett dolog nagy dé betűk után nézelődni...:)) szóval ha már úgy is róla van szó vmi info-oldalt v ilyeneket tud vki nekem adni róla?

_________________
egyik blogom másik blogom (taiwani élmények) dorama listám twitter facebook tumblr


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 22 Fri, 7:47 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Na ácsi. :D EZ a D és EZ D[di:]. Csak hogy ne legyen félreértés. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 22 Fri, 8:29 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2006 Mar 31 Fri, 3:45 pm
Posts: 304
Location: ~Weirdo's Forest
upsz akkor bocsi:) én arra a D-re gondoltam de éppen ez (D [di:]) is jöhet... :oops: azér csodálkoztam h hogy lehet a D énekese lány...(van tőlük pv-m...)

_________________
egyik blogom másik blogom (taiwani élmények) dorama listám twitter facebook tumblr


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 22 Fri, 9:24 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Hát, D-től van egy tonnányi cuccom, D[di:]-t még mindig nem tették fel végleg jpopsukira, szóval szóljon aki akar D-től (a visual bandától) valamit, de azt pontosan cím szerint, ha lehet. xD


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 889 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 60  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group