Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 May 23 Thu, 9:45 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 889 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jan 23 Mon, 9:59 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Jan 08 Sat, 11:44 pm
Posts: 254
Location: Hallo? 2-es elme, tessék.
Mona wrote:
Mana is irritáló arcoskodó valaki akiről igazából egy pozitívumot lehet megemlíteni az utóbbi időben...azt hogy valószínűleg jó üzelember (üzletasszony:) ) igazából nem akarom végigszidni a japán zenei paletta össze feltünőbb tagját..de mana is egy jó példa arra hogy a nagyon keményen kitalált és megtervezett zenei gépezet hogy mehet a zene rovására.. bár ez működött a malice-ben a moidix..ban már kudarcot vallott...


Mana miért lenne arcoskodó? O.o Csak azért mert nem ült le a Malice feloszlása után, hanem folytatta a karrierjét? Nem hiszem, hogy bárki ezt mondaná a többiekre, legyen az Közi, Klaha, vagy éppen Gackt...
Az pedig, hogy mi megy a zene rovására, az pedig szerintem relatív... Mert ennyi erővel érvelhetnék Laruku-vel, akiknek minden jót tett, csak a két éves szünet és a szólókarrier nem... pedig előtte zseniláis zenjéük volt...

Zoska wrote:
Mana meg valóban irritálóan dogmatikus. Bő 13-15 éve kitalálhatott egy stílust, egy mondanivalót, mondhatni egy világot, és azóta mereven tartja magát hozzá, nem hajlandó elfogadni mások véleményét. De megteheti, mert amit kitalált, az tulajdonképpen egyedi (volt), és jó (volt). Csak mostanra kezdte el szúrni mások szemét, hogy nem képes megújulni, úgyhogy tulajdonképpen jól csinálta, amit csinált. Rajongói meg így is vannak. Csak hát lassan egyszemélyes bandát lesz kénytelen alapítani, mert nem marad ember, aki hajlandó lenne vele együtt dolgozni.


Igen, kitalált egy stílust, ami, ha a mai napig nem maradt volna fent, akkor a klasszikus Visual Kei szinte nem is lenne, mert a zenei piac túlelítődik a 'scarry-hulla-psycho' rock-kal. És szerintem igazá nem árt, hogy valai nem hagyja elsodortatni magát a gyorsan változó divat-rock hullámokkal...

Zoska wrote:
A Ji-féle példára visszatérve: Shinya motivációjára tényleg kíváncsi lennék. Az egész vk-iparban talán pont ő tűnik a legnyugisabb, legkiszámíthatóbb embernek, az interjúkból is az jön le, hogy alapvetően unalmas (vagy csak pokoli zárkózott). Miért pont ő került be egy olyan bandába, mint a Deg (ahol durvák a szövegek, a kis Kyo meg elég beteg dolgokat produkál)? Egyáltalán hogy tűrik a többiek Kyo ténykedéseit?


Shinya motivációja szerintem végtelenül egyzsreű: szereti azt amit csinál... és nem kell nagyszájúnak és hangosnak lennie ahhoz, hogy ő most felhívja magára a figyelmet, hogy"Hé, itt vagyok!", mert nem a stílusa, és ezt végtelenül meg tudom érteni... Ha valaki nem akar oldalhosszakat teletölteni a magáról szólósztorikkal, az még nem azt jelenti rögtön, hogy ő a Világ legunalmasabb alakja, csupán nem szereti kifecsegni a magánéletét.
Amúgy pedig meg lehet figyelni, hogy teljesen odaillik a DeG-be, és egyrészt pont azért, mert ilyen a stílusa, másrészt pedig szerintem a dobolásban éli ki magát, így nem művel olyan meghökkentő és sokkoló dolgokat, mint Kyo.
Aki mellesleg csak azt teszi, amire lehetősége van, mivel előtte nincs semmilyen hangszer, amivel levezethetné a "koncert-feszültséget", tehát ő önmagával fejezi ki a dolgokat, mondjuk meg őszintén, igen nagy sikerrel.

_________________
~Feel up! Come on!~

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jan 23 Mon, 11:25 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Mona wrote:
Azt hiszem talán az lehet zavaró hogy azért mi alapból nem a legpopulárisabb vonalért rajongunk ..én mindig akkor kapok észhez amikor ezt írod, case. Hajlamos vagyok elfelejteni hogy pl a deg nincs akkora reflektorfényben mint ahogyan pl azt én gondolom...ennek ellenére annyira nehéz elhinni h pont japánban ahol minden nagyon precíz és kiszámított..szal ott lennének a legjobb spontán alakult önerõbõl feltörõ band-ek...vgy monnyuk mikor már feltörtek akkor sem kéne egy rakás produceri elvárásnak megfelelni...

pedig nem kell... jó, mondjuk függ ez zenétöl, meg hozzáállástól is. de mondjuk egy Rosso, Jude, vagy Zazen Boys ahhoz képest, hogy milyen népszerüek, nagyon nagyon valószerütlen, hogy bárki bele tudna (vagy akár akarna) szólni abba, hogy mit csinálnak. amennyire én megfigyeltem, ott a zenei szintér eléggé szabadon müködik és nem igazán jellemzöek azok a berögzült szokások, melyek egy átlag vállalatnál, megsatöbbinél mondjuk megvannak.
a spontán, öneröböl épitkezö dolgokról meg... most ez kicsit random lesz, de... nekem speciel pont emiatt van elegem nagyon abból a fajta kulturából amit nálunk a japán alapítvány és követség próbál nyomatni, mert abból ténylegesen az fog lejönni az embereknek, hogy japánban nincs semmi más csak öltönyös uriemberek, hjaj-de-filozófikus mélymüvészet, meg shamisen-nel és koto-val bibelödö kimonós öregek, a fiatalok pedig mind mind taiko dobokon játszanak. mert az általuk prezentált programokból teljesen ez jön le, azt meg, hogy mondjuk a 60as/70es években sehol nem készült annyi és olyan izgalmas kisérleti és független film, mint náluk, meg, hogy (témánkhoz kapcsolódóan) mennyire változatos ott a zenei kinálat úgy kb egy szó nem esik. pedig pont az lenne imho a feladatuk, hogy megismertessék az emberekkel, hogy milyen is az ország, ehelyett csak az elöitéletket és berögzül hülyeségeket mélyítik el. bahh, nah mindegy.

amit meg Ji mondott az meg abszolúte igaz, hogy a zenekarosdi az egyik legjobb és legkreatívabb kivezetõ út abból, hogy üzletemberapuka és háziasszonyanyuka kisfia/kislánya is ugyanolyan legyen mint a szülei.

Zoska wrote:
Jah, hirtelen bevillant az a kérdés, ami már nagyon régóta foglalkoztat: észrevettétek, hogy a japán újságokban a kérdések milyen idegesítőek tudnak lenni (legalábbis a legtöbb lefordított interjúban)? Megtudhatjuk belőle, hogy mi a bandatagok kedvenc színe, meg mi jut eszükbe egy virágzó cseresznyefáról, de olyan konkrétumokra, ami a bandával, vagy az emberekkel kapcsoaltos, nagyon ritkán kérdeznek rá. Kicsit olyan az egész, mintha Bravo-szintű újságokba olvasna bele az ember.

jah, eléggé jellemzöek a bugyuta kérdések, meg a 100kérdés/100válasz tipusú csacskaságok (és ez némileg vicces módon a vk bandák európai interjúiban is igy van sokszor), de mondjuk azért szerencsére a zenei téma eléggé gyakran elökerül. az azonban igaz, hogy a személyes témákat szinte mindig kerülik, de ez általában igaz a japán zeneipar minden területére, hogy nem fecserésznek az elöadók úgy a magánügyeikröl mint máshol elöfordul idönként. Vk zenekaroknál meg pláne igaz ez.. ott a legtöbb esetben a zenészek nagyrészének soha nem derül ki az igazi neve, szinte soha nem tudunk meg semmit a hátterükröl, megstb. mondjuk ezt egy olyan müfajban, ahol a fanleányok ennyire elvetemültek nem feltétlenül csodálom... :sweatdrop:

Zoska wrote:
A másik kérdés meg nem is igazán a japán zenei élethez, hanem a közönséghez kapcsolódik: miért divat nem szeretni a japánok körében a japán zenét (ok, vannak ötleteim, és azok visszavezethetőek a mai fiatalok nagy lázadozására a hagyományok ellen, de tényleg csak ennyi volna)? Mailezgetek egy pár japánkával, és jónéhányan ki merték ezt így jelenteni, hogy ők kimondottan utálják a saját országuk zenéjét. Ezek szerint a rock-vk-miegyéb keményebb zenéért rajongók rétege igencsak szűk lehet. Ők vajon nem veszik észre, hogy az az igazi lázadás, amit ezek a bandák csinálnak? Vagy csak ennyire nem ismerők őket? Nem furcsa az valahol, hogy az átlag japánoknál sokkal több, de még a nagy rajongóknál is valószínűleg behatóbb ismeretünk van a könnyűzenéről?

Fene tudja, de rengetegen vannak akik meg nagyon is szeretik a hazai zenéket. Elég megnézni a japán toplistákat ahol a heti toptizekbe csak nagyritkán keveredik be akármi ami külföldi. (akiket én ismerek azok is többségben sokat hallgatnak hazai dolgokat)
Hogy mi jobban ismernénk az ottani zenéket..? Igazából ott is a legtöbb embernek csak szórakozás/kikapcsolódás a zene és nem is akarnak belemerülni jobban, akik meg igaz, azok közül sokan csak egy stílussal foglalkoznak igazán, nem átfogóan az egész ország zenéivel mint ahogy mi tesszük páran. de azért vannak ott is böven akik nagyon is képben vannak azzal, hogy mi is folyik körölöttük. ^^

D wrote:
Zoska wrote:
miért divat nem szeretni a japánok körében a japán zenét

Teszed fel a kérdést egy _magyar_ fórumon, ahol a legkevesebb szó a magyar zenéről esik :lol:

mondjuk ez így nem teljesen korrekt, mert azért az ottani meg az itteni zeneválasztékot nem nagyon lehet összehasonlítani. persze itt is vannak jó zenekarok, de azokhoz többnyire eléggé mélyre kell ásni egy egy müfajon belül, a mainstream meg.. uggh, hát no comment. :greengrin:

Natsu wrote:
Igen, kitalált egy stílust, ami, ha a mai napig nem maradt volna fent, akkor a klasszikus Visual Kei szinte nem is lenne, mert a zenei piac túlelítõdik a 'scarry-hulla-psycho' rock-kal. És szerintem igazá nem árt, hogy valai nem hagyja elsodortatni magát a gyorsan változó divat-rock hullámokkal...

Nekem éppen az a bajom Mana újabb dolgaival, hogy egyre inkább elsodródik olyan irányokba, ahova nem kellene.. Az elsö album még relatíve érdekes továbbgondolása volt a Beast Of Blood féle késöi MM vonalnak, de azóta egyre inkább elhatalmasodott a már ott is jelenlevö black metal hatás, ami nagyon nem illik hozzá, meg ami a nagy baj, hogy nem is megy neki. egyszerüen érezni, hogy nem abban vannak a gyökerei ellenben mondjuk egy olyan (akár japán) metal zenekar tagjaival akik azon nöttek fel. (majd mindjárt rakok fel egy vadiúj MoiDixMois képet Malice/M10M topicba és kielemzem, hogy mi a bajom vele... ;D)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jan 23 Mon, 11:36 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Natsu wrote:

Igen, kitalált egy stílust, ami, ha a mai napig nem maradt volna fent, akkor a klasszikus Visual Kei szinte nem is lenne, mert a zenei piac túlelítődik a 'scarry-hulla-psycho' rock-kal. És szerintem igazá nem árt, hogy valai nem hagyja elsodortatni magát a gyorsan változó divat-rock hullámokkal...





ezzel viszont teljesen egyet értek....neki köszönhető tényleg az a hangulat ami annyira átitatta a malice-t és az általuk prezentált visual-kei-t hogy máig ők az egyetlen banda ami szinte minden hangulatomban passzol...és mesésen szép hangulatot tud teremteni

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jan 23 Mon, 11:51 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Case wrote:


amit meg Ji mondott az meg abszolúte igaz, hogy a zenekarosdi az egyik legjobb és legkreatívabb kivezető út abból, hogy üzletemberapuka és háziasszonyanyuka kisfia/kislánya is ugyanolyan legyen mint a szülei.



igen azt hiszem mégi meg kell hajolnom ezen állítás elött...valószínűleg csak a személyes negatív tapasztalataim gerjesztette bosszúszomjam motivált hogy ráhuzzam a vizeslepedőt szerencsétlen japán művészekre


egyébként egyrészről valóban kiellemetlen hogy a magyarországra "áramoltatott" japán kultúrának egy nagyon sarkított darabját kapjuk...de asszem ez más kultúrákra is igaz....az is nagy szerepet játszik mire vannagyobb érdeklődés..aztán inkább nem kisérleteznek...taiko dobosokat többen néznek mint elborult vk zenekarok koncertjét....persze az is benne van hogy ha nem tudják az emberek miből lehet válogatni nem is derül ki mire lehetne még igény...

ráadásúl Mo-ra jellemző hogy hagy elsikkadni egy csomó érdekes dolgot..vegyük csak a képregény vagy szerepjáték kultúrát ami szinte teljesen kihalt...monnyuk rpg még van úgy ahogy de nem úgy mint a m.a.g.u.s. fénykorában pl...

aztán szerveztek egy két képregénytalálkozót ésmindenki csak nézett mennyien kerültek elő a 'föld alól' akik ott tolongtak ezeken a rendezvényeken..

szóval itt még hozzáállás beli problémák is vannak

az újság interjúk a jappó zenekarokkal....hát igen..az az érzésem hogy ezek inkább a szórakoztatást rakják előtérbe a konkrét info szolgáltatás helyett ..de valszeg erre van ott nagyobb igény...ahol ekkora hangsúlyt fektetnek a színpadiasságra a sztárságra (véletlenül sem pejoratív értelemben és nem is pont úgy ahogyan az amcsiktól megszokhattuk) azt hiszem pont hogy illúzió romboló lenne ha arról lenne szó hogy monnyuk ki gondol e családtervezésre vagy hasonlókra....ha ilyesmi kerül szóba abból is inkább viccet csinálnak...meg röhigcsélnek..jajj de írnék még...leragad a szemem.:)

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Feb 04 Sat, 12:55 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Miközben a Due le Quartzról kerestem _megbízható_ infokat, erre az oldalra találtam, nem tudom, ismertétek-e:

Visual Kei Database

Annak ellenére, hogy japánul van, jól követhető rajta, hogy melyik zenész hol játszott, mielőtt felfigyeltünk rá, vagy éppen miután elvesztettük szem elől.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Feb 04 Sat, 10:38 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Jan 08 Sat, 11:44 pm
Posts: 254
Location: Hallo? 2-es elme, tessék.
én spec. nem ismertem még, de köszi az infot^^

_________________
~Feel up! Come on!~

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Feb 05 Sun, 3:46 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
igazából az egész topik azért érlelődött bennem mert az a nagy kérdés: az egész világona legelvontabb kiba***tt tehetséges előadó is iszonyat háttérmunkának és média támogatottságok révén jut el oda ahova el kell utnia..szal miért pont japán lenne különbség..tényleg hihetjük h a DEG nyomta mnt az állat néha tök kiláthatatlan helyzetekben sem addta fel és azért van ott ahol most...létezik még ilyen sikertörténeta világon?????? én sajnos nem hiszek ebben...én egy megtört hitevesztett barom vagyok....győzzetek meg az ellenkezőjéről:D

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Feb 05 Sun, 3:50 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Mona wrote:
igazából az egész topik azért érlelõdött bennem mert az a nagy kérdés: az egész világona legelvontabb kiba***tt tehetséges elõadó is iszonyat háttérmunkának és média támogatottságok révén jut el oda ahova el kell utnia..szal miért pont japán lenne különbség..tényleg hihetjük h a DEG nyomta mnt az állat néha tök kiláthatatlan helyzetekben sem addta fel és azért van ott ahol most...létezik még ilyen sikertörténeta világon?????? én sajnos nem hiszek ebben...én egy megtört hitevesztett barom vagyok....gyõzzetek meg az ellenkezõjérõl:D

a Deg még a La:Sadie's idökben volt sima kis indie zenekar (és a basszeros Kisaki elvileg pont azért hagyta ott öket, mert el akartak szakadni az indies színtértöl). miután elkezdtek Deg-ként müködni hamar felkarolta öket Yoshiki, majd késöbb a régebben a Color nevü nagyonközepes korai vk bandából ismert Dynamite Tommy és a Free Will, aki mindmáig intézi az ügyeiket. tehát nem a Deg fogja meghazudtolni az elképzeléseidet. ;D

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 11 Sun, 11:52 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
no azért írok megint ide mert ez az a topik ahova lehet úgy blogolni hogy senki ne vélje off-nak... Szóval nézegettem a régi képeket konkrétan a képek topic legelejét.... Annyira más volta dolog. Emlékszem volt nagy-mana vita korszak meg hogy mi lesz ebből a moi dix moi-ból. És zúzotta a laruku a buck-tick meg jött az emurré meg metronome. És ha valaki nekiállt gacktozni azt kiröhögték illteve mira volt az egyetlen aki büntetlenül tehette ezt (jó ez így nem igaz de legalább hangulatos amit írok) Aztán Case széplassan behozta a hülye zenéit...először kedvesen indított mindenféle kiyoharuval meg Shina Ringoval...Aztán bevetette magát és nem volt megállás.. Jó persze hogy nem így történt pontosan de olyan fura hogy én amikor ie kerültem ..hálát éreztem hogy van egy hely ahol olyan dolgokról beszélhetek olyan hihetetlen élményeket oszthatok meg amit sehol máshol. Sound of Japan elött 2-3 évig azt hittem rajtam kívűl senki nem tudja mia az a L'arc en ciel.. Sőt!! Két évig Larukut hallgattam (azt is úgy hogy audiogalaxy-ról( erre emlékszik még valaki??) leszedtem random 2 audio(!!!) cdnek valót és az ment. Két év alatt nem untam meg azt a ray-ark-heart-tierra egyveleget.. Főleg most fura ez amikor az ember 2 hónap múlva már másért rajong.

Amikor ide találtam egy csoda volt hogy nem hogy itt tudják mi az a Raruku an sieru de még 100 másik bandát is ismrenek...az meg hab a tortán amit Mufurc elkövetett Laruku cikkében (ezúton is ezer hála). Akkor kb 1 évig csak olvastam a site-ot míg regeltem egyáltalán..


Szóval alázatot meg hálát éreztem hogy van ilyen.. és hogy Case megtartotta ilyen szinvonalasan az oldalt és a fórumot. nem hiába töltöttem fel és linkeltem be sok számomat amit írtam és felénekeltem. Sőt két kifejezetten ide valót : a Gackt számot illetve a karácsonyi dalt (remélem az utolsó mondat mndenkinek feltünt az énekemben!!:))

Szóval ilyen gondolataim vannak mostanában (na nem..konkrétan most vanank :) ) ... mindig azt hittem hogy a jövő a jó meg hogy apámék milyen maradiak hogy nem tudják felfogni egy új világ gondolatát. Aztán most én is tudom micsoda változások zajlanak le az idő múlása alatt az emberben. HIába jönnek ki ma jobb zenekarok japánban nekem azok maradnak a szent és sérthetetlen bandák akiket akkor hallottam amikor még elég fiatal voltam hogy hisztérikusan és könnyes szemmel rajongva hallgassak valmit és a szívem tényleg majd kiugrott a helyéről. a rajongani tudásomat és a lelkesedésemet soha nem fogom elveszteni ahogyan az izlésemet sem de sajnos a gondtalan gyermeki rajongás már a múlté. Ma már nem tudok rajongani egy szar pixelhalmazért ma már arra gyúrok hogy minden full DVD-ben legyen meg és minden album fullAudio-ban mert zavar az avi meg az mp3... ma már ez is a rajongásom része... az ember ahogy nő kritkus lesz magával az izlésével és a világgal szemben.... Álmodni akar de nem mindig megy olyan spontán mint amikor régen betolta a Gackt Laruku akármi koncertet és utazott végig...

Szóval a kesergésen kívül az alázatos hozzáállás is elvszett... Pár éve is voltak viták meg zenekarok összehasonlítása különböző izlés(ficamok :) ) ütközetetése de valhogy érezni lehetett az a figyelmet és törődést hogy ez az oldal ez a téma--- egy akkora kincs..mivel ilyen maygarul seho9l nincs máshol. ÉS ezért tiszetlettel és alázattal vitatuk meg a dolgokat és nem azért hoyg ne bántsuk mega másikat hanem mert a vita- a téma alanyai annyira messze voltak és a lehetőség hogy erről vitázzunk annyira álomszerű volt hogy csak halakn suttogav ellenkeztünk egymással nehogy felébredjünk...


no ez sem így volt teljesen de mit csináljo az ember ha unatkozik és előásta régről a sixth day and seventh night dvd-jét (amit a rohadék Fragonard húzott be egy éven át hogy dögöljön meg...monnyuk nem az ő hibája volt.. :) )

Te télleg nem arról avn szó hogy a mai dolgokakl baj lenne vagy hogy a régen minden tökéletes volt.. Csak távolbarévedek kicsit és átfestem..színesítem régmultat ..ha kell az egészet átfestem hogy élőnek hason ma is. MIkor anno oly sok oldalt vissza olvastam ..minden topicot az elejéről. És amikor regeltem már olyan volt mintha mindenkit ismernék... MA sem ismerjük egymást..(mondjuk ez az én hibám )

Igazából nem az oldal változott (persze de) hanem azt sírom vissza amikor még csak laruku volt meg malice mizer meg x-japan meg shiam shade ..és hiába volt akkor is más..le se szartam.. mert tudtam hogy az én álltaalm imádott bandák a világ legjobb bandái


amit írtam nincs benne nagy igazság és a nagyrésze egy átfestett szinesített mása a múlt igaz történéseinek.. de nem volt jobb dolgom .ide meg szivesen írok.. Jócakk mindenkinek .)

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 12 Mon, 12:14 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
kicsit átszerkeztettem az indító szöveget hogy az előbbi deep-monológom se lógjon ki a a sorból.... mert megtehetem.... hehe

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject: Pico & Sapulveda
PostPosted: 2006 Jun 12 Mon, 2:12 am 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2006 Jun 09 Fri, 12:32 am
Posts: 6
Mona wrote:
kicsit átszerkeztettem az indító szöveget hogy az elõbbi deep-monológom se lógjon ki a a sorból.... mert megtehetem.... hehe


Ezzel együtt persze megmaradt Norbi-blognak:)
Ami egyébként nem baj, sőt.
Ezzel együtt az is igaz, hogy ezeket élő szóban sokkal élvezhetőbben adod elő:D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 12 Mon, 11:15 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2006 Mar 31 Fri, 3:45 pm
Posts: 304
Location: ~Weirdo's Forest
hát ez nagyon szép lett... végigolvastam és nagyon meghatódtam... nagyjából én is így voltam/vagyok vele, egy csodának tűnt, hogy megtaláltam ezt a zenét és ezt a fórumot...és már nagyon rövid itttartózkodásom alatt is nagyon sokat változott a fórum. És köszönöm mindenkinek aki eddig aktívan segített a fejlődésemben:)

_________________
egyik blogom másik blogom (taiwani élmények) dorama listám twitter facebook tumblr


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pico & Sapulveda
PostPosted: 2006 Jun 12 Mon, 1:11 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Fragonard wrote:
Mona wrote:
kicsit átszerkeztettem az indító szöveget hogy az előbbi deep-monológom se lógjon ki a a sorból.... mert megtehetem.... hehe


Ezzel együtt persze megmaradt Norbi-blognak:)
Ami egyébként nem baj, sőt.
Ezzel együtt az is igaz, hogy ezeket élő szóban sokkal élvezhetőbben adod elő:D



őő igazából nem "norbi-blogot" akarok- az egy ,más kérdés hogy én vagyok olyan grafomán állat hogy éjjel nekállok a régi idő szellemén merengeni. Ami önmagában is vicces hogy az igazi nosztalgához kéne 20-30 éve nálam meg ugye ez 3-4-5 :D .. szóval szerintem lehetnek az embernek gondolatai ami leginkább a mi ki japán szubkultúránk része és hát erre is kell egy hely. Illetve van gyakorlati része is.

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 12 Mon, 1:52 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Mona wrote:
MA sem ismerjük egymást..(mondjuk ez az én hibám )


Ezen már én is gondolkoztam, pont a bulik utáni fotónézegetések kapcsán, amikor igyekszünk összerakni, hogy melyik nickhez melyik arc tartozik :lol: Arra a következtetésre jutottam, hogy mivel ilyen ritkán van lehetőségünk a kedvenc zenéinkre táncolni, senki sem fog hosszasan üldögélni és beszélgetni a többiekkel.
Kellene valami névsorolvasás vagy ilyesmi :beaten: Vagy mindenki nickjét írjuk a homlokára, az olyan visual :beaten:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 12 Mon, 2:14 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
D wrote:
Mona wrote:
MA sem ismerjük egymást..(mondjuk ez az én hibám )


Ezen már én is gondolkoztam, pont a bulik utáni fotónézegetések kapcsán, amikor igyekszünk összerakni, hogy melyik nickhez melyik arc tartozik :lol: Arra a következtetésre jutottam, hogy mivel ilyen ritkán van lehetőségünk a kedvenc zenéinkre táncolni, senki sem fog hosszasan üldögélni és beszélgetni a többiekkel.
Kellene valami névsorolvasás vagy ilyesmi :beaten: Vagy mindenki nickjét írjuk a homlokára, az olyan visual :beaten:


Amúgy erre vannak a meet-ek. Én úgy tudom hogy a West-endben van rendszeresen "animebuzik-találkozója" és ot szokott tömörülni a visual-szakosztály is. De ezt mások tudják pontosan hogy megy.
Amúgy Vk partyn mindenki örül hogy közösen örjönghet japán zenére úgyhogy az leginkább arról szól ezért ott általában az a téma hogy miért megy buck-tick már megint illetve miért nem megy buckt-tick még mindig :). De van jó kis meet a wst-endben meg asszem volt kifejezetten only-jmucis meet is. Amúgy meg tömegesen japánzenéről órákig én nagyon nem tudok dumálni szal egy idő után összejönnek a klikkek akik egyéb úton veszik fel a kapcsolatot (pl mi tokubeivel sokat járunk gőzfürdőbe ás masszázsszalonba ;) ) . Hisz azért ismerettséget barátságot egy téma nem tud összetartani. Úgyhogy meg lehet az ilyet oldani a nagyobb baj az a távolság...


na most viszont

mindenki a tv elé :japáán vs ausztrália MOST

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 889 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group