Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 7:59 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 125 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next
Author Message
 Post subject: Magyar elöadók
PostPosted: 2004 Jan 02 Fri, 9:41 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Dec 01 Mon, 8:30 pm
Posts: 31
Location: heart: Nagoya - body: here...
Érdekelne, hogy kinek melyik magyar együttes/énekes(nö) jön be?

Gimis koromban a grunge volt a menö (ki lehet számolni, milyen öreg vagyok :lol: ), és ekkoriban nálunk is volt egy szuper "indies" színtér - Bedlam, Barbed Wire, Slogan, stb. Sajnos már egyik csapat sem aktív... Pár évvel késöbb a Black-out hasonlón színvonalas, kicsit grunge-os zenét játszott, de mostanra jobb lenne, ha valami mással foglalkoznának, nem a zenéléssel. :x

Az utóbbi idök magyar rockzenekarait abszolút nem ismerem, viszont Ákos zenéjétöl teljesen odáig vagyok! Tudom, nem illik a képbe... de az "Andante" akkor is csúcs! >w<
Szóval ne szégyenkezzetek, ha Lajcsi poszter van Kyo képe mellett, nyugodtan megmondhatjátok!

_________________
Fuxx'n JAP are insane but it's a secret
They also are pet dog and so you are
3, 2, 1, GO~(^o^)ノ


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 02 Fri, 10:13 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 5:05 pm
Posts: 281
Valahol van egy Barbed Wire kazim. Slogan buliban is voltam. (Csak nem egy korosztály :wink: ?) A Black-Out is nagy kedvencem volt, de a V.V.V. már nem jött be annyira, az új CD-t még nem vettem meg. Régen sok csapatot szerettem, pl. Sing-Sing, Sex Action, Wild Side, Carmen, Dance. Talán még a Junkies az, amire tudnék rázni :) . De az Ozirisszel is szimpatizálok. Mostanság nem nagyon hallgatok magyar együtteseket (vajon miért nem :D ?).

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 03 Sat, 2:00 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Hát én nem nagyon hallgatok magyar elöadókat.
A helyi rock/metal dolgok soha nem tudtak megfogni, azt a korszakot pedig ami így utólagosan nagyon bejött volna zeneileg, azt meg ugye lekéstem (80as évek eleje... Bizottság, URH, Kontroll meg az akkori punk szintér) Aztán amikor elkezdtem koncertekre járogatni egyetlen zenekar volt akiket nagyon szerettem, a VHK, de aztán ök is egyre gyengusabb dolgokat kezdtek csinálni. Utóbbi években a Másfél meg a Korai Orom akik tetszettek, csak ök azért eléggé ismétlik önmagukat, viszont a nagyon trippes psychedelikus rock szerüségben utazó Colorstar nagyon bejött, de a fö hazai kedvenc a durva noise/industrialban mozgó Interzone Inc. (épp most értem haza koncertjükröl ^^) A legújabb kedvenc pedig a 1000travels of Jawaharlal koncert-reportban is említett hard-core csapat, a Velvet Stab.
Hát kb. ennyi. Akossal, meg Black-Outtal meg a világból ki lehet engem kergetni.. ^_^" *elbújik a morcos Black-Out fanok elöl*


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 03 Sat, 7:12 am 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Magyar zenében sose szerettem semmit se különösebben, csak előadóktól egy két dalt talán, és azok úgy nagyjából már meg is lettek említve. Mindig valami külföldi zene vonzott, leginkább a német punk ^^", de az is csak úgy élvezetes igazán, ha érti az ember a szöveget (én értem :!: ), tehát nem mindenkinek jön be, de nekem teljesen. És persze a finnek is jó dolgokat csinálnak, nagyon jó dolgokat :D !!!!!!!!
De mostanság a japánok teljesen kisajátították a zenei ízlésemet.... Vajon miért is lehet ez :wink: ..... Mert ők a legjobbak, ez kétségtelen!!!!!! 8)
Hát igen, ilyen az ember, ha japán nacionalista, és nem zavarja, hogy valójában magyar :lol: .
És Kyo Idiot-sama képe mellett Lajcsi aztán tutiul nézne ki így elképzelve :P . (Nulladik típusú találkozás lenne az biztos, de vajon melyik hányna először ^^"? Fehéret? Vöröset? Barnát? :twisted: ) Inkább továbbra is a többi japán kedvencemet hagyom meg mellette.

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 08 Thu, 12:25 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Dec 01 Mon, 8:30 pm
Posts: 31
Location: heart: Nagoya - body: here...
tenshi wrote:
De mostanság a japánok teljesen kisajátították a zenei ízlésemet.... Vajon miért is lehet ez :wink: ..... Mert õk a legjobbak, ez kétségtelen!!!!!! 8)

Jó' van, megnyugodtam, hogy nem vagyok sznob. (Vagy nem én vagyok az egyetlen... :wink: ) Tudniillik az utóbbi idöben az európai/amerika zenekarok többsége halálra untat. |||
Még csak annyit a témához, hogy van nekünk No Doubt-kópia, The Corrs-kópia, Depecs-kópia (anno a Bonanza Banzáj)... Még Manson-kinézetü zenészünk is van (a Junkies basszere). Valaki nem akarja a valamelyik visual bandát kopírozni?! (Bár orosz és lengyel vk-rajongók cosplay képeit elnézve inkább ne... :x )

_________________
Fuxx'n JAP are insane but it's a secret
They also are pet dog and so you are
3, 2, 1, GO~(^o^)ノ


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 08 Thu, 1:38 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Gishokitty wrote:
Valaki nem akarja a valamelyik visual bandát kopírozni?!

Hat, multkor epp Angelwings hivta fel ra a figyelmemet, hogy vmelyik tv (TV 2?) musoraban (Megasztar? vmi olyasmi, ahova emberek elmennek enekelni, es hulyere egetik magukat ^^; ) volt egy figura, aki allitasa szerint a glambol meritette az inspiraciot, de egy az egyben ugy nezett ki, mintha a Glaybol lepett volna elo. (Jo, a Glay spec. nem hardcore visual, de megis.)

Amugy egy eve talan jart itt vmi finn (? sved? vmi eszaki) egyuttes, akik egy az egyben visual bandanak neztek ki... Fraszt is kaptam, mikor meglattam a plakatjukat, es egy pillanatra meg engem is atvertek. ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 10 Sat, 12:37 am 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 5:05 pm
Posts: 281
Emlékszik valaki a Pompadour nevű csapatra? Ők pl. szép női ruhákban zenélgettek (persze, nem sok közük volt a visual-hez)...
A Junkies basszusgitárosa anno (még a kezdetekben) Nikki Sixx kópia volt :) . Utána, tényleg Manson kinézete lett (hiába tagadja :twisted: ).

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 10 Sat, 9:18 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Gishokitty wrote:
Jó' van, megnyugodtam, hogy nem vagyok sznob. (Vagy nem én vagyok az egyetlen... :wink: ) Tudniillik az utóbbi idöben az európai/amerika zenekarok többsége halálra untat. |||
Még csak annyit a témához, hogy van nekünk No Doubt-kópia, The Corrs-kópia, Depecs-kópia (anno a Bonanza Banzáj)... Még Manson-kinézetü zenészünk is van (a Junkies basszere). Valaki nem akarja a valamelyik visual bandát kopírozni?! (Bár orosz és lengyel vk-rajongók cosplay képeit elnézve inkább ne... :x )

Hát nem Te vagy az egyetlen, aki így van ezzel :wink: . Nem tudom, hogy ez snobizmus e, de felőlem akár lehet az is :D .
Visual banda kopírozás? Anooooooooo.....
Image
Na jó, csak vicc volt, VICC VOLT!!!!!!!!!!!!!! ^^"
Különben egy lengyel ismerősömnek alakulóban van egy zenekara, de szerintem ők azért maradnak gothok, bár nem lehet tudni, mivel visual-kei és mangaőrült fangirlökből áll a teljes zenekar.

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 10 Sat, 9:43 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
umm.. hát franciaországban vannak magukat visual-nak nevezö zenekarok, de hát olyanból valahogy nem sajnálom, hogy nincs errefele, mert szinvonalban finoman szólva is katasztrofálisak szegények.. xD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 12 Mon, 8:40 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Dec 01 Mon, 8:30 pm
Posts: 31
Location: heart: Nagoya - body: here...
StabWest wrote:
Emlékszik valaki a Pompadour nevû csapatra? Õk pl. szép nõi ruhákban zenélgettek (persze, nem sok közük volt a visual-hez)...

Haha, még a nevük is olyan visual-os! (Lásd: Lareine, Basier, stb.) Nincs véletlenül képed róluk? :D
Ha már képeknél tartunk - tenshi, kik ezek a félelmetes egyének? (Nem bírom elolvasni a neo-primitív logót...)

Case wrote:
umm.. hát franciaországban vannak magukat visual-nak nevezö zenekarok, de hát olyanból valahogy nem sajnálom, hogy nincs errefele, mert szinvonalban finoman szólva is katasztrofálisak szegények.. xD

Igen, próbálkoznak a németek is, de mind vk, mind manga terén siralmasak szegények... Viszont kinézet terén az Orgy nevü amerikai zenekar eléggé közel jutott a Pierrot "Dramatic Neo Anniversary" videójának stílusához. A zenéjük viszont abszolút nem J-rock (bár nekem nagyon tetszik, olyan Manson-os).

A magyarokra visszatérve, felfedeztem valami nagyon érdekeset! 8)
A Kein "Mr" címü számában van egy gitár-riff, ami teljesen Bedlam!!! És a "Quo vadis" a deadman-töl tiszta Ladybird's Bite stílusú!!! (Jól van, mostanra tönkrement a felkiáltójel-billentyü...) Mako-szamaaa! Ha érdekel a magyar kultúra, szívesen segítek! :twisted:

_________________
Fuxx'n JAP are insane but it's a secret
They also are pet dog and so you are
3, 2, 1, GO~(^o^)ノ


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 12 Mon, 9:13 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 5:05 pm
Posts: 281
Gishokitty wrote:
StabWest wrote:
Emlékszik valaki a Pompadour nevű csapatra? Ők pl. szép női ruhákban zenélgettek (persze, nem sok közük volt a visual-hez)...

Haha, még a nevük is olyan visual-os! (Lásd: Lareine, Basier, stb.) Nincs véletlenül képed róluk? :D

Itt a Pompadour :lol: .
Image

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 12 Mon, 11:49 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Gishokitty wrote:
Ha már képeknél tartunk - tenshi, kik ezek a félelmetes egyének? (Nem bírom elolvasni a neo-primitív logót...)

:lol: 3 barátom és én= Tesco gazdaságos japán visual nénibácsik :smile3: . Félelmetes alakok mi? :sweatdrop:
/me :angel: -> :evilbat:
A logó egyébként LD-50 akarna lenni.
Orgy nekem is tetszik :D !

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 13 Tue, 8:15 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
StabWest! Fontos volt ezt pont igy reggeli tájékára idözíteni!!!???? :shock:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 13 Tue, 4:48 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 5:05 pm
Posts: 281
Case wrote:
StabWest! Fontos volt ezt pont igy reggeli tájékára idözíteni!!!???? :shock:

:) . 1993-ból való! Akkor ez szép teljesítmény volt (egy-egy kalapot még el tudtam volna képzelni és a 2 szélső ürge sem hiányzik :) ).

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 13 Tue, 4:58 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 23 Sun, 7:25 pm
Posts: 222
Location: blah
StabWest: :crazyeyes: :dead:

oh, Mufurc: informátoraim szerint nem jutott tovább sem az (PC) érdekes arcú copy-Haido, sem pedig a glamrocker. Népnek nem kellettek.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 125 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group