Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 11:09 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Electro
PostPosted: 2007 Dec 05 Wed, 8:15 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Először egy Dub.Dnb.break topicra gondoltam de egyszerűbb ha mindent egybe veszünk ..bár ez uganolyan amatőr dolog mint ha az egész SOJ fórumnak egy ZENE topikja lenne csak csupán de nem hiszem hogy ez egy olyan népszerű téma lenne hogy érdemes lenne százfelé bontani.

Hirtelen felindulásból nyitottam ezt mert a Case által preferált DubStep cuccoktól odáig vagyok meg vissza...

Ha nagyon hülyén akarnék fogalmazni akkor a DubStep nem más mint egy csöppet belassult DnB/Break eszencia... ez így nyilván nem igaz de mint érzés nekem teljesen megfelel.

Az FTP -n található Goth-Trad egy jó kiindulási pont lehet. Bár az a japcsi színtér.


iszonyat komoly groove-okkal dolgoznak a nívós Dub zenészek. Tény hogy normális mélynyomó (subwoofer, basszusláda) hiányában a lényeg veszik el.


Ezen kívül ott a sok sok egyéb stílus: DnB-ben a minimal Dilinja szerű dolgokon keresztül a bad Company féle sláger durvulásokon át a Jazzes Good looking kiadós dolgokig mindent meghallgatok. Az egészen súlyos Staka and Skynet az egyetlen ami alapból szerintem elég rossz de mégis oda vagyok értük.

Ami viszont nagyon nagyon nem jön be az a GrooveRaider és hasonló popDnb.

Másik izgalmas stílus számomra a Jungle. Ott nincsenek kedvencek csak simán jó..

Ott vannak az extrém dolgok mint a AphexTwin vagy az egészen kommersz alap MassiveAttack. De ami igazán örvendetes az a magyar színtér sokszínűsége és világhírű nívója az Elektromos ütemek terén..

Azért ne feledkezzünk meg olyan dolgokról is mint a kilencvenes évek közepén fénykorát élő Techno Hardcore ami a Thunderdome best of gyűjteményein kishazánkat is elárasztotta és bárki bármit mond a zs-kategóriás filmek/horrorok-ra épülő primití brutál kétnegyedes ütemek a maguk stílusán belül igazán kitűnőek voltak. 3 steps ahead, dj wax weazle, Chosen Few... OMG gyerekkorom gyöngyszemei voltak.

Szal azért van miről beszélni. Hajrá.

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 05 Wed, 9:51 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
hű ezekben sosem voltam annyira itthon de a darkwave is idejön? tud vki vmi jó eu alakulatot ajánlani? ^^

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 10 Mon, 10:45 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2011 Jan 01 Sat, 3:59 pm
Posts: 27
Location: Eger
Drum step... érdekes keveréke a Drum n bassnek és a Dubstepnek, én iszonyat imádom. bár szinte az összes hasonló zenével így vagyok, valahogy mostanában ez vonz :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group