Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 24 Wed, 7:41 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 987 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 66  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 16 Wed, 4:10 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
:multi: De jó klubtagnak lenni! *most kapta meg a speshul members only stuffot*

Ez nagyon csúcs ez a szám! :boogie: *proud*


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 16 Wed, 4:21 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
D wrote:
:multi: De jó klubtagnak lenni! *most kapta meg a speshul members only stuffot*

Ez nagyon csúcs ez a szám! :boogie: *proud*


:) album einbisschen später

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 16 Wed, 4:44 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
pszabi wrote:
:) album einbisschen später

Hű! "album"! "später"! Ezeket értettem!! Ja, meg azt, hogy ":)"!! xD
De igen, sz'al amit az osztrák cserediák mondott. xD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 16 Wed, 7:00 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
hát akkor...Mirakels :)
/link 2/

Image

tracklist:

01 - intro
02 - hitode
03 - kimono kemono
04 - it's my day
05 - dancing lambs (nu-remix)
06 - art of jigsaw
07 - uni
08 - kaktusz
09 - hate my wings
10 - eat my butterfly (nu-remix)
11 - outro

...és úgy gondoltuk h 1-1 rövid véleményt adnánk az egyes számokról....

intro

pszabi wrote:
az album tetőpontja (és a jéghegy csúcsa), ezután már csak esni fog a színvonal.


Jigsaw wrote:
Teljes mértékben egyetértek.



hitode

pszabi wrote:
Végülis elsődleges célunk sikerült...hogy egy gawt számunk is legyen


Jigsaw wrote:
Ennek a számnak hosszú története van...először a szöveg született meg (a gonosz ellen félelmet nem ismerően, Power Rangerszerűen harcbaszálló tengericsillagról), amihez járult a késői MM-et idéző orgonaszintidallamszerűség, melyre csodálatos "fake opera voice"-om épült, de ekkor hosszabb szünetet tartottunk (pszabi 2 hetes spanyolországi kiruccanása miatt) és mikor újból összeültünk, fogalmunk sem volt, hogy mi a franc ez a dalszöveg?!) :)



kimono kemono

pszabi wrote:
hm....jigsaw?


Jigsaw wrote:
A dalszöveg a 'kimono' és a 'kemono' szavak vicces összecsengése nyomán indult el, és mikor elkezdtem éjfélkor megírni, hajnali 2-ig nem eresztett. Ez a dal azért van, hogy orvul betörjünk a Dir en grey-fanek közé is. Gitár nincs benne, de nagyon doomos lett. Tulképpen az első önálló dalszövegem, amire tényleg büszke vagyok. XD



it's my day

pszabi wrote:
eredetileg a korai b-t stílusára akartuk építeni, de csak egy funkey imai-stílusig jutottunk, gomenne... ^_^;


Jigsaw wrote:
Rakkenroll, rakk nélkül. Az utsó versszakba és a refrénbe én is besegítettem dalszövegileg. XD



dancing lambs (nu-remix)

pszabi wrote:
khm....


Jigsaw wrote:
Hát igen, ez egy pofátlan módon popos szerzemény, amely (az "Eat My..." után készült kb. 1 óra alatt) a mainstreambe való jövőbeni betörésünk záloga. Selloutok leszünk, ez van.



art of jigsaw

pszabi wrote:
live-ban volt a legcoolabb, de sajnos ezt csak én láttam


Jigsaw wrote:
...meg az Erminek, te mesüge! XD Mindig is dédelgetett álmom volt szintin dobolni, tulajdonképpen már készül a 8-lemezes folytatás, amin csak én és az én...pszabi szintije van, természetesen "dob" üzemmódban. Aztán jön majd a 10 órás live koncert és még legalább 6 project a Merzbow-val...*pszabi fejbevágja*...öhm, tehát ja.



uni

pszabi wrote:
tetszik a szám, mivel ez az első olyan, aminek a dallamát nem én írtam, és Jigsaw is megmutatta, hogy mire képes, ezáltal tovább színesítve kretén kis hobbinkat.


Jigsaw wrote:
A dal arról szól, hogy megyünk az egyetemre. Bizonyám. Egyébként az ihlet a felvételi eredmények közzététele után fogant meg. Gondoltam, ha Ao Sakurai a cali//gariból meg tudott írni egy sablon-visual számot 15 perc alatt, akkor én is. Ja. XD



kaktusz

pszabi wrote:
Első (és valószínűleg utolsó) magyar számunk, amelynek alapja az a hangszer, amit tanítottak is nekem :)


Jigsaw wrote:
Szövegét közösen írtuk, tehát 2x annyi a zsenialitás benne (hö-hö). XD Mint Gacktéknál a Mizérable, ez is sokkal coolosabb élőben előadva. Ezzel a dallal szeretnénk átölelni a világ összes kaktuszát (persze szigorúan csak elméletben, és úgy is csak védőfelszereléssel), és azokat az embereket, akik "kaktusznak" érzik magukat (na jó, őket inkább nem).



hate my wings

pszabi wrote:
Stílusa talán az 'eat my butterfly'-ra hasonlít, mégis darkosabb, mint elődje.


Jigsaw wrote:
Egyik "kedvencem", mivel a szövegrészt volt a legkönnyebb felmondani. Meg mert gawtos.



eat my butterfly (nu-remix)

pszabi wrote:
Az első olyan saját számunk, amit közzé is tettünk és nekem még mindig a kedvencem...


Jigsaw wrote:
Stílusának megihletője (dalszövegileg -értelmetlen ingris, lásd 'Color me blood red'- és dallamilag) közi. Darkos-gawtos-coolos értelmetlen ingrises, tehát már alapból "hit song".



outro

pszabi wrote:
egy egyszerű kis melódia, amit az új keverőprogramunk tesztelésére írtam. végül jigsaw döntött úgy, hogy kerüljön rá az albumra záróelemként.


Jigsaw wrote:
...meg hogy átlépjük a bűvös 10-trackes határt :D Tulajdonképpen csak egyszer hallgattam meg, akkor is éppen pasziánoztam, fórumoztam stb., úgyhogy én is nagyon kíváncsi vagyok...



Mirakels DVD Extra


link 1
link 2
pszabi and Jigsaw wrote:
no comment


have fun! :)

_________________
Image
cnaj


Last edited by pszabi on 2006 Aug 16 Wed, 7:11 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 16 Wed, 7:10 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Na itt van, nesztek, reméljük jól fogtok szórakozni! :)
Az Ermine-eknek meg már elküldtem, amit elküldtem... :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 16 Wed, 9:51 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2006 Apr 29 Sat, 3:34 pm
Posts: 228
Location: Dabas
Ááá....Nagyon kúl az új anyag.. :love:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 16 Wed, 10:17 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
Toshiya wrote:
Ááá....Nagyon kúl az új anyag.. :love:


:) örülünk neki...btw nyugodtan lehet írni véleményeket (negatív kritikákat) mert érdekelne h min kellene változtatnunk, satöbbi.
/ahogy zongitannőm mondja: "az ember legyen igényes, még ha hobbiról is van szó"...aztán megmutattam neki 1-2 számot xD/

jaigen sztem jigsaw már írta de most nem lesz egy jó ideig szal a clubot is én viszem...ha kérdés/gond/óhaj/sóhaj lenne :)

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 24 Thu, 7:49 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Kedves cseresznyefiúk.. gondoltam nyilvánosan szégyenítem meg magamat ha már így felszívódtam:

A nyár vége fele szokásomhoz híven teljes lelki sokkban leledzem..letörtöltem minden zene-buzerátor cuccot a gépről és napi 16 órában alszom, a többiben magam elé nézek. Jövő héttől megint gazdag leszek szal elképzelhető hogy az pozitív irányba lendít és akkor feltétlenül jelentkezem. Bocsánatotokért esedezem... ne hagyjátok kialudni a lángot rám meg ne haragudjatok most is egy szék tetejéről írok és kötél van a nyakamon (na jó monnyuk nem erősítettem sehova a kötél másik végét de ti ezt nem tudjátok)

az album pontos értékelését is majd egy életképesebb időszakra tolom..

üdvözlettel és csodálattal: mona a csodafiú

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 24 Thu, 10:18 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
meghallgattam az új albumot, élvezet minden perce. rögtön újra el is indítom a legütősebbet, az uni-t. :heart: . meg a hitode industrial party-request esélyes ;D. buck-tick, közi, merzbow és miyavi nomeg Full-sama hatása érezhető. (és elborult bigyák amiket csak ti hallgathatok). túlmutattok mindegyiken. A dancing lambs, és eat my butterfly dalokra a felismerés pillanatától partyztam, mint albumot megelőző singel dalokra szokás. Örültem a beteg nevetgéléseknek ... kellő ...ö...betegséget és iróniát visznek a dalokba, jó az ötlet mona eat my butterfly remixéből (?). amúgy nem tudom megkülönböztetni, hogy ki énekel a duóból épp...mindenestre dögös hangotok (& röhögésetek) van. A két kontraszt hang az uni-ban zseniális, naon jó benne a gitár azokkal a "my summer is gone"-féle fájdalmas felismerésekkel. egyszerűen luv. :heart: miyavi sem adná jobban.
A Kaktusz akár egy Yoshiki/Gackt paródia XD. ilyen fennkölt szavak, mint "tapír".

Köszönet, hogy meglepődés/röhögés/dancing/headbang együttes élményéért. (nem tudtam elaludni, rossz gondolatok is gyötörtek, ezért inkább feljöttem netezni, és ilyen kincsre leltem. XD)

ps. A hate my wings dal egyértelműen a Skinny Puppy tollából is születhetett volna. :clap:

* :beaten: *

_________________
<3


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 24 Thu, 10:46 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Sep 02 Fri, 6:18 pm
Posts: 2003
Location: fuckin' class hero on the beach
húha, egy ilyen recenzió után itt az idő, hogy belehallgassak! XD

_________________
icon by me.
graphics, tutorials, stb.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 24 Thu, 11:50 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
omygodmienforgalom! nahakkorhcase-admin-samaszeressen: XD one-by-one

Mona wrote:
Kedves cseresznyefiúk..


hai, bár egyelőre scak én, :s jigsaw angliában van és pihizik.. mire meg hazajön addigra meg én nem leszek, mert mek gólyatáborba....sztem ez magyarázatot is ad hirtelen albumambíciónkról :) volt sok ötlet de később nem lett vna jó, ezért ültünk össze előtte

Mona wrote:
gondoltam nyilvánosan szégyenítem meg magamat ha már így felszívódtam:


LOOOOL ezt aszittem megtárgyaltuk! XD abba maradtunk h maj msnen keresel :) jössz amikor van időd és kedved, sensei! mivel mi nem eröltetjük a dolgot.. az egész csak hobbi, akkor tőled h várhatnánk el azt h úgy gyere h nem akarod?! msncímünket ismered, itt elérhetőek vunk, satöbbi XD nem nehéz megtalálni :)

Mona wrote:
A nyár vége fele szokásomhoz híven teljes lelki sokkban leledzem..letörtöltem minden zene-buzerátor cuccot a gépről és napi 16 órában alszom, a többiben magam elé nézek. Jövő héttől megint gazdag leszek szal elképzelhető hogy az pozitív irányba lendít és akkor feltétlenül jelentkezem. Bocsánatotokért esedezem... ne hagyjátok kialudni a lángot rám meg ne haragudjatok most is egy szék tetejéről írok és kötél van a nyakamon (na jó monnyuk nem erősítettem sehova a kötél másik végét de ti ezt nem tudjátok)


:D lol, mint írtam, XD ráérünk mi is. most pihi minden fronton.. én néha leülök a zongimhoz imprózni 2 percig aztán elröhögöm magam h 'ez xar' és ennyi XD szal mi is eléggé pihizünk.. habár a másik spectrasonics is lejött (vmi trilogy) nah mind1 azt már nem pakolom fel.. az előzőről sem tom h mire jó csak azt h 3,5 giga...

Mona wrote:
az album pontos értékelését is majd egy életképesebb időszakra tolom..


várunk minden kritikát :)

bylon wrote:
meghallgattam az új albumot, élvezet minden perce.


:) nagyon köszönjük!!

bylon wrote:
rögtön újra el is indítom a legütősebbet, az uni-t. :heart: .


fúhaezthamarabb olvasom...XD már eküldtem jigsawnak az emailt h mi van itthon ('semmi') erre egy dícséretet kap az első számára :p

bylon wrote:
meg a hitode industrial party-request esélyes ;D. buck-tick, közi, merzbow és miyavi nomeg Full-sama hatása érezhető. (és elborult bigyák amiket csak ti hallgathatok). túlmutattok mindegyiken.


XD XD XD

bylon wrote:
A dancing lambs, és eat my butterfly dalokra a felismerés pillanatától partyztam, mint albumot megelőző singel dalokra szokás. Örültem a beteg nevetgéléseknek ... kellő ...ö...betegséget és iróniát visznek a dalokba,


:D hm..az egész felvételt végigröhögjük úgyhogy elnézést ha vkit zavar... csak.. nem is tudjuk komolyan venni a dolgot (nem is akarjuk persze) :D
fú.. ezek már deréginek tűnnek..LOL pedig júniusiak...

bylon wrote:
jó az ötlet mona eat my butterfly remixéből (?).


igen, onnan, XD habár ő ebben (is) ügyesebb... de...de....elfelejtettem h ide mit akartam LOL *hüje msn >_<*

bylon wrote:
amúgy nem tudom megkülönböztetni, hogy ki énekel a duóból épp...mindenestre dögös hangotok (& röhögésetek) van. A két kontraszt hang az uni-ban zseniális, naon jó benne a gitár azokkal a "my summer is gone"-féle fájdalmas felismerésekkel. egyszerűen luv. :heart: miyavi sem adná jobban.


:) ezért eccerűbb a live, nemigaz? ott jigsaw kapott mindent alkotányos alapon... mérlegeltük h meik hangszer lenne live-ra a nyerőbb.. éshát a kis (de annál nehezebb >_<) casiom kiütötte az ő coolos akusztikját -> ő kapta a vokálokat, de máig kalapot emelek előtte mer amiket előadtunk számok (az eatot leszámítva) mind az összeüléskor (szal az album előtt napokkal) keletkeztek, ehhez képest az összes vokálját kívülről fújta

bylon wrote:
A Kaktusz akár egy Yoshiki/Gackt paródia XD. ilyen fennkölt szavak, mint "tapír".


igen, eredetileg ien kenes paródiának indult (a nagysikerű 'speed' c. számra, ami jóóó XD) de annyira monumentál hangulatú lett a dallam h hagytam a túróba a dobot és a többit és kapott egy ien értelmes szöveget és...-> kaktusz :D
jaigen a tapír.. jigsaw egyik kedvence az első, klasszikus drakula ahol a kastélyban -erdélyben- vannak tapírok is mint horrofilmbe illő horrorisztkus vmik.. szal ő ragagszkodott hozzájuk a dalszövegben vhol :D (aztán engedhette is el szépen a hangját ennél a szónál az élőben)

bylon wrote:
Köszönet, hogy meglepődés/röhögés/dancing/headbang együttes élményéért. (nem tudtam elaludni, rossz gondolatok is gyötörtek, ezért inkább feljöttem netezni, és ilyen kincsre leltem. XD)


én örülök a kommentednek :) és hogy vetted a bátorságot és meghallgattad!

bylon wrote:
ps. A hate my wings dal egyértelműen a Skinny Puppy tollából is születhetett volna. :clap:

* :beaten: *


nemtom.. annyira mást akartunk kihozni belőle...XD de így jött össze..és mint a legtöbb ihletünk.. maradt is oan amiennek elsőnek megálmodtunk.

Chimaera wrote:
húha, egy ilyen recenzió után itt az idő, hogy belehallgassak! XD


:D azért csak óvatosan! :) várok akkor tőled is kommentárt ha nem bánod...

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 25 Fri, 12:15 am 
Offline
Official HobbitGirl
User avatar

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 3:42 pm
Posts: 1200
Location: Újgazdag ÚjBuda / Eger HiperCity
...
ez zseniális.
A legjobb az Uni, és a Kaktusz... azt hiszem, ezeket nem lehet überelni az albumon XD Persze a többi is szuper! Ugye lesz PV-je ennek?? (mármint a kaktusznak)

íít máj bátörfláááj... ez a sejtelmes hang... XD *tapsvihar*

_________________
wtfrotflolmaocetung.
"Obi-Wan Kenobi is like God but with better weapons"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 25 Fri, 12:19 am 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
Nanami wrote:
...
ez zseniális.
A legjobb az Uni, és a Kaktusz... azt hiszem, ezeket nem lehet überelni az albumon XD Persze a többi is szuper! Ugye lesz PV-je ennek?? (mármint a kaktusznak)

íít máj bátörfláááj... ez a sejtelmes hang... XD *tapsvihar*


köszi a véleményezést! hát h pvje azt nemtom.. live-ja már van :D
hihi ezt megcsináltuk.. az a 2 szám amit csupán egy kis spoilernek szántuk lett a hallgatók eddigi kedvence XD

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 25 Fri, 12:26 am 
Offline
Official HobbitGirl
User avatar

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 3:42 pm
Posts: 1200
Location: Újgazdag ÚjBuda / Eger HiperCity
pszabi wrote:
köszi a véleményezést! hát h pvje azt nemtom.. live-ja már van :D
hihi ezt megcsináltuk.. az a 2 szám amit csupán egy kis spoilernek szántuk lett a hallgatók eddigi kedvence XD


Live-ja? Linket, linket! XD Egyébként az album borítójának karakterdizájnja is művészi! : D

"(...)zooknit lehet húzni ráá(...)"

_________________
wtfrotflolmaocetung.
"Obi-Wan Kenobi is like God but with better weapons"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 25 Fri, 12:34 am 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
Nanami wrote:
pszabi wrote:
köszi a véleményezést! hát h pvje azt nemtom.. live-ja már van :D
hihi ezt megcsináltuk.. az a 2 szám amit csupán egy kis spoilernek szántuk lett a hallgatók eddigi kedvence XD


Live-ja? Linket, linket! XD Egyébként az album borítójának karakterdizájnja is művészi! : D

"(...)zooknit lehet húzni ráá(...)"


a naonhosszúdöguncsi post legalján :)

a borító pedig jigsaw keze munkája :)

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 987 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 66  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group