Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 4:21 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 397 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 19 Sat, 6:11 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Közeledve az év végéhez, több nívós kiadó/oldal is megjelentette a maga év végi listáját, köztük a Pitchfork is:

The Top 50 Albums Of 2009
The Top 100 Tracks Of 2009

Lehet meglepetést színlelni, ugyanis az év albuma + dala díjat is az Animal Collective nyerte, meg a befutók nagy része várható volt (pl.: The XX, Girls,...), de azért nem egy rosz lista.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 19 Sat, 11:23 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Bíborhold wrote:
Ciki, hogy én azt sem tudom mi az az Animal Collective? :beaten: Mondjuk általában alig ismerek valamit az első tízből, az egyetlen amit hallottam is, az a Phoenix lemez, de az meg nem igazán fogott meg, szóval ott megmaradtam annál a remixnél ami miatt rájuk akadtam. Ellenben a Raekwon lemezt leszedem, arra kiváncsi vagyok. A többi közül érdemes valamit egyáltalán?

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 19 Sat, 11:26 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Case wrote:
A többi közül érdemes valamit egyáltalán?

Én leszedtem még pár hete a Grizzly Beart, de csak a feléig bírtam. Nemrossz, kicsit altatós-álmodozós hangulatú indie-folk puhulás. A többi előadó közül meg csak kb. 4-5-öt ismerek, azokat is csak névről. Állítólag Dinosaur Jr jó még.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 19 Sat, 11:30 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
Jigsaw wrote:
Állítólag Dinosaur Jr jó még.


Azt szereti Riki, szóval biztos. :pinky2:
Ilyen listákra egyébként meg nem adok. :pinky2:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 19 Sat, 11:43 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jah, őket ismerem még régről (de a listának csak az első 10 helyét nézegettem meg alaposabban xD), de jah, asszem év közben is olvastam valahol, h jó lett az új lemez.
Az ilyen listák meg kiindulási pontnak jók max, de arra általában eléggé jók.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 19 Sat, 11:53 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
Kiindulási pontnak tényleg jók, de így is annyi zeném van, amit letöltöttem, és még mindig nem került rá sor, hogy ihajj.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 19 Sat, 11:55 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jah, nálam is ez a helyzet. xD De azért arra mindenképpen jó volt, hogy eszembe juttatta Raekwon-t, meg úgy általában az old-school Wu-Tang cuccokat~

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 12:02 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Jude wrote:
és még mindig nem került rá sor, hogy ihajj.

Szintén. XD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 4:12 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Case wrote:
Bíborhold wrote:
Ciki, hogy én azt sem tudom mi az az Animal Collective? :beaten: Mondjuk általában alig ismerek valamit az első tízből, az egyetlen amit hallottam is, az a Phoenix lemez, de az meg nem igazán fogott meg, szóval ott megmaradtam annál a remixnél ami miatt rájuk akadtam. Ellenben a Raekwon lemezt leszedem, arra kiváncsi vagyok. A többi közül érdemes valamit egyáltalán?


Az Animal Collective a Pitchfork -egyik- kedvenc bandája, a legutolsó lemez is 9.6 pont körül végzett, meg egyébként is nyílt titok, hogy odavannak értük, szóval nem annyira meglepő, hogy az végzett az első helyen náluk. Egyébként ilyenek, nem éppenséggel rosszak, de én sosem értettem azt a mennyiségű hype-ot, amit ők kapnak.

Egyébként a Raekwon lemez mellett a hip-hop dolgok közül az MF DOOM lemez tetszett (Born Like This), de benne amúgysem csalódtam még. Emelett a The XX - XX lemezét szerettem még nagyon, a Kultblogos írás talán meghozza a kedved hozzá. Meg szerintem a Grizzly Bear album sem rossz. ^^;

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 12:38 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Nah, jó'van, akkor ezekbe belehallgatgatok majd. MFDoom meg nem tudom... az új lemezt nem hallottam, de a régi cuccai ilyen... jók, jók, de hosszú távon túl ugyanolyan, mint majd az összes többi amcsi underground hip-hop.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 2:24 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Belehallgattam ebbe az Animal Collective-be és... rém unalmas és érdekltelen. o_o

Plusz a Raekwon lemezt is meghallgattam és hát... nem. Nem rossz, de nemhogy multidézésnek nem elég, amit a pitchfork-on írnak, de egyébként is középszer az egész. Mondjuk az ilyenek arra jók, hogy ilyenekkel után elmúlik a bizonytalanság és rájövök, hogy nem, tényleg nem az elfogultság miatt tartom a japán hip-hop szinteret a legjobbnak. xD De most komolyan.. onnan a két kedvenc lemezem ebből az évből (mondjuk sok van amit nem hallottam sajna. :?) a Juswanna és a Rino+DJ Yas album és mindkető összehasonlíthatatlanul jobb, előremutatóbb, ötletesebb, mint ez a Raekwon cucc.
Egyébként meg jellemző módon Japánon kivülről a lazán legjobb hip-hop album amit hallottam 2009-ből az nem amcsi, hanem francia (Booba: Autopsie vol.3).
Nah, hallgatom továb az ajánlatokat aztán okoskodok majd tovább. xD

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 2:43 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Case wrote:
Egyébként meg jellemző módon Japánon kivülről a lazán legjobb hip-hop album amit hallottam 2009-ből az nem amcsi, hanem francia (Booba: Autopsie vol.3).
Nah, hallgatom továb az ajánlatokat aztán okoskodok majd tovább. xD


Azt a Boopa lemezt már egy ideje én is meg akarom hallgatni, főleg mivel olyan jókat írtál róla, szóval majd ha lenyugodnak a dolgok, sort kerítek rá. ^^ Mondjuk ha hip-hop, akkor nekem még az új DJ Bootsie album tetszett nagyon, hozta az előző lemez színvonalát, habár olyan elsőre ható klasszikust nem éreztem rajta, mint az előző lemezen (The Silent Partner) a Horseriders Towards The Abyss.

Az MF Doom meg, hát ízlések és pofonok, én nagyon szeretem továbbra is, bár az általad felsoroltakat nem hallottam még, szóval olyan sok viszonyítási alapom nincs.

Amúgy a Pitchfork listájából még hirtelen a The Dead Weather albumot emelném ki, mert az is pokoli jó lett, szerintem sokkal inkább megérdemelné a top helyeket, mint mondjuk a második helyezett Phoenix (ami szerintem rettentően borzalmas o_O), vagy a Girls, ami szintén a Pitchfork idei nagy felfedezettje, kapott nagy hypeot is, meg 9.1 pontot, de szerintem émelyítő és unalmas, még akkoris, ha debütalbum. Szóval Pitchfork is érdekes ilyen szemszögből.

A The XX-el meg óvatosan, nekem is idő kellett, hogy megszokjam / megszeressem az albumot, de idővel rámnőtt és azóta nagyon szeretem. <3

Btw, ha meg még nem ismernéd, akkor mindenképpen Fuck Buttons - Tarot Sport, számomra az év egyik legkomolyabb albuma volt. _O_

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 2:46 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Bíborhold wrote:
a The Dead Weather album

Ez. :) Bár én minden iránt elfogult vagyok, amiben Jack White van.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 2:47 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Jigsaw wrote:
Bíborhold wrote:
a The Dead Weather album

Ez. :) Bár én minden iránt elfogult vagyok, amiben Jack White van.


Tudtam, hogy ezt nem hagyod szó nélkül. :pinky2:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 3:02 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
hoppá, tényleg, a DJ Bootsie cuccot nem hallottam még, akkor szedem azt is az új MF Doom mellé. xD És igen, a Juswanna lemezt rippelnem kellene már... :shock: A Rino+Yas meg ongakustreet-en volt fent, de asszem az új helyekre még nem reuppolták, szóval szerintem azt is feltolom majd ftp-re, mert tényleg pokoli jó lett

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 397 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group