Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 3:31 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 232 posts ]  Go to page Previous  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2012 Jul 02 Mon, 3:50 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
A csütörtöki, VOLT fesztiválos nap hibátlanra sikeredett. *o* Még az idöjárással sem szívtunk, mert még pont az igazán brutális kánikula elötti napot sikerült kifogni, esö sem volt (ahogy az idöjósok tippelgették még szerdán is), késöbb délutánra értünk le Sopronba, kikecmeregtünk a fesztiválig, aztán Hawaii! Volt Katy B, ami jó volt, de semmi extra, aztán bóklászás, kaja (óriás nutellás-banános palcsi! *o*), mindenhol tök jó koncertek, jazzes cucctól balkánzenéig, majd Hadouken! Vagy fél óra késéssel, meg tömegnyomorral (a nagyszinpadon a Faith No More volt akkor, szóval nekik az egyel kisebb jutott csak, ahol így iszonyat tömeg gyült össze), de zseniális koncertet nyomtak le, és a végén zárásnak volt a Parasite, az új favorit.
Utána én Punnany Massif-ot akartam nézni, de eluntam pár szám után, így benéztem Chase & Status-ra (majd gyorsan menekülöre is fogtam, amint elkezdték a bünrossz Rage Against The Machine klasszikus feldolgozást), aztán irány a d'n'b színpad! Ugyanaz az inmedio-s dolog volt itt is felépítve, ami a balatonsoundon is volt tavaly (ahol a szar hangosítást elnyomta a szintén szarul hangosított Burn arénából kiszürödö morajlás), de itt nem volt semmi más helyre rátolva, meg alapból is hangosabb volt, így az elözetes aggodalmak ellenére sem volt gond vele. Mikor odaértem még a hazai Savage nyomta és volt itt is kb. 20+ perc késés (mondjuk rohadjó dolgokat játszott ö is, tehát whatever), aztán megjelent fent a pultnál az a bizonyos, Panacea néven ismert fém fogvédös alak és... ohh egek. Azért láttam-hallottam már egy-két durva DJ szettet, meg töle is hallottam párat, szóval kb. tudtam mire készüljek, de amit ez az ember ott két órában levágott... háthúbazz. O_O Olyan brutál szeletelés volt, néhol elkalandozva hardcore felé, amit még töle sem hallottam eddig. Minden egyes számmal rálicitált az elözöre, csak elvétve adott 1-1 a többihez képest dallamosabb valamit, de azok után mindig valami mééég meredekebbel váltott vissza a normál kerékvágásba. Az elejéröl csináltam én is videót (hogy lehet így elkezdeni egy szettet, omfg!!!! *o*), de a késöbbiekben még csak súlyosabb lett minden. xD <3 Eddig a régi-régi Pecsás Ed Rush szett tartotta nálam a top#1 helyet d'n'b terén, de ez lazán verte még azt is.

Utána meg elkezdtünk mászkálni fel-alá és igazából itt jött elö az amitöl a Volt jobb mint a Sziget (a Balaton Sound-ot ne is emlegessük xD), hogy itt van élet éjjel is, a bolyongáson, lerészegedésen túl is: nincs hangpara, így nem butítják le élvezhetetlenre a hangeröt vagy zárják tömött sátrakba a programokat. Volt egy rakat sátor, ahol egész éjjel kibaszott jó zenék mentek, szóval egyáltalán nem volt gáz fennmaradni hajnalig, míg elindultunk vissza a városba az elsö vonatig. De egyébként is kurvajó volt a hangulat, tényleg megvolt az igazi fesztivál feeling, nem volt mellé az a Szigeten azért mindig meglevö koszos-tocsogós mellékíz. Mikor pár éve voltam lent, akkor sem volt rossz, de ahhoz képest is rengeteget fejlödtek, szóval remélem nem basszák el a dolgokat a tervezett költözéssel.
Mondjuk ami negatívum a Szigethez képest, hogy itt viszont napközben nincs annyira mit csinálni, hiányzik a Sziget kismillió sátra, boltja, random kis programja, de amúgy sem volt sok holtidönk, tehát ez nem volt igazán baj.

Meg plusz pár kép, ami szerintem tök jól visszaadja a hangulatot. :grin:

Image

Image

Image

Image

Image

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Jul 02 Mon, 9:17 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
^ Jó képek! :grin:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Aug 07 Tue, 11:38 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Szerda-csütörtök Sziget, fuck yeah!! :grin:
Holnap Ministry meg Aoki és csak most vettem észre, hogy utóbbi előtt meg Congorockis lesz. *o*
Csüt meg Roots és Crookers!

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Aug 11 Sat, 1:49 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Huhú, hatalmas volt a Sziget! :grin: Szerdán volt egy kis délutáni körbenézős bóklászás, aztán a világzenés színpadnál megnéztem valami Los De Abajo nevű mexikói brigádot, akik pokoli jó, pörgős partyzenét nyomtak (az egyik szám alatt pankrátormaszkokban! *o* meg volt egy veszedelmesen jó Tequila átiratuk is... mondjuk az kinek nincs. xD).

Image

Utána Ministry az A38 sárorban, ami meg brutális volt. A koncert első kétharmadában az uccsó pár lemezről játszottak dolgokat, aztán a végére jöttek a klasszikusok (psalm69, nwo, just one fix és mindenekelőtt a thieves!), Al bácsi hangja a régi, kinézete... hát az nem. :beaten: Irgalmatlanmód látszik rajta, hogy milyen életmódot nyomott az elmúlt 20 évben és erre még egy raklap tetkóval és piercinggel is rásegít, de hát tőle senki sem azt várta, hogy majd nyugis, melegítős öregúrként végzi, szóval igazából nincs mit csodálkozni a dolgon. :bluegrin:

Image

Image

Ezek után irány a Party Aréna és Steve Aoki! *o* Aki hát hozta a tőle elvártat, zeneileg is (mondjuk a nagylemezes dolgok közül meglepően kevés ment, de voltak régi favoritoka is, mint a Warp, meg hasonlók, meg pár vadiúj száma, mint a Beat Down, meg a zseniális Duran Duran remix), meg egyébként is: futkosás, non-stop közönséghergelés, pezsgőlocsolás, konfettiszórás, meg a legjobb, a random közönségből felhívott csaj úszómatracszörföztetése. :grin: Sz'al kurvanagy bulit csinált, baromira örülök, hogy a két korábbi itteni, nekem kimaradt látogatása után most végre sikerült megnézni. *o*



Image

Image

Image

Image

Image

Image

Csütörtök meg kezdődött azzal, hogy miután percre pontosan sikerült kiérni háromra, kiderült, hgy amiért mentem (Roots) az csapat késése miatt átkerült másfél órával későbbre a nagyszínpadról az A38 sátorba, de végülis jól jártam vele, mert így megúsztam a napon aszalódást, a színpad előtti nagy találmányt, a biztos nagyon jó, de kamerák számára eléggé gyilkos vízpermet locsolást, ráadásul a tavalyi sorozatos gondokkal ellentétben idén pokoli jól szólt minden az A38 sátorban. A Roots-on totál tömeg volt egyébként és míg a lemezeikről mindig csak egypár számot szoktam szeretni, ahogy vártam, élőben sokkal ütősebb volt az a nagyzenekaros (heten vannak), full élő hip-hop amit nyomnak. Ráadásul rögtön másodiknak lenyomták a személyes kedvencem. :heart: Aztán mászkálás, felültünk az idei nagy újdonságnak számító óriáskerékre, bóklásztunk a Lumináriumban, majd Korn... ami hát nem az én zeném még mindig. :beaten: Nem voltak rosszak, meg a közönség totál megőrült tőlük, de nekem most sem lettek a kedvenceim. Majd megint vissza az A38 sátorba és... Crookers! Akik kurvajók voltak. :grin: Az elején kb. egy perc alatt úgy felpörgették a közönséget, mintha már vagy egy félórája nyomnák és ez lazán tartották végig, nyomtak pár régi cuccot is (We Are Prostitutes, a Kid Cudi Nite'n'Day remix, meg aminek legjobban örültem, volt az AC/DC [url=hunderstruck]Thunderstruck remix[/url] is. :grin:), meg mindenféle random kiérők (random ska és... super sharp shooter, omfg!!!). Tehát amig a pár évvel ezelőtti Düreres fellépésük a minősíthetetlen hangosításnak és szervezésnek (noise night life ugyebár..) nem volt az igazi, ez hibátlan volt.. a végéig. Amikor az elvileg kiírt 90 perc helyett 70 perc után befejezték. O_o Senki sem értette, hogy mi a franc van, ment a hőzöngés, fújjolás, pohárdobálás a színpadra, megminden. Kár volt ezért a kis szépséghibáért, de whatever.
Egyébként meg hozta a szokásos szintet a Sziget, csomó random látványosság, eszement emberek (tolókocsis crowdsurfing és egyebek), iszonyatsok külföldi, meg korrekt fesztiválhangulat. Mondjuk utóbbiban nekem a Volt feszt volt idén az igazi, de pokoli jól sült el ez a két nap is szerencsére. :grin:

éééééééééés... random képek!

Image Image

Image

Image

Image

Image

Image Image

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Aug 11 Sat, 6:00 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
^ Jó képek! :grin: Örülök, hogy Jourgensen bá' ezek szerint jó formában volt - alig két hete még arról olvastam, hogy egy fellépésen pár dal után úgy összeesett, hogy mentővel kellett kórházba szállítani, mert kb. a teljes szervezete random felmondta a szolgálatot.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Aug 12 Sun, 10:16 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jah, hát szegény öreg úgy általában eléggé ócska állapotban van már, főleg ugye a tavalyi majdnem-meghalós élmény után, amikor (magát is beleszámolva) már kb. mindenki leírta. De itt teljesen jól bírta, és fasza kis koncertet toltak (valahol a katartikus első Szigetes koncertjük, meg a kissé lapos Pecsás fellépés közt félúton).

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2013 Feb 21 Thu, 11:47 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
wow. O_O
Balaton Sound-on lesz Wu-Tang Clan! Meg Jamie Jones, meg The Advent. Nem gyenge..
mondjuk a balaton sound esetében ez kevés ahhoz, hogy el akarjak menni arra a rettenet fesztiválszerűségre, de akkor is, nem rossz az eddigi felhozatal.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 232 posts ]  Go to page Previous  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group