Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 29 Fri, 12:29 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 53 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Shibuya-kei / Indie-pop
PostPosted: 2007 Nov 22 Thu, 9:41 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
hmm.. miért nem volt eddig Shibuya-kei topic...? No mindegy, most már van, ide az inditópostba meg majd összeütök valami mini infót arról, hogy mi is ez az egész (amiröl soundofjapan.hu-n lesz majd egy hosszabb cikkecske is). egyenlöre csak annyi, hogy ugyebár az a müfaj amibe a Pizzicato Five is tartozott. <3

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Nov 22 Thu, 9:44 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
december 5-én új Capsule lemez Flash back címen. *o* Volt egyébként nemrég (Okt 10) egy remixlemezük is, de az szerintem nem lett igazán jó. sok számban nem is volt nagy változtatás, és egy sem volt aminél azt éreztem volna, hogy jobb lett az új verzió mint az eredeti. :|

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Nov 22 Thu, 9:49 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
Vúúúú, mi a csoda, nekem való topic! :trampoline:

Case wrote:
december 5-én új Capsule lemez Flash back címen. *o* Volt egyébként nemrég (Okt 10) egy remixlemezük is, de az szerintem nem lett igazán jó. sok számban nem is volt nagy változtatás, és egy sem volt aminél azt éreztem volna, hogy jobb lett az új verzió mint az eredeti. :|


Jaj, hát az mindjárt itt van! *__* A remixekkel én se tudtam mit kezdeni, sok értelmük nem volt. Az új albumra meg kíváncsi vagyok, bár mostanában annyira tipikusan egyféle hangzást bír produkálni Nakata, hogy félelmetes, első hallásra meg lehet állapítani, hogy miben van benne a keze. XDDD Meg mostanában azt hiszi, ő a Daft Punk, bár én ezt annyira nem bánom.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Nov 22 Thu, 9:58 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Franc tudja én nagyon szeretem az eltalaltabb tücci cuccait. A Fruits Clipper nem véletlen lett a kedvenc Capsule lemezem a Cutie Cinema Replay mellett <3

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Nov 22 Thu, 10:01 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
Case wrote:
Franc tudja én nagyon szeretem az eltalaltabb tücci cuccait. A Fruits Clipper nem véletlen lett a kedvenc Capsule lemezem a Cutie Cinema Replay mellett <3


Félre ne értsd, én is szeretem nagyon, de ha objektíven állok hozzá, akkor sok változatosságot nem fedezek már fel a zenében, meg ha valami koprodukcióban van benne, akkor a végeredményt simán el lehetne sütni Capsule címszó alatt is, csak épp a vokál más. o_O


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Nov 22 Thu, 10:06 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Naja, kétségtelen ^^ (mondjuk az a Suzuki Ami-s száma elég laposka lett)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 04 Tue, 4:19 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
Ehh, kétszemélyes topic lesz ez, de hát ez van... XD

Kiszivárgott az új Capsule album, két nappal megjelenés előtt, jpopsukin levadászható. De csak kilenc számot tartalmaz összvissz... Oh well... akkoris, új Capsule! *____*


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 04 Tue, 9:22 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
ohhh! :heart: amint sikerul valami helyet csinalni a gepen toltom is *o*

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 05 Wed, 12:33 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Eredendően nem vagyok az elektronikus zene híve, a Capsule-nak is csak a régebbi pörgősebb hiperaktív csilingelős dolgai jöttek be, aztán az újabbak nagyon nem, de ez az új album (Flash Back) valami hihetetlen jó sztem. :D Véletlenül se egy Cutie Cinema Replay-style, de hatalmas feelingje/stílusa van. Csak az a kár hogy ilyen kevés szám van...bár jobban belegondolva "pont elég". :)
A végére nekem kicsit leül, de a 7. számmal bezárólag brutális tempót diktál, jó "sűrű", szeressem. :) (viszont a 9. meg nagyon szép~ *__*)

Jah, és jópár szám ordít, hogy buliban leadják. :poke: :greengrin: (Flash Back, You are the Reason, Love Me, I'm Feeling You, Musixxx pl.)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 05 Wed, 12:53 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jigsaw wrote:
Jah, és jópár szám ordít, hogy buliban leadják. :poke: :greengrin: (Flash Back, You are the Reason, Love Me, I'm Feeling You, Musixxx pl.)

tegnap nem tudtam aztán dvd-t írni, így még mindig nem szedtem le.. xD de ez alapján igéretes. *o*

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 05 Wed, 1:43 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
Case wrote:
tegnap nem tudtam aztán dvd-t írni, így még mindig nem szedtem le.. xD de ez alapján igéretes. *o*


Ejnye, nem valami nagy állomány, ennyi helyed se volt? Jellemző... XDDD De ma tényleg próbáld meg leszedni, érdemes. :smile2:

Na jó, annyira nem kiemelkedő szerintem, mint az utolsó két album, meg talán kicsit belassultabb, de megvannak a zseniális pillanatai (You are the reason :heart: Love me :heart::heart::heart:), és csatlakoznék Jigsawhoz, ez bizony bulialapanyag, de persze nem célozgatunk. :beaten:

Más: MEG új albumát is emberünk támogatta zeneileg, mit ád isten, amilyen jó a Capsule cucc, ez olyan gyenge lett, viszont a Dreamin Dreamin bezony az azonos című Capsule szám feldolgozása. Hát hogy ez minek kellett? Értelme kb semmi. XD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 05 Wed, 10:50 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jude wrote:
Más: MEG új albumát is emberünk támogatta zeneileg, mit ád isten, amilyen jó a Capsule cucc, ez olyan gyenge lett, viszont a Dreamin Dreamin bezony az azonos címû Capsule szám feldolgozása. Hát hogy ez minek kellett? Értelme kb semmi. XD

kevés munkából több pénz. xD

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 06 Thu, 12:40 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
jahmeg... jaja, ha máskor nem, akkor szilveszterkor biztos lesznek ilyenek is dögivel. ^^ mondjuk nálam mostanában az abszolút übermindenekfeletti party-zene jelölt a Boom Boom Satellites. micsoda meglepetés. xD

(kiváncsi vagyok hány különbözö topicban említem meg még a BBS-t mindenféle random okok miatt... :beaten:)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Oct 23 Thu, 10:00 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Capsule - Jumper (PV youtube-on)

7 perc hosszú... :shock: Nagyon trippy. :D

(Amúgy biztos tudta mindenki, de november 19-én új album, More! More! More! címmel.)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Oct 24 Fri, 12:16 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jigsaw wrote:
Capsule - Jumper (PV youtube-on)

7 perc hosszú... :shock: Nagyon trippy. :D

(Amúgy biztos tudta mindenki, de november 19-én új album, More! More! More! címmel.)

Jaja, a PV meg tegnap iccaka fent volt már sukin is és hát.. szép meg látványos, csak sem a videó, sem a szám nem elég erös ahhoz, hogy hét percig érdekes maradjon. :? Nakata kicsit túl akarta ezt komplikálni úgy érzem. o_O az albumot meg várom nagyon, me' ugye az elözön is voltak egészen zseniális dolgok :heart:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 53 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group