Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 3:45 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: 2012 Jan 24 Tue, 11:07 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
A két évvel ezelőttihez hasonlóan, csak most kicsit minimálabb formátumban szavazás / kérdőív:
Best Of 2011 - avagy, kik voltak az év legjobbjai?

Ha bármi kérdés, javaslat, akármi van, akkor hajrá. :grin: A kérdőív jan 31-ig lesz aktív, utána pár napal pedig majd ide kerülnek ki az összesített eredmények. Meg persze mindjárt a főoldalra, stb is ki lesz majd linkelve.


(és a kérdőív tudom, hogy hosszú ő, csak a topiccímben szétbarmolja kódolás, azé' lett ott rövid xD)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Last edited by Case on 2012 Feb 07 Tue, 7:40 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Jan 24 Tue, 11:10 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
na töltöm is, cool! :)

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Jan 25 Wed, 12:42 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Kitöltöttem! :) (bár volt, ahova 2-3-nál többet ha megszakadtam se tudtam írni XD)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Jan 25 Wed, 12:27 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jaja, kevesebbet lehet nyugodtan, azzal nincs gond, csak azt akartam elkerülni, hogy az emberek felsorolják az összes kismillió kedvencüket. :sweatdrop:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Jan 25 Wed, 7:23 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Aug 31 Thu, 3:11 pm
Posts: 4143
Location: Where an angel is waiting for me...
Én is kitöltöttem! :D

_________________
"A Raphael-ből már csak rizs maradt..." - by TylerKuroki
ImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Jan 25 Wed, 8:50 pm 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2011 Jul 21 Thu, 9:34 pm
Posts: 693
Location: Csanytelek(Szögedhöz közel)
Kitöltöttem én is :D

_________________
Image Image

last.fm / facebook / Scandal Heaven


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Jan 29 Sun, 4:00 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert
User avatar

Joined: 2007 Mar 25 Sun, 9:30 pm
Posts: 11297
Location: Bottom of the Death Valley
kitöltöttem, kíváncsi leszek az eredményekre 8-)

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Jan 29 Sun, 4:38 pm 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2011 Apr 26 Tue, 2:25 am
Posts: 720
Location: Mao's room
Fuh, na, másodszori nekifutásra sikerült xD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Feb 01 Wed, 3:02 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Végül 70+ ember töltötte ki a kérdöívet. Hétvégére igyekszem összerendezni az eredményeket, még csak belenézegettem gyorsan, van pár papírforma, de van pár meglepöbb szavazat is (pl. ki szavazott Kaz Nishimura-ra egyébben? *o*)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Feb 07 Tue, 7:41 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Best Of 2011 - szavazás eredmények! :grin:

A jan 31-es határidő után még 2-3 napig véletlen kintmaradt a link a főoldalon és akkor is becsúszott még pár szavazat, szóval azokat is beleszámoltam a végeredménybe és így végül összesen 83-an töltötték ki a tavalyi év legjobbjairól a kérdőívet.

Volt pár hatéreset előadó, akikre több kategóriában is felbukkantak szavazatok, ezeket oda csoportosítottam át ahol több szavazat érkezett, vagy ha ugyanannyi, akkor ahova jobban passzoltak.
A legtöbb kérdésben egyébként bejött az előre megtippelhető végeredmény, de azért akadt pár meglepetés is... alább a részletes eredmények. Vigyázat hooooosszú poszt következik. :sweatdrop:


Az év koncertje (JRock / visual kei)
Itt abszolúte papírofma lett a végeredmény és természetesen a Dir en grey nyert (25 szavazat), második pedig a Girugamesh lett (12). Utánuk nem sokkal lemaradva az OZ (10) és Miyavi (8), majd pedig a Mucc (6). Az ezutáni sorrend azonban érdekes lett: oké, hogy nekem van egy véleményem a Gackt koncertről, de ettől függetlenül meglepő volt, hogy a négy szavazatos végeredményét még a Kanon x Kanon (5) is beelőzte, pedig előbbin kb. nyolcszor annyian voltak.

Az év koncertje (egyéb)
Itt Nana Kitade nyert (17), a második pedig a Boris lett (5) meglepő módon holtversenyben a balatonsound-os Tokyo Ska Paradise Orchestra fellépéssel (utóbbi csak azért meglepő, mert míg a Boris-on azért volt jópár ismerős, utóbbin nem tudtam, hogy voltak még olyanok akik járnak az oldalra. vagy lehet, hogy náluk csak a "biztos jó volt, jelöljük be" megoldást választották páran ^^). Goth-Trad és Kentaro 3-3 szavazatot kapott, a Mono kettőt, Merzbow egyet, az Acid Mothers Temple pedig egyet sem, pedig, ha valami, akkor az igazán megérdemelte volna.

Az év legjobb bulija
Ahogy várható volt, itt a Halloween buli előzött mindent (17), majd következett a szilveszter (9), utána különböző NG (összesen 11) és NS (9) bulik, az egyéb kategóriában pedig három szavazat jött a Shinshoku bulikra, egy pedig az októberi DS-re.

Legnagyobb csalódás
Itt kicsit irónikus módon a legjobb koncertes részlegben jól teljesítő Girugamesh koncert kapta a legtöbb szavazatot (6). Utána a Gackt koncert (5), a Gazette (4 a Toxic, 2 pedig a Remember The Urge miatt). Volt még három két szavazatos (SHINee, Daesung és Miyavi), meg persze rengeteg minden egy-egy szavazatokkal.

A legrosszabb hír
A D'espairsRay feloszlása (26) volt a legtöbbek számára az év mélypontja, valamint Ishii (Kagrra) halála (11), ezeken kívül még a Deluhi feloszlását (5) és Taiji (ex-X Japan) halálát (4) említették többen, valamint a NEWS-os tagkiválásokat (2).



LEGJOBB ELŐADÓ
JRock / visual kei
Ezt a kategóriát persze a the GazettE nyerte (38), míg a második a Dir en grey (31), harmadik pedig a Girugamesh (21) lett. Az élbolytól kicsit lemaradva jön a Versailles (19) és Miyavi (18), utánuk pedig az Alice Nine, az OZ és a One OK Rock (mind 13), az LM.C, a Matenrou Opera és a D (12-11-10). A továbbiak (akik minimum három szavazatot kaptak):
7 - SuG, Mucc
6 - Gackt
5 - ViViD, Acid Black Cherry, L'Arc~en~Ciel, Lycaon
4 - Plastic Tree, Vamps
3 - Born, Kiryu, lynch., Mejibray, Merry

JPop
Itt már jóval szorosabb volt a verseny és a sorrend végül a következő lett: Kat-Tun (11), Koda Kumi (10), Ayumi Hamasaki (9), NEWS (7), Namie Amuro és Akanishi Jin (6), Yamashita Tomohisa (5), Yui (4), Kalafina, Arashi, Kanjani8, Meisa Kuroki, Miwa (3). Az XYZ48 formációk pedig szintén három szavazatot kaptak összesítve (2 SKE, 1 AKB), csakúgy mint Shena Ringo (1 szóló, 2 Tokyo Jihen).

Japán egyéb (hip-hop, indie-rock, electro, hardcore, metal, stb)
Ahogy várható volt, ebben a kategóriában voltak a leginkább szétszórva a szavazatok a különböző előadók közt (de ide is érkezett messze a legkevesebb szavazat), szóval ha valakinek van javaslata, hogy hogyan lehetne ezt a részleget jövőre jobban megoldani, akkor bátran írja meg. :sweatdrop:
4-4 szavazattal az első helyet ráadásul két olyan előadó szerezte meg, akik igazából kb. semmit nem csináltak tavaly: DJ Sisen és a Maximum The Hormone (jó, nekik volt egy darab kislemezük). Második a Fear and Loathing in Las Vegas (3) lett és volt még pár 2 szavazatos (Aural Vampire, Crossfaith, Fear From The Hate, NICO touches the wall).

KPop
Itt (meg úgy általában a KPop kategóriában) tartolt a YG és a 2NE1 (27) és a Big Bang (19) vezeti a listát. Utánuk, ahogy sejthető Super Junior (16) és SHINee (14), majd pedig: U-Kiss (12), MBLAQ (9), CNBlue és Beast (7-7) és szintén holtversenyben a JYJ és a DBSK/TVXQ (6-6). A továbbiak:
5 - T-Ara, Infinite, FTIsland
4 - SNSD, 2PM, Brown Eyed Girls, Block B
3 - f(x), GD&TOP, B1A4


LEGJOBB ALBUM
JRock / visual kei
Innentől kezdve néhol kicsit kínkeserves volt a lista összesítés, mert sokan csak az adott szám vagy lemez címét írták le, az előadót nem, de azért végül csak meglett a végeredmény, ami az élen ebben a kategóriában lett az egyik legszorosabb:
Dir en grey-Dum Spiro Spero (27)
The GazettE-Toxic (26)

a továbbiak:
Versailles - Holy Grail (13)
Girugämesh - Go! (8)
One OK Rock-Zankyo Reference (7)
the GazettE - Remember the Urge (6)
Miyavi - What's my name? (6)
D - Vampire Saga (5)
4: the GazettE - Vortex, Matenrou Opera - Helios, Alice nine - Gemini
3:
L'Arc en Ciel - Chase, LM.C-hoshi no arika, Alice Nine - Blue Flame, Alice Nine - Heart of Gold, Mejibray-Sliver.exe, SuG - Thrill Ride Pirates, Signal - Glow Back Over Scars, Merry-Beautiful Freaks

JPop
JPop needs more love! De komolyan. A tavalyi évben akadt jópár izgalmas JPop lemez, mégis csak meglehetősen kevés szavazat érkezett. Ezek alapján a végeredmény:
Koda Kumi - Dejavu (5)
Namie Amuro - Checkmate! (4)
Ayumi Hamasaki - Five (4)
KAT-TUN - White (3)
Yamashita Tomohisa - SuperGood, SuperBad (3)
Daichi Miura - D.M. (3)

Japán egyéb (hip-hop, indie-rock, electro, hardcore, metal, stb)
Itt aztán pláne szét voltak szórva a szavazatok, a Fear, and Loathing in Las Vegas - Nextreme és a Crossfaith - The Dream, The Space kapott 2-2 szavazatot, minden más csak 1-1-et.

KPop
A 2NE1 van itt is nyert és a 2nd Mini Album 10 szavazatot kapott, azonban a második helyet az MBLAQ csípte meg (8). Harmadik a Big Bang - Tonight/Mini Album 4th (7), majd a UKiss Neverland és Super Junior Mr Simple (6-6), utánuk pedig:
4: Big Bang - Special Edition, 2PM - Hands Up
3: Brown Eyed Girls - Sixth Sense, Block B- New Kids On The Block, DBSK: Keep Your Head Down


LEGJOBB PV / MV
JRock / visual kei
Az első helyben itt sem volt meglepetés: the GazettE - The Suicide Circus (20). A második helyen a Dir en grey duplázott (Lotus és Different sense, 14-14 szavazattal). Őket követte a Versailles - Masquerade (11), a Matenrou Opera - Helios és a D - Huang Di ~yami ni umareta mukui~ (6-6), két Gazette (RED és Remember the Urge - 5-5... mondjuk itt azért rezeg a lác, mert a RED PV 2010-es, még ha Toxic-on is szerepelt a szám), majd pedig:
4: SuG - Mad$hip, the GazettE - Vortex, D - torikago goten ~L'Oiseau Bleu~, Alice Nine - Blue Flame
3: LM.C - Super Duper Galaxy, Dir en Grey - Zan 2011, Nega - Deluge, One OK Rock - C.h.a.o.s.m.y.t.h., One OK Rock - No Scared, OZ - Reverse, Signal - Glow Back Over Scars

(valamint egy szavazatot kapott az ismeretlen zenekartól származó "tudnák töbet is de nincs most kedvem")

JPop
Ez megintcsak egy olyan kategória volt, ahol nagyon szétszóródtak a szavazatok: a Kat-Tun - Star Rider lett az első négy szavazattal, ezt követte Namie Amuro féle Make It Happen és egy másik Kat-Tun dal, az Ultimate Wheels (3-3) és rajtuk kívűl még volt rengeteg egy vagy két szavazatos helyezett, valamint olyanok, akik különböző videókkal szedtek össze nagyobb mennyiségű voksot: Koda Kumi (7), Ayumi Hamasaki (5), Meisa Kuroki (3), Kanjani8 (3) és Akanishi Jin (3).

Japán egyéb (hip-hop, indie-rock, electro, hardcore, metal, stb)
Itt a Fear, and Loathing in Las Vegas - Jump Around két szavazattal már nyerni tudott (és még ezen kívűl is kaptak két szavazatot más számokra, szóval ők az abszolút kategóriagyőztesek). Rajtuk kívűl pedig csak a Crossfaith tudott még két szavazatot összeszedni.

KPop
A 2NE1 nyert (természetesen az I Am The Best, 13 szavazattal), utánuk a Big Bang - Tonight (8), majd pedig:
6: Super Junior - Mr. Simple, U-Kiss - Neverland
5: Brown Eyed Girls - Sixth Sense
4: 2NE1 - Hate You, 2NE1 - Ugly, MBLAQ - Mona Lisa, Super Junior - A-Cha
3: T-Ara - Roly Poly


LEGJOBB DALOK
JRock / visual kei
Ahogy várható volt, a legjobb dal kategóriában születtek a legváltozatosabb eredmények. A JRock / vk részről a the GazettE - the Suicide Circus és a Versailles - Masquerade nyert holtversenyben (7-7), míg a második helyen a Dir En Grey - Different Sense és az LM.C - The Love Song osztozott (5-5). Négy szavazatot hat szám szedett össze:
D - Huang Di ~yami ni umareta mukui~, girugämesh - Destiny, LM.C - Hoshi no arika, LM.C - MAD or Die (LM.c.), LM.C - Super Duper Galaxy, The GazettE - My Devil On The Bed

Hármat pedig ők kaptak: Alice Nine - GEMINI, Acid Black Cherry - Chou, Dir en Grey - Amon, Dir en grey - Lotus, Dir en grey - Ruten no Tou, Dir En Grey - Vanitas, Matenrou Opera - Helios, One Ok Rock - No Scared, One Ok Rock - Re:make, the Gazette - Remember the urge, the gazette - Red, D - Torikago Goten ~L'Oiseau Bleu~

JPop
Ezt a kategóriát annyira egyértelműen a Kat-Tun: Star Rider (5) nyerte, hogy más szám nem is tudott háromnál több voksot összegyűjteni. Akik még különböző számokkal jól szerepeltek: Daichi Miura (3), Kanjani8 (4), Kat-Tun (még 5 szavazat más számokra), Koda Kumi (6), Namie Amuro (6), Yui (4)

Japán egyéb (hip-hop, indie-rock, electro, hardcore, metal, stb)
Itt megintcsak összevissza szétszóródtak a szavazatok és a következő három szám kapott kettő-kettőt: Fear, and Loathing in Las Vegas - Jump Around, Crossfaith - Snake Code, Ziyoou-vachi - Disco (!).

KPop
A győztes nagy meglepetésre.... 2NE1 - I Am The Best! (15), a második helyen pedig itt is Big Bang - Tonight (10). Utánuk holtverseny: U-KISS - Neverland és Super Junior - Mr. Simple (7-7), majd MBLAQ - Mona Lisa (6), egy kis kihagyás és már csak három szavazatosak jönnek páran:
FTIsland - Hello Hello, 2NE1 - Ugly, Brown Eyed Girls - Sixth Sense, JYJ - Get Out, Super Junior - Oppa Oppa



Persze nem ez lett a legreprezentatívebb lista, de azért szerintem eléggé jól tükrözi, hogy a hazai színtéren mik voltak a legnépszerűbb zenék idén. Érdekes egyébként, hogy míg az allkpopawards-on a Super Junior tarolt, addig nálunk a Mr. Simple sikere ellenére is kitartott az első félévben tomboló Big Bang/2NE1 mánia. Azon viszont meglepődtem, hogy az azért itthon eléggé népszerű Capsule teljesen kimaradt (illetve nem teljesen, mert én szavaztam rájuk xD), pedig azt hittem, hogy az Egyéb kategóriában ott lesznek a befutók közt.

Szóval ez lett a kicsit utolsó pillanatos Best Of 2011 kérdőív eredménye, egy év múlva egy kicsit komolyabb verzióban ismétlünk majd és pszabival már beszéltünk tóla, hogy visszahozzuk a 2009 végi hírneves Sound Of Japan Award-ot és mint legutóbb, most is két fordulós lesz majd a szavazás (nevezéses első, majd az alapján szavazgatós második).

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Feb 07 Tue, 8:12 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 30 Sun, 11:25 am
Posts: 1385
Nah jah, ezt vártam, szóval nem meglepő~ ^^
Vicces azért, hogy a legjobbnak kikiáltott Gazette ott van a legnagyobb csalódások között is xD

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Feb 07 Tue, 8:31 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
iiiigen pont ezt néztem én is xD a "csalódott" fenek kedvence a gazette

de a 2ne1-on nem lepődöm meg :) jobbak voltak mr simple-éknél (de persze tudom ez csak szvsz)

köszi!! :)

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Feb 07 Tue, 8:34 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Manic wrote:
Nah jah, ezt vártam, szóval nem meglepő~ ^^
Vicces azért, hogy a legjobbnak kikiáltott Gazette ott van a legnagyobb csalódások között is xD
Persze, de ez várható volt, meg azértaz arányok erősen a pozitívba hajlanak... engem inkább a Girugamesh koncert nagyon eltérő megitélése lepett meg.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Feb 07 Tue, 8:36 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
Pop témában tarolt a KAT-TUN. Hol van ez a sok KAT-TUN fan? :D
Én tisztelem, szeretem Ayumit :heart:, de idén nem jelöltem legjobb előadónak. A harmadik hely egy minivel szerintem túlzás, sokan voltak aktívabbak tavaly. ^^

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Feb 07 Tue, 8:38 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 30 Sun, 11:25 am
Posts: 1385
Case wrote:
engem inkább a Girugamesh koncert nagyon eltérő megitélése lepett meg.


Arról én sajna nem tudok nyilatkozni, de más (külföldi) fórumokon, meg tumblr-ön is azt láttam, hogy a Giru-t nagyon lehordták.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group