Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 10:13 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: 2004 Feb 01 Sun, 7:49 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2003 Nov 09 Sun, 4:00 pm
Posts: 17
Location: Budapest
Azért csináltam ezt a topicot, mert hátha tudjátok, hogy vannak a klipeknél a jogdíjak, nem tudom jól tudom-e de egy zenei tv pl általánydíjat fizet értük és tök mind1 milyen zenét ad, ha ez így van elvileg gond nélkül mehetne jpop is a tvben.
És én el tudom intézni, hogy legyen esetleg naponta vagy roszabb esetben hetente egy jpop blok egy bizonyos tvadón, egyelőre nem nevezem meg melyiken mert még velük nem beszéltem erről...de szerintem belemennének, mert nézettséget akarnak növelni, és ezzel tuti új nézőket nyernének meg.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2004 Feb 01 Sun, 11:12 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Ezt sztem egy hozzaertobb forumon kene megkerdezni... Mi (en legalabbis) csak talalgatni tudok, de IMHO a tv-tarsasagnak kell elinteznie a jogi dolgokat (= megvennie a vetitesi jogokat) az illeto kiadokkal (Sony, stb.).
________
ACURA CL SPECIFICATIONS


Last edited by mufurc on 2011 Feb 26 Sat, 2:18 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Feb 02 Mon, 6:04 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
Az embert egészen feldobja már csak a halovány lehetőség is... 8)
Mindenképpen az adott tévénél érdeklődj, mi ennek a menete, és egyáltalán hajlandóak-e :wink:

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Feb 02 Mon, 8:41 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
hát, nem azért, de szerintem ha egy tv adó nézettséget akar növelni azt nem egy nagyon kis réteget érdeklö, ráadásul minden valószerüség szerint jogilag igen nehezen összehozható müsörtipussal fogja megpróbálni.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Feb 03 Tue, 9:56 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2003 Nov 09 Sun, 4:00 pm
Posts: 17
Location: Budapest
Case wrote:
hát, nem azért, de szerintem ha egy tv adó nézettséget akar növelni azt nem egy nagyon kis réteget érdeklö, ráadásul minden valószerüség szerint jogilag igen nehezen összehozható müsörtipussal fogja megpróbálni.


Jogilag ha lehet mi összehozzk én csak megpengetem nekik azt a lehetőséget, hogy ezzel egy olyan közönséget nyernek aki normál esetben 100% hogy nem kapcsolna az adóra, sok műsoridőt biztos nem kapnánk, de 24 órás a tv mégha valami elképesztő időben is menne akkor is jó videó létezik...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Feb 04 Wed, 5:26 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Szerintem jó ötlet ez a jpop müsor. Remélem sikerülni fog a dolog. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Feb 04 Wed, 6:49 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
lezl wrote:
Jogilag ha lehet mi ?sszehozzk

Oo, most nem azert, de az szerintem nem ugy megy, hogy "Hallo, SME Japan? Lezl vagyok, meg szeretnem erdeklodni, hogy mennyibe kerulne X/Y/Z egyuttesek videonak vetitese TV-csatornan." Enszerintem csak tv-csatornak/tarsasagok/klubok neveben lehet ilyesmirol targyalni.

lezl wrote:
m?gha valami elk?peszt? id?ben is menne akkor is j? vide? l?tezik...

De akkor hol a nezo? ^_^;;
________
LANSING ENGINE PLANT


Last edited by mufurc on 2011 Feb 26 Sat, 2:18 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Feb 04 Wed, 11:03 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 23 Sun, 7:25 pm
Posts: 222
Location: blah
mufurc wrote:
De akkor hol a nezo? ^_^;;


A TV előtt ofcoz, karikás szemmel, nagy bögre kávéval, pizsamában. :morning:

lezl: a "mi" az gondolom a szakembereket jelenti, neeem?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Feb 14 Sat, 11:53 am 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2003 Nov 09 Sun, 4:00 pm
Posts: 17
Location: Budapest
Az egész ötlet azért vetődött fel, mert elképzelhető, hogy belefolyok egy TV adó műsorának szerkesztésébe és felvetették, hogy zenei klipek stb kéne a műsoridő kitöltésére és beszéltünk a jogdíjakról is hogy elvileg fizetnek a különféle zenékért általánydíjat, csak most lehet hogy kirugják az eddigi műsorszerkesztőt, vagy legalábbis más munkakörbe helyezik, aztán más nemigazán tudja hogy vannak ezek a jogi szabályozások, de elvileg ha fizeted azt az általánydíjat bármit lehet adni ilyen Enya, stb már ment aláfestő zenének és tudtommal teljesen jogszerűen, de majd utánna lessz ezeknek érdeklődve a szerzői jogvédő hivatalnál, csak lassan zajlanak itt a dolgok.
Mindenesetre semmi se biztos csak mint lehetőség fent áll.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Nov 18 Thu, 12:05 am 
Offline
Newbie

Joined: 2004 Nov 17 Wed, 8:07 pm
Posts: 3
Location: Budapest
Hát..úgy látszik ebből sem lett semmi. :(

Pedig ötletnek jónak tűnt, csak a megvalósítás problémásabb feladat...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Dec 05 Sun, 12:00 am 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2004 Dec 04 Sat, 5:51 pm
Posts: 21
Az ezzel a baj hogy, akik nem ismerik ezt a zenei kultúra azok nagy részben úgy állnak hozzá, hogy: "né' má' a ferde szemű jappáni ugrál a tvbe' azt kínaiú' vakerik he-he" . Szerintem jobb ha ez az egész szubkultúra "szub" marad..amíg nem kapunk egy olyan teljeskörű (média támogatott!!) forumot ahol a háteret és az egyéb hátérkörítést is meg lehet ismertetni a "nagyérdeművel". Akkor a fent idézett barom rájön hogy ez is "valami kultúr-izé" és elkapcsol. a értelmesebbek pedig tényleg megismerhetik és megszerethetik. Hiába jó a Siam Shade, a black klippből sokaknak csak az tünne fel hogy milyen ciki a buzis kígyó bőrnaci a vékonyka énekesen...ami nekünk nem tünik fel az azért eléggé szemet szúr egy átlagos európai(bár inkább amerikai :cry: )médiához szokott embernek. Szal egy két klippblocknak szerintem nem lenne túlságosan pozitiv visszhangja..... SZERINTEM :lol: .mi pedig látunk hallunk eleget...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Jan 08 Mon, 4:28 pm 
Offline
Senior Member

Joined: 2006 Sep 19 Tue, 9:53 am
Posts: 132
Camui:
Az ezzel a baj hogy, akik nem ismerik ezt a zenei kultúra azok nagy részben úgy állnak hozzá, hogy: "né' má' a ferde szemű jappáni ugrál a tvbe' azt kínaiú' vakerik he-he" . Szerintem jobb ha ez az egész szubkultúra "szub" marad..amíg nem kapunk egy olyan teljeskörű (média támogatott!!) forumot ahol a háteret és az egyéb hátérkörítést is meg lehet ismertetni a "nagyérdeművel". Akkor a fent idézett barom rájön hogy ez is "valami kultúr-izé" és elkapcsol. a értelmesebbek pedig tényleg megismerhetik és megszerethetik. Hiába jó a Siam Shade, a black klippből sokaknak csak az tünne fel hogy milyen ciki a buzis kígyó bőrnaci a vékonyka énekesen...ami nekünk nem tünik fel az azért eléggé szemet szúr egy átlagos európai(bár inkább amerikai Crying or Very sad )médiához szokott embernek. Szal egy két klippblocknak szerintem nem lenne túlságosan pozitiv visszhangja..... SZERINTEM Laughing .mi pedig látunk hallunk eleget...

Egyetértek. De ami még jobban kiakasztaná a magyar átlag közönséget, az mondjuk a Gacktjob Vanilla live-ja, vagy Kyo Mushi liveja.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Apr 10 Tue, 1:36 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2006 Mar 20 Mon, 3:41 pm
Posts: 371
hmm nekem is tetszik az ötlet most hogy ilyen kis jpop fan lettem^^ meg amugy is szal yeeep^^

_________________
Image
Dedikált Mucc poster,stb :D
http://www.facebook.com/pages/Jrock-Vis ... 2045026864


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Apr 10 Tue, 11:17 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Camui wrote:
Az ezzel a baj hogy, akik nem ismerik ezt a zenei kultúra azok nagy részben úgy állnak hozzá, hogy: "né' má' a ferde szemű jappáni ugrál a tvbe' azt kínaiú' vakerik he-he" . Szerintem jobb ha ez az egész szubkultúra "szub" marad..amíg nem kapunk egy olyan teljeskörű (média támogatott!!) forumot ahol a háteret és az egyéb hátérkörítést is meg lehet ismertetni a "nagyérdeművel". Akkor a fent idézett barom rájön hogy ez is "valami kultúr-izé" és elkapcsol. a értelmesebbek pedig tényleg megismerhetik és megszerethetik. Hiába jó a Siam Shade, a black klippből sokaknak csak az tünne fel hogy milyen ciki a buzis kígyó bőrnaci a vékonyka énekesen...ami nekünk nem tünik fel az azért eléggé szemet szúr egy átlagos európai(bár inkább amerikai :cry: )médiához szokott embernek. Szal egy két klippblocknak szerintem nem lenne túlságosan pozitiv visszhangja..... SZERINTEM :lol: .mi pedig látunk hallunk eleget...



Jajj de vicces. Az elsőre regisztrált Mona. De ciki :) Amúgy meg egyet értek vele :) .

*** hát igen azok a régi szép Gacktos idők :D:D:D***

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Mar 25 Tue, 8:47 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 Mar 25 Tue, 6:58 pm
Posts: 3161
Érdekes, az biztos h sokan örülnének neki, ha jpopot láthatnának a tévében, és így természetesen valszeg a japán zene hazánkban is utat törhetne magának. Csak hát a szokások és azok a fránya előítéletek... Az bizt h a jónép fele lekínaizná a japánokat nyomban. Az ország animés fele már csak azért is belenézne, mert japán. A maradék vagy azért nem nézi meg, mert "pfujj hülye kínaiak a vékony hangjukon csingcsangcsungoznak", vagy azért néznek bele, mert kíváncsiak. Aztán ha belenéztek, vagy megtetszik nekik, vagy észrevesznek olyan dolgokat, ami európainak fura, vagy amerikai zenestílushoz szokott fülük iszonyatos hangrobajként fogja fel. Az utóbbi kettő közül a második az, aki vagy nem szeret belemerülni újfajta zenébe, vagy nagyon hozzászokott egy másikhoz, és ez nem az ő ízlése. Az első fajta, azaz a furi dolgokat felfedező, még rosszabb akkor ha mellé pletykás is. Teszem azt, megnézi a KAT-TUN egyik klippjét, és szabályosan kiakad a táncmozdulatoktól illetve a japán lányokat nyálcsorgatásra késztető fanservice-elemektől, s természetesen ha pletykafészek mellé, elmeséli a haveroknak, akik persze valszeg továbbadják, s máris kész a negatív előkép országszerte. Aztán eleve az is probléma, h többnyire azzal csökkentik le a fiatalok a hallgatásra váró számok tömkelegét, h pár évnél öregebb számokat nem hajlandók meghallgatni, mert "már nem trendi". Ezen kívül minden amerikai illetve magyar nyelven kívüli nyelvre húzzák a szájukat, h "jáááj milyen leheeeeet". Aztán még képzeljük mellé a sajtó "kedves" hangvételű cikkeit... Úgy elképzelhetjük: "Döbbenet! A japán nők melegekre gerjednek!" "Horror! X Y kitörte a nyakát, miközben egy japán videóklippre táncolt!" *mellé szépen belinkelve az iszonyatos videóklipp*
Szal, sztem ilyen légkörben nem hiszem, h jól sülne el egy japán zenei műsor.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group