Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 4:04 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 53 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
PostPosted: 2008 May 09 Fri, 12:44 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Ugyan van egy MTV Asian Music Awards téma, de ez egy kicsit más.

A 2008-as MTV VMAJ konkrétan a hónap végén lesz.
Nem tudom, hogy ki érdeklődik iránta, de én nézni fogom :) Az MC - gondolom ez a műsorvezető akar lenni- Cyril nevű arc lesz, akit én egyáltalán nem ismerek, de most legalább csak egy lesz belőlük. Az előzőekben a párok elég bénák voltak, és gondolom ebből okulva egy kicsit egyszerűsítették a felállást. :P

Eddig csak a 2006-ost és 2007-est láttam.
2007-es egyértelműen Kouda Kumi (én inkább így szeretem írni ^^') és DJ OZMA uralta, aki szinte minden színpadon töltött időt gatyalehúzogatással és pucérkodással fűszerezett. :DD
Most ha minden igaz, csak egy kategóriában jelölték, de eltudom képzelni, hogy többször is feltűnik. xD
Kumi megint elég komoly kategóriá(k)ban jelölték, és szerintem valószínű, hogy nyerni fog.

A Best Female Video-t nagyon valószínűtlennek tartom, hogy külföldiek kapják, így csak Nakashima Mika, Otsuka Ai és Kumi marad. De nem hiszem, hogy a többieknek sok esélye lenne Kumi ellen. Pedig én Ai-nak drukkolok xD

Best Pop Video-ban szerintem nincs nagy verseny. Ott Otsuka Ai simán nyerhet, de lehet hogy csak azért mondom, mert szeretem Ai-t. Igaz múltkor is ő nyer a Ren'ai Shashinnal ^^ A Peach szerintem gyengébb, de majd meglátjuk, hogy mások, hogy gondolják..
Ráadásul a Peach egy japán sorozatban is feltűnt, amit talán a lányok jobban ismernek: Hanazakari no Kimitachi e. Nekem annyira nem tetszett -nem csoda-, de a nézők sokat hallhatták a számot. (ugye elvileg szavazni kell a nyertesekre)

Best Video From a Filmnél Hikkire tippelnék leginkább, de ott van YUI is, aki szintén népszerű.. Mindenesetre a Beautiful World jobb, mint a LOVE & TRUTH (szerintem). De persze nem csak ez alapján szavaznak a népek.. :D

Best Collaboration Video-ban Kumi a Touhoushinkis srácokkal nagyon erős lehet, de én inkább Itou Yuna-nak és Celine Dionnak drukkolok.
Mindenesetre Kuminak itt (is) nagyon kinéz egy díj szerintem. ("csak" három helyen jelölték, de azokban valószínűleg nyer is)


Még megemlíteném a Best New Artist Video díjat, ami remélhetőleg ERIKA-hoz vándorol. Ő nagyon jól kezdte a zenei karrierjét, megérdemelné.
Ugye ő Sawajiri Erika (Ichi Rittoru no Namida), aki először a Taiyou no Uta sorozatban tűnt fel mint énekes és nem is olyan rossz. :)

Érdekesség, hogy a L'Arc~en~Ciel-t jelölték a Best Rock Video-ban

A többiekről inkább nem mondok semmit sem, mert nem ismerem őket annyira. (talán még a Shounannokaze a Best Reggae Video-ban (?))

Wiki és a 2008-as jelöltek

remélem semmit sem írtam el xD
- na, csak elírtam, javítva :P

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 09 Fri, 2:15 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
sok a jel... nem értek semmit a honlapon x D

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 09 Fri, 2:16 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Mar 31 Sat, 3:04 pm
Posts: 4470
Location: Bp
Igen....bár azt megértettem hogy van sok kedvenc *.*
Najó,vagyis pár...:D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 09 Fri, 3:02 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 19 Wed, 8:59 pm
Posts: 1073
Köszi az infót! Szabad tudni, hogy a műsort egy otthon is fogható égi csatornán nézed, vagy le fogod torrentezni?
Mert engem is érdekelne. Nem tudod kik fognak fellépni? Ill. gondolom a jelöltek közül is lesz fellépő jócskán. Mondjuk nem értem miért kell külföldieket jelölni (bár utánagondolva biztos jobban növeli a nézettséget meg ilyesmi), de ők tudják.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 09 Fri, 4:38 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Én sem nagyon tudom elolvasni, de legalább már a japán jelöltek nagyobb részét felismerem képről, meg kajiból is. Ez sokat segít :P
Sőt most egy kicsit meg is lepődtem, mert a koreai jelöltekből már kettő hallgattam is ezelőtt xD
Egyébként ha az angol wikibe, beírjátok a kanjikat, akkor valószínűleg kiadja az előadót. :)

Akira wrote:
Köszi az infót! Szabad tudni, hogy a mûsort egy otthon is fogható égi csatornán nézed, vagy le fogod torrentezni?
Mert engem is érdekelne. Nem tudod kik fognak fellépni? Ill. gondolom a jelöltek közül is lesz fellépõ jócskán. Mondjuk nem értem miért kell külföldieket jelölni (bár utánagondolva biztos jobban növeli a nézettséget meg ilyesmi), de õk tudják.

nincs mit ^^
A jpopsukira szokták feltölteni a torrentet, viszonylag gyorsan. Reméljük most is így lesz :)

A fellépőket pedig itt találhatod. A meghívott hírességek általában csak díjakat szoktak átadni, vagy felkonferálnak valakit, bár akármit el tudok képzelni.. A jelöltekre eddig még nem találtam szabályt, de igen, ők is fel szoktak lépni. (de róluk nincs infóm) ^^
Egyébként az érdekes, hogy a jelöltek szoktak díjakat is átadni. Gondolom, ha már ott van, akkor már befogják őket egy kis munkára is. :D

Ez a külföldi jelölés tényleg furcsa, bár gondolom olyanokat jelölnek, akik a japán piacon jól mennek. :/ De ahogy láttam a fő kategóriákban általában japánok szoktak nyerni, viszont akkor meg felesleges külföldieket jelölni. Igaz a múltkori Best Album of the Year díjat Daniel Powter vitte el, de általában nem jellemző. Ráadásul a szavazás is érdekes lehet, bár odáig inkább csak a japánok jutnak el xD
Egyébként van Best buzzAsia Japan a japánoknak, de szerintem az nem annyira jelentős, mint egy Best Female Video díj pl.
Érdekesség:
A 2006-os díjátadóra meghívták Michael Jacksont, és ha már eljött, adtak is neki valami speciális díjat is Legend Award néven. Szóval ő is ott volt. Nekem annyira nem tetszett.. :P
„From the bottom of my heart i love you very very much” „I love you more” , meg ilyesmik.
Egy ekkora hírességet egy ilyen házi díjátadóra meghívni, nem tudom, hogy jó ötlet-e.

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 09 Fri, 4:45 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 Mar 25 Tue, 6:58 pm
Posts: 3161
Höhh, nekem mind1 ki kapja meg a legjobb vidiket mer' a jelöltek nagy részét nem ismerem.. o.O Ai az akire kíváncsi vagyok. Viszont egyért könyörgök: NE legyen 50 Cent-é a legjobb Hip Hop vidi... :beaten: Az őrületbe lehet vele kergetni. :beaten:

_________________
Image Image
last.fm


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 09 Fri, 4:52 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Animelover wrote:
Höhh, nekem mind1 ki kapja meg a legjobb vidiket mer' a jelöltek nagy részét nem ismerem.. o.O Ai az akire kíváncsi vagyok. ..

Mármint melyik Ai ? Az Otsuka Ai, vagy a sima AI ? :beaten:

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 09 Fri, 4:55 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 Mar 25 Tue, 6:58 pm
Posts: 3161
foodlfg wrote:
Animelover wrote:
Höhh, nekem mind1 ki kapja meg a legjobb vidiket mer' a jelöltek nagy részét nem ismerem.. o.O Ai az akire kíváncsi vagyok. ..

Mármint melyik Ai ? Az Otsuka Ai, vagy a sima AI ? :beaten:


A simára. :D

_________________
Image Image
last.fm


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 09 Fri, 5:10 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Animelover wrote:
foodlfg wrote:
Animelover wrote:
Höhh, nekem mind1 ki kapja meg a legjobb vidiket mer' a jelöltek nagy részét nem ismerem.. o.O Ai az akire kíváncsi vagyok. ..

Mármint melyik Ai ? Az Otsuka Ai, vagy a sima AI ? :beaten:

A simára. :D

OK :D
AI elég sokszor nyert már. Az utóbbi kettő R&B díjat elvitte. Ha most is megkapja, akkor már kicsit olyan lesz mint Kumi a Best Video of the Yearben, meg a Best Female Video-ban. :D
Szerintem R&B-ben Amuro Namie lehet rá veszélyes. Best buzzAsia Japanban meg nem tudom, de ott van DJ OZMA, akit máshol nem jelöltek :beaten:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 10 Sat, 9:47 am 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2007 Jul 19 Thu, 7:50 pm
Posts: 282
Location: Budapest
Én csak azt nem értem az ilyen 'lokális' MTV-díjátadókban - mert asszem az MTV Germany-nak is van ilyen, bár nem vagyok benne biztos ^^" -, hogy miért van az, hogy a jelöltek több, mint fele külföldi... :?

_________________
Explore and dominate their minds - before they dominate you


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 11 Sun, 9:11 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
hajrá Pushim meg Fire Ball!!! :pinky2:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jun 01 Sun, 10:39 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 19 Wed, 8:59 pm
Posts: 1073
Fent van a torrent sukin, akit érdekel. Mondjuk a külföldi előadók többségéért nem vagyok oda, de ez van.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jun 01 Sun, 12:31 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
A sukin lévő videó nagyon rövid, jó ha a díjak felét átadják benne. :S Igazából nem nagyon értem, mert a feltöltő semmit sem írt. Vagy ennyire megkurtították volna a showt a japánok ? :S Mindegy. Ha van hosszabb verzió is, akkor biztos feltölti majd valaki..

mindenesetre a nyertesek (elég érdekes lett a lista..):

Best Male Video
Ne-Yo

Best Female Video

FERGIE

Best Group Video
m-flo loves 日之内エミ (Hinouchi Emi) & Ryohei & Emyli & YOSHIKA & LISA

Best New Artist Video
秦 基博 - Hata Motohiro

Best Video of the Year
EXILE

Best Rock Video
RADWIMPS

Best Pop Video
AVRIL LAVIGNE

Best R&B Video
安室奈美恵 - Amuro Namie

Best Hip Hop Video
RIP SLYME

Best Reggae Video
湘南乃風 - Shounan no kaze

Best Dance Video
THE CHEMICAL BROTHERS

Best Video from a Film
宇多田ヒカル - Utada Hikaru

Best Collaboration Video
倖田來未 - Kouda Kumi

Best Album of the Year
EXILE

Best buzzAsia from Japan
AI

Best buzzAsia from Korea
Cherry Filter

Best buzzAsia from Taiwan
Andy Lau

Best Karaokee! Song
EXILE

MTV Video Vanguard Award
MARIAH CAREY

MTV Rock The World Award
小林武史 & 桜井和寿 - Kobayashi Takeshi & Sakurai Kazutoshi

RED HOT AWARD
INFINITY 16

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jun 01 Sun, 12:40 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 Mar 25 Tue, 6:58 pm
Posts: 3161
Huh, 50 Cent nem nyert...! Viszont úgy látom Fergiet szeretik a japánok. o..o Pont ma hallgattam a vidijét Koda Kumival. Elvileg Koda Kumi feat. Fergie, de sztem inkább Fergie feat. Koda Kumi. :beaten:

_________________
Image Image
last.fm


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jun 01 Sun, 12:43 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 19 Wed, 8:59 pm
Posts: 1073
Érdemes akkor letölteni ezt a rövidet?
Mondjuk vicces, hogy egy csomót külföldi nyert, de mindegy!
Fergie meg szerintem ügyesen kihasználta Koda Kumi népszerűségét Japánban, de ez csak az én véleményem.
Best Rock nem volt? Ja, már látom. :D

_________________
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 53 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group