Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 10:29 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 53 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jun 01 Sun, 1:14 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Animelover wrote:
Huh, 50 Cent nem nyert...! Viszont úgy látom Fergiet szeretik a japánok. o..o Pont ma hallgattam a vidijét Koda Kumival. Elvileg Koda Kumi feat. Fergie, de sztem inkább Fergie feat. Koda Kumi. :beaten:

Mindenki ezt mondja arra a „Kumi” klipre, és szerintem nem véletlenül XD

Fergie-t nagyon sokszor lehetett látni. Kétszer fel is lépett, és még a Best Female Video díjat is elhalászta Kumitól. Tényleg szerethetik, mert legutóbb is ott volt. Mondhatni visszatérő vendég. :P
A Best Album of the Year díjat is elhalászták Kumitól, az EXILE kapta. Úgy látszik ők is nagyon mennek mostanában (Best Video of the Year-t is ők kapták) és ők is felléptek.

Azt még meg kell említeni, hogy a FUNKY MONKEY BABYS, illetve DJ Chemical megint hozta a szokásos debil retardált stílust XDDD (no comment.. :beaten: )
Velük volt Leah Dizon is. ;)

Akira wrote:
Érdemes akkor letölteni ezt a rövidet?
Mondjuk vicces, hogy egy csomót külföldi nyert, de mindegy!
Fergie meg szerintem ügyesen kihasználta Koda Kumi népszerûségét Japánban, de ez csak az én véleményem.
Best Rock nem volt? Ja, már látom. :D

Nem tudom pontosan, hogy mikor jött ki az a klip (ha arra gondolsz), de szerintem kicsit későn, szóval annyira szerintem nem befolyásolta az eredmény. Viszont Fergie jó fej volt, megemlítette Kumit is. Biztos jól összebarátkoztak XD

Szerintem érdemes letölteni, mert így is egy és fél óra, meg lehet hogy tényleg csak ennyi volt. De ez majd még eldől. Így legalább kicsit tömörebb, hogy csak a főbb díjak és a fellépők vannak benne. (:

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jun 01 Sun, 2:00 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 19 Wed, 8:59 pm
Posts: 1073
Hát kicsit rosszmájú voltam, na. :D De biztos nem ártott neki a duett, bár én nem ennek a díjnak a kapcsán mondtam, csak úgy általában.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jun 02 Mon, 9:11 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Namie nyert, az hurrá a többi meg.. *vállatvonogat*
najó, az mflo-t aztat szeressük még xD

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jun 18 Wed, 6:38 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Ha jól emlékszem az előző és a 2006-os díjkiosztón sem jelölték Namie-t AI ellen, de a 2005-ön is ő nyert R&B-ben és most is. Úgy látszik, Namie erősebb, mint AI. Csak jelölni kell.. XD

Nem néztem meg a jelöltek összes klipjét, de ha lehetett volna a leggagyibbra szavazni, akkor SEAMO eséllyel pályázhatott volna rá. A Cry Baby kb egy jutubos hóm videó szintjét üti meg, és ha úgy egyébként ez nem lenne elég, a végére még beficcen a kamu ugrókötelezés is..
Egy Video Awardson, ilyen klipet jelölni vicces, még úgy is, hogy nyilvánvalóan nem csak a klipekre szavaznak a nézők.
Egyébként bírom ezt a SEAMO gyereket, de ez a klip tényleg egy gyenge eresztés volt tőle.

Érdekesség az MTV Rock The World Award, amit Bono (U2) adott át és mellé elmondta, hogy egyek vagyunk és a G8-as találkozó miatt most mindenki Japánra figyel, és ezért most mindenki hívja fel a világ vezetőinek figyelmét az elmaradottabb országokban élők problémáira stb. Szerintem ez nem sok mindenkit érdekelt ott, de nem teljesen hülyeség. Az más kérdés, hogy kicsit reklám szagú volt.
Mindenesetre a díjat Kobayashi Takeshi és Sakurai Kazutoshi kapta. Az ap bank fes és az AP BANG! rendezvények fűződnek a nevükhöz, ahol különböző előadók lépnek fel egy-két szám erejéig és mellékesen környezetvédelemmel kapcsolatos fejtágítás is zajlik.

Múltévben az AP BANG! fellépői közt volt Kouda Kumi, Onitsuka Chihiro, ayaka, AI, és Onitsuka Chihiro is, ami nem meglepő hiszen Kobayashi Takeshi Onitsuka Chihiro producere. Mindenesetre egész jó kis összeröffenés volt, ahol az alternatívabb előadók is helyet kaptak. És Kumi jól nyomta a Cutie Honey-t :P
AP BANG!-ről nem tudok, de ap bank fes ez évben is lesz, viszont Kumit nem láttam a fellépők közt, szóval valószínűleg le fogunk maradni a még egy centivel hosszabb körmeiről.
ja itt lehet hogy sok volt az Onitsuka Chihiro ^^

Felkerült a sukira egy asahi tv-s módosulata is a díjátadónak, de az lényegében ugyanaz, mint a másik csak jobb minőségben, kivéve hogy ebben Yoshioka Kiyoe (Ikimono gakari) és hiroko (mihimaru GT) csinál egy-két riportot többnyire külföldi sztárokkal, őket meg enyhén lesmárolják különböző kétes eredetű külföldi férfiak.. Szóval ezen kívül nem sok plusz van benne.

Még meg kell említeni a Cyril srácot is, aki elég jól (előzőekhez képes) vezette le a műsor, néhol pár komolyabb bűvészmutatvánnyal fűszerezve azt. Egyetlen negatívum, hogy kicsit sokat beszélt angolul, de egyébként jó választás volt.

Remélhetőleg jövőre egy hosszabb show-val tér vissza az MTV VMAJ. :)

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jun 18 Wed, 8:13 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jah, azért RnB vonalon nem egyszerü Namie-t lenyomni. :grin: Seamo-t meg nagyon nem kedvelem, mert az egyik legordenárébb példája annak, hogy egy valaha jó underground elöadó, hogy adta el magát és lett átlagon aluli mainstream sellout. blöhh. o_o

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 May 16 Sat, 4:45 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
VMAJ 2009
műsorvezető: Gekidan Hitori (valami vicces arc..)
dátum: Május 30
Jelöltek

A jelölteket nézegetve már megint Ne-Yoba botlottam. Most tényleg ki ez az ember ? Tényleg ennyire népszerű Japánban, vagy csak ennyire nyomják ? Múltkor is volt, hogy díjat nyert, jelölték és most is elönti a jelöltek listáját a 3 jelölésével. Mondjuk a Best album of the yearben nincs olyan, hogy Utada Hikarut lenyomja, de akkor is. :D

Best female videóban beficcen Britney a vummánájzerével. Kb szerintem esélytelen, Gó Namie. :bluegrin: Jó lett az a New Look.. Jó lett az a New Look.. Jó lett az a New Look.. xD
És ha ez még nem lenne elég, akkor a Best video of the yearben is találkozhatunk majd Britney-vel. Egyébként Amuro Namie is viszonylag sokszor felbukkan, bár a Best R&B videóban már múltévben nyert. Mindenesetre 3 jelölésével Namie most is esélyes..

AI ebben az évben is támad, úgy tűnik őt valahogy mindig sikerül berakni. És a szokásos Exile, Kreva, Remioromen, Fergie, Black Eyed Peas kombóval is találkozhatunk majd (utóbbival, csak fellépőként).

Érdekes, hogy a múltévi Best new artist video nyertese, Hata Motohiro ebben az évben már a Best male videó jelöltei közt bukkan fel.
Tippelni nem nagyon szeretnék, de a Best new artist videóra a GIRL NEXT DOOR szerintem esélyes. Szerintem meg fogják nyerni -nem mintha annyira jók lennének. :D
A listából kicsit most hiányoltam Ito Yunát, pedig már bejáratott névnek számít VMAJ-s körökben..

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 May 22 Fri, 10:44 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jajajaaaa, go Namie, goooo! *o*!

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 May 22 Fri, 11:08 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
Case wrote:
Jajajaaaa, go Namie, goooo! *o*!


Namie inkább mondja meg a producereinek és szövegíróinak, hogy csináljanak neki valami értékelhető zenét, mert a mostani produktumai likas fingot nem érnek. :beaten:
Díjat én nem adnék neki, az biztos.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 May 23 Sat, 12:04 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
De, de, Namie a legeslegjobb!!!
És.. de legalább a ravex-es cucc telitalálat volt. xD

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 May 23 Sat, 12:06 am 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
Case wrote:
De, de, Namie a legeslegjobb!!!
És.. de legalább a ravex-es cucc telitalálat volt. xD


Öhm. Nem. :beaten: Nagyonnagyonnagyon nem.
Jaja, az tényleg jó volt. Legalább az. XD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Jun 06 Sat, 1:09 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Megérkeztek az eredmények. Sajnos még a show-t nem tudtam megnézni, mert sehol sem találtam. Reméljük majd egyszer valaki kirakja az internetre (vagy ad egy linket, hogy le tudjam tölteni :lol: )..
Helyette itt van egy kis beszámoló-szerűség, hogy mik történtek a rendezvény alatt.

A nyertesek:
Best Male Video:

KREVA - a ka sa ta na ha ma ya ra wa wo n (eredetileg あかさたなはまやらわをん)

Best Female Video:

Amuro Namie - NEW LOOK

Best Group Video:
EXILE - Ti Amo (Chapter2)

Best New Artist Video:
Kimaguren - LIFE

Best Video of the Year:

EXILE - Ti Amo (Chapter2)

Best Rock Video:
Maximum the Hormone - Tsume Tsume Tsume

Best Pop Video:
KATY PERRY - I Kissed a Girl

Best R&B Video:
Amuro Namie - Sexy Girl

Best Hip Hop Video:
TERIYAKI BOYZ - ZOCK ON! feat.Pharrell & Busta Rhymes

Best Reggae Video:
HAN-KUN - HOTTER THAN HOT

Best Dance Video:
TOWA TEI - Mind Wall feat. Miho Hatori

Best Video from a Film:
Remioromen - Yume no Tsubomi (Kansenrettou filmből)

Best Collaboration Video:
NELLY and FERGIE - Party People

Best Album of the Year:
Mr.Children - SUPERMARKET FANTASY

Best Karaokee! Song:
Kimaguren - LIFE

Street Icon Award:
Beastie Boys

Best Choreography Award:

EXILE

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Last edited by foodlfg on 2009 Jun 06 Sat, 2:15 pm, edited 4 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Jun 06 Sat, 1:14 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2009 May 28 Thu, 7:29 pm
Posts: 354
Maximum the Hormone!!! Yayyy! :lol:

_________________
ImageImageImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Jun 06 Sat, 1:36 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Köszi, belenézegettem a PV-kbe, párat meg is néztem, az EXILE videó tetszett a legjobban, egészen filmszerű, minőségi munka.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Jun 06 Sat, 2:27 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
D wrote:
Köszi, belenézegettem a PV-kbe, párat meg is néztem, az EXILE videó tetszett a legjobban, egészen filmszerû, minõségi munka.

^^

Nem tudom pontosan, hogy most (kik) mi alapján választották ki a nyerteseket, de az Exile most is mindent vitt.
Érdekesség, hogy Amuro Namiével voltak együtt a Best Video of the Year díjnál. Ha azt a díjat véletlenül Namie nyeri, akkor pont megfordul a helyzet és Namie végez 3 díjjal, az Exile pedig csak kettővel.

Persze nem hinném, hogy annyira nagy jelentősége lenne ennek a díjátadónak. Namie, ha jól értesültem, akkor nem is volt ott (nem tudom, miért), csak videóról "vette át" a díjat.

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Jun 24 Wed, 8:40 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
No végre kiszivárgott a show. Igaz, az asahi TV szerintem erősen megvágta és felturbózta töménytelen mennyiségű reklámmal. Nem is tudom, hogy ezt a japánok hogy bírják, bár már biztos megedződtek az évek folyamán.. :P
Van kisebb változat is a sukin, de azt nem igazán seedelik, viszont a 8 giga kicsit tényleg nagy (habár jó minőségű).
http://mullemeck.serveftp.org/jps_beta/ ... s&id=55271

Továbbá az OtakuSoundon összeszedtem az összes nyertes klipjét. Ott is lehet őket nézegetni (amíg fent vannak >.<). (:
http://otakusound.blog.hu/2009/06/23/mtv_vmaj_2009


Image
Más. Ti esetleg felismeritek az alan mellett álló lányt (a baloldali) ? Csak nem tudom a nevét és kíváncsi lennék rá. :)
Jó fejek voltak a csajok egyébként, szimpatikusabbak, mint a múltévi páros.
Nagyobb képek: egy, kettő

Ennél a beszélgetésnél még/már BoA-ék nem voltak annyira bénák, viszont a feka srác itt is nyomott érdekes szövegeket.

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 53 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group