Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 9:05 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 13 Tue, 8:15 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Még régebben, a legutóbbi jpop.hu-s találkozón (már akkor is olvastam ezt a fórumot xD) találkoztam Lezl-el, csak elfelejtettem rákérdezni erre a dologra. ^^' Pedig engem is érdekelt volna. Szóval nem tudok semmit sem, de szerintem már ez a téma nem aktuális.

Egyébként engem egyáltalán nem érdekel, hogy kinek milyen a stílusa, vagy zenei ízlése. Akinek tetszene a műsor, az ok, akinek meg nem, az meg majd keres mást. Ezért az sem zavarna, ha a japán zene divatossá válna errefelé. Sőt ennek még örülnék is, mert több komolyabban érdeklődő kerülne ki a nagyobb közösségből.
Egyedül akkor zavarna, ha ennek kihatása lenne a japán zenékre, de abban biztos vagyok, hogy ez még véletlenül sem történne meg.

Szóval én támogatnám. Legalább kicsit megkavarná az állóvizet.

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 13 Tue, 11:20 am 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2008 Apr 17 Thu, 8:47 pm
Posts: 25
Nah ne legyetek már ilyenek....Hányan szerették a jpop zenét mondjuk 5 éve és hányan most...rohamosan nőnek a fanok...
És pont a tini korosztály a legfogékonyabb rá.Nézzétek meg hány örült anime fan van.Lehetne kezdeni előszőr a lagymatag, nyálasabb zenékkel,anime betétdalokkal,nem meglepni a nézőközönségget Gacckt-al meg a keményebb rockosabb együttesekkel...
Meg nem azért, de ott van a "bevándorló réteg" is.Azok nem néznek alapjáratban magyar tévét, mert nincs hozzájuk szóló műsor.Szerintem ők még nagyobb réteget képviselnek.

Amúgy igen, én sem kapcsolom be a tévét, de egy jpop, cpop műsorért már bekapcsolnám.

Lezl: egy ismerősöm dolgozik az ARTIJUS-nál (együtt járunk kínaira).Pénteken talizok vele, addig gyűjtsd össze a kérdéseidet:D
és pm me :D
(és ha kellene egy kínai zene szerkesztő, akkor *magára mutat és kapálódzik* itt vagyok én :lol: )

Ahogy én tudom, a tv és a rádió adók leadják a sugárzott zenéknek a listáját és az alapján fizetnek.

_________________
Jpop-cpop klippek magyar felirattal:
http://www.youtube.com/user/byakuyafansub


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 13 Tue, 11:40 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
^A japán zenék terjedését és az ARTIJUS-ot ne keverjük egy hozzászólásba, mert két ellentétes dolog xD (csak poén)

Japán zenék és az animék (stb -> modern japán kultúra) terjedésének motorja az erős warez. Persze már van anime tv, meg con, meg még mittomén (ők is a warezre építenek) xD, de a szaftosabb dolgokat mindenki az internetről szerzi be -ez a legnagyobb réteg-. Egy TV-s adást csak ilyen kiegészítőként tudnék elképzelni a warez mellett, mert sehogy sem tud versenyezni azzal. De mondjuk nem is kell, csak az lenne a feladata, hogy terjessze az igét :P

Szóval én nem nagyon kapcsolnám be a TV-t csak azért, mert jpop megy benne, de örülnék neki, hogy van, mert így több embert lehetne elérni (akik persze később úgyis ráállnának a warezre, de ez most nem lényeg xD)
Egyébként a warez ilyen helyzetekben nagyon is jó dolog, szóval becsülni kell a létezését.

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 13 Tue, 7:35 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
foodlfg wrote:
Japán zenék és az animék (stb -> modern japán kultúra) terjedésének motorja az erős warez.

wow, el sem hiszem, hogy végre valaki felismeri ezt.. xD a nagyon illetékes nagyokosok mindig próbálnak leoltani, mikor kampányolok amellett, hogy az anime, meg japcsi zene sehol nem lenne fileshare nélkül, közben meg könyörgöm.. mindmáig az az elsödleges forrás és nem harcolni kellene ellene, hanem rájönni, hogy mekkora barominagy ingyenpromo ez az elöadóknak. xD

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 14 Wed, 7:13 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
:idol:
StealThisFilm.com(felirat)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 14 Wed, 2:04 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 Dec 08 Fri, 1:48 pm
Posts: 1205
Location: Pest
Case wrote:
foodlfg wrote:
Japán zenék és az animék (stb -> modern japán kultúra) terjedésének motorja az erős warez.

wow, el sem hiszem, hogy végre valaki felismeri ezt.. xD a nagyon illetékes nagyokosok mindig próbálnak leoltani, mikor kampányolok amellett, hogy az anime, meg japcsi zene sehol nem lenne fileshare nélkül, közben meg könyörgöm.. mindmáig az az elsödleges forrás és nem harcolni kellene ellene, hanem rájönni, hogy mekkora barominagy ingyenpromo ez az elöadóknak. xD


az ingyenpromo az 1 dolog, de a tőlük elvett bevétel egy másik..
Persze most már hallottunk már olyat hogy egy albumot kapásból ingyen tettek közzé - szerintem az alnumok vásárlása rohamosan csökken, a bevételt meg majd a zenei tv, rádió, koncert behozza.

de ez miért jön egy japán jpop műsorhoz?
imho a COOL tévé szaros műsoranyagába simán beférne egy fél-1 órás kis ayumi-gackt- egyéb, főleg anime-opok és edek zenélőire gondolok, amelyeket am az animaxon láthatunk. Inkább, mint egy 60 éves szexológus, aki a szar orális szexről beszélget :s


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 14 Wed, 8:16 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Közvetve idekapcsolódik. Szóval még belefér, egyébként sem nagyon pörög a topik. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 14 Wed, 9:34 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 Dec 08 Fri, 1:48 pm
Posts: 1205
Location: Pest
nem is tudom.. a másik ilyen halott topic a Schwartzenegger kormányzóságáról szült, de Case lezárta :(


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 15 Thu, 9:44 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
rest wrote:
de ez miért jön egy japán jpop mûsorhoz?

akkor folytassuk ott ahova való :beaten:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 114 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group