Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 6:49 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 2904 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 194  Next
Author Message
 Post subject: Kpop
PostPosted: 2003 Nov 14 Fri, 3:28 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Na hát akkor megnyitom a Kpop thread-et is. Tehát mostantól ide beírhattok mindenfélét a koreai zenével kapcsolatban. :)
Az én kedvenceim (többek között): Boa, SES, Koyote, Baby Vox, Cherryfilter, Finkl és Hyori. ;)

Kezdésnek itt van egy szép kép a mongóliai Baby Vox koncertrõl. :)
http://bluedragon.klubmail.hu/bvmongolconcert.jpg

A képet Naruto csinálta, sajnos én (megint) lemaradtam errõl a koncertrõl is...


Last edited by Tokyo777 on 2003 Nov 15 Sat, 4:19 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 14 Fri, 6:11 pm 
Offline
Member

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 10:50 pm
Posts: 47
ah~
végre valaki ismeri és szereti a Kpopot!!!
uh...az én kedvenceim...let me see...
H.O.T
JTL
BoA
Harisu
Fly To the Sky
YG Family (főleg 1TYM, Lexy)
Lee Jung Hyun
WheeSung
Bi
To-Ya
erm...erm... Take is jó...meg FinKL is, de Hyori szóló számait nem szeretem annyira....
és majd visszatérek ha eszembejut bárki más kedvenc^^"""

_________________
~~~Baby Girl (still) loves Hyukie!~~~
Image
±è°æ·Ï ´Â ³ªÀÇ #1 ¾ó¯~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 15 Sat, 12:24 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Da Xing Di wrote:
Harisu

booo! :dead:

:beee:

Nyah, én pár éve kezdtem el KPop dolgokat hallgatni és még mindig azok a kedvenceim akik akkor... Kezdödött az egész úgy, hogy hallottam az S.E.S japán dolgait, aztán utánakerestem a koreai cuccaiknak is és találtam egy nagyon jó kis videó oldalt, ahol rajtuk kívül is volt még néhány elöadótól ez-az... és akkor már leszedegettem azokat is és a Baby VOX azonnal felkerült az S.E.S mellé KPop favoritnak. :) Meg BoA is akkor indult éppen és nagyon bejött amit csinált, aztán meg már menthetetlenül rákaptam a dologra és jöttek a többiek..: Diva, S#arp, Koyote, Fin.K.L, Space A, Park Ji Yoon nomeg persze Seo Taiji.. :smile3: Mondjuk Taiji-nek inkább az újabb rock-ba hajló dolgai tetszenek, de azok nagyon, meg ott van még a fura kis altern-rock csapat a Jaurim, akik sajna annyira nem ismertek, de nagyon jók..

BoA meg..... hát ja, vele szerintem mindenki így van aki régebb óta ismeri, hogy az újabb számai csalódások az elsö egy-két lemezéhez képest... :|

Umm.. aztán ugye az utóbbi 1-2 évben eléggé kiestem abból, hogy mi is történik koreában, tehát asszem ideje lenne egy kicsit frissíteni az ismereteimet.. :drop2:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 15 Sat, 4:18 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Hát nekem is csak kb 2-3 Hyori szám tetszik, de azért mindent összetéve nem rossz. Kár hogy a jó együttesek feloszlottak (mint pl. a Fin.K.L vagy az S.E.S), aztán most mindenki solo-project-et csinál, pedig szerintem együtt sokkal jobbak voltak... De amig van Baby V.O.X addig nincs gond. :) Bár a Baby Vox-nál is valahogyan a régebbi számok jobban tetszenek. A 4. és 5 Baby Vox album tetszik a legjobban, a Devotion már az én számomra egy kicsit túl Dance-stílusú volt, de azért volt azon is egy pár jó szám.
Különben aki kiváncsi hogyan néznek ki a belépõjegyek egy Baby Vox koncertnél az megnézheti itt: :D
http://bluedragon.klubmail.hu/bvtickets.jpg

A képet megint Naruto csinálta. ;)

Az YG Family, Lexy és To-Ya nekem is tetszik. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 15 Sat, 5:44 pm 
Offline
Member

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 10:50 pm
Posts: 47
Case wrote:
Da XingDi wrote:
Harisu

booo! :dead:

Már elnézést...hallottad, akár egy számát is?


Ha ilyen vagy, nem is segítek majd neked a Kpop részlegben XPPPP

Case wrote:
BoA meg..... hát ja, vele szerintem mindenki így van aki régebb óta ismeri, hogy az újabb számai csalódások az elsö egy-két lemezéhez képest...

hát igen...most is vannak 1-2 jó számai (főleg ha ötször hallgatod meg), de nem az igazi....

Tokyo777 wrote:
Hát nekem is csak kb 2-3 Hyori szám tetszik, de azért mindent összetéve nem rossz.

hm...a stílus nem nagyon jön be..."koreai JLo"...együtt sokkal jobbak voltak...

Tokyo777 wrote:
Az YG Family, Lexy és To-Ya nekem is tetszik. :D

tényleg???? now i love you :love:
Bár, én Lexy szóló albumakor kezdetben csalódott voltam, mert rap albumot vártam...és hát...bárhonnan is nézzük, alig rappel rajta...de miután lejjebb adtam a szükséges rap mennyiséget, már tetszett az album, és a stílus...de remélem a közeljövőben megint a rap felé fordul majd...Lényegében most ő az egyetlen jó női rapper Koreában (aki ismertebb)...

_________________
~~~Baby Girl (still) loves Hyukie!~~~
Image
±è°æ·Ï ´Â ³ªÀÇ #1 ¾ó¯~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 16 Sun, 5:39 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Igen, én is azt hittem hogy több rap lesz a Lexy nagylemezen, ezért én is nagyon csodálkoztam az elején, mert mást vártam, de így is tetszik. Jó a stílusa. :)
Most tényleg a Lexy a legismertebb, de nincs is nagyon konkurrenciája. Pl. Tasha-ról nem hallottam már régóta semmit...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 17 Mon, 3:37 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Hiphop dolgok között mi az amit érdemesebb meghallgatni különben? A Drunken Tiger pl. egész jó volt, ök még léteznek egyáltalán..?
Cherryfiltert meg szereznem kellene.. mondjuk Youjeen japán szoló-cuccai nem nagyon tetszettek, nem tudom, hogy ahhoz képest mennyire mások hangzásban a Cherryfilter-es zenéi.. o_O?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 17 Mon, 7:54 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Igen, a Drunken Tiger létezik még, de nem tudom sajnos pontosan mit csinálnak mostanában.
A Cherryfilter-nek meg most nemrég jelent meg a 3. nagylemeze (The Third Eye). Eddig csak egy pár számot töltöttem le az albumról, de azok egész jók. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 17 Mon, 8:22 pm 
Offline
Member

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 10:50 pm
Posts: 47
Tasharól én utoljára az FTTS-el közös számakor halottam (Listen To My World)...azóta semmit...de én amúgy se szeretem annyira a stilusát...Lexy raphangja valahogy egyénibb....

Drunken Tiger még van...de YG Fam sokkal jobb~ tessék YG-t, 1tymot meg MastaWu-t hallgatni, Case XDDD

_________________
~~~Baby Girl (still) loves Hyukie!~~~
Image
±è°æ·Ï ´Â ³ªÀÇ #1 ¾ó¯~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 18 Tue, 1:09 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Azt hiszem 1Tym és MastaWu számokat nekem is le kellene tölteni, mivel eddig inkább csak névrõl ismerem öket.
Ami NaTashat illeti, ha jól vagyok infórmálva pereskedik a WorldMusic ellen, jobban mondva õ jelentette fel a WorldMusic-ot elõször, erre meg aztán a WorldMusic jelentette fel õt, aztán most pereskednek egymás ellen... Ha Tasha elveszti a pert, akkor nagy valószinüséggel ki is fogják rakni az országból. Ha ez így van akkor meg ugyis vége van a koreai karrierjének. Ez azért nem semmi...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 18 Tue, 4:37 pm 
Offline
Member

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 10:50 pm
Posts: 47
Tokyo777 wrote:
Azt hiszem 1Tym és MastaWu számokat nekem is le kellene tölteni, mivel eddig inkább csak névrõl ismerem öket.

nekem meg JinuSean-t kéne...mert csak az első Cdjük van meg, és...hát az nem olyan nagy szám...amúgy még Perry albuma is jó...ha kell valakinek, mp3ba megvan Masta Wu meg Perry 1st ^_______^V

Tokyo777 wrote:

Ami NaTashat illeti, ha jól vagyok infórmálva pereskedik a WorldMusic ellen, jobban mondva õ jelentette fel a WorldMusic-ot elõször, erre meg aztán a WorldMusic jelentette fel õt, aztán most pereskednek egymás ellen... Ha Tasha elveszti a pert, akkor nagy valószinüséggel ki is fogják rakni az országból. Ha ez így van akkor meg ugyis vége van a koreai karrierjének. Ez azért nem semmi...

Nem a Bubble Sisters miatt ment a vita? mert ők is annál a lemezkiadónál vannak, és hát az első klipjük kicsit...provokatív volt, Tashara nézve is...
remélem ha tényleg per van Tasha győz és marad...sigh.

_________________
~~~Baby Girl (still) loves Hyukie!~~~
Image
±è°æ·Ï ´Â ³ªÀÇ #1 ¾ó¯~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 19 Wed, 1:25 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Nem a Bubble Sisters ügyröl van szó, ez a dolog valahogyan még bonyolultabb...
Itt van a link ahol el tudod olvasni hogy ki jelentett fel kit, és hogy miért.

http://www.drunkencamp.com/ladyt.htm


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 19 Wed, 8:31 pm 
Offline
Member

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 10:50 pm
Posts: 47
oh...köszike a címet, így már világos....nem is tudtam, h T is jár(t) a soompira o.O mert of course Jini (KISS)járt, amíg volt ideje, de most a próbák miatt nincs...ez tök poén^^"

_________________
~~~Baby Girl (still) loves Hyukie!~~~
Image
±è°æ·Ï ´Â ³ªÀÇ #1 ¾ó¯~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 20 Thu, 11:48 am 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Ja én is nagyon csodálkoztam amikor megláttam, hogy a soompin is írt a Tasha....
Különben te csak a Kpop-ot szereted, vagy szoktál hallgatni Jpop-ot is?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 20 Thu, 9:37 pm 
Offline
Member

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 10:50 pm
Posts: 47
nekem Kpop a mikndenem, lol...jpop nálam egyenlő BoA japán számaival, meg egy-két Ayumi Hamasaki és Utada Hikaru számmal amit itt-ott hallok (pl: Solid Radio)^^""""
én mindent megtaláltam a kpopban amit kerestem, így nincs nagyon szükség másra, hehe
btw. ki látta BoA új, Rock With Me MV-ját?

_________________
~~~Baby Girl (still) loves Hyukie!~~~
Image
±è°æ·Ï ´Â ³ªÀÇ #1 ¾ó¯~


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2904 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 194  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group