Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 8:09 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 2904 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 194  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 15 Mon, 8:38 pm 
Offline
Member

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 10:50 pm
Posts: 47
Case wrote:
Különben meg ja, nem lenne rossz, ha a koreai (meg föleg japán ;P) lemezcégek jobban elkezdenének Európa felé kacsintgatni.. ^^


nem lenen rossz....

BoAra nézve meg lelacsonyító Britneyvel egy színpadra állni-.- tök utálom azt a csajt, csúnya is, énekelni se tud, lol

_________________
~~~Baby Girl (still) loves Hyukie!~~~
Image
±è°æ·Ï ´Â ³ªÀÇ #1 ¾ó¯~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 16 Tue, 4:41 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Da Xing Di wrote:
BoAra nézve meg lelacsonyító Britneyvel egy színpadra állni-.- tök utálom azt a csajt, csúnya is, énekelni se tud, lol


Szerintem is BoA sokkal jobban tud énekelni mint a Britney.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 16 Tue, 4:45 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Case wrote:
Hát, hogy mennyire lenne jó ha britni-vel reklámoznák BoA-t...? @__@~
Különben meg ja, nem lenne rossz, ha a koreai (meg föleg japán ;P) lemezcégek jobban elkezdenének Európa felé kacsintgatni.. ^^


Igen, remélem hogy elöbb-utóbb a koreai ill. a japán lemezcégek itt is elkezdenek csinálni valami marketinget. Csak az a baj hogy amerika nagyobb piac mint európa, és ha csinálnak marketinget, akkor sajnos inkább amerikában csinálják mint európában. De én is reménykedek hogy lassan azért itt is beindul a dolog. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 18 Thu, 2:12 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Quote:
Another Daesang award for Hyori.

This year's music industry seems to be favouring Lee Hyori, as she added yet another Daesang into her collection.


Forrás: solid07.net

Azért nagyon kiváncsi lennék hogy azok mit szolnak ehhez, akik részt vettek azon a szavázason és azt mondták Hyori-ra hogy "tehetségtelen". :smile3:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 18 Thu, 7:39 pm 
Offline
Member

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 10:50 pm
Posts: 47
1 ㅣㅐㅣ...ㅓ= ㅏ;ㄱㅇ;ㄴ...
므]ㅎㅋ ㅅ0ㅏ ㅏㅑㅍ'ㅜ챤 ㅣ두ㅜ;ㅏ, ㅙㅎㅋ ㅗ'ㅜㅋ 드ㅠㄷㄱ ㅑ늗갸 ㅡㅁㅎㅋㅁ갠

ahhhh elfelejtettem atallitani magyarra-.-

nyah..talán most...szóval amit írni akartam:

^ lol...jó kérdés
amúgy kiváncsi lennék, hogy hányan ismerik és szeretik a koreai zenét Magyarországon...mármint nem túl sok emberről tudok...rajtunk kívül...egyről? ^^"""
tök érdekes, hogy Japán sokkal nagyobb teret hódított Mo.n...és nem csak zenében...de úgy mindenben...szegény pici Korea T_T

_________________
~~~Baby Girl (still) loves Hyukie!~~~
Image
±è°æ·Ï ´Â ³ªÀÇ #1 ¾ó¯~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 19 Fri, 12:06 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Da Xing Di wrote:
amúgy kiváncsi lennék, hogy hányan ismerik és szeretik a koreai zenét Magyarországon...mármint nem túl sok emberről tudok...rajtunk kívül...egyről? ^^"""
tök érdekes, hogy Japán sokkal nagyobb teret hódított Mo.n...és nem csak zenében...de úgy mindenben...szegény pici Korea T_T


Hát igen, igazad van. Japán vélemenyem szerint azért népszerübb Magyarországon, mert Japánnak több, európában is jól eladható dolgai (anime, manga, sushi, stb) vannak, és ezek a dolgok inkább Japán felé terelik az európaiak figyelmét. Ha pl. a Kimchi is népszerü lenne európában és Magyarországon, akkor valószinüleg többen ismernék Koreát is. Tehát marketingstratégiailag Japánnak nagy elönye van. Szerintem Koreának sokkal több pénzt kellene invesztálnia az európai image- és marketingstratégiájába, és akkor hosszútávon ök is eltudnának olyan sikereket érni mint a Japánok. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 19 Fri, 12:09 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Da Xing Di wrote:
1 ㅣㅐㅣ...ㅓ= ㅏ;ㄱㅇ;ㄴ...
므]ㅎㅋ ㅅ0ㅏ ㅏㅑㅍ'ㅜ챤 ㅣ두ㅜ;ㅏ, ㅙㅎㅋ ㅗ'ㅜㅋ 드ㅠㄷㄱ ㅑ늗갸 ㅡㅁㅎㅋㅁ갠


Különben ez mit jelent? :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 19 Fri, 5:01 pm 
Offline
Member

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 10:50 pm
Posts: 47
Tokyo777 wrote:
Da Xing Di wrote:
amúgy kiváncsi lennék, hogy hányan ismerik és szeretik a koreai zenét Magyarországon...mármint nem túl sok emberrõl tudok...rajtunk kívül...egyrõl? ^^"""
tök érdekes, hogy Japán sokkal nagyobb teret hódított Mo.n...és nem csak zenében...de úgy mindenben...szegény pici Korea T_T


Hát igen, igazad van. Japán vélemenyem szerint azért népszerübb Magyarországon, mert Japánnak több, európában is jól eladható dolgai (anime, manga, sushi, stb) vannak, és ezek a dolgok inkább Japán felé terelik az európaiak figyelmét. Ha pl. a Kimchi is népszerü lenne európában és Magyarországon, akkor valószinüleg többen ismernék Koreát is. Tehát marketingstratégiailag Japánnak nagy elönye van. Szerintem Koreának sokkal több pénzt kellene invesztálnia az európai image- és marketingstratégiájába, és akkor hosszútávon ök is eltudnának olyan sikereket érni mint a Japánok. :D


*bólogat ezerrel* pl én még nem láttam egy magyar boltban sem instant rament...Viszont Németországban és Amerikában is árulnak-.-
Az is tök kivételezés, hogy japánt minden utcasarkon tanulhatsz, míg koreait alig tanítanak valahol...(tanítanak egyáltalán???)

mellesleg az épp semit sem jelent...mert azt hittem, hogy magyarra van állítva és csak írtam a magyar betűket, amikből ez jött ki-.-"""

_________________
~~~Baby Girl (still) loves Hyukie!~~~
Image
±è°æ·Ï ´Â ³ªÀÇ #1 ¾ó¯~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 23 Tue, 3:24 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Da Xing Di wrote:
*bólogat ezerrel* pl én még nem láttam egy magyar boltban sem instant rament...Viszont Németországban és Amerikában is árulnak-.-
Az is tök kivételezés, hogy japánt minden utcasarkon tanulhatsz, míg koreait alig tanítanak valahol...(tanítanak egyáltalán???)


Igen, föleg amerikában sokkal jobb a helyzet, ott jobban hozzá lehet jutni koreai dolgokhoz. Sajnos itt európában még nincsen sok minden...
Azt én sem tudom hogy hol lehet koreaiul tanulni... Szerintem nem sok helyen... Pedig szívesen megtanulnák koreaiul. Különben nekem az a véleményem hogy egy idegen nyelvet úgy lehet a legjobban megtanulni, hogyha ott is él az ember az országban és minden nap használja a nyelvet. Csak sajnos ezt a koreai nyelvnél nem lehet olyan könnyen megvalósítani... A második legjobb megoldás az lenne hogy kellenne egy koreai hölgyet keresni (aki kb. úgy néz ki mint BoA vagy Hyori :wink: ), aki itt él, és el tudja jól magyarázni, hogy hogyan kell megtanulni koreaiul... A harmadik legjobb megoldás meg az lenne hogy kellenne egy iskolát keresni, ahol tanítják a koreai nyelvet, csak az a baj hogy nem tudom hogy van-e ilyen a környéken...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 24 Wed, 4:16 pm 
Offline
Member

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 10:50 pm
Posts: 47
Tokyo777 wrote:
A második legjobb megoldás az lenne hogy kellenne egy koreai hölgyet keresni (aki kb. úgy néz ki mint BoA vagy Hyori :wink: ), aki itt él, és el tudja jól magyarázni, hogy hogyan kell megtanulni koreaiul...

:roll: nekem WooHyuk kinézetű srác is elég lenne.... persze ha összefutok BoA vagy Hyori 2-vel, mmjd átirányítom hozzád^^
sigh...tényleg jó lenne megtanulni koreaiul...bár az se biztos h jó ha csak úgy bedobnak téged koreaiak közé (ahogy velem tette a barátnőm egy chaten...angolul beszélgettek ugyan, de tőlem pl kérdeztek valamit koreaiul és a lényeget, az igét nem értettem-.-""") *sigh*

_________________
~~~Baby Girl (still) loves Hyukie!~~~
Image
±è°æ·Ï ´Â ³ªÀÇ #1 ¾ó¯~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 01 Thu, 4:30 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Da Xing Di wrote:
:roll: nekem WooHyuk kinézetű srác is elég lenne.... persze ha összefutok BoA vagy Hyori 2-vel, mmjd átirányítom hozzád^^
sigh...tényleg jó lenne megtanulni koreaiul...bár az se biztos h jó ha csak úgy bedobnak téged koreaiak közé (ahogy velem tette a barátnőm egy chaten...angolul beszélgettek ugyan, de tőlem pl kérdeztek valamit koreaiul és a lényeget, az igét nem értettem-.-""") *sigh*


Akkor én sem tudom hogy mit lehetne csinálni... Mondjuk én elég sok helyen azt olvastam hogy a koreai nyelv nem olyan nagyon nehéz, tehát van remény hogy meg tudjuk tanulni. Most én mindenesetre még egyelöre csak ott vagyok hogy a szótárból próbálom megtanulni a szavakat. De ez sem egy könnyü dolog... Viszont az jó hogyha vannak olyan barátaid ill. ismeröseid, akik tudnak koreaiul, mert így tudnak segíteni megtanulni a nyelvet. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 02 Fri, 11:33 am 
Offline
Member

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 10:50 pm
Posts: 47
szótár??? hol szerezted?és angol vagy magyar? (a koreai mellett of course^^") és mennyi volt?
nekem csak kínai szótárom van...de mivel azt már nem tanulok...*shrugs*
monjduk az igaz, hogy tudnak nekem segíteni a koreaiban, de azért nem várhatom el hogy minden alkalommal tanítsanak....*sniff*

_________________
~~~Baby Girl (still) loves Hyukie!~~~
Image
±è°æ·Ï ´Â ³ªÀÇ #1 ¾ó¯~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 06 Tue, 4:24 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
A KNTO-tól van. Végülis csak egy kis szótár (koreai-angol), ami egy ilyen útikönyvben van benne, de nekem pont jó és ráadásul ingyen volt. Nekem minden koreával kapcsolatos könyvem eddig a KNTO-tól van és egész jók, mind ilyen útikönyv féleség ill. turisztikai könyvek sok hasznos információval. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 14 Wed, 7:53 pm 
Offline
Member

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 10:50 pm
Posts: 47
^oh~ köszike^^

_________________
~~~Baby Girl (still) loves Hyukie!~~~
Image
±è°æ·Ï ´Â ³ªÀÇ #1 ¾ó¯~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 15 Thu, 2:31 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 13 Thu, 8:04 pm
Posts: 80
Location: Eurasia
Nyugodtan írjál nekik e-mailt, hogy szeretnél útikönyvet, szótárt és térképet. Ha szerencséd van küldenek valamit. :wink:
Különben ismered az ntCast TV-t? Ez egy koreai Music TV. Itt a webcím:

www.ntcast.com/tv


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2904 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 194  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 115 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group