Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 6:57 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 586 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Next
Author Message
PostPosted: 2011 Mar 01 Tue, 6:26 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Nagyjából 200+ lány, akikre rácuppant Japán.

Linkek:
DOCUMENTARY of AKB48 - The future : 1mm ahead

AKB48 hivatalos youtube csatorna
SKE48 hivatalos youtube csatorna

stage48.net /fórum
studio48 /dalszövegek
ProjectSUB48 /TV műsorok fordításai
Hello!Online /torrent


_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Last edited by foodlfg on 2015 Nov 15 Sun, 8:00 pm, edited 4 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Mar 01 Tue, 6:51 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
pszabi wrote:
tudja valaki h a team z-s 48 unit dal mikor jelenik meg??

Ez valami nagyon speckós kiadás. Valami pachinko játék nyereménye lesz a kislemez... oO nem teljesen értem. Mindenesetre dátum nem nagyon van.
http://www.stage48.net/forum/viewtopic.php?f=4&t=3130

Viszont van már hozzá jutub rip:
http://www.stage48.net/forum/viewtopic. ... 19#p382619

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Mar 01 Tue, 7:42 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
thx!!!! mármint a topikot :D
meg a ripet is
és ezzel kb el is mondtam a fave nótám :D
de persze még csak most fogok majd nekiesni az akb kislemezeknek (mármint majd, most, meccs után)
pacsinkó meg..LOL >o> nekem kell a dal!

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Mar 01 Tue, 8:08 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
Köszi! Pedig úgy voltam, ha hazaérek nyitok egy ilyen témát. De jobb, hogy így történt, én úgy se tudok szinte semmit! :D

Ez a dal tényleg jó.

+ Van már SDN48 borító:
A verzió
Image
B verzió
Image
Az A sokkal jobban tetszik, mint a B. A B-n nem tetszenek a ruhák még mindig.

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Mar 01 Tue, 8:22 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
értem mit mondasz, az A verzió jobban kiemeli a combokat :artist:

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Mar 01 Tue, 8:30 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
^
pasik...de most hogy mondod :beaten:

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Mar 01 Tue, 8:31 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
de egyébként még színben is (pasztell vs szemégetés) na mind1 :D egyébként nekem is jobban bejön az első :pinky2:
jöhetne már a pövö

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Mar 01 Tue, 10:48 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Az A verzión túl görcsösek, a másikon relaxáltabbak azok a lábak. Úgyhogy az jobban is tetszik, már ha választani kell.

Quote:
és ezzel kb el is mondtam a fave nótám

Ez a kis autentikus környezetben játszódó nindzsás dal nekem is tetszik. Jó az AKBben, hogy nem mindig ugyanazt hozzák.
Az én fave nótáim is inkább azok, amik kicsit mások, mint az átlag számaik. Múlt évben a Sakura no Shiori mindent vitt, de az olyanok is tetszettek, mint a Kurumi to Dialoge.
http://www.youtube.com/user/AKB48#p/c/7 ... hEK1mxOm-I
http://www.youtube.com/watch?v=aTHtzn2oJS0

A team K Reset stage albuma is tetszett, ezért ők a kedvenc csapatom is a háromból. Teljesen véletlenül Minegishi Minami is oda tartozik, így minden tökéletes! ^^
Kedvenc "klipem" is hozzá kapcsolódik. Poén, ahogy önfeledten táncikál, aztán meg jól befenyítik. A végén pedig megkötözve bőg. lol!
http://www.youtube.com/user/AKB48#p/c/7 ... fcAEkH09_M

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Mar 01 Tue, 10:53 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
:D random csinálnak ilyen videókat is?

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Mar 02 Wed, 8:47 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
Elkezdtem olvasni, keresgetni mit is jelent SDN48nál az undergirls kifejezés.
Eredmény: Elkezdtem nézni valami youtube videót, aztán egy csomó videót megnéztem, a teljesség igénye nélkül ami éppen jött.

Válogatás: Az első generációs lányokat szórták rendesen először 600 lányt hagytak és szépen faragták a létszámot 27-re és ebből lett 18 lány és 4 undergirls. Most nem azért de már az elején nagyon lehetett tudni kik fognak bekerülni. Majd miután az egyik lányt kidobták Umeda Haruka lépett a helyére akit az ug-ből emeltek ki. A második generációs lányoknál azért sokkal izgalmasabb volt, itt legalább senki nem ismerte a válogatós emberkéket. Ezekről a részekről nagyon kevés videóban esik szó.

Az első kislemezes szavazás:
Itt a cél a meglévő 37 lányból megtalálni azt a 12 lányt akik az első kislemezen szerepelnek. A tagokat a rajongók válogatták össze, az ő szavazataik alapján dőlt el ki melyik csoportba került. Az első 12 lány lett a fő csoport. (Itt azt hittem már tudom mi is az az undergirls) Mondjuk nehéz lehetett kitalálni, de az első 3 lány ex-AKB-s lett. Szeptember 8-án éjjel 1:36kor (?) a lányokat összehívták az AKB48 színházba, gondolom mivel a lányok amúgy is este 10 után szerepelnek, így fellépés után (?) és elmondták ki lett az első 12. 4ről-12 ig, majd az első 3-at. Először még mindenki vidáman vette, de a vége felé már előkerültek a zsepik. Amúgy Umeda Haruka aki először "csak" undergirlsnek indult 6. lett.
Ohori Megumi kapta a legtöbb szavazatot, de már látszott, hogy nagyon megviselte a várakozás. (ő volt az egyetlen aki úgy sírt, hogy elfolyt a sminkje. :P)
Valami nő szerint ez borítékolható volt, mert, hogy pont a hozzá hasonló tehetséges, de kiöregedő (???) lányok miatt készült egy ilyen 20 év feletti csapat.
Ezt a részt nem egészen értettem. Kb úgy beszéltek a lányokról, mint ha nem húszon évesek lennének, hanem minimum klimax előtt álló nők.
Na szóval így lettek ők a legjobb 12. Később a 12.-ként megválasztott Fukuyama Sakura egészségi állapota miatt könnyes búcsút vett és visszavonult, őt felváltotta a "13." Chen Qu.
Aki szeretne a lányokkal együtt sírni annak itt a lényeg: 1/2

És hiába néztem ezeket, még mindig nem jöttem rá mi is pontosan az undergirls megnevezés lényege. Mert, hogy a 2. kislemeznél teljesen más felállás van, mint az elsőnél. Itt szinte az összes fő lány átment Undergirls A-ba. De sehol nem láttam, hogy lett volna még egy szavazás, vagy ilyesmi. Vagy itt a megnevezés annak jár, ki melyik számot énekli? passz, de már úgy vagyok vele: TÖK MINDEGY! :pinky2:

Ha valamit, valaki másképp tud, szóljon nyugodtan, mert lehet, hogy félreértettem. Nem volt mindenhez felírat.

Edit:
foodlfg wrote:

Ezt biztos hallgatni fogom.

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Mar 03 Thu, 8:08 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
http://www.soundofjapan.hu/forum/viewto ... 289#256289
Nah, közben sikerült meghallgatni a No Sleeves albumát. Kb azt hozta, amit vártam: egyszer meghallgatható.

Viszont találtam rajta egy érdekes számot: Jun'ai no Crescendo
http://www.youtube.com/watch?v=JMJF3mTB17s

Nem annyira éneklős szám, a zenét tök jól eltalálták és tetszik a hangzás is.
Érdekesség, hogy eredetileg az A csapat 4. tage lemezén tűnt fel. Szóval ha azt vesszük, akkor nem is No Sleeves dal, de Minegishiéktől minden jobban hangzik! >< :D
http://kuroba.net/2011/01/album-no-slee ... eeves-mp3/

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Mar 05 Sat, 2:49 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
pszabi wrote:
:D random csinálnak ilyen videókat is?

A Majijo Teppen Bluesra gondolsz ? Ez a klip a Majisuka Gakuen sorozatukhoz/ból készült, ezért ilyen szerepjátszós az egész. A sorozatból nem láttam sokat, de az elég volt, hogy elriasszon. Egy agresszív "világba" próbálták belehelyezni a lányokat, ami szerintem elégé erőltetettre sikerült.

Viszont most van egy új sorozatuk, ami máris jobban tetszik! Ha lesz felirat hozzá, akkor majd végignyomom. Nem tűnik túl nagyívűnek, de egy kis iskolás dráma sohasem árt. Sakura Kara no Tegami : http://www.jpop.hu/forum/index.php?show ... st&p=46913

MichiruR wrote:
Aki szeretne a lányokkal együtt sírni annak itt a lényeg: 1/2

Nem tudom, ez nem ütött ki engem annyira. A 2010-es AKBs senbatsu választáson volt nagy sírás-rívás! :D

Oshima Yuko rosszabb helyezésre számított, mint 2009-ben, de amikor már a harmadik helyezettet jelentették be és az még mindig nem ő volt, akkor már teljesen kivolt a csaj. xD Amikor Mariko kimegy be is vágják, érdemes figyelni az arcát. A második helyezésnél is rá fókuszálnak, amikor bejelentik, hogy az A csapatból van a második helyezett (Yuko a K-ban van). DRÁMA! >.<
http://www.youtube.com/watch?v=_Ec_DfrSWUM
http://www.youtube.com/watch?v=DkC97bUvX14
http://www.youtube.com/watch?v=bQ3KUlQduks

3. Shinoda Mariko
2. Maeda Atsuko
1. Oshima Yuko
http://melosnomichi.blogspot.com/2010/0 ... final.html

DOCUMENTARY of AKB48 - The future : 1mm ahead filmben egyébként a színfalak mögé is követték a lányokat, azt is érdemes megnézni.

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Mar 05 Sat, 3:46 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
Engem sem ütött ki annyira, de ari volt ezért linkeltem. Amúgy ez az egész műsor negyede volt, további sírós, köszönöm részekért, nézze meg mindenki az egészet.

Amúgy látszik, hogy az AKB-s lányok mennyivel ismertebbek és mennyivel nagyobb is volt a felhajtás, még nézők is voltak. Szóval még szép, hogy drámaibbnak kellett lennie. :beee:
Azért kár, hogy Kitahara Rie csak 16. lett. Emberek tessék rá szavazni! Bezzeg a kis csoki gyáros Watanabe Mayu 5. lett. Nem tehetek róla de ez a lány nekem roppant ellenszenves. :huhh:

Azt hiszem még mindig maradok az SDN48-nál, mert közelebb állnak hozzám, nincs ez a kislányos kép, hangzás. (és itt most nem a playboyos dolgokra gondolok)

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Mar 05 Sat, 5:01 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
MichiruR wrote:
Amúgy látszik, hogy az AKB-s lányok mennyivel ismertebbek és mennyivel nagyobb is volt a felhajtás, még nézõk is voltak. Szóval még szép, hogy drámaibbnak kellett lennie. :beee:

jaja, mondasz valamit. xD

Quote:
Azért kár, hogy Kitahara Rie csak 16. lett. Emberek tessék rá szavazni! Bezzeg a kis csoki gyáros Watanabe Mayu 5. lett. Nem tehetek róla de ez a lány nekem roppant ellenszenves. :huhh:

Ennek örömére Mayuyus kép! :beee2:
Image
Amúgy nagyon én sem kedvelem őt. Nem az a lány, akinek olyan könnyen átjönne a személyisége és megfogná az embert. Kicsit olyan élettelen. oO

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Mar 06 Sun, 6:31 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2003 Nov 09 Sun, 4:00 pm
Posts: 17
Location: Budapest
A Majisuka az egy nagyon jó sorozat volt de csak azoknak ajánlott akik már valamennyire ismerik az együttest. Nagyon jól átjött a lányoknak a személyisége, vagy imidzse amit felépítettek nekik. Persze messze eltúlozva a dolgokat, de mindenki nagyon testhezálló szerepet kapott, persze senki ne várjon tőle mélyenszántó dolgokat, de nem szabad kihagyni.
Mayuyu volt pont az egyik csúcs azzal a sunyi szereppel.
Az igaz hogy mayuyu valódi személyisége képernyőn keresztül nemnagyon jön át sőt még személyes találkozásnál is érzed azt a távoli megfoghatatlan dolgot benne, de talán sokak számára ez a vonzereje.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 586 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group