Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 12:25 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 53 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2012 Jun 13 Wed, 10:38 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
http://maayasakamoto.blogspot.hu/2012/0 ... rsion.html
kijött a napokban az új Maaya PVnek egy rövid verziója . De inkább hagyjuk.

foodlfg wrote:
MAAYA SAKAMOTO LIVE 2011 in the silence DVD Digest

http://youtu.be/pThdwvmsHjc

birds! birds! birds! :heart: *.*

Kint van a sukin Maaya Sakamoto Live 2011 in the silence [2012.05.30] névvel (csak win media playerrel tudtam lejátszani normálisan)

Úgy találomra letöltöttem belőle a 10-es számút, ami pont a Birds című száma volt a koncerten... ez valami JEL!
Maaya tökéletes, az egész fantasztikus és ahhhhh... :heart:

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Jul 03 Tue, 1:55 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
More Than Words PV: http://indavideo.hu/video/MTW

Kicsit olyan, mint egy filmzene. Persze lehet, hogy annak is szánták.

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sakamoto Maaya
PostPosted: 2012 Oct 31 Wed, 8:08 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
még mindig az in the silence.

Leszedtem a blu-rayt is, amihez egyik gép sem volt képes normálisan lejátszani itthon. :beaten:
De nem baj, átkonvertáltam egy-két részt és csináltam pár képmentést azért az egyik számból (asszem Doreddo).
http://imgur.com/a/JvOL6


jutubon elég sok szám fent van a koncertből:
http://youtu.be/4-dOt7IsuFw
http://youtu.be/LguLPSQ42K0

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sakamoto Maaya
PostPosted: 2012 Nov 18 Sun, 4:19 am 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Feb 27 Sun, 12:20 am
Posts: 180
A jovo heten vasarnap megyek Maaya koncetre, Niigataba. :Fade-color (Fedett koncert, ugyhogy ezuttal a taifun ellen bebiztositottam magam xD). Most a Mitsubachi koncert turne kezdodott, de kicsit elbizonytalanodtam, megvegyem-e ezt az uj albumot, hiszen teli van mar megjelent cuccokkal... (ellenben a Shounen Alice-t ezuttal megveszem, ha aruljak ott helyben). Viszont nagyon tetszik az uj album boritoja, meg az egesz koncert dizajn amit futtatnak ezzel a sok szines tarka-barka viraggal vagy micsodaval. Kivancsi leszek, milyen lesz a hangulat meg a kozonseg, ilyen stilusu live-on meg sosem voltam eddig, meg hat elso Maaya koncert *.* Remelem fog sok regit is enekelni, meghallgatnak egy Kiseki no Umit, vagy egy Hemisphere-t *.*. Mondjuk barmi johet tole, nem vagyok valogatos xD. Majd irok, hogy milyen volt, ha van ra igeny :) Mindenesetre elnezve ezeket a belinkelt videokat, nagyon korrekt koncertet adott tavaly is, ugyhogy a minoseg miatt nem aggodom :) Maayaaaaaa ^^

_________________
L'heure bleue - http://myspace.com/swellingblue


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sakamoto Maaya
PostPosted: 2012 Nov 26 Mon, 10:58 am 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Feb 27 Sun, 12:20 am
Posts: 180
Magamra - de csak hogy a topic elore masszon.

Tegnap este volt a niigatai Maaya live (Sakamoto Maaya Live Tour 2012 Mitsubachi), amirol total euforikus allapotban ertunk haza, ugyhogy csak most tudtam osszeszedni magam egy hosszu live report irasahoz. Ket szo: Maaya zsenialis *.*!

Bovebben:

Sosem hittem volna, hogy egyszer sikerulni fog eloben meghallgatni ot. Azt az utobbi evek videoi alapjan gondoltam, hogy egyre jobb eloben, es amugy is gyonyoru a hangja meg minden, de tenyleg fantasztikus ez a no, meg amit muvel a szinpadon. Abban az egy szal hangjaban annyi erzelem es sziporka van, hogy huu... ez most egy hall tour, vagyis kisebb helyen ad elo (nem egy Budoukan), de annyira megtolti a hangulattal, a hangjaval, az eloadasmodjaval - ami tenyleg nagyon bajos *.* - hogy elkepesztoen jol ereztem magamat! Ugy jottem el, hogy "ilyet meg es sokat", szoval remelem lesz meg alkalmam ra, hogy ujra elmehessek egy koncertjere. Meg elojaroban annyit, hogy en nagyon regota hallgattam mar Maayat, felsos lehettem altalanosban, amikor eloszor hallottam egy szamot tole (Hikari no naka e), es arra gondoltam, milyen gyonyoru nyelven enekel (akkor meg nem ismertem a japan nyelvet). Gyakorlatilag neki (is) koszonhetem, hogy megszerettem es tanulni kezdtem japanul, az egyik mozgatorugo volt az eletemben, aki kozrejatszott abban, hogy most itt vagyok, itt tartok, ahol. Annak idejen, mikor meg nem lattam kepet rola, az jutott eszembe, aki ilyen szepen enekel, az kivulrol is biztos gyonyoru, es hat igen :) Maaya eloben (is) nagyon szep lany, de ami meg fantasztikusabb, hogy nagyon kozvetlenul beszelt vegig, az MC-k pont jo hosszusaguak voltak es nagyon awww... :D Szoval nagyon aranyos volt. Persze ertheto, hogy profin banik a hangjaval, hiszen seiyuu ugye ;) De oriasi elmeny volt ot latni es hallani eloben, sokkal nagyobb es meghatobb elmeny, mint amire valaha is szamitottam!

Ez a niigatai koncert (Niigata Terusa) a harmadik helyszin volt a turnen. A setlist - utolag rakeresve - ugyanaz, mint az elso tokioi fellepeskor, de a masodik (saitamai) se sokban kulonbozott egyebkent (csak a regi szamok kozt varialt egy kicsit). Annyit erdemes tudni, hogy ez a "Mitsubachi" single collection ket elozot (Hotchipotchi, Nikopachi) kovetett, de ez az elso olyan, amin mar ugy adott ki szamokat, hogy azok 1. megjelentek mar elotte is albumon nagyreszt 2. gyakorlatilag alig van rajta Kanno collab szam. Mivel regen meg mini cd korongokon adtak ki a single-ket es a studio albumra nem kerultek ra, a single collection-nek volt ertelme, most viszont Maaya elegge tepelodott azon (sajat bevallasa szerint), hogy kiadja-e ezt a harmadikat es van-e ertelme egyaltalan. Vegul ugy dontott szukseges, mert ez tukrozi azt a fontos lepest amit 2005-ben hozott, hogy probaljon mas eloadokkal is egyutt dolgozni es kicsit a sajat maga labara alljon (Kannotol eltavolodva). Nagyon oszinten nyilatkozott errol amugy az MC alatt tobbszor is, es arrol is beszelt, hogy tudja, hogy sok rajongo kiakadt, hogy Kannoval "szakitottak", de szerencsere egyreszt nem veglegesen (hiszen a legujabb szamaban is kozrejatszott Kanno), masreszt ha akkor nem dont igy, talan sosem tudott volna ilyen nagy, sok allomasos turnera indulni (ami valljuk be, igaz, hiszen az eladasai az evek soran joval novekedtek az utobbi 5 evben. Ez persze a "mainstream"-ebb szamokkal jar, de hat ez van. Szerencsere Maaya most is siman a minosegi elvonalban van, es lesz is, remeljuk egyre magasabban :) ).

Szoval setlist!

--------------------------------------------------------

1. Triangular --> huu, ez nagyot szolt eloben, foleg elso szamnak volt nagyon wow *o* Hirtelen besotetedett, es mire eszbe kaptam, Maaya mar a szinpadon volt es enekelt. Nagyon magabiztosan es szuper jol szolt a hangja.

2. Down Town
3. Spica


--MC (Koszontotte Niigatat, illetve arrol beszelt, hogy mar nem eloszor jar itt. Regen meg debut elott a gimiben kezilabdazott - bar nagyon bena volt benne :D - es akkor jottek ide taborozni. Meg az utobbi idokben is jart erre a musicallel, amiben szerepel. Kerdezoskodott arrol is, vannak-e olyanok akik most vannak a live-jan eloszor. Nagyban integettem :D Amugy egyedul voltam kulfoldi, talan eszrevett... eleg kozel volt a helyem a szinpadhoz szerencsere, szoval en jol lattam ot, talan o is engem :D ).

4. Ame ga furu --> na itt kezdtem el sirni, olyan szepen enekelte ezt a szamot eloben. Egyebkent is imadom a dalszoveget ennek a szamnak, de onmagaban is az egyik legjobb "nem Kanno-s" single-je szerintem. Hihetetlen szep volt.

5. Okaerinasai

6. More than words --> fuuuu.......... itt a szinpadtechnika zsenialis volt. Leengedtek egy atlatszo vasznat a zenekar es Maaya koze, es arra gyakorlatilag ravetitettek a pv jellegzetes videojat, igy pont olyan volt mintha a pv-t nezned, csak Maaya eloben enekel. Amugy is zsenialisan jo szam lett szerintem az ujabb Kanno collab szamok kozul, vegre egy szam amiben megint kikacsint, hogy Maaya es Kanno egyutt azert durvan jok. Es a szam maga pedig eloben nagyon nagy nyomot hagyott bennem. Vegigbogtem ;O;

7. Praline

MC --- (Arrol beszelt, hogy tesz most egy kis kiterot a "multba", es kivalogat par szamot a regi single collection-okrol. Na itt mar tudtam, hogy waaai, klasszikusok kovetkeznek *.*)

8. Kimi ni Ai ni ikou --> huuu! ^^ epp kocsiban hallgattuk odafele menet ezt a szamot, es azon gondolkoztam, na ezt tuti ugyse enekli majd, es de! Kicsit mas valtozat volt, mint az eredeti, de ujszeru es uber cuki volt :3
9. Pilot --> egyik szemelyes regi kedvencem. A vasznon egyebkent oriasi szelenergia gepeket (vagy hogy hivjak azokat a forgokat o.o") vetitettek, monokrom volt es gyonyoru. Imadom ezt a szamot es tok jo, hogy eloadta eloben *.*

10. Saigo no Kajitsu --> az uj szamai kozul nem kifejezetten kedveltem eddig, de eloben nagyon szep volt es nagyon jo ritmusu.

11. Bike --> fuuuu... hat ez... *.* en ennel is sirtam, de total a nosztalgiatol. Gondolkoztam elotte, hogy Arjuna szam biztos nem lesz, es de! Elkepeszto, hogy ezt is eloadta, ez is regi nagy kedvenc volt nalam. A szam alatt dinamikus "bike"-hoz tokeletesen passzolo hangulatu kepeket vetitettek diszkreten. A szam kozben volt egy kis session, ahol a zeneszek bemutatkoztak, kozben Maaya atoltozott. Az uj ruhaja nagyon aranyos volt, egy egyszerubb nyari ruha szeru one piece, de rajta egy kek lenge stola, gyonyoru volt benne :)

MC --- (Maaya megemlitette, hogy a Bike az egyik regi kedvence, es nem igazan volt alkalma eddig eloadni eloben es most nagyon orul, hogy sikerult. Hat meg en hogy orultem, mivel nekem is kedvencek kozt van *o*).

12. Buddy --> *OOO* na itt haltam meg. Ez a szam zsenialis eloben! Iszonyat jo, "powerful" eloadas volt, minden osszhangban, es Maaya hangja rocks *.* Az uj szamai kozul nagyon szerettem eddig is, de eloben total halal volt *o*

MC --- (Meselte, hogy a kovetkezo szamot meg sosem adta elo eloben, es mivel nem single, ezert eleve ez a "plusz" a single collectionjeben ezuttal)

13. action! --> eloszor adta elo ezen a turnen eloben ugye :) Nagyon cuki volt ^^ es hat ugye Clamp... :D Nosztalgia megint csak ezerrel.

14. Private Sky
15. Get No Satisfaction!
16. Magic Number
--> huu, hat ez a harom szam igy egyutt nagyon jo volt. A Buddy-nal a koncert hangulat egyre emelkedett, es a Magic Numbernal tetozott (azaz a legnagyobb tombolas persze inkabb a Get No-nal volt, de egy nagyon klassz hangulati iv kerekedett ki ebbol a sorrendbol).

17. Kazemachi Jet
18. Nekoze
--> A Kazemachi Jet ugye "must" szam volt, foleg a kezzel valo integetos kozonseget megmozgato hatasa miatt is, de ami a legszebb volt, hogy a hatteret megcsinaltak kek egen uszo felhok mintajara, ami a szam kozben lemeno napba fordult. Vegul a "Nekoze" szamra besotetedett es hullocsillagok voltak a szam alatt - ami egyebkent az uj szama Maayanak - es a szam vegere eljott a hajnal. Nagyon szep volt, es bar a szam elegge egyszeru, de nagyon kellemes es gyenged, nagyon hangulatos volt igy hallgatni. Imadom, hogy egy szal mikrofonnal a kezeben Maaya hangja betolti az egesz teret :)

MC ---(Zaroszamkent a Loopot enekelte, mivel ez volt az a szam ami 2005ben meginditotta, hogy el szeretne enekelni es ami eloszor volt kicsit mas, mint az eddigi Kanno szamok. Teli volt ketsegekkel es felt, hogy mit hoz a jovo, es fogalma se volt, meddig jut el, de halas emiatt ennek a szamnak, aminek a kozremukodesevel ma itt lehet a szinpadon Niigataban :) )

19. Loop
20. Poketto kara ni shite
--> A Poketto megint csak yaaay, nosztalgia *o* es tok jo volt egyutt enekelni Maayaval. Ez ugye mar kotelezo ending szam a koncertjein ^^

-----------ENCORE-------------

MC --- (A kovetkezo raadas szamot azert enekli, mert ezt leszavaztak gyakorlatilag a "mi keruljon ra a single collectionre" ertekezleten, pedig neki nagy kedvence, igy kenytelen volt lemondani rola, de most orul, hogy eloadhatja...).

21. Mitsubachi to kagakusha --> aahh, hat igen. Megint egy kedvenc *o* Itt mar kesz voltam, foleg, hogy megtudtam, hogy ez neki is a kedvencek kozt van (hiaba, egy nap kulonbseggel ugyanazon a napon van a szulinapunk xD). Es olyan jo megint csak, hogy ilyen ritka szamot hallhattam eloben ^^! (A saitamai live-on nem ezt enekelte).

MC ---

22. Yakusoku wa iranai --> a szam, amit tenyleg soha de soha nem hittem volna, hogy eloben hallhatom majd valaha. Escaflowne, nosztalgia, elkepeszto hangszerekkel eloben, huhh... hat, hatalmas meglepetes volt, szivbol koszi Maayanak. ;_; Tenyleg vegigsirtam.

23. Dekoboko March --> ez lett az utolso szam, amivel a zenekar tagjai vegigjartak a sorokat a hall-ban. Gyakorlatilag ket meternyire ment el elottem Maaya enekles kozben *__________* nagyon durva volt. Es az egesz kozonseg egyutt enekelt... nagyon meghato es nagyon hangulatos zaras volt *o*!!!!! Itt mar ugy voltam vele, hogy masnap is megyek a koncertjere, es a kovetkezo nap is, ujra, ujra *o*

---------------------------------------------------------------
A kozonsegrol:

Az elejen kicsit fura volt, mert a merchandise sorban foleg nagybetus otakuk alltak be, es sehol nem lattam olyan "atlagos" rajongokat, akik csak ugy megszerettek mostanaban, hanem foleg hardcore otakuk acsorogtak a pultoknal. Aztan szerencsere jott a nagyobb retegu kozonseg, fokent hazasparok, de akadtak teljes csaladok is, es fiatalok kozul is (gimnazistak, egyetemistak) jo paran eljottek. Ez biztato, hiszen azt jelenti, hogy valoban egyre tobb reteg hallgatja Maaya kisasszonyt. Nagyon helyes! o/

Osszessegeben: nem volt Kiseki no Umi es a regi nagy slagerek, de voltak ritka, klasszikus gyongyszemek, es az egesz koncert hangulata elkepeszto jo volt. A turne meg hosszan folytatodik egyebkent (ez az elso ilyen hosszu Maaya turne), es az utolso eloadas countdown, ami kulon extra. Kivancsi vagyok, megjelenik-e majd dvd-n (en a countdown-ra tippelek, hogy azt tuti kiadjak). Kar, hogy a Maaya koncert dvd-k eleg dragak... :(

Nos, aki idaig birta, annak raadasnak par foto by me :D -->

http://i14.photobucket.com/albums/a338/ ... itour4.jpg
http://i14.photobucket.com/albums/a338/ ... itour2.jpg
http://i14.photobucket.com/albums/a338/ ... itour1.jpg
http://i14.photobucket.com/albums/a338/ ... itour5.jpg
http://i14.photobucket.com/albums/a338/ ... itour3.jpg
http://i14.photobucket.com/albums/a338/ ... poster.jpg
http://i14.photobucket.com/albums/a338/ ... itour6.jpg
http://i14.photobucket.com/albums/a338/ ... ickets.jpg

_________________
L'heure bleue - http://myspace.com/swellingblue


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sakamoto Maaya
PostPosted: 2012 Nov 28 Wed, 11:55 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Ahahaaa, mennyi szöveg! OoO/ Nah, mindjárt nekiugrok olvasni, de hát az a cicás kamion!!! az valami tünemény! *o*

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sakamoto Maaya
PostPosted: 2013 Mar 22 Fri, 5:03 am 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Feb 27 Sun, 12:20 am
Posts: 180
Maayanak megint lesz egy rovidebb turneja most, az uj albuma miatt "Singer Songwriter tour" neven. Nekem meg akkora mazlim van, hogy pont a szulinapomon inditja el a turnet, szoval ugy dontottem, ott a helyem, ugyhogy sikerult is jegyeket szerezni ra Osakaba :D Yay! Majd megint irok beszamolot, ha erdekel valakit :)

Az uj album pedig... ez most sajat produceri es iroi vallalkozas, gyakorlatilag 100% Maaya cucc lesz, hat kivancsi vagyok, hatha kerul ra par erosebb szam (nem volt rossz az Everywhere se, csak azert tud ennel Maaya jobbat is szerintem).

A tavalyi Mitsubachi turnet is kiadja nyaron DVD-re, de basszus fogadok, hogy megint rohadt draga lesz. El nem tudom kepzelni, miert olyan draga az osszes Maaya DVD cucc... o.o (Ez a mostani koncertjegy is vaskos volt, azt neztem, hogy a Namie koncertjegynel meg dragabb is volt par szaz yennel, ami azert eleg durva).

_________________
L'heure bleue - http://myspace.com/swellingblue


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sakamoto Maaya
PostPosted: 2013 Apr 02 Tue, 2:57 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Feb 27 Sun, 12:20 am
Posts: 180
Hazajottem! A "Roots of SSW" elso koncertje fergeteges volt Osakaban *.* Roviden osszefoglalva, a tavalyi Mitsubachi koncert turnehoz kepest ez joval "elszalltabb" volt, vagyis tobb regebbi, ritkabb szamot is enekelt, kicsit tobb volt a komolyabb szam es kevesebb a poppos single-je, de ez ertheto, es en nagyon imadtam *.* Maaya nagyon sokat elarul magarol a live kozben es az MC-i nagyon jok, ugyhogy most is sokat meselt. Eleg sokan is voltak a koncerten, es a hangulat is nagyon jo volt. Megint megkonnyeztem, ahogy a hangjaval betolti az egesz oriasi teret, elkepeszto micsoda atmoszferat tud teremteni...

Ime a setlist!

1. Tooku
2. Sunshine
3. Grapefruit (yay! :D)
4. Watashi wa oka no ue kara kabin wo nageru
5. Nicola (nagyon jo volt eloben!)
6. Everywhere
7. Chikai
8. Remedy
9. Ask.
10. Kaminari (ez nagyon jol volt megrendezve *.*)
11. Shippo no uta (zsenialis Kanno fele atvezetessel volt megoldva, hosszabb instrumental valtozatban)
12. cloud9 (na EZ total top favorit nalam, es sose hittem volna, hogy valaha hallhatom eloben *.* tiszta szerencse, hogy Maayanak is egyik nagy kedvence, ahogy a live-on meselte <3 igazi szulinapi ajandek volt :3)
13. Colors
14. Melt the snow in me (gyonyoru volt! *.*)
15. Park Amsterdam (itt a szinpadtechnika valami fergeteges volt)
16. Naritai
17. Scrap ~ wakare no uta (coooooooool!)
18. Medley (Mameshiba ~ Purachina ~ Kiseki no Umi ~ Yubiwa ~ Yakusoku wa iranai ~ Magic Number ~ Hikari are)
19. Singer songwriter

-encore-
20. Ao no eeteru
21. Boku no hanbun
22. Get no satisfaction! (buli xD!)
23. Poketto kara ni shite

Sajat bevallasa szerint ugy allitotta ossze a listat, hogy az uj szamain kivul (Singer Songwriter teljes album) azokat a regi szamokat epitette bele a koncertbe, amikbol valamit tanult, vagy amik hozzaadtak ahhoz, hogy o most kepes volt megirni elete elso sajat albumat. Ugyhogy volt nosztalgia-blokk, meg angol nyelvu blokk is, mindegyik nagyon jol osszevalogatva, egyszeruen tenyleg tokeletes volt. Teljesen meggyozott rola (bar ezt mar a Mitsubachi ota is tudom ^^), hogy ha megint lesz koncertje, en biztos, hogy megint ott leszek, ha tehetem, mert iszonyat jok a koncertjei.

Btw, maga a Singer Songwriter uj album szerintem teljesen jo lett. Megkockaztatom, hogy kicsit jobb is, mint az elozo "You can't catch me", mert valahol tobb "Maaya" van benne. Persze elso probalkozas, es erezni is rajta, elsore nem hagy akkora nyomot az emberben, mint a Kanno-s Maaya szamok, de azokat egyebkent is nagyon nehez szerintem uberelni. Ettol eltekintve ezen az uj albumon van egy-ket nagyon emlekezetes szam (Ask., Kaminari, Naritai), es ugy onmagaban is teljesen jol megallja a helyet. Szerintem biztos, hogy Maaya zeneszerzoi kepessege is tovabb fog fejlodni es egyre jobb lesz :)

_________________
L'heure bleue - http://myspace.com/swellingblue


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 53 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group