Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 8:06 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 94 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jun 11 Fri, 7:14 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
Kaze Ni Mukau Hana PV

:heart: :greengrin:

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jun 12 Sat, 8:54 am 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
szép a szám
nekem monnyuk most épp nincs hangulatom a lassú melódiákhoz így pont nyár elején, de tény tény marad, h szép :D

monnyuk az a rászáradt izé az arcán naon fura.. és finom voltam (^^") de egyébként a pévé is tetszett :D

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jun 12 Sat, 8:21 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
pszabi wrote:
monnyuk az a rászáradt izé az arcán naon fura.. és finom voltam (^^") de egyébként a pévé is tetszett :D


^ :lol: :lol: Az valami csipke féle.

Image

Olyasmi, mint JASMINE This Is Not A Game pvjében.

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jun 12 Sat, 9:45 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
hát ha te csipkének hívod... :beaten:

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jun 13 Sun, 7:53 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
^ Perverz-e vagy. :eek2:
Nekem például eszembe nem jutott gangbang bukakéra asszociálni ebből a klipből. Sokkal inkább olyan, mintha Ayumi fenek fejen nyomták volna habostortávval.
Jobb minőségben pedig tényleg ilyen csipkének néz ki, és szép is. Úgy mint a klip is, a dal viszont nem túl érdekes nekem sajnos. Persze jobb, mint a legutóbbi kínai próbálkozása, de egy Red Cliffhez képest nem az igazi. :/

Filmzenéket Alannak! :D
http://www.youtube.com/watch?v=giQRV1kI8L0

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jun 21 Mon, 12:58 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Éppen MichiruR last.fm statját kukkoltam, amikor feltűnt, hogy Alan milyen képet kapott:
Image
Hinnye! http://www.last.fm/music/alan/+images/47568439

(közben megnéztem a wikit is. és ez elvileg a mu-mo Edition borítója oO)

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jun 21 Mon, 1:39 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
Szerintem ez lett a legszebb borító, eredetileg ilyesmi lett volna a CD+DVD verzió borítója, de megváltoztatták...sajna.

Amúgy most nagyon rákaptam, éjjel-nappal ő ment mostanában. :heart: :headphone:

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jul 06 Tue, 12:51 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
Annyi embert biztosan nem érdekel, de:
Egy nappal az Ayu play-day után 25-én Alan play-day lastfm-en.

http://www.last.fm/group/Alan+Dawa+Dolma+Play+Day


Edit:
Kaze ni Mukau Hana

1 Kaze ni Mukau Hana (風に向かう花)
2 Koko ni Iru (ココニイル)
3 Ii Hi Tabidachi (いい日旅立ち)
4 Nada Sousou (涙そうそう)
5 Kizuna (絆)

http://www.megaupload.com/?d=QQKZ6CGC

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jul 07 Wed, 9:34 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
MichiruR wrote:
Annyi embert biztosan nem érdekel, de:
Egy nappal az Ayu play-day után 25-én Alan play-day lastfm-en.

http://www.last.fm/group/Alan+Dawa+Dolma+Play+Day


Még jó, hogy nem 24-én született, Ayumi ellen nehéz lenne neki. hehe :D
Mondjuk szülinapon tartani play-dayt az kicsit logikusabb, mint a többi lehetőség.

Ayumival ellentétben azért Alannal nehezebb végigvinni egy egész napot, de majd megpróbálom, majd kiéheztetem magamat előtte, vagy valami... :P
(Sakamoto Maayának szervezzenek már ilyet, azon bedurvulnék)

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jul 18 Sun, 7:22 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
ájáj Ez az új kislemez gyenge lett. Kaze ni Mukau Hanát már hallhattuk többször, jobb verzióban is. A Koko ni Iru pedig egyszerűen nem elég jó.

A Kizuna erhuval nagyon szép ^^
Nada Sousou szuper!
Ii Hi Tabidachi pedig Onitsuka Chihiro the best!

Kizunáról nem tudom, hogy Alan szám-e, nem láttam, hogy az lenne.
Mindenesetre ezekből az összeset rá kellett volna rakni egy kislemezre. Mert az rendben van, hogy én letöltöm az mind a 29 verziót, de a japánok nem ismerik a sötét oldalt, ők max megkapják az Ii Hi Tabidachit.

Egyébként én egy olyan Nada Sousou verziót hallottam, amin Alan énekel. Hivatalos oldalon meg csak erhus változatot láttam. Szóval azt sem tudom, hogy az honnan jött (igaz van benne kis erhu)... oO Enyhén genyóság így kavargatni az embereket.

Valaki azt írta a jpopmusicon, hogy frissítésíteni kéne a zeneszerzőgárdát Alannál. Egyetértek.



A Nada Sousou-t már 2000-ben is énekelte Alan ? Érdekes:
http://youtu.be/QbqzWCLrBEI?hd=1
A lemezen egy másik verzió van mondjuk...

Ez a számot Natsukawa Rimi is feldolgozta. Szerintem az ő hangjához és ehhez az okinavai hangzáshoz jobban illik a dal. De Alané sem rossz. Nekem tetszik. :)
http://youtu.be/3hS2g9Pzx7g
(Rimi szebben énekli élőben :P)

Azért szeretem ezt a számot, mert ezen még érződik valami egyedi hangulat. Nem úgy mint pl az erőltetett Koda Kumi számokon (kötelező ribanckodás), vagy elég sok gyökér koreai számon...

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jul 18 Sun, 10:20 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
Nekem a Kaze ni Mukau Hana tetszik, hozzá is adtam a kedvenceimhez. Én nem hallottam többször más verzióban. Azt sem tudtam, hogy feldolgozás.
A Koko ni Iru az nem igazán jön be. Viszont a Nada Sousou és a Kizuna az szép.
Nada Sousou régebbi verziójához van letöltös linked, mert azt nem találtam. Ha van megoszthatnád velem?

Ii Hi Tabidachi pedig... nem szívesen mondom ki, de... igaz na Onitsuka Chihiro jobb, sokkal jobb, ez az első hallgatásra tiszta sor.
(Ez fájt, reméltem elfejtődik ez az összehasonlítos rész XD)

foodlfg wrote:
Valaki azt írta a jpopmusicon, hogy frissítésíteni kéne a zeneszerzőgárdát Alannál. Egyetértek.

Ezzel én is egyetértek, de ez nem csak rá igaz sajnos.

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jul 19 Mon, 10:09 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
MichiruR wrote:
Nekem a Kaze ni Mukau Hana tetszik, hozzá is adtam a kedvenceimhez. Én nem hallottam többször más verzióban. Azt sem tudtam, hogy feldolgozás.

Nem úgy értettem, hanem úgy, hogy ilyen stílusú számai már vannak Alannak és azokhoz képest ez még rosszabb is.


Quote:
A Koko ni Iru az nem igazán jön be. Viszont a Nada Sousou és a Kizuna az szép.
Nada Sousou régebbi verziójához van letöltös linked, mert azt nem találtam. Ha van megoszthatnád velem?

Alantól nem ismerek másik Nada Sousou, csak ezt amit ott a videóban énekelt, meg ami most kijött.
Szerintem amit most kiraktak a lemezre, az az, amit én is hallgattam, csak a Kizunához képes kavarás, mert mindkettő erhu verzió néven fut, közben pedig a Kizunában csak erhu van, a Nada Sousouban meg Alan még énekel is. :S
(Natsukawa Rimis Nada Sousout fel tudok tölteni, ha arra gondoltál esetleg. mondjuk az is egy kicsit más, mint itt a videón)


Quote:
Ii Hi Tabidachi pedig... nem szívesen mondom ki, de... igaz na Onitsuka Chihiro jobb, sokkal jobb, ez az elsõ hallgatásra tiszta sor.
(Ez fájt, reméltem elfejtõdik ez az összehasonlítos rész XD)

Az Onitsuka Chihiro féle verziónak brutálisan jó a hangszerelése. Tehát nem Alan hibája, hogy ez most nem jött ki (annyira) jól. :DD


Quote:
foodlfg wrote:
Valaki azt írta a jpopmusicon, hogy frissítésíteni kéne a zeneszerzõgárdát Alannál. Egyetértek.

Ezzel én is egyetértek, de ez nem csak rá igaz sajnos.

Yep :)

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jul 19 Mon, 7:43 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
foodlfg wrote:
Nem úgy értettem, hanem úgy, hogy ilyen stílusú számai már vannak Alannak és azokhoz képest ez még rosszabb is.


Értem, van benne valami egyébként, de nekem mégis tetszik.

Valami fórumon olvastam, hogy van valami régebbi verzió a Nada Sousouból, de lehet az is úa. mint ez. :S
De a Rimiset is feltöltheted, mert az sem rossz. :D

Ma este végre én is megnézem az Alan koncertet teljes verziójában. :boogie:

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jul 25 Sun, 3:18 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Mivel ma Alan pléjdéj van, nem csak zenét hallgattok, hanem olvasgattam is! hohohoho!

http://alan-international.forumotion.co ... 2.htm#9866
Nemrég linkelték a jpopsmusicon. Ugyan, már kicsit régebbi az interjú, de vannak benne így is érdekességek.
Alan gyerekkorától egészen Japánig jutunk. Kiszedtem belőle ez érdekesebb válaszokat. :P


I'm not pretty. I was really fat as a kid and my hands were so fat that they had their own nests. It was only when I went to high school that I was able to slim down and I grew a bit.

Compared to regular soldiers, our conditions were pretty good. Compared to other college students majoring in the arts, then we had it pretty rough. But, we learned a lot there. Army style is very strict though. We had to get up at 6 AM to run, clean, and our blankets were folded up like tofu cubes.

If a company member isn't besides me, then I could barely go out by myself. I was really sad and frustrated at that time and felt like I couldn't do anything.
It's good with my personality that I was able to slowly adjust. I even enjoy work and life in Japan now.

(Laughs) Fighting for honor for my country is a happy thing, but I don't want to give myself too much stress and responsibility.
I'm not representing anyone. I am me. I just want to get my things done.

(Laughs) I'm pretty lucky. I would sometimes see bad comments on my blog and on websites. Most of the netizens would leave comments encouraging me and makes me feel very happy. Even though there are some attacks sometimes, but I just don't care too much about it.

If I was always by my parent's side, then I would be a willful child. Now that I've left home and gone out into the world, I can really understand my parent's troubles.

I want to become a self-composing singer. I don't want people to think that I'm only pretty. I want to let everyone know that alan can play the erhu, piano, write songs, write lyrics, so I want all of my good qualities to be shown.
I won't sing so many high-pitched difficult songs. It will be more suited for a younger audience with more pop. When a newcomer first begin with calm songs, people might think it's nothing special and they'll forget you.

My company is very kind and they said that since I'm from China and I have a lot of stress from work, they told me I can consider finding a boyfriend. My manager told me that your age is the age to fall in love.

ARENA: Do you have a boyfriend now?

The kind with electricity between us. We can speak the same languages and it will be good if he's a bit taller than me. His shoulders might be wide. Since I left home at a younger age, so I want stability.

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jul 26 Mon, 9:50 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
Új kislemez október 13-án Kanashimi wa Yuki ni Nemuru címmel.
Előzetes: http://alan-web.jp/info/100726.html

foodlfg wrote:
Filmzenéket Alannak! :D

A kívánság meghallgattatott, a sám a Sakuradamon Gai no Hen betét dala.

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 94 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 113 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group