Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 9:42 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 94 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2010 Apr 19 Mon, 8:45 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
MichiruR wrote:
^á jpopsukiról... az nálam felejtõs, de kacérkodom a gondolattal, hogy megrendelem...

Ha szereted Alan zenéjét, akkor szerintem nyugodtan megveheted, mert a legjobb számait énekli ezen a koncerten és kisebb meglepetések is akadnak. Mondjuk ennél többre nem kell számítani, nincsen különösebben kiemelkedő látvány pl a koncerten. De ha megnézted az egyik japán tv-ben leadott koncertrészletet, akkor az alapján is el lehet dönteni.


Nekem tetszett a koncert és nem csak a dalok miatt. Végre valaki, aki csak kiáll és énekel, nem ugrabugrál össze-vissza és körülötte sem történik semmi, ez a koncert tényleg Alanról szól.
Egyedül a koncert eleje volt kicsit unalmas. Gunjou no Tani és a felvezetése persze jó, de utána van kb két-három szám (pl Lost Child), ami kilóg a sorból. Bár azokkal sincs sok probléma, mert a koncert eleje kicsit lazább, belefér, a komolyabb rész csak úgy a Sennen no Nijitől kezdődik. Előtte még érdemes megemlíteni a Call my name-et, az olyan laza, azt bírtam. :)

Sennen no Nijivel jönnek a az érdekesebb tradicionális hangzású dalok, amik a legjobbak voltak a koncerten. A sign atom jó volt élőben, azon érződik leginkább, hogy Alan dal, nem az az egy kaptafa jpop. Sokkal több ilyet kéne énekelnie. Utána jöttek a nagyágyúk és Alan tudja hozni azt, amit stúdióban, szóval végig vigyorogtam. Nobody knows but me, Qing Zang Gao Yuan nagyon komoly volt egymás után. Kár, hogy a Qing Zang Gao Yuan ennyire rövid. De az egyáltalán Alan dal ? Szerintem nekem sincs meg. Kizuna erhuval és zongorával az egyik meglepetés volt, nagyon szép dal. A my life környékén kicsit szerintem leült a koncert. Igaz, onnan az már olyan levezetés volt csak. Semmivel sem volt rosszabb, mint más koncerteken.

Aranyos volt Alan, ahogy megköszönte apukájának, anyukájának (ők is ott voltak a közönségben), meg hogy nem tud még mindent kimondani japánul. xD De a kisebb bakik is csak javítottak a hangulaton, nem volt olyan érzésem, hogy ez már a 120. koncert lenne egyhuzamban. Szeretem Alant, nem az a vérprofi, ne is változzon meg! ^^

Bakker a DVD végén köszönetnyilvánítás résznél ott van Alan kutyájának neve is (Bobi), meg annak a kölykének a neve is (kis Bobi). Ahhoz képest, hogy a szerencsétlen kutya még meg sem ismerte, amikor otthon járt... :Đ

Tennyo ~interlude~, Gunjou no Tani, One, Beauty ~ Sora Uta ~ Lost Child, Swear, Call my name, Sennen no Niji, BALLAD ~Namonaki Koi no Uta~, sign, Ashita e no Sanka, Nobody knows but me, Qing Zang Gao Yuan, Shiawase no Kane, Kuon no Kawa, Xīn.Zhàn ~RED CLIFF~, Kizuna, Megumi no Ame, my life, Together, Diamond, Natsukashii Mirai ~longing future~

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Apr 19 Mon, 7:24 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
^
Ez így jól hangzik, meg amúgy is eldöntöttem, hogy jövőhónapban beruházok a dvd-be. :D
Nekem is tetszik Alan "egyszerűsége" a fellépésein. Ha showt akarok nézni akkor nézek egy Kuu vagy Ayu koncertet, Alan más és ez jó is így.
Qing Zang Gao Yuan tudtommal egy kínai klasszikus, amit már többen feldolgoztak, többek között Chen Si Si :heart: de szerintem én sem hallottam még Alan előadásában.

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Apr 20 Tue, 9:44 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
http://www.tudou.com/programs/view/2JQPHG5q2XA/
Alan interjú angol felirattal, szerintem érdekes.

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Apr 25 Sun, 8:02 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Meghallgattam Alan Lán Sè ~Love Moon Light~ új minialbumát is. Hát az első szám még jónak is mondható, viszont az utána következő három elég sablon sajnos. Furcsa, mert elég jól kezdődnek ezek az új dalok, főleg a Xuàn Yǐng ~Sharp Light~ volt izgalmas még az elején, de aztán szembe csapja az embert a sablonos refrén, ami egyáltalán nem lenne rossz egy középszerű énekesnőnek, de Alantól többet várnék. Nem túl jó.
Alant unalmas pop előadóvá degradálják ezek az új dalok, végig azt éreztem ezen az albumon, hogy azért csinálták mert már kellett valami a kínai piacra is. Egyébként nem tudom, hogy kik voltak a zeneszerzők, de néhol eléggé kínai pop hangulata van egy-egy számnak. Ez leginkább a Luò Dān De Chìbǎngnál éreztem, a néhol zúzósabb hangzás miatt. Nobody knows but me tényleg jó, azt szeressük, főleg Alan legutóbbi koncertjén szólt jól, viszont nekem már nem igazán új dal sajnos. Tudom, hogy Alan ezt megelőző kínai albumára is sok japán dalt hoztak át, de az egy sokkal tartalmasabb album volt, nem mellesleg pedig összességében jobb, mint az előtte megjelent Voice of EARTH. Viszont ez a mostani minialbum csak egy egyszerűbb pop album, nem ad hozzá sokat Alan karrierjéhez, a Kínaiak inkább vegyék meg a Xīn De Dōng Fāng lemezt. Azzal sokkal jobban járnak.
http://wiki.jpopstop.com/wiki/Lan_Se_~Love_Moon_Light~

A videót én is megnéztem. Érdekes, hogy menniyre szigorúan vették a japán elvárásokat Alan esetében. Az a japán sem lehet 100-as, aki az nézi, hogy hogy ül valaki, és nem pedig a zenét. Persze értem én, hogy jó benyomást kell kelteni, de ne ezen múljon már. Meg az is vicces, hogy gyenge japántudással kiengedik ilyen beszélgetős műsorokba. Most tényleg ennyire kell siettetni és nyomni valakit ? A tenyérre szöveget firkálós sztori meg poén volt. Az olyan Alanos... xD
Jó lenne ha a második részt is le tudná fordítani a blog írója, az is érdekesnek ígérkezik. Ott talán már jobban Alanról lesz szó, nem pedig ezt az eltúlzott drámai "kínai kislány menni nagy Japánba" témát erőltetik. (néhol olyan FREI Dosszié hangulata volt xD)
http://pom-for-life.blogspot.com/2010/0 ... -star.html

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Apr 27 Tue, 7:05 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
Akkor lehet nekem azért tetszett ez az album, mert egy időben sok S.H.E-t hallgattam, az meg időnként erősen kínai pop. Na jó az első két számot levéve már alig hallgatom ezt az EP-t.
Amúgy meg tény, hogy az előző kínai album jobb volt, mint ez, bár tőle még a feldolgozás album is elment, mert kínai zenében úgysem voltam otthon, egy szám kivételével nem is ismertem őket.

új japán kislemez előzetes
Alan hangja megint szépen szól, a dal meg semmi extra.

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 May 06 Thu, 9:39 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Qing Zang Gao Yuan
Úh megtaláltam a Qing Zang Gao Yuant Alan előadásában a legutóbbi koncertjéről.
Mindenki nézze, amíg fent van! :D

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 May 06 Thu, 9:18 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
^
Megnézve! :heart: Kell ez a koncert!^^

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 May 13 Thu, 6:16 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
S'capade feat.alan - 忘れないで
Elsőre nem tetszik se a szám, se a pv, majd meglátjuk...

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 May 13 Thu, 7:46 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Köszi a klipet, nem tudtam, hogy van új. Ez a szám hol jelenik majd meg, mert Alannál a wikiben nem láttam. A dal eléggé unalmaska egyébként.

Viszont úúú most látom, a következő kislemezén rajta lesz a Ii Hi Tabidachi, a Yamaguchi Momoe klasszikus. Az érdekes lesz.
Bár Onitsuka Chihirót valószínűleg nem lehet lenyomni:
http://www.youtube.com/watch?v=joROQIgfT4Y

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 May 13 Thu, 7:35 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
Nem tudom ez a szám hol jelenik majd meg, én is csak reggel szembesültem vele. :)

Ezt a Ii Hi Tabidachi dalt tekintve, hogy nem vagyok nagy Chihiro fan, Alant viszont szeressük majd minden részrehajlás nélkül összehasonlítom. :beaten: :D

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 May 13 Thu, 7:45 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
MichiruR wrote:
Ezt a Ii Hi Tabidachi dalt tekintve, hogy nem vagyok nagy Chihiro fan, Alant viszont szeressük majd minden részrehajlás nélkül összehasonlítom. :beaten: :D

Na jólvan, akkor meglesz a balansz. Örülök. :D

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 May 31 Mon, 1:05 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
J!-ENT interjú Alannal. Túl sok érdekesség nincs benne mondjuk.

I listen to different songs but I listen to Mariah Carey, Lady GaGa, Timbaland especially the song “Apologize”, Kylie Minogue, especially her song “All I See”.

The Chinese Tibetan style of vocals is something I naturally learned living there. I use that style of singing naturally so I don’t think I ever thought of it as being hard.

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 May 31 Mon, 7:18 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
^
Igen, reggel ezzel indítottam a napot, ha nem is túl érdekes, legalább van benne sok szép bórítókép Alanről! :D

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jun 04 Fri, 8:03 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 16 Wed, 8:35 pm
Posts: 1782
Location: Csór
Kaze ni Mukau Hana borítók jpopmusicról:

Image
http://alan-web.jp/index.html

Image

Nekem nagyon tetszik a CD+DVD borító, szép lett.

Megváltoztatták a borítókat: (Ez gyors volt és pont a kedvencem esett ki XD)

Image

_________________
Image
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jun 04 Fri, 8:16 am 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
lol :D
de szépek!

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 94 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 183 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group