Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 2:29 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 315 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Next
Author Message
 Post subject: Namie Amuro
PostPosted: 2009 Dec 04 Fri, 11:34 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
No, akkor hogy legyen végre ilyen is! :pinky2:

Majd ezt a nyitóposztot megcsinálom normálisan késöbb, most csak némi nagyon basic infó:
namie ugye a kilencvenes évek közepén futott be az akkoriban a JPop elit vagy felét kitevö Okinawa Actors School felfedezettek egyikeként és az akkoriban egyeduralkodó Tetsuya Komuro produceri kezei alatt hamar A legnépszerübb énekesnö lett, sorra döntve a mindenféle eladási rekordokat. Az ezredfordolóra kicsit visszaesett a népszerüsége egy halom ok miatt (családi tragédia, házasság, gyerek, Komuro védenceinek helyét átvették az új kedvencek, többek közt Ayu és Utada, stb), de aztán idövel magára talált és a korábbi JPop üdvöske mivolta után RnB dívaként került megint vissza a csúcsra.

albumok:
1995: Dance Tracks Vol.1
1996: Sweet 19 Blues
1997: Concentration 20
2000: Genius 2000
2000: Break the Rules
2003: Style
2005: Queen of Hip-Pop
2007: Play
2009: Past < Future

Image

Image

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 04 Fri, 1:02 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
Az album listából direkt hagytad ki a Love Enhanced Single Collectiont, meg a BEST FICTION-t?

Namie... szeretem. Bár igazán a Style album (meg a Suite Chic idők) óta imponál nekem a zenéje, azelőtt azért néha necces volt. Mondjuk akárhogy rühellem TK-t, a korai lemezeket szívesen elhallgatom, mert viccesek, szórakoztatók, ha megfelelő hangulatban vagyok. Viszont a GENIUS 2000 és a blék zö lúlz... nagyon nem a szívem csücskei. Azon is vannak jobb dalok, de igen elenyésző számban.
Namie hangja sokat fejlődött az évek során, ami jó dolog, kellemes hangszíne van, ha nem is a legjobb énekesnő. A tánckérdést már letudtam a jpop topicban.
A tempós, ribanckodós r'n'b dalait szeretem a legjobban, a balladái többségétől viszont legszívesebben kirohannék a világból (ott a think of me, ami olyan szinten szörnyszülött, hogy ökölbe szorul az arcom (! :'DDD), akárhányszor meghallom).
Maga a nő nekem abszolút semleges, nem irritál, de nem is igazán szimpatikus, olyan hűvösnek és érzelemmentesnek tűnik nekem, de ez jól is áll neki, mert amikor mosolyog, az viszont nagyon idétlen. XD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 04 Fri, 2:35 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
LOVE GAME pv

...hát mégsem Lady GaGa feldolgozás. Affene. :| :lol: Pedig lehet, jobb lett volna. Se a szám, se a klip nem tetszik különösebben.

De a kommentek között leltem vicceset:

Quote:
I really do hope this fur is fake because it is a great song.


Nem, végülis nem ordít hat kilométerről, hogy a kis párducmintás bolerója műszőrme. XDDD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 04 Fri, 5:10 pm 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2008 Sep 14 Sun, 9:39 pm
Posts: 737
Location: Mirrorcle World
megrendeltem a PAST < FUTUREt :heart: :pinky2:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 04 Fri, 5:20 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Jul 17 Thu, 8:01 pm
Posts: 1780
Location: Álmosvölgy
Jude wrote:
LOVE GAME pv

...hát mégsem Lady GaGa feldolgozás. Affene. :| :lol:


xDD

hát ez a szám se lesz a kedvencem :lol: De sokkal jobban áll neki szerintem az a rövidebb frufrus haj xD Kár, hogy csak paróka

_________________
http://livingdeadgeisha.deviantart.com/


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 04 Fri, 6:56 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 03 Thu, 9:42 pm
Posts: 1315
Location: One Room Disco
kösz az új Namie témát!!
Ma jött meg a Best Fiction Tour DVDm.
Egész jó bár nagyon kifárad néhány szám alatt... megérthgető ilyen tánckoreográfiával és alapból énekelhetetlenek a dalai szal elég jól teljesít.

_________________
ImageImageAnti-Mosquito Squad Huntress Dame
『Be wise, be WILD!』
タイレル 黒木~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 05 Sat, 7:55 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Feb 27 Sun, 12:20 am
Posts: 180
Matsu~ wrote:
kösz az új Namie témát!!
Ma jött meg a Best Fiction Tour DVDm.
Egész jó bár nagyon kifárad néhány szám alatt... megérthgetõ ilyen tánckoreográfiával és alapból énekelhetetlenek a dalai szal elég jól teljesít.


Igen, én is erről beszéltem, az a live-ja klassz, és nem semmi ahogy az egészet végigcsinálta, bár gyanítom hogy kellett lennie szünetnek is, csak kivágták. Azért ha tényleg nem lenne szünet, embertelen lenne több mint 20 számot végigtáncolni tényleg egy huzamban, gyak. alig ivott valamit közben... o_o bár a live végén azt hittem már leesik a színpadról a szerencsétlen, annyira látszott, hogy elfáradt... (Ami meg a dizájnt illeti, imádtam azt a rohadt nagy cipellőt, amit betettek a színpad közepére, annyira vicces xD).

Amúgy én is kb. a Style óta hallgatom (azaz a Crazy cm. szám volt az első amit hallottam tőle, ezt egy karácsonyi music station-ben adta elő, és nagyon kakkoii volt~. Kell az a piros szerkója *.*). A Style előtti régebbi stílusa viszont nem igazán jött be, kivéve egy-két számot, és a balladáitól szintúgy a falat kaparom (akarom mondani csak szimplán áttekerem ^_^"). Eddig szinte csak egyetlen egy lassú száma volt ami tetszett, ez is a Play-en a Should I love him (bár annak a keletkezési története is tetszett, elvégre egy mangához írták :D). Viszont én továbbra sem érzem úgy, hogy neki erőltetett lenne a mozgása vagy ilyenek. Ez van. :) Az meg biztos, hogy valamiért hozzám ő áll legközelebb, már ha a többi berobbant main stream jpop énekesnőről van szó (se Ayumi, se Kumi, se BoA nem fogtak meg ennyire. Talán még Utada, de az utóbbi időkben ő nagyon leült... :/ )

A Queen of Hip-pop óta szerettem meg egyébként nagyon, a rózsaszín párducos dobása baromira bejött :D (És kb. azóta akarom a ruhásszekrényét magamnak xD). Ami pedig még szimpatikus volt, az a szerénysége, és ahogy nyilatkozik interjúkban, ill. mindenféle műsorban amiben szerepel (egyrészt tök jó humora van, az oszakaiakkal mindig poén amiket művelnek, másrészt ő tipikusan az, aki mindig megemlíti és tiszteli azokat akik írják neki a számokat - mindig úgy fogalmaz, hogy "ő csak megkapja a megtiszteltetést, hogy elénekelheti ezeket", és sosem nagyzol, ez valahogy tetszik benne, mint "előadó művészben". :) )

Az pedig poén, ahogy a samponosok rákattantak xD. Kész öltöztetőbabát csináltak belőle. Mondjuk nem csodálom, Namie arca annyira nem japános, inkább ez a "baba" stílus, akit egyszerűen mindig új ruhákba kell öltöztetni, mer' bármi jól áll neki.

Viszont ami az új albumot illeti: ez a Love game pv most tényleg elég langyosra sikerült o_o" remélem azért jó lesz az album, mert a Fast car meg nagyon klassz lett.

_________________
L'heure bleue - http://myspace.com/swellingblue


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 05 Sat, 8:26 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 03 Thu, 9:42 pm
Posts: 1315
Location: One Room Disco
MaKo wrote:
Viszont ami az új albumot illeti: ez a Love game pv most tényleg elég langyosra sikerült o_o" remélem azért jó lesz az album, mert a Fast car meg nagyon klassz lett.


Nekem mind a három új klippje nagyon tetszett Namienek. És ezt az albumot alapból vásárlásraméltóvá teszi a WILD és a Dr. mindenek előtt.

A Meaning of Us egy nagyon szép ballada lett ha eddig nem tetszettek a balladái ezt mindenképp hallgasd meg mert gyönyörű lett. a Klippben is nagyon szép.

A Fast Car costume designja kiváló, zseniális munka. A dalt lefölözi a klipp szerintem.

A LOVE GAME is jó arra különösebb kommentem nincs.

_________________
ImageImageAnti-Mosquito Squad Huntress Dame
『Be wise, be WILD!』
タイレル 黒木~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 05 Sat, 9:20 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Van pár szám, amit bírok Namiétől, az első, amit hallottam tőle az a Wishing On The Same Star (szép dal) volt, amit egészen sokat hallgattam már a kezdetektől fogva, amikor még csak kezdtem ismerkedni a jpop világával.

Wild, Dr. is jó volt mostanában tőle, viszont a "mostani" r&b cuccait nem igazán szoktam hallgatni. Bár régen sem volt központban nálam, nem is ismertem igazán, dacára annak, hogy elég régóta ismertem már a nevét. Csak az utóbbi években néztem jobban utána. ^^y
Szeretem még tőle a As Good As, NEVER END, HimAWArI, Come dalokat is.

Ebbe meg csakúgy belefutottam. Bár semmit nem értek belőle, de ez az a műsor, amiben Otsuka Ai is viháncolt, szóval nem lehet túl mélyre szántó. xD
Mindenesetre a Wishing On The Same Starról még annyit, hogy kicsit sajnálom, hogy Namie olyan dalokra pazarolja a hangját, mint amiket az előző albumán hallhattunk.

Ez a téma pedig valahonnan innen indult:
http://www.soundofjapan.hu/forum/viewto ... 513#208513

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Last edited by foodlfg on 2009 Dec 06 Sun, 4:28 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 05 Sat, 9:58 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 03 Thu, 9:42 pm
Posts: 1315
Location: One Room Disco
nekem az első szám amit hallottam tőle.... ömm nem emlékszem már egy japán levelezőtársam mutatta és amit először tudatosanhallgattam az a Put 'em Up volt... azután rögtön a Wishing On the Same Star. szeretem azt a dalt énis

_________________
ImageImageAnti-Mosquito Squad Huntress Dame
『Be wise, be WILD!』
タイレル 黒木~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 06 Sun, 4:26 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jude wrote:
Az album listából direkt hagytad ki a Love Enhanced Single Collectiont, meg a BEST FICTION-t?
Jaja, csak ez csak a studiólemez lista, majd megcsinálom a héten normálisan a nyitóposztot. ^^

Nekem meg ugye pont a Break The Rules miatt lett favorit annak idején. Így visszanézve lehet már nem tünik olyan erősnek az a lemez (mondjuk én még mindig ugyanúgy szeretem), de akkor valami teljesen újat hozott a JPop szintérbe zeneileg. De egyébként én is a pörgősebb RnB cuccait szeretem, de a lassabbak közt is van pár amit nagyon szeretek, meg úgy általában Namie a kedvenc japcsi mainstream énekesnőm. :heart:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 06 Sun, 5:49 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Egyébként Jude írta még az elején, hogy hűvösnek és érzelemmentesnek tűnik Namie. Azzal egyetértek, nekem is.

Viszont a mozgása annyira már nem is rossz, ha pl Kuraki Maihoz nézzük, akinek nagyjából annyiból áll egy fellépés, hogy beáll terpeszbe, azt csókolom. xD
Vagy látta már valaki Mait valami bonyolultabb koreográfiában ? :beaten:
node ez már off

Másik pedig, hogy Namiének tényleg érdekes arca van, tök jól néz ki borítókon meg klipekben, de egyébként nem annyira helyes, mint ami a borítókról lejön, vagy mint pl a fent említett Mai.

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 06 Sun, 6:18 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Feb 27 Sun, 12:20 am
Posts: 180
Case wrote:
meg úgy általában Namie a kedvenc japcsi mainstream énekesnőm. :heart:


*kezetráz* Nekem is, nekem is! :D

foodlfg wrote:
Egyébként Jude írta még az elején, hogy hűvösnek és érzelemmentesnek tűnik Namie. Azzal egyetértek, nekem is.


Hát dunno. Nekem elég ránézni a Want me want me-ra, és az minden, csak nem érzelemmentes... :D imho talán ő csinálja a legszenvedélyesebb klippeket (anélkül, hogy komolyabban vetkőzne/kurvulna. A Want me Want me pl. szerintem borzasztóan erotikus, mégsem vetkőzik benne senki. Persze aláírom, hogy ezeken mondjuk nagyot dob a dalok szövege is, a Full Moon-é ilyen téren pl. tökéletes, hehe... :D ).

Egyébként Namie többször is nyilatkozta, hogy a hangját maga képezte ki ilyen "rekedtesre", mert ő mindig is inkább a kakkoii/független nő kategóriába akart tartozni, semmint a szexistennő/kawaii/femme fatale kategóriába. És szerintem ez összejött neki, lévén legtöbbször kimondatlan dolgok vannak a számaiban, olyan "sejtetős", nem pedig "pofádba bele szexi". A dalai témája is sokszor tetszik, pl. a sexy girl-é. Persze tudom, hogy ez nem az ő érdeme, de akik az imidzsét összeállították, azok nagyon tudnak.

Ami a Wishing on the same star-t illeti, néha nem tekerem át, és valóban nem olyan rossz szám (főleg a szövege szép), de hosszú távon az is kicsit nyálasnak tűnik nekem. A pörgős számai sokkal jobban tetszenek, pl. Wo Wa, Hello, Step with it, Hide&Seek, Violet Sauce, stb. Bár ez az új ballada most tényleg szebb, de egyelőre ez is kicsit semlegesnek tűnik, bár csak egyszer hallgattam még, majd meglátjuk később, hogy összhatásban az albumon hogy hangzik.

_________________
L'heure bleue - http://myspace.com/swellingblue


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 06 Sun, 6:41 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Ha már lett külön topic-ja meg minden, én is ráhallgattam erre a csajra. A Fast Car tetszik, dögös. A többi dalba én egyelőre még csak bele-bele, de azok is többnyire be-bejövősek. Szóval majd lehet, fogok tőle is töltögetni alkalomadtán. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 06 Sun, 6:47 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
MaKo wrote:
legtöbbször kimondatlan dolgok vannak a számaiban, olyan "sejtetős", nem pedig "pofádba bele szexi".


Mint a WANT ME, WANT ME, ugye? XDDDDDDDDDDDDDD Kevés nyíltabban ribancos nótát ismerek. :beaten: Ami nem baj, csak na... :'D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 315 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group