Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 8:33 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 315 posts ]  Go to page Previous  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Author Message
 Post subject: Re: Namie Amuro
PostPosted: 2014 Aug 25 Mon, 9:23 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Engem érdekel a beszámoló. :D A balladaturné meg hát jah, azért nehezen túlélhetö lett volna. :'D Mondjuk én így sem értem a japánoknak a vonzódását a balladákhoz, így is annyira tele van a legtöbb popalbum vontatott szomorúskodásokkal, hogy rettenet. :'D
A pletykákról meg... most akkor az Avex-el kapott össze? Mert az angol források teljesen össze-vissza írogatnak mindent, van ami azt mondja, hogy az avex-el megy a balhé, más meg azt, hogy az ügynöksével (Rising Pro Inc) kapott össze és velük akar szerzödést bontani... akkor most melyik az igaz? O_o

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Namie Amuro
PostPosted: 2014 Sep 17 Wed, 10:43 am 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Feb 27 Sun, 12:20 am
Posts: 180
Mostanra valahogy sikerult visszatalalni a foldre, tekintve, hogy a koncert eszement jo volt (9/15-en voltam, az Osaka Jou Hall-ban). Szerencsem volt, a jegyem az A1-blokkban a 7. sorban kozepre szolt (ez a nagy szinpad bal oldalan van, eleg elol, viszont emiatt se tape, se lufi nem hullt felenk, de sebaj, orultem, hogy megint eleg kozelrol lathattam a Hime-t *.*)

Nna! Live Style 2014! Hat ez faszajos volt :D!
Namie megint megmutatta, hogy hogy kell az ilyet csinalni. Valahogy ugy veszem eszre, ezeket a live style koncertjeit elvezi o is a legjobban, na meg a setlist is kiraly! A tavalyi FEEL turneval ellentetben most eleg sok minden maskent volt, kezdve a stage settel, ami ezuttal minden volt, csak nem egyszeru (mint tavaly). Talan leginkabb egy oriasi steampunk-os stilusu ora belsore hasonlitott, fem (?) pillangokkal es cikornyas lepcsokkel meg kiugrokkal... nehez leirni, de nagyon jol nezett ki. Az opening video is egybol sugallta, hogy itt valami izgalmas lesz, mert egy babfigura mozgasat imitalo lovaskocsit egy sotet noi arnyek vezette, akinek neha kilogott a magassarku csizmas laba a kocsibol... :D Szoval az idei koncerten ismet Namie volt A Domina. :D

A stage-en kivul a setlist is sziporkazott! Gyorsan vegigkommentelem, aztan akinek van ideje/kedve, olvassa el :) Egyebkent megjegyezendo, hogy eddig mindegyik Live Style koncertjen lila ruhaban, lila fenyekkel/settel kezdett. Dogos, na. :3

(opening lila ruhaban, lilas fenyek:)
1. Ballerina (erre tippeltem, hogy ezzel fog kezdeni, es bejott:3)
2. Poison
3. ALARM
4. WANT ME, WANT ME
-----
(zold ruhaban:)
5. Big Boys Cry
6. FUNKY TOWN (itt a kifuto kozepen korben szekek voltak, a szam alatt a tancosok es Namie a "ki tud elobb leulni az eggyel kevesebb szekre" jatekot jatszottak :D Amugy a szam kozben a jatek heveben Namie osszekoccant az egyik srac tancossal es jol belerohogott a mikrofonjaba :D Nagyon latvanyos volt az egesz!)
7. Contrail
8. Grotesque (igen!!! csak titokban jatszadoztam a gondolattal, milyen poen lenne ha elo adna, de gondoltam ugyse valoszinu, na meg nem is az o szama, erre tessek :3 lazan leenekelte Hirai Kent, mellesleg egy oriasi, vilagito szemu, creepy korhinta lo tetejen, felig a pole-on tancikalva adta elo, ostorral.. dogos volt *.*)
9. WHAT A FEELING
10. Stardust In My Eyes
11. SWEET 19 BLUES
--------
(nagy, piros kockas hosszu ruhaban, lovaglosapkaban - ld. Ballada cover pic)
12. TSUKI
(az elozo ruha "megrovidul", mini kockas cucc, kozben mini cilinder is felkerul ra :) )
13. La La La
14. Rainbow
15. Can You Feel This Love
16. Sweet Kisses (AZ UJ SZAM! Baro volt *O* mikoradjamarkiafenebeis)
17. Whisper (ez is nagyon faja volt! Jo sok koddel es pofas koreografiaval! Namie jelenlegi hangja meg messze felulmulja a regi valtozatot.)
18. Alive (a kifuto kozepen, kvazi sotetben, egyedul *.*)
19. Love Story (ez kicsit izgis valtas volt az elozo szam utan xD)
--------------
(feher, hosszu ruha, barna fuzovel, rozsaszin fluffy izevel a hajaban :D)
20. White Light ---> itt mindig mas szamot ad elo a Ballada Best-rol, en pont kikaptam a White Light-ot... (Kicsit sajnalom, mert pont az elozo nap a Dreaming I was Dreaming-et enekelte, azt jobban meghallgattam volna mondjuk ^^")
21. CAN YOU CELEBRATE? (az uj valtozat)
--------------
(ezustos, rojtos mini ruci)
22. Supernatural Love (--> na innen indult az igazi buli!)
23. Hands On Me
24. ROCK U (tomboldaaaaaaa >▽<!)
25. Heaven (*O*)
26. Neonlight Lipstick
-----------------
(encore)
27. Still Lovin' You (uj szam!)
28. CAN'T SLEEP, CAN'T EAT, I'M SICK (remix :)
29. Baby Don't Cry

Talan a bekazold ruha volt ami kicsit ehh volt, de a tobbi set/dress nagyon bejott! Jo par szamhoz amugy uj koreografia volt, de most igy hirtelen nem mondom meg, melyikhez... A setlist meg utolag tudtam meg, hogy eredetileg 30 szam volt, csak a kozeperol valahogy kikerult ido kozben a Rock Steady (szerintem szimplan tul sok szam volt ^^"). Kar, mert azt is nagyon megneznem eloben, de most tenyleg egy szavam sincs, mert amugy is minden szam szuper volt :) (Na jo, a Baby Don't-ot en mar kisse unom ^^" jo szam, csak most mar uncsi, hogy mindig ez is rajta van a setlisten).

Mar most varom a DVD-t, mert ujra latni akarom amint lehet! *.* Na es persze az uj szamokat is remelem, hogy hamar kiadja! *.*

_________________
L'heure bleue - http://myspace.com/swellingblue


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Namie Amuro
PostPosted: 2014 Nov 04 Tue, 3:04 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Ez már hanyadik Namie koncerted? xD én meg közben azt várom, hogy kicsit visszatérjen a tavalyi lemez partizósabb zenei vonalához, mert az idei JPop felhozatal úgy általában eléggé kis halováy lett, jó lenne ha legalább ö helyrebillentené kicsit a dolgokat.. habár gondolom erre már inkább csak jövöre kerül csak sor majd.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Namie Amuro
PostPosted: 2015 Apr 10 Fri, 1:10 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Feb 27 Sun, 12:20 am
Posts: 180
Nna.

Tegat juniusban itt a _genic!
Szereny velemenyem szerint nagyon pofas lett az uj borito. Mondjuk a FEEL-e is nagyon jol nezett ki, de ez a sotet voros haj *.* szurke-feketevel meg azzal a csipkes ratettel szuper. Meg tetszik, hogy vegre rovid hajunak van mutatva (persze nem vagatta le, de akkor is jo, hogy rovidnek nez ki). A neten bele lehet hallgatni a "strange" es a "photogenic" szamba, mindketto nagyon igeretesen hangzik. Es back to the rnb...! Koszonom :heart:

Namie mar megint elerte, hogy ket honapig tukon ulve varjam az uj albumot.

Eeees szeptembertol livegenic turne. Remelem iden is el tudok jutni a koncertjere! *.*

Apropo, koncert. Case, lattad mar azota a Live Style 2014-et? Ez most egesz jo vagas lett (persze meg mindig voltak benne ize kameraallasok, de szerintem jobb lett, mint a FEEL koncert felvetele). Ha meg nem lattad, mindenkepp ajanlom!! :heart:

_________________
L'heure bleue - http://myspace.com/swellingblue


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Namie Amuro
PostPosted: 2015 Apr 20 Mon, 8:53 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Még nem néztem meg, de most már remélem sikerül sorra keríteni. :grin: Az új lemeztöl megy egyelöre nem tudom mit várjak, nekem nagyon bejött a FEEL féle nagyon klubokba való stílus, de RnB vonalon is rohadt jó dolgokat csinált régebben, sz'al... majd meglátjuk. :D

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Namie Amuro
PostPosted: 2015 Jun 09 Tue, 4:52 am 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Feb 27 Sun, 12:20 am
Posts: 180
Helyes, nezd meg mert joooo :)

Kozben sikerult jegyet szereznem a livegenic-re <3
Az uj album most jott ki, meg nem hallgattam meg, de azert mekkora mar, hogy a megjelenes elotti napon bejelenti, hogy az egyik szam Hatsune Mikuval collab...................

O.O

Nna, ez az amit senki se vart volna, yay! :heart:
Kivancsi vagyok nagyon az egesz albumra, na meg arra, hogy a live-on majd Mikuval tancol-e :D
Miku hangjat onmagaban nem szeretem, de a Bump-al is tok jo szamot hoztak ossze, szoval remelem jo lesz!

A tobbi pv is jo, a Golden Touch siman visz mindent de az Anything google chrome-os full valtozata is nagyon durvan interaktiv... O.O (itt lehet megnezni chrome-ban, lejatszas kozben ne klikkelj sehova: http://anything.namieamuro.jp/) A Golden Touch amugy allitolag akkora nemzetkozi visszhangot kapott, hogy meg a magyar HVG-ben is megjelent rola cikk........ O.O

Imadom, hogy csupa meglepetes ez a no :heart:

_________________
L'heure bleue - http://myspace.com/swellingblue


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Namie Amuro
PostPosted: 2015 Jun 11 Thu, 3:19 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Feb 27 Sun, 12:20 am
Posts: 180
Nah, magamra de kozben meghallgattam a _genic-et. Szuper kis neo-retro album lett ez! Parti szamok vannak rajta boven, de tok jo, hogy az egesz album megis mas, mint a FEEL, tehat ujitani is tudott. Es az is tetszik, hogy egyseges kepet ad, egyik szam se log ki. A dalszovegek kulon jok, "O.M.G. that shit is bad" es "Put my picture on the wall, what are you waiting for?" Namie szajabol zsenialis :D

Abszolut kedvenc a Stranger, Fashionista, It, Photogenic, Golden Touch es Fly. :heart: Nagyon jo a What I did for love is, es kulon jo, hogy az Anything most valahogy beleolvad az albumba, kellemes hallgatni a tobbi szam mellett.

A Miku collab szam pedig O.O Hat huu. Elsore kb. ugy voltam vele, hogy EZMIEZ es mit keres az albumon. Aztan harmadszorra mar egeszen beleillik a kepbe. Szuper, hogy Namie ilyet is kiprobal mindenesetre :D Azon rohogtem, hogy a dal szovege le se tagadhatna, hogy Namie.

Nagyon kivancsi leszek a live-ra! *.*

_________________
L'heure bleue - http://myspace.com/swellingblue


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Namie Amuro
PostPosted: 2015 Nov 28 Sat, 3:52 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Feb 27 Sun, 12:20 am
Posts: 180
Kicsit kesve, de irok egy rovid osszefoglalot a _livegenic-rol. Iden tobbszor is megneztem, Fukuiban, Naganoban es Osakaban is. Ezek kozul Fukuiban voltam a legkozelebb a szinpadhoz (foldszint, kifuto melletti blokk), de Naganoban is a foldszinten voltam csak ott a masik oldalon, Osakaban meg kozepen az emeleten, szoval ott meg azert volt jo mert az egeszet lattam egyben kozeprol (bar kicsit messzebbrol mint az elozok).

Egy kis tv-s bepillantas: https://www.youtube.com/watch?v=2fadEQM2iOw

Itt a setlist:

01.What I Did For Love
02.Close your eyes, Close to you
03.Fly
04.Photogenic
05.NAKED

06.Time Has Come
07.Space Invader
08.BRIGHTER DAY
09.It
10.B Who I Want 2 B
11.Sit! Stay! Wait! Down!
12.Say the word

13.SWEET KISSES
14.Golden Touch
15.Get Myself Back
16.BLACK DIAMOND
17.グロテスク
18.REVOLUTION
19.Dr.
20.arigatou(11/03,11/20 - Red Carpet)

21.TSUKI
22.Break It
23.Every Woman
24.Stranger
25.Scream
26.Fashionista
—– encore —–
27.Birthday
28.Anything
29.Fight Together

A live mindent egybeveve ismet szuper volt! :) Namie hangja tovabbra is nagyon jol es biztosan szol eloben, egyszeruen profi a csaj es kesz. Valamint azokon amiken en voltam, csak egyszer rontotta a szoveget. Annak ellenere, hogy a play tour kornyeki kemenyebb koreografiakat kicsit lefaragta mostanaban maganak, azert most is voltak kemeny szamok amiket vegig tancolt is az enek alatt. A tancosok melle ujdonsagkent bekerult ket "mutatvanyos" is, akik rejtett jelmezben (magas golyalabakon) maszkaltak a kozonseg sorai kozt a foldszinten egy meglehetosen creepy kromoszoma jelmezben (igen, Namie mogott az elso blokkban orias XX jel villogott :D). Ez a mutatvany amugy a masodik szam kornyeken volt (ha meg nem sokkolta volna a kozonseget elegge a Close your eyes retro szammal, ami amugy meglepoen beleillett a setlistbe :D).

Apropo, setlist! Voltak nagyon jo hullamok benne, osszessegeben tetszett ahogy ossze lett rakva, de en egy kicsit meg bevallalosabb szamokat is vartam volna. Valahogy tul sok lett megint az Uncontrolled kornyeki visszahozott szam (cserebe a FEEL-rol most nem volt semmi, de azt mostansag ugyis sokat enekelte). De a Close your eyes es a Dr. kulon kedvenceim voltak (utobbi uj koreografiaval, nagyon ott volt!). Kulon szuper volt amugy a collab-blokk (osszetett monitorokon a pv-bol ki lettek vagva a masik enekes videoi). DOUBLE szama ugye alap, hogy szuper volt, Hirai Ken szama megint tarolt, de a Crystal Kay-es duett is jol szolt nagyon eloben! Kicsit hianyoltam a taiwani Jolin collab szamot (na meg a legujabb metal bandast is xD), de biztos megvolt az oka, amiert nem kerult be a setlistbe.

(Amugy ha mar collab, jelenleg epp szavazas folyik Namie hivatalos oldalan, lehet szavazni ev vegeig 3 barmilyen eloadora, akivel szeretned, hogy collaboraljon Namie... szerintem jovore jon egy Checkmate 2. vagy valami hasonlo!)

Ami pedig a _genic szamait illeti, sok minden kiderult: peldaul, hogy azok a szamok amik amugy nem szoltak bennem olyan nagyot (pl. Scream vagy Time has come) azok eloben sokkal jobbak. Az utolso tombolas-blokk (Every Woman-tol kezdve) valami zsenialis volt, eszmeletlen uvoltes es sikitozos hangulat, ahogy a szinpad alol kiemelkedtek az oriasi G E N I C betuk, amiken Namie aztan elenekelte a Strangert. Szoval a klub hangulat megvolt, foleg a foldszinti sorok kozt ment a tombolas, megint bebizonyosodott, hogy Namie live-jan ott a helyem :heart:

Ui: a ket uj szamra meg kivancsi vagyok, dec.2-an jon az uj kislemez (az arigatou-t mar elvileg felvaltotta a Red Carpet a mostani fellepesein). Elso belehallgatasra nekem a Black Make up sokkal jobban bejott, de majd meglatom ha full-ban meghallgattam oket.

_________________
L'heure bleue - http://myspace.com/swellingblue


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Namie Amuro
PostPosted: 2015 Dec 06 Sun, 5:02 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
A szavazósdit láttam én is, be is írtam AKLO-t, meeeeg... nem emlékszem még kit. :D Koncertek meg <3 Főleg az a klubos/bulizós rész lehetett szenzációs. o__o/
Az új kislemezt most szedem le éppen, nagyon kiváncsi vagyok, bár a Red Carpet a PV előzetes alapján nem jött be (és azok a borítók viszont egyszerűen rémesek...)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Namie Amuro
PostPosted: 2015 Dec 26 Sat, 4:38 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Feb 27 Sun, 12:20 am
Posts: 180
Hosszas tepelodes utan vegul beirtam a KAT-TUN-t, m-flo-t es Haidot collab artistnak :D. Tudom, m-flo mar volt, de vele mindig szuper cuccokat tett le az asztalra, a masik kettovel meg csak szimplan nagyon cool lenne, szivesen meghallgatnam oket egyutt. Mondjuk akikkel eddig collaboralt, mindenkivel jo cuccot hoztak ossze, de nagyon kivancsi vagyok, milyen collab album jon jovore!

Apropo, collab: az egyik Yoyogis koncerten meglepetes szeruen megjelent Crystal Kay, es igy adtak elo ketten eloben a Revolution-t. Allati visitas volt allitolag a nezoteren, meg kint is lehetett erezni, hogy dong a padlo xD Crystal Kay meg olyan mintha Beyonce kishuga lenne :D Es rohadt jol szolnak eloben is ketten egyutt: (a video kozepe fele van)

https://www.youtube.com/watch?v=2gffjSk3qwA

Na szoval remelem felkerul ez is a koncert dvd-re, ami amugy marc. elejen erkezik :) Utobbinak a reklamja is dogos, imadtam a koncerten ezeket az oriasi betuket a szinpadon: *.*

https://www.youtube.com/watch?v=WQoB9MNObhw

Ami meg az uj single-t illeti, amilyen halovany a Red Carpet, annyira faszajos lett a Black Make up. Az a gitar benne! Es Namie szajabol a "this might be a big surprise, get your ass out of my life" is jol hangzik xD. Imadom, hogy minden egyes nyalasabb romantikus szama parjanak egy szakitos szamot valaszt xD. A Black Make up-ot azota koncerten is enekli, alig varom, hogy lassam a dvd-n *.* A koreo valami eszmeletlen dogos. Itt egy kis izelito a live valtozatbol:

https://www.youtube.com/watch?v=zRXZxlGRbt8

_________________
L'heure bleue - http://myspace.com/swellingblue


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Namie Amuro
PostPosted: 2016 Nov 13 Sun, 2:59 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Feb 27 Sun, 12:20 am
Posts: 180
Nna, reg jartam erre.

Nem baj, azert irogatok :)

Iden ugy tunik sajnos elmarad az uj album Namietol, helyette viszont tole talan kicsit szokatlan modon sorozatban 3 single-t is kiadott. Hat ezek kozul nalam egyertelmuen a "Mint" szam viszi a palmat, a tobbitol nem estem hasra. Talan a "Fighter" nem rossz, de a hangszerelesnek szerintem jott tett volna kicsit tobb basszus es kevesebb "tuc-tuc" hangzas. Ellenben a pv tenyleg baromi kul, Namie ruhajatol kezve a tollas shinigami szerkon at Ryuukig :D

A Live Style 2016-2017 is kozben duborog, eddigi legtobb allomasaval (osszesen 88 fellepes... brutalis o.o). En is megyek, majd irok beszamolot, hatha valaki meg olvasgatja ezt a topicot... :)

_________________
L'heure bleue - http://myspace.com/swellingblue


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Namie Amuro
PostPosted: 2016 Nov 28 Mon, 4:34 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Feb 27 Sun, 12:20 am
Posts: 180
Haliho, tegnap voltam NAMIE AMURO LIVE STYLE 2016-2017 koncerten es ismet naggggyon baro volt :D
Osszessegeben: a setlist szamomra kicsit csalodas, olyan mintha ujramixelte volna a genic partykepesebb szamait a FEEL party szamaival plusz az uj single-eket is beleteve. A szamok amugy mind tok jok voltak igy, csak par regebbit is belekeverhetett volna. De volt Hide and Seek, ami ezuttal ritka alter valtozat volt (a hatterben ugrandozo zsiraf, biciklizo allatok meg stb. miatt xD) es baromi jo volt eloben vegre hallani ezt a szamot! (Az a kalap Namien nagyon dogos volt *.*) Es hat a koncert legzsenialisabb szama egyertelmuen most a Fighter volt! Reg nem tomboltam ekkorat egy szamra, az tuti. Repkedo shinigamik a szinpadon es persze Namie. Na szoval iszonyat cool volt :D Mar most varom a dvd-t!!! ^^

Ez volt a konkret setlist amugy:

01. Stranger
02. Ballerina
03. Fly
04. Black Make Up
-----------------------
05. Show Me What You've Got
06. It
07. Golden Touch
08. Red Carpet
09. Alive
10. Hands on me
----------------------
11. Hide & Seek
12. Time has come
13. Space Invader
14. Baby Don't Cry
15. Every Woman
16. Neonlight Lipstick
17. Love Story
-----------------
18. Hero
19. Mint
20. Heaven
21. Fashionista
22. Fighter
23. Scream
Encore
24. Chit Chat
25. Dear Diary
26. Birthday

_________________
L'heure bleue - http://myspace.com/swellingblue


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Namie Amuro
PostPosted: 2017 Sep 21 Thu, 1:22 am 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Feb 27 Sun, 12:20 am
Posts: 180
Hat... soha nem hittem volna, hogy a kovetkezo postom errol fog szolni, de ez a nap is eljott... (ez most hosszu lesz).

Tegnap este Namie hivatalosan bejelentette (pont a sajat 40.szuletesnapjan), hogy 1 ev mulva (2018.9.16-an) visszavonul. Ez teljesen OFFICIAL HIR. Amikor meglattam, hogy sajat maga irt a fanclub tagoknak emailt, sejtettem, hogy ez valami komoly lesz... es tenyleg.

Hazudnek, ha azt mondanam, hogy nem sirtam es nem borultam ki.

Egy reszrol mar logott a levegoben, par eve elkezdett utalgatni ra, letrehozta a sajat Dimension Point-jat, es mar az 5 evvel ezelotti okinawai live documentban is ugy nyilatkozott, hogy a jovoben szeretne tehetseggondozassal foglalkozni, es azert most mar a visszavonulason is gondolkodik, meg itt-ott utalgatott ra, hogy szeretne "kakkoii nagymama lenni" es ez a jovobeni alma. A fia 20 ev korul van. Teljesen ertheto, hogy szeretne visszavonulni, a csaladjaval foglalkozni. 25 (!!!) eve (1 ev kivetelevel) folyamatosan melozott a show business-ben, pedig kozben a maganeleteben durva dolgok is tortentek, o megis mindig a rajongokba kapaszkodott es csak melozott tovabb, tovabb, es csak elore nezett. Az utobbi 10 evben teljesen eltunt a tv-bol es a mediabol, ez is egy jel volt, hogy most mar tenyleg csak a rajongokert es a zeneert csinalja es semmi mas nem erdekli, a kouhakut meg a tobbi japan baromsagot letojja. Egyszeruen Namie imad koncertezni es imadja a rajongoit, kesz. Nagyon sok interjuban is mindig mondta, hogy o az egeszet a koncertert csinalja, minden azt a celt szolgalja (zene iras, felvetel, album kiadas, pv-k), hogy majd a vegen a koncert jo legyen, es neki ez a lenyeg, a tobbi korites (media, feltunoskodes, stb.) nem erdekli. A koncertjei nagyon sok tanc betetet is tartalmaznak, nyilvan sokaig mar nem lehetne huznia ezt az intenziv tanc-dolgot se, hiszen baromi megerolteto ennyiszer fellepni. Ertheto, hogy akkor akarja abbahagyni, amikor meg a toppon van, es nem akkor, amikor mar a rajongok azt latjak, hogy Namie farad.

Namie nem csak egy pop ikon, o egy karizmatikus divat, kulturalis es tarsadalmi jelenseg is Japanban. A hir hallatan persze egesz Japan kiborult. Ez nem csak arrol szol, hogy van egy enekes aki visszavonul, hanem annal sokkal tobb.

Magamban mar egy ideje gondoltam, hogy ez elobb-utobb be fog kovetkezni, csak azt nem, hogy ilyen hamar. Azt hittem, a 30.evforduloig azert meg tovabb viszi. Namie keveset arul el magarol, de az azert total lejott, hogy konok es hatarozott no, aki elhataroz valamit es veghezviszi. A mult evben 100 (!!!) fellepese volt zsinorban, mert o ezt elhatarozta. Es ez sikerult is neki. Ilyenre senki mas nem kepes jelenleg. Visszagondolva, lehet, hogy ez a mult evi turneja is azert volt ilyen sok allomasos, hogy a rajongoknak keddvezzen mielott bejelenti a visszavonulasat. Teljesen megerdemli, sajat maga is ugy fogalmazta, hogy ez egy nehez dontes volt amin sokaig ragodott, de meghozta es ezt most tiszteletben tartom en is, es szerintem minden rajongoja.




Ugyanakkor....... belegondolni, hogy 1 ev mulva mar tobbet nem ad ki zenet, nem lesz koncertje, nem lesz mit varni, es teljesen eltunik a kozszem elol....... hat ez teljesen lesokkol. Nem egy kis szunetet tart, nem elhuzza a dolgokat, hanem egyszeruen csak (amugy teljesen korrektul) 1 evvel elore bejelenti, hogy majd visszavonul.

Namie mindig ilyen volt. Meghuz egy vonalat, korrekt, de tartja magat hozza. Biztos vagyok benne, hogy amit egyszer kimond, azt kesobb nem fogja megmasitani. Ha azt mondja, hogy visszavonul, akkor vissza is fog vonulni es kesz.

De ez a hir akkor is nagyot utott. 3 napja volt az okinawai 25.evfordulos koncertje (amit az ujabb taifun ellenere sikerult megtartani.... az utolso szama a setlisten - ami amugy teli volt olyan nosztalgia-szamokkal, amiket 22 eve nem is enekelt... - a Hero volt... hat most mar lehet erteni, miert...). Ez utan a koncert utan ezt bejelenteni..... egyszerre kakkoii de kozben borzasztoan sokkol is. Foleg engem, mert erre most nem tudtam elmenni (pedig az 5 evvel ezelotti 20.evfordulos koncertre elmentem Okinawara, de azt ugye nem tartottak meg a taifun miatt... orokke banni fogom, hogy nem jutottam el erre). Mondjuk igy is szerencses vagyok, mert az elmult 7 evben minden evben eljutottam a koncertjeire. De akkor is ;______________;

Namie vegigkisert, 15 eve hallgatom, azota a kedvencem. A STYLE-Queen of HipPop ota abszolut NO.1 nalam... es sosem csalodtam benne. Most, hogy visszavonul majd, szamomra a J-pop itt veget is er. Vannak persze eloadok, akiket meg szeretek elhallgatni, de o mas.

Namie mindig QUEEN marad. Az is volt, most is az, es az is lesz.

Van benne annyi tartas, hogy kepes akkor abbahagyni, amikor a leginkabb TOP-on van minden szempontbol (az eladasai az egekben, az egesz noi jpop egyeni eloado teret uralja, semmi oka nem lenne egyebkent abbahagyni, mas eloado tuti hogy huzna ameddig csak tudja a penzert, de ebbol is latszik, hogy nem a penz motivalja mar regota).

Sok eloado tanulhatna tole (akik keptelenek visszavonulni, es inkabb vergodnek a show business-ben es csupa gaz botrannyal probaljak az utolso eveikben eladni magukat...).

Tulajdonkeppen senki se vart mast Namietol - o ilyen. Visszavonulni is kakkoi-an tud.

Mindig es mindenkor kakkoii *.*

-------------------------------------------------

Es hogy valami info is legyen: nov.8-an jon tole egy BEST, aztan lesz egy uj single is kozben (One Piece uj opening), meg persze lesz egy utolso turneja es original album is elvileg.

Az utolso turneja mas azsiai orszagokat is fog elvileg erinteni.
Bele se gondolok, micsoda harc lesz majd a jegyekert.......

_________________
L'heure bleue - http://myspace.com/swellingblue


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Namie Amuro
PostPosted: 2017 Nov 30 Thu, 11:38 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Nekem meg ugye amiatt is különösen sokk ez az egész, mert ezzel elszállt minden esély arra, hogy lássam élőben. Tavaly mikor kint voltunk pont volt két tokiói koncertje és találtam is egy online jegyirodát ahol lehetett pályázni jegyekért, de persze két fordulóból kettőben nem sikerült szerezni egyet sem. Így meg már totál esélytelen és nem csak azért mert nem megyek arrafele már a visszavonulásig, hanem még ha mennék is, akkor is reménytelen lenne jegyet szerezni. Pedig a már szerencsére kipipált Buck-Tick mellett ő volt az, akit leginkább szerettem volna megnézni a nagy előadók közül, de akkor ennyi, maradnak a koncert DVD-k. :\

Ez a triple Best album meg.. hát fura volt igazából, mert pont az a bulizósabb vonal maradt le kb. teljes egészében róla, ami miatt én a leginkább szerettem. De tényleg, a kedvenc Namie dalaimból talán ha 2-3 volt ami felkerült rá. Azért remélem azon az utolsó stúdió albumon lesz majd pár klubokba való dal is és nem megy el teljesen a pop / ballada irányba.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Namie Amuro
PostPosted: 2017 Dec 20 Wed, 5:52 am 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Feb 27 Sun, 12:20 am
Posts: 180
Hmm, nem ertek egyet, szerintem a Finally egy nagyon is jol osszefogo best album lett, sot. Egyreszt baromi kulonleges, mert nem csak siman osszevalogatott egy rakas regi szamot es ravagta az albumra (pedig altalaban azt szokas...), hanem ujravette oket, igy olyan szamokat is hallhatunk a mostani hangjaval, amik egeszen megdobbentok :) Emiatt foleg az elso korong nagyon utos lett szerintem (meg akkor is ha a tucc-tucc eurobeat sosem volt a kedvencem, ez most igy tok elvezheto uj kontosben :) A masodik korong meg szerintem igenis partizos, a harmadik korong pedig gyakorlatilag egy "original" album lett, mert 6 uj szamot tett hozza a mostansag kijott kislemezekhez, igy szerintem nagyon kerek lett az egesz es nem veletlenul adtak el belole ennyit (elkepeszto, hogy nemsokara tetozi a 2 milliot az eladott peldanyszam...).

A HULU elkezdett vele egy dokumentum sorozatot forgatni, havi 1 resz jon ki most a visszavonulasaig, es ezekben mar nagyon sok mindenre magyarazatot adott Namie. Ezen kivul volt most egy nagyon jo musor az NHK-n, amin nagyon sok mindent elmondott (ezt itt feliratoztak is angolul, erdemes mindenkinek megnezni, ha jol latom eddig ket resz jott ki angolul, a "confession" videok: http://namienewsnetwork.blogspot.jp/)

Az interjukbol nagyon sok minden kiderult es rengeteg minden megdobbento volt.
Peldaul, hogy mar a huszas eveinek a vegen azon gondolkodott, hogy vissza akar vonulni (!). Csak az tartotta vissza, hogy magaban regen elhatarozta, hogy egy hatalmas helyen akar fellepni utoljara (dom), szoval ugy dontott, hogy meg fog dolgozni ezert. Aztan nagyon jok azok is, amiket azokrol az idokrol mesel, amikor kialakitotta a sajat stilusat, es hogy ez milyen nehez volt (Komuro utani idok). Nagyon jo, ahogy a Suite Chic-rol is nyilatkozik, hogy mennyire imadta azt az idoszakot, hogy milyen szabadon es jol erezte magat, amikor azt az albumot kiadta (direkt nem a sajat nevevel). Arrol is beszelt mostanaban, hogy miert nem szeret dalszoveget irni, ugyanakkor miert szokta mindig kijavitani/beleirni a dalszovegekbe (legutobb a Finally dalszoveget irta ugye at, hogy olyan legyen amilyet akart).

Ami meg a Finally album es a visszavonulas koruli dolgokat illeti, az igazsagot szerintem sosem fogjuk megtudni, de sok minden kozrejatszott az biztos (ezt Namie is mondta az interjuban). Az biztos, hogy a 20. evfordulojara azt mondta, ott abba akarta hagyni, mert ugy erezte teljesen kiegett. De jott a tajfun, nem jott ossze az anniversary koncert akkor, viszont a dom turne sikerult es utana ugy tervezte, hogy akkor ott abbahagyja az egeszet. Vegul megse sikerult akkor visszavonulnia (nem engedelyezte a menedzsment ceg...?? Itt balheztak ossze...?), de sajat cimke alatt vegul maradt meg bizonytalan idore. Azt mondta, ilyenkor teljesen elvesztette a fonalat, hogy akkor most hogyan tovabb, hiszen ugy tervezte, hogy a dom turnenal nagyobbat mar nem tud osszehozni es kiegett. Vegul eldontotte, hogy a fanok kedveert csak a koncertekre es albumokra fog koncentralni es hogy a rajongok elvezzek meg par evig a zenejet. Igy alakult, hogy a 25. evforduloig meg folytatta... (Es akkor most mindenki gondoljon bele, mi lett volna ha mar 5 evvel ezelott visszavonul es nem lett volna se FEEL, se _genic...... szoval ahhoz kepest, hogy kiegettnek erezte magat, szerintem a FEEL kapasbol benne van a top3 legjobb albumai kozt es a _genic is nagyon eros album..). Az is kiderult, hogy annak idejen az "uj start" szamkent a Say the Word-ot a fianak irta (a Komurotol valo elszakadas utan) es milyen szep keretet alkot igy a munkassaga, hogy a velhetoen utolso single-je is egy ilyen szam (Just you and I).

Azt nyilatkozta, a Finally-nal sajat maga valogatta ossze a szamokat es nagyon nehezen dontott. Vegigment az eveken es minden evbol probalta kivalasztani azt a single-t, amihez valami emlek fuzte es/vagy egyertelmuen tortenelmi kislemez volt. Direkt azert enekelte ujra a szamokat, hogy ossze lehessen hasonlitani a regi "enjevel" aki akkor enekelte a szamokat. (Persze van olyan magyarazat is a hatterben, hogy talan nem kapta meg a jogokat es ezert -is- vette ujra a szamokat. De akkor az meg azert fura, mert a Ballada Best-nel mar elvileg kulon valt a menedzsmentol, megis regi szamok is rakerultek az albumra.. o.o). Akarhogy is tortent, szerintem nagyon jo fej gesztus tole, hogy nem a regi, hanem ujravett szamokat tett az albumra (raadasul van olyan amiben tobb mindent is valtoztattak es elegge feltuno, pl. a Dr.-ban).

Nekem is kimaradt par kedvenc single-em (Put 'em up, ALARM, shine more, Brighter day), de mindent gondolom nem tudott razsufolni es szerintem a 2. korong igy is tok jo party-cucc lett (azert a Queen of HipPop---PastFuture korszak eleg partizos es ez boven rajta van a Finally-n).

Az uj szamokhoz mit szolsz, Case? :) En az In Two-t imadom :heart: A Komuro szam pedig nagyon meghato volt, szerintem nagyon kedves gesztus ez Namietol, hogy felkerte igy az utolso albumjara Komurot egy utolso szam erejeig (plusz a How Do You Feel Now-hoz kijott egy allati jo docomo reklam, amit mindenkinek kotelezo megnezni :) ---> https://www.youtube.com/watch?v=tUTYddiCqkE Eszmeletlen milyen jol all meg mindig a "regi Namie" stilus Namienak, pedig kozben eltelt vagy 20 ev!) A Showtime videoja pedig valami eszetlenul jo, remelem mindenki csekkolja, mert nagyon baro ez a tornacsukas tanci-tanci a bortonben :Fade-color https://www.youtube.com/watch?v=6jl8v6BvYT0 Mikor vegigneztem ezeket a videokat vegig az jart a fejemben, hogy tenyleg a TOP-on hagyja abba... es verzik a szivem. :cry: A Finally pedig egy gyonyoru szam lett, pedig en nem vagyok ballada-rajongo, de ezt nagyon szeretem.

Ami meg a live-ot illeti, tenyleg nagyon sajnalom, hogy nem tudsz mar eljutni koncetjere :/ Most megy a harc ezerrel amugy a jovo evi dom turnejara, eddig meg nekem se sikerult jegyet szereznem (mar vagy 8 kor lottery-n vettem reszt, de eddig minden jelentkezesemet kiszortak, pedig az elmult evekben a Fanclubon keresztul legalabb 1 jegyet azert mindig tudtam szerezni, most meg semmi... De nem adom fel, most is epp ujra jelentkeztem, remelem legalabb 1 jegyet kisorsolnak nekem...). Amugy pont tegnap jelentettek be ket plusz idopontot, meg allitolag atvarialjak, hogy tobb ferohely legyen a domokban. Ilyenre meg a tortenelemben nem volt pelda, hogy egy szolo eloadonak ennyire durvan tuljelentkezes legyen a koncertjere (alligolag az amugy osszesen 700 ezer fo kozonseget befogado kapacitasra valami tobb mint harom millio jelentkezest kaptak a lottery-ken......... ezek utan nem csoda, ha nem sorsoljak ki az embert........ x.x).

_________________
L'heure bleue - http://myspace.com/swellingblue


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 315 posts ]  Go to page Previous  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group