Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 11:55 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 135 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next
Author Message
 Post subject: Otsuka Ai
PostPosted: 2009 Aug 21 Fri, 9:23 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Ez itten az új Otsuka Ai téma! Image

Image

Sokat gondolkodtam, hogy az eredetileg már a jpop.hu-n is létező témát áthozzam-e ide. Végül is arra jutottam, hogy tök mindegy, mert max ha két ember olvassa arrafelé. Legrosszabb esetben, ha itt senkit sem érdekel majd Otsuka Ai, akkor is kb ugyanott vagyunk, mint a jpop.hu esetében. Szóval sok különbség nem lesz.

Ráadásul Ai továbbra is az egyik kedvenc jpop énekesnőm, úgyhogy mindig szívesen írok róla. Bár mostanában a jpop.hu-n kicsit elhanyagoltam őt. Igaz, nem is történt annyira sok minden vele még eddig ebben az évben. Csak két koncert DVD-je jelent meg.

Nagyon úgy néz ki, hogy Ai az 5. albuma után, ami múltév végén jelent meg, most kicsit lazít és "csak" koncerteket ad majd ebben az évben. Szeptemberben majd a szokásos évfordulós koncertek jönnek Japánban és Tajvanon.
Most nincs az a nagy felhajtás körülötte eddig, mint a múltévben, ami érthető is, hiszen lényegében semmilyen új dalt nem adott még ki ebben az évben. Persze valószínűleg a színfalak mögött már készülődik valami, de Ai most nincs annyira lefoglalva a médiákkal odaát.. Mondjuk nem bánnám, ha ez az év ilyen lazán telne számára, mert általában Ai elég sűrűre veszi a lemez kiadásait. Akár még egy új albumot is el tudok tőle képzelni évvégére, de inkább pihenjen.

Ai eladási nem igazán fényesek mostanában. Valaki valami olyasmit írt a jpopmusic-on ezzel kapcsolatban, hogy azok a srácok, akik szerették Ai aranyos zenéjét, már felnőttek, ugyanúgy ahogy Ai is. Valamennyire egyet is értek ezzel, bár én még mindig szívesen hallgatom Ai régi dalait is.
Mindenesetre valahogy most nem fekszenek a pop piaci trendek Ai zenéjének, de Ai is változott, az is igaz.

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Aug 21 Fri, 9:32 am 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
hááát az eladási indok az az h amivel elindult igazán (planetarium stbbi) azok.. szépek, de koncira nem elég

sztem voltak jó dalai az utóbbi időkben, noha a tempót hiányolom néha

am elhallgatható. bár sztem tod h nem a kedvencem. ettől függ. remélem hamarosan előrukkol valamivel :)

....ami lehetőleg dinamikus

bár pont jön a tél.. :D amikor a lassú érzelmes dalok dominálnak a popban

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Aug 21 Fri, 10:12 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
pszabi wrote:
hááát az eladási indok az az h amivel elindult igazán (planetarium stbbi) azok.. szépek, de koncira nem elég

Nemár pont azok a legjobbak. xD Haneari tamago (live) :headphone:

Nem tudom, hogy láttad-e már Ai Love Letter Tour 2009-es DVD-jét.. Azon nincsenek ilyen lassú dalok.

Egyébként majd tervezek egy Ai albumait és koncertjeit felsoroló listát az első bejegyzésbe, mert eléggé komolyan bele lehet keveredni a sokfajta-féle koncertjébe, amiket különböző időpontokban adnak ki.. Ezt ma el is kezdem.

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Aug 21 Fri, 10:34 am 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
na cool várom :)

a koncit meg nem láttam sajna (legalábbis végig tuti nem)
de itt most nincs is lehetőségem... max ha az mp3ripjéről van linked véletlen azt meg tom hallgatni :)

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Aug 21 Fri, 1:13 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
(2004.03.31 album) Love Punch
Pretty Voice, Momo no Hanabira, Sakuranbo, Girly, Ame no Naka no Melody, Shabon dama, Ishikawa Osaka Yuukou Jouyaku, Kataomoi Daiaru, Honey, Amaenbo, Always Together

(2004.11.16 album) Love Jam
Superman, Happy Days, Strawberry Jam, Daisuki Da yo., Sensu, Mousou Choppu, Pon Pon, Futatsuboshi Kinenbi, Kingyo Hanabi, Kuroge Wagyuu Joushio Tan Yaki 735 En, Friends

--------------------------------------------------------------
(2005.07.27 DVD) JAM PUNCH Tour 2005 - 2005.06.01 - at Tokyo International Forum Hall A
Mousou Chop, pretty voice, Kataomoi Dial, Momo no Hanabira, Friends -sabakan ver.-, Kuroge Wagyuu Joshio Tan Yaki 680 en., Himawari, Amaenbo, Kingyo Hanabi, Cherish, Daisuki da yo., Superman, GIRLY, Pon Pon, Happy Days, Sakuranbo, SMILY, Biidama, Sakuranbo, Happy Days, Always Together

(2005.12.14 album) Love Cook
5:09a.m., Haneari Tamago, Biidama, Smily, U-Boat, Neko Ni Fuusen, Cherish, Ramen 3 Pun Kukkingu, Tokyo Midnight, Planetarium, Birthday Song, Love Music

--------------------------------------------------------------
(2006.07.26 DVD) LOVE COOK Tour 2006 - 2006.05.09 - at Osaka-Jo Hall
-Opening- love is born, 5:09a.m., Biidama, drop., Amai Kimochi Maru Kajiri, Birthday Song, Friends, Kingyo Hanabi, Daisuki da yo. , Planetarium, Cherish, Kuroge Wagyuu Joshio Tan Yaki 680 en, Tokyo Midnight, SMILY, Ramen 3 Pun Kukkingu, U-Boat, Pon Pon, Haneari Tamago, Neko ni Fuusen, LOVE MUSiC, Frienger, Happy Days, Sakuranbo

--------------------------------------------------------------
(2007.01.01 DVD) LOVE IS BORN - 3rd Anniversary 2006 - 2006.09.09 - at Hibiya-Yagai Ongaku-Do
Yumekui, GIRLY, Ame Iro Parasol, Himawari, Momo no Hanabira, Kaeri Michi, Birthday Song, Haneari Tamago, Amaenbo, Planetarium, Kingyo Hanabi, Daisuki da yo., SMILY, pretty voice, Happy Days, Kataomoi Dial, sakuranbo, Renai Shashin, Neki ni Fuusen, LOVE MUSiC

(2007.03.28 válogatás album) Ai am Best
Momo no hanabira, Sakuranbo, Amaenbo, Happy Days, Kingyo Hanabi, Daisuki da yo., Kuroge Wagyuu Joshio Tan Yaki 680 en, Cherish, Smily, Biidama, Neko ni Fuusen, Planetarium, Love Music

(2007.09.26 album) Love Piece
Mirai Taxi, Yumekui, Mackerel’s canned food, Peach, Kumuriuta, Hoshi no Tango, Katorisenkou, Frienger, Chu-Lip, Heart, Renai Shashin

(2007.09.26 DVD) Ai am Best Tour 2007 - 2007.07.19 - at Tokyo International Forum Hall A
Yumekui, Momo no Hanabira, Amai Kimochi Maru Kajiri, Hanikami Jane, Biidama, Kuroge Wagyuu Joshio Tan Yaki 680 en, Neko ni Fuusen, Haneari Tamago, Cherish, Renai Shashin, Kingyo Hanabi, Daisuki da yo., Planetarium, LIVE de BABASHI, Kataomoi Dial, Frienger, Pon Pon, Happy Days, Sakuranbo, PEACH, SMILY, CHU-LIP, LOVE MUSiC

--------------------------------------------------------------
(2008.01.01 DVD) LOVE IS BORN - 4th Anniversary 2007 - 2007.09.09
Birthday Song, Sakuranbo, Strawberry Jam, PEACH, HEART, Sensu, Planetarium, Natsuzora, Pocket, Kimi ni Kaeru., Amaenbo, Renai Shashin, U-Boat, Frienger, Happy Days, Pon Pon, CHU-LIP, Kumuriuta, SMILY, Hanii

(2008.07.30 DVD) Love Piece Tour 2008
Mirai Taxi, Hanikami Jane, Mackerel's canned food, Yumekui, HEART, Hoshi no Tango, Momo no Hanabira, Planetarium, Kumuriuta, Kimi ni Kaeru, Renai Shashin -haru-, PEACH, Frienger, Katorisenkou, Pon Pon, CHU-LIP, -Encore- Sakuranbo, Rocket Sneaker, LIFE - LOVE CiRCLE, Ticket, Pocket

(2008.12.17 album) Love Letter
Love Letter, Rocket Sneaker, Bye Bye, Kurage Nagareboshi, Ningyou, Kimi Fechi, Creamy & Spicy, Do Positive, 360°, Shachihata, One x Time, Pocket, Ai

--------------------------------------------------------------
(2009.02.25 DVD) LOVE IS BORN - 5th Anniversary 2008 - 2008.09.10 - at Osaka-Jo Yagai Ongaku-Do
Rocket Sneaker, GIRLY, H20, Shabon dama, Kumuriuta, Ame Iro Parasol, Mousou Chop, Ramen 3 Pun Kukkingu, Momo no Hanabira, Medley [[Himawari - Hon Maguro Chuutoro 300en (Midoriiro) - Natsuzora - Amai Kimochi Maru Kajiri - Ame no Tsubu, Waltz ~LOVE MUSiC~]], Kingyo Hanabi, Kurage Nagareboshi, Kataomoi Dial, Happy Days, SMILY, Sakuranbo, Daisuki Da yo., Birthday Song, CHU-LIP, Ai, Birthday Song

(2009.05.06 DVD) LOVE LETTER Tour.L 2009
LIFE-LOVE CiRCLE, CHU-LIP, Ticket, Sora to Kujira, drop., H20, One x Time, Kimi Fechi, Kimi Fechi, 360°, Do Positive, Pon Pon, Happy Days, Rocket Sneaker, Ai, BLACK HAIR J BEEF HIGH SALT TONGUE BURN $6.95 (2009.03.01), Sakuranbo, Mirai Taxi

(2009.09.23 DVD) LOVE LETTER Tour.A 2009 - 2009.05.17 - at Yokohama Arena
LOVE LETTER, Ningyou, One x Time, H20, Strawberry Jam, Kimi Fechi, Ticket, Shachihata, Ame no Tsubu Waltz ~LOVE MUSiC~, 360°, Kurage Nagareboshi, Creamy&Spicy, Do Positive, LIFE-LOVE CiRCLE, Bye Bye, Rocket Sneaker, Pocket, Ai, Sakuranbo, pretty voice, Himawari, CHU-LIP

(2009.11.11 válogatás album) LOVE is BEST
Is, aisu x time, Daisuki da yo, Ticket, Kimi Fechi, HEART, Futatsu Boshi Kinenbi ~Shinkon Hiyori~ (új ver.), Sakuranbo, Strawberry Jam, drop., Amaenbo ~Wedding~ (új ver.), Kimi ni Kaeru, Amai Kimochi Maru Kajiri, Renai Shashin -Haru-, Pocket ~Last Love Letter~ (új ver.)

--------------------------------------------------------------
(2010.03.24 DVD) LOVE IS BORN - 6th Anniversary 2009 - 2009.09.12 - at Hibiya-Yagai Ongaku-Do
Tsukune 70 Yen, Bye Bye, Biidama, Kumuriuta, Haneari Tamago, Cherish, Sensu, Kuroge Joshio Wagyuu Tanyaki 680 Yen, Ame no Naka no Melody, Birthday Song, Mirai Taxi, Kataomoi Dial, Ponpon, PEACH, Frienger, Friends, Neko ni Fuusen, Sakuranbo, CHU-LIP

(2010.06.23 DVD) LOVE is BEST Tour 2009 Final - 2009.12.24 - at Grand Cube Osaka
Ticket, HEART, Amai Kimochi Maru Kajiri, drop., Renai Shashin -haru-, Hon Maguro Chuutoro 300 Yen (Midori Iro), Kimi ni Kaeru, Futatsuboshi Kinenbi ~Shinkon Hiyori~, Honey, Kimi Fechi, OnexTime, Is, H2O, Strawberry Jam, GIRLY, Sakuranbo Pocket ~Last Love Letter~, Daisuki da yo., Amaenbo ~Wedding~, Shachihata, pretty voice, Mirai Taxi

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Last edited by foodlfg on 2010 Jun 17 Thu, 7:47 pm, edited 9 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Aug 21 Fri, 8:37 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2008 Nov 15 Sat, 10:44 pm
Posts: 520
Location: Upper East Side
Hát, szerintem a Peach című száma tök jó, aztat szeressem : D A többit még nem hallottam^^''


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Aug 22 Sat, 5:40 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2009 Apr 21 Tue, 2:29 pm
Posts: 416
Nekem a Cherish című száma tetszik a legjobban az nagyon szép^^meg a Planetarium...(meg a Sakuranbo,de ez csak mellékesen,mert irtó aranyos számxD:3)

_________________
last.fm||DeviantArt||Twitter


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Aug 22 Sat, 7:01 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2009 Feb 07 Sat, 1:08 pm
Posts: 2187
Location: The dead world
Nekem mindig is az aranyos számai tetszettek ^^ Ishikawa Osaka, Smily, Sakuranbo...

_________________
Image
FacebookLast.fmTwittertumblrR指定 Fansite


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Aug 24 Mon, 9:39 am 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
omg mennyi live O_O; télleg picit sok egy évre...

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Aug 27 Thu, 10:20 am 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
Quote:
Pop singer Otsuka Ai has planned the release of a compilation of love songs for November 11th. LOVE is BEST will feature a total of 15 songs, including a currently untitled new track and re-recordings of the older songs Pocket, One × Time, Futatsu boshi kinenbi and Amaenbo.

The album will be available in both CD and CD+DVD editions, the latter also containing six music videos, including one for the album's new song, a remade version One × Time, featuring the re-recorded version of the song, and also the regular videos of Amaenbo, Sakuranbo, Daisuki da yo. and HEART.



foooooood ezugyenemvoltmég? :D

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Aug 27 Thu, 8:37 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
^ Még nem :bluegrin:
Én is csak tegnap olvastam róla a jpopmusic fórumon. Eredetileg csak a Do As Infinity-ről kerestem infókat az OtakuSoundos bejegyzésemhez (reklám xD), de feltűnt, hogy mennyire elől van az Otsuka Ai téma.

Szóval akkor elvileg a LOVE is BEST egy válogatás album lesz, amin Ai szerelmes dalai lesznek főszerepben. És ha minden igaz, akkor egy koncert sorozat is fog mellé társulni ugyanezzel a címmel, ezért valószínűleg kapunk majd egy DVD-t is, mint ahogy azt minden évben az albumokhoz. De ez már valószínűleg átnyúlik majd a jövőévre.

A jpopmusicon már Ai visszavonulásáról fantáziálgatnak, de nem hinném, hogy ez reális lenne. Viszont nagyon jól beleillik ebbe az Ai számára laza évbe ez a koncepció. Ezzel lényegében neki semmit sem kell csinálnia, bár majd lesz egy darab új dal a lemezen egy új klippel is. Érdekesség még, hogy a régi dalok közül párat valószínűleg áthangszerelnek, szóval nem úgy fognak szólni, mint az eredetiek.

Viszont hogy most majd évvégére jön ez az album, ez azt is jelenti, hogy Ai már nem nagyon fog mást kiadni ebben az évben (persze akármi elképzelhető). De már egyébként is három koncert DVD-nél tartunk és egy albumnál, szóval lehet, hogy kicsit már sok is lenne még egy kislemez pl.

Ha már koncert DVD-k. Kicsit fentebb említettem a LOVE LETTER Tour-t, ami meglehetősen egyedire sikeredett. Másfajta koncert volt, mint amikkel általában Ai DVD-in találkozunk. Nekem ezért tetszett is, de érdekes, hogy kiadnak majd ebből a koncertsorozatból egy "arena" változatot is jövőhónap végén. Tehát remélhetőleg az lesz a "hagyományos" verzió. Ezen a DVD-n szinte már csak a Love Letter érából lesznek dalok (de ez fent is látható már).


Mindent összevetve szépen be van táblázva az év hátralévő fele Ai kiadványokkal. A szokásos 2009-es Anniversary koncert DVD 2010 elején jön majd. Lehet rá számítani ez eddigiekből következtetve. Aztán már nehéz megmondani, de az előbb említett LOVE is BEST DVD-re is lehet majd számítani talán már 2010 első felében is. Majd meglátjuk.

Mindenesetre remélem Ai kicsit kipiheni magát és 2010-ben majd valami nagy dobással tér vissza. Habár a legutóbbi albuma kicsit csalódás volt számomra..

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Aug 27 Thu, 8:55 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Nagato Yumi wrote:
Hát, szerintem a Peach címû száma tök jó, aztat szeressem : D A többit még nem hallottam^^''

Hanazakari no Kimitachi e-ből ?
Egyébként nem baj, sokáig nekem is csak kb 8 dal volt meg Aitól. Igazából nagyon is tetszettek, de valahogy sohasem tudtam eljutni odáig, hogy más dalait is meghallgassam. De aztán később ajánlották az Ai am Best albumát és akkor nagyon rákattantam. Ez kb olyan 2007 vége felé volt és 2008 elejéig nagyon sokat hallgattam Ai dalait.

Hana-chan wrote:
Nekem a Cherish címû száma tetszik a legjobban az nagyon szép^^meg a Planetarium...(meg a Sakuranbo,de ez csak mellékesen,mert irtó aranyos számxD:3)

Pont az ilyen dalok a legjobbak Aitól. Nagyon hiányolom is őket mostanában tőle. Pl a legutóbbi albumán (Love Letter) alig volt olyan dal, ami csak közel került volna ezekhez.
Egyébként a Love Cook szerintem Ai legjobb albuma, amin ezek a dalok is debütáltak. Az az album nagyon jól sikerült. >.<

Miharu89 wrote:
Nekem mindig is az aranyos számai tetszettek ^^ Ishikawa Osaka, Smily, Sakuranbo...

És a superman! A rendőrös átvezető beteges. xD

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Aug 28 Fri, 8:09 am 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
nah legalább lesz új dalunk :D

de szerelmes.... szal nem várok el semmi hangulatos kis tempót :D

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Aug 28 Fri, 8:29 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2008 Nov 15 Sat, 10:44 pm
Posts: 520
Location: Upper East Side
foodlfg wrote:
Hanazakari no Kimitachi e-ből ?
Egyébként nem baj, sokáig nekem is csak kb 8 dal volt meg Aitól. Igazából nagyon is tetszettek, de valahogy sohasem tudtam eljutni odáig, hogy más dalait is meghallgassam. De aztán később ajánlották az Ai am Best albumát és akkor nagyon rákattantam. Ez kb olyan 2007 vége felé volt és 2008 elejéig nagyon sokat hallgattam Ai dalait.


Igen onnan xD Hát majd meglátjuk, ha lesz időm belehallgatok a többi számába is :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Aug 28 Fri, 8:38 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2009 Apr 21 Tue, 2:29 pm
Posts: 416
foodlfg wrote:
És a superman! A rendőrös átvezető beteges. xD

Jééé..ez de aranyos:3..ez tetszik X3 :D

_________________
last.fm||DeviantArt||Twitter


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 135 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group