Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 3:29 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 639 posts ]  Go to page Previous  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 43  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2009 Oct 04 Sun, 5:23 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 Mar 17 Fri, 7:46 pm
Posts: 1141
Location: egyszer itt, egyszer ott
Ez lol...egyébként nemtudok adatokat szolgáltatni, de amikor mentünk Japánba a japánok a 11 órás út alatt mindig sorban álltak a wc előtt. O_o; Szóval biztosan van benne valami. xD

_________________
"近すぎて見えなくて 遠すぎて触れない大切な物はいつもそんなもんさ"
"雌に見えない力を信じて走り出した辿り着く場所なんてどこでもいいさ"

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Oct 04 Sun, 7:05 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Aug 08 Sat, 1:29 pm
Posts: 1673
Biztosan csak jobb/gyorsabb az anyagcseréjük :beaten:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Oct 04 Sun, 8:08 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 Mar 17 Fri, 7:46 pm
Posts: 1141
Location: egyszer itt, egyszer ott
Dorte wrote:
Biztosan csak jobb/gyorsabb az anyagcseréjük :beaten:

Egyébként viccen kívül ebben van némi igazság~

_________________
"近すぎて見えなくて 遠すぎて触れない大切な物はいつもそんなもんさ"
"雌に見えない力を信じて走り出した辿り着く場所なんてどこでもいいさ"

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Oct 15 Thu, 9:10 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Mondjuk ide...: kibaszott jó cikk a régebbi nagyhatású zenei mozgalmakról és arról, hogy vajh miért nincsenek ilyenek manapság: klikk.

Persze semmi nem bizonyítja, hogy tényleg ezek az okok, de elméletnek nagyon érdekes, nomeg az uccsó pár bekezdésen pláne érdemes elgondolkodni ugyebár.. (habár idézöjelezés helyett találóbb lett volna beszólogatást, lehúzást vagy valami hasonlót írni, de whatever)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Oct 15 Thu, 10:35 am 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
lol miket nem találsz!! *off olvasni*

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Oct 15 Thu, 1:42 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert
User avatar

Joined: 2007 Mar 25 Sun, 9:30 pm
Posts: 11297
Location: Bottom of the Death Valley
Ezt köszi! Médiafigyeléses portfóliómhoz ideális.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Oct 21 Wed, 11:48 am 
Offline
Forum Expert
Forum Expert
User avatar

Joined: 2007 Mar 25 Sun, 9:30 pm
Posts: 11297
Location: Bottom of the Death Valley
Jaj de szeretek én magamra... :lol:

Sz'al ide hoztam át ezt az öltözködős témát mert már kezd nem waccáp lenni. XD

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Oct 21 Wed, 12:57 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Aug 28 Thu, 8:57 pm
Posts: 1756
Location: in the Psycho garden
Aru wrote:
Jaj de szeretek én magamra... :lol:

Sz'al ide hoztam át ezt az öltözködős témát mert már kezd nem waccáp lenni. XD



Hehe XDolvastam. Szóval egyet kell hogy értsek, akárhogy nézzük ez lázadás a japán fiataloknál. Nekik jó formán az életük nagyon bevan skatujázva... ha egy tizenéves hetibeosztásába belegondolok, meg mit várnak el.. érhető hogy ilyesmikkel próbálnak kitűnni. Számukra ez kikapcsolódás egyik fajtája, a szórakozásuk egy része. Plusz ha suliban végig egyforma uniformisba kell lenniük, szerintem ez is rátesz.., hogy önmegvalósítás szemponjtából öltöznek igy-úgy.
( Még annyit hozzá: hogy Kalánka néni-t énis néztem, sőt képregényem is van belőle XD. meg Kimba :3 Viszont érdekes a barátnőm is nézte Múmint, aki velem egyidős, de én nem emlékszem rá x"D.)

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Oct 21 Wed, 1:25 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert
User avatar

Joined: 2007 Mar 25 Sun, 9:30 pm
Posts: 11297
Location: Bottom of the Death Valley
^^ Most hirtelen egyébként belegondoltam h az úgymond "önkifejezés" számtalan formája (pl. művészet egyes termékei) stb. szintén tekinthetők lázadásnak. De az újdonság vitte mindig előre az emberiséget, akár művészet, akár divat, akár életvitel terén. Ezen annyira nincs is mit csodálkozni.
A másik meg valóban: én meg is őrültem volna ha gimiben minden nap abban a szörnyű egyenruhában kellett volna feszítenem. Télen is szoknya, stb. Lehet mondani h elejét veszi a rivalizálásnak, de én nem támogatom. Mondjuk ez már más tészta és nem vág ide.
Abban viszont igazad lehet h jelentős mértékben ez is közrejátszik abban h sulin meg az egyéb kötelezően rájuk erőltetett szakkörökön (aminek már a felétől is lázadás törne ki a magyar iskolákban és/vagy belehalnának a diákok :beaten:) kívül úgy öltöznek ahogy. Ha viszont ez nem lenne így, az olyan nagymesterek mint h.Naoto sem szervezhetnének párizsi divatbemutatót. Valamire nekik is építeniük kell és sokszor az ihlet "az utcáról jön".

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Oct 21 Wed, 8:14 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Aug 28 Thu, 8:57 pm
Posts: 1756
Location: in the Psycho garden
Nálunk tuti kihalnának a diákok X"D. Az uniformishoz meg még annyit, hogy engem az zavarna legfőkébb eleve nem vagyok szoknya párti, de hogy bemegyek a suliba és ránézzek a többi lányra mindenki ugyanabban.. egy idő után persze megszokja az ember.. de akkor is mindig zavarna.
De ez szerintem nagyon Lol hogy a divattervezők az ötleteiket az utcáról láttakból is merítenek.^^

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Nov 25 Wed, 10:23 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
foodlfg wrote:
Technikával kapcsolatban rosszul fogalmaztam. Azt úgy kell érteni, hogy míg az autó egy fizikai dolog, sok minden kapcsolódik hozzá, sok szubjektív dolog is, ezért mindig lesz valaki, aki értékelni fogja stb...

Viszont a DVD esetében a lényegi rész az adat, az információ, amit tárolunk rajta és ami -mivel alapból digitális- az internet segítségével még hatékonyabban terjeszthető, ha a hálózat eléggé fejlett hozzá. Namost itt jön a lényeg, hogy mivel az infó terjesztésére jobb csatornák is rendelkezésre állnak, azért a régiek elértéktelenednek, nincs többé értékük, gagyi (az hogy szerinted mi a szó jelentése, nem számít, én ebben az értelemben használom | igaz akkor lehet, hogy nem a kérdésre válaszoltam :/ ). Az régi autók esetében még lehet valami másfajta érték is, így az csak elavult, de bizonyos szempontból értékes.

A fail meg arra utal, hogy kiröhögtem a régi technológiát, ahogy az újak eltapossák azt. muhhohaha igen, én már csak ilyen rosszindulatú vagyok. >:]
A fejlődés nem állhat meg! vúúú xDD

Noszóval, akkor sorban. O_ó

A technikával kapcsolatban rosszul látod a dolgokat, mert nem véletlen mondtam, hogy az autó az is technika és nem sokban különbözik azoktól a dolgoktól amikröl te beszélsz. Az régi autó is egy elavult valami, amit az emberek ennek ellenére szeretnek, megbecsülnek, de ha megmaradunk az jelenlegi témáknál (DVD, etc), vagyis számtech, meg képes, zenei adathordozók, akkor tökugyanezt látjuk. A bakelit lemez, a hagyományos, filmes fotózás, a régi konzolok, hasonlók (C64, Amiga), stbstb, mind-mind olyan dolgok amik mára technikailag elavultak, mégis ugyanúgy megvan az elkötelezett rajongói bázisuk, mint a régi kocsiknak.

Szóval nem, nincs különbség és nem lesz semmi gagyi az elavulástól. Az meg, hogy te hogy értelmezed a gagyi fogalmát tökmindegy, mivel attól, hogy én azt mondom, hogy nekem a piros a kék és fordítva, attól a piros még ugyanúgy pirosat fog jelenteni és a gagyi jelentése sem változik attól, hogy te rosszul használod és nem lesz egyenlö az elavult fogalmával.

A fejlődés meg tényleg nem állhat meg, de nem is abból áll, hogy felégetünk és leköpünk mindent ami a hátunk mögött van, mert te viszont ezzel próbálkozol. és szerintem innen nincs sok értelme folytatni ezt az egészet. xD

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Nov 25 Wed, 11:00 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Igen az elkötelezett réteg a népesség kis százaléka. Ők a "történészek". Elhanyagolhatóak.

A lényegi rész továbbra is az adat a DVD-n, amit ma már független tőle. Anélkül pedig ami marad egy műanyag korong, ami szépen töri a fényt.
Az Amigában pedig a vas a lényeg, ugyanúgy mint az autóban. Lehet benne gyönyörködni, hogy milyen szép kábelek vannak benne és hogy hogy csinálták meg akkoriban. Ha meg valaki játszani akar beizzít egy amiga emulátort windows 7-en, mert az kényelmesebb, meg egyébként sincs otthon mindenkinek amigája, mert annyira nem érdekli, hogy beszerezzen egyet.

Egy új kocsi nem tudja helyettesíteni teljes mértékben a régit, mert nem ugyanaz, de egy koncert felvétel mindig ugyanaz marad, nem számít, hogy a bitek hogyan kerülnek a képernyőre (jellegében nincs különbség). Így a régi csatorna (DVD) szépen elértéktelenedik. Nincs többé szükség rá, game over.

A fejlődés tényleg nem állhat meg és ennek hozadéka, hogy az emberek elfelejtik a régi korok "vívmányait", mert már értéktelen számukra. Főleg az informatikában, főleg akkor, amikor az új technológia teljes mértékben helyettesíti a régit és még jobb is. Persze a műanyag korong csillogását nem helyettesíti az internet, de nehogy már egy 15 forintos műanyagot valaki is csodáljon. Persze biztos lesznek olyanok, de mint mondtam, ők az elhanyagolható kisebbség, akik idővel ki is hallnak.

A trendek pedig jól mutatják a helyzetet. Egyre kevesebb CD-DVD fogy, miközben növekszik az internet forgalma és most még a HDD-k iránti igény is. Bár hosszútávon őket is le fogják váltani.

Egyébként innen indult a beszélgetés, ha valaki kíváncsi lenne rá.
http://www.soundofjapan.hu/forum/viewto ... 828#207828

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Nov 25 Wed, 11:15 am 
Offline
Forum Expert
Forum Expert
User avatar

Joined: 2007 Mar 25 Sun, 9:30 pm
Posts: 11297
Location: Bottom of the Death Valley
foodlfg wrote:
Igen az elkötelezett réteg a népesség kis százaléka. Ők a "történészek". Elhanyagolhatóak.


ÚRISTEN!!!! :laugh:
Tovább nem is kellett olvasnom. Ez a vitapont alapjaiban hibás.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Nov 25 Wed, 11:20 am 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
foodlfg: az, hogy te kedves foodlfg mire használod a gagyi kifejezést, az a te sajátod, de tudod van ennek egy olyan része, amit mindenki ugyanarra ért... persze te nem... és szerintem már csak azért sem akarod úgy érteni, ahogy mindenki más, mert akkor kétségkivül nem neked lenne igazad és nem tudnád kifejteni a "zseniális" gondolataidat, ami senkit nem érdekel :beaten:
hogy neked a régi dolgok értéktelenek pusztán azért, mert a kor és a technika meghaladta őket, lelked rajta... rombold le a világot, mert idejétmúlt, mert gagyi, ahogy te fogalmazol... hát legyen mindenhol felhőkarcoló és fényes üvegfelelület az adat meg áramoljon a levegőben... de egyet ne felejts el, te is ennek a kornak (a gagyinak) vagy a része, sajnos ebbe születtél bele, megtanulhatnád értékelni, mert a gagyi nélkül nem jöhetne létre az, amire te annyira vágysz a hiperszuper "trendi" cuccok (ezt is te mondtad)
és érdekes, hogy megint a cd meg a dvd kerül elő, mint a múltkor is... valami bajod van ezekkel a "csillogó műanyag korongokkal" ? csak nem fejentalált egy és akkor villant be a gagyi... szegény te, ilyen gagyi cuccok is kitolnak még veled, oh a fenébe is, hogy még be kell rippelni róla a cuccokat és az nem egy kattintás... picsába már xD
kár, hogy nem a diszkoszvető kezéből repült a korong és kapott el (legalább nem kellene olvasni a szövegedet), akkor most az ókori görögöket tudnád szekírozni... látod a technika már akkor is megvolt és a mai napig működik :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Nov 25 Wed, 11:32 am 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
foodlfg wrote:
egy koncert felvétel mindig ugyanaz marad, nem számít, hogy a bitek hogyan kerülnek a képernyőre (jellegében nincs különbség). Így a régi csatorna (DVD) szépen elértéktelenedik. Nincs többé szükség rá, game over.


Ez igaz, viszont itt jön be a képbe az, hogy ha már nem lesz DVD, csak netes letöltés, akkor azt kell majd kifizetni (mert olyan utópia nem lesz, hogy majd mindent törvényesen (azaz legálisan, ez a jó szó, csak közben szét készül robbanni a koponyám, na XD) szívunk le ingyér a világhálóról). Nos, egy fizikai DVD korongért én fizetek nagyon szívesen, ellenben egy letöltésért NEM. :lol: Végülis biztos jó lesz nekem, lehetek főállású kalóz.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 639 posts ]  Go to page Previous  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 43  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 139 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group