Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 7:21 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 639 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jan 28 Mon, 11:42 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 Jan 16 Mon, 2:57 pm
Posts: 1303
Location: Oita (Japán)
Az esőerdő? Az emberek belenyugodtak, hogy ezt elbasztuk. Már a következő stádiumon gondolkodnak: globális felmelegedés. Ami nekem csak jó, mert rühellem a hideget. A lényeg az, hogy szerintem az esőerdő téma eljutott tényleg addig a pontig, hogy le van szarva. A greenpeace-esek még próbálkoznak, nem sok sikerrel...

_________________
★ZEARLoT★ /// ☆Zearurotsu ≠ Rushifuru☆・‥�━━━★ Lucifer vagyok bammeg!!!
www.nihongary.blogspot.com ★★★ www.zearlot.blogspot.com
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jan 28 Mon, 11:55 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Apr 25 Wed, 10:05 am
Posts: 4812
Milyen kár, hogy a globális elmelegedés k**vára nem azt jelenti kifejezetten, hogy állandóan meleg lesz...

Ugyan...az esőerdők még mindig fontosak. Bizonyos embereknek. Csak a média már nem foglalkozik vele, mert "lerágott csont". Most olyannal foglalkozik, ami új, ami biztos majd érdekli az embereket, mert ugyanaz a téma folyton unalmas lesz.... az ember már csak ilyen.
Viszont az, hogy foglalkozik a globális felmelegedéssel marhára semmire nem jó. Foglalkozik vele... na és??... attól még nem változik meg a helyzet, mert hallunk róla a tévében. Hiába szajkózza minden zajláda hogy globális felmelegedés, az emberek 99 %-a megvonja a vállát és elkapcsol, hogy "ez van.." vagy elszörnyülködik de egy órával később, napokkal később ugyanúgy szemetel, égeti a villanyt, ezerrel fogyasztja a vizet és nem is emlékszik mi volt a tévében.

Bocs, elfogott az emberutálat... :?

_________________
Sakura Tsukiyodevartblog


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jan 28 Mon, 11:59 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 Jan 16 Mon, 2:57 pm
Posts: 1303
Location: Oita (Japán)
Nem csodálom... tudod, tenni nehezebb érte, mint vállat vonni...

_________________
★ZEARLoT★ /// ☆Zearurotsu ≠ Rushifuru☆・‥�━━━★ Lucifer vagyok bammeg!!!
www.nihongary.blogspot.com ★★★ www.zearlot.blogspot.com
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jan 28 Mon, 12:02 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Apr 25 Wed, 10:05 am
Posts: 4812
Naja... de nemtom miért okoz fizikai nehézséget például a kukába dobni a szemetet, ami az illető mellett van 20 centire, mint ledobni a földre és arrébb rúgni... a múltkor évfolyamtárs csinálta ezt mellettem.. csúnyán nézhettem rá, mert rám nézett, aztán pillanatok alatt felkaparta és a kukába dobta...

Gyűlölöm az emberi közönyt... de lassan úgy érzem, már nincs más megoldás hogy életben maradj....

_________________
Sakura Tsukiyodevartblog


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jan 28 Mon, 12:05 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 Jan 16 Mon, 2:57 pm
Posts: 1303
Location: Oita (Japán)
Shizu wrote:
Naja... de nemtom miért okoz fizikai nehézséget például a kukába dobni a szemetet, ami az illető mellett van 20 centire, mint ledobni a földre és arrébb rúgni... a múltkor évfolyamtárs csinálta ezt mellettem.. csúnyán nézhettem rá, mert rám nézett, aztán pillanatok alatt felkaparta és a kukába dobta...

Gyűlölöm az emberi közönyt... de lassan úgy érzem, már nincs más megoldás hogy életben maradj....


Ez velem is be volt játszva... de az illető nem szedte fel. Bevallom én az almacsutkát és ilyesmit lelkiismeretfurdallás nélkül dobom a bozótba, mivel szerves és a természet lebontja. De herótom van a cigarettacsikkektől és egyéb zacskóktól stb... ez már nem emberi lustaság, ez merő közöny...

_________________
★ZEARLoT★ /// ☆Zearurotsu ≠ Rushifuru☆・‥�━━━★ Lucifer vagyok bammeg!!!
www.nihongary.blogspot.com ★★★ www.zearlot.blogspot.com
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jan 28 Mon, 12:11 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
rest wrote:
az emberek ugyanúgy éhenhalnak, de már valahogy senkit sem érdekel.

malthus már a 18. század végén kifejtette népesedés-elméletében h a gazdaság számtani míg a népesség mértani haladvány szerint nő, következésképp a túlnépesedés elkerülhetetlen és az egynesúlyt az éhínségek és a járványok állítják helyre
tehát max azért tűnt el ez a téma, mert a vezető politikusok között oan emberkék lehetnek/vannak akiknek a gazdgondolkodás történet vizsgájuk meglett XP

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jan 28 Mon, 12:14 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Apr 25 Wed, 10:05 am
Posts: 4812
pszabi wrote:
rest wrote:
az emberek ugyanúgy éhenhalnak, de már valahogy senkit sem érdekel.

malthus már a 18. század végén kifejtette népesedés-elméletében h a gazdaság számtani míg a népesség mértani haladvány szerint nõ, következésképp a túlnépesedés elkerülhetetlen és az egynesúlyt az éhínségek és a járványok állítják helyre
tehát max azért tûnt el ez a téma, mert a vezetõ politikusok között oan emberkék lehetnek/vannak akiknek a gazdgondolkodás történet vizsgájuk meglett XP


Ez fájt XD De valahogy igaz.

_________________
Sakura Tsukiyodevartblog


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jan 28 Mon, 12:16 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
az utolsó mondat kivételével még csak nem is vicc! nem én találtam ki! csak emlékezek rá (én hüje)

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jan 28 Mon, 12:18 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Apr 25 Wed, 10:05 am
Posts: 4812
pszabi wrote:
az utolsó mondat kivételével még csak nem is vicc! nem én találtam ki! csak emlékezek rá (én hüje)


nem vagy hüje :pinky2: valamikor csak hasznát veszed, hogy ilyenekre is emlékszel :beaten:

_________________
Sakura Tsukiyodevartblog


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jan 28 Mon, 12:21 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 Dec 08 Fri, 1:48 pm
Posts: 1205
Location: Pest
Malthus nagyon régen élt, és ő abból indult ki, amit az ipari forradalom alatt Angliában látott.
Ezek az emberek azért halnak éhen, mert gerillacsoportok marakodnak az országon, és valahogy leszarják hogy a nép, az istenadta, meg éhenhal...
Ha olyan helyeken halnának éhen, ahol sokan vannak (pl. india, kína, usa, németország, japán, stb) akkor ok lenne, de ennek semmi de semmi értelme hogy amíg én jól élek, máshol éhenhalnak, mert így kell egyensúlyban lennie a világnak....
A lerágott csont dolog ettől függetlenül igaz, de úgyérzem ez egy olyan csont amit lerágva sem szabad félre tenni. A tudatosságot veszi el az emberektől, hogy foglalkozzanak vele, hogy ráébresszék a Győzikén és Story TV-n élő hétköznapi lumpenprolikat, hogy hahó papa nem csak sör van meg kóbász, hanem fontos dolgok vannak ebben a világban, amikkel nem árt, ha tisztában vagy... Lehet, hogy tenni nem tudnánk ellene hathatósabban, viszont ha az ember tud róla, az már egy lépés a jobb világ felé... ilyen tudatban felnevelni az új generációt, már rögtön egy gondolkodási vonal, ami más, mint a régiekben.. új megoldások, barátibb hozzáállás a megújuló energia-forrásokhoz, satöbbi....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jan 28 Mon, 12:22 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 Dec 08 Fri, 1:48 pm
Posts: 1205
Location: Pest
pszabi wrote:
rest wrote:
az emberek ugyanúgy éhenhalnak, de már valahogy senkit sem érdekel.

malthus már a 18. század végén kifejtette népesedés-elméletében h a gazdaság számtani míg a népesség mértani haladvány szerint nő, következésképp a túlnépesedés elkerülhetetlen és az egynesúlyt az éhínségek és a járványok állítják helyre
tehát max azért tűnt el ez a téma, mert a vezető politikusok között oan emberkék lehetnek/vannak akiknek a gazdgondolkodás történet vizsgájuk meglett XP

én demográfiából tanultam őt.. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jan 28 Mon, 12:26 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 20 Tue, 2:16 pm
Posts: 2258
Túlnépesedés? o.O Micsoda témák!

Zöld szóját az embereknek, hadd tanuljanak belőle! ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jan 28 Mon, 12:27 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Apr 25 Wed, 10:05 am
Posts: 4812
Én körülbelül erről tanulok, és hidd el.... nem sokban változik a dolog. Ha a szájukba rágod akkor se mindig érik el.

Most úgy általában nagy vita van a génmódosított növények használatával kapcsolatban... hogy ki tudja mit okoz, ha elkezdenek olyanokat termelni, meg mutáns meg stb. megjegyzem már 10 éve forgalomban vannak génmódosított növények... és pl az egyik segített abban, hogy megakadályozzák, hogy Ázsiában gyerekek milliói betegedjenek meg, és haljanak meg...
De nem, ez nem számít... használjunk inkább gyomirtókat, mérgeket mert az sokkal jobb és emberbarát... -.-
Közben meg szajkózzuk, hogy együnk bioélelmiszereket... tudjátok mit mondanak nálunk az egyetemen a BIOnövényekre és biokertészekre? --> A biokertész éjjel permetez... mert akkor senki nem látja...

szóval no komment. Bocs ha valakinek a lelkébe gázoltam.

_________________
Sakura Tsukiyodevartblog


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jan 28 Mon, 12:31 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 Jan 16 Mon, 2:57 pm
Posts: 1303
Location: Oita (Japán)
Mi nem permetezünk :D A cseresznye tiszta kukac, de legalább jut egy kis fehérje a szervezetbe :lol: :lol:

_________________
★ZEARLoT★ /// ☆Zearurotsu ≠ Rushifuru☆・‥�━━━★ Lucifer vagyok bammeg!!!
www.nihongary.blogspot.com ★★★ www.zearlot.blogspot.com
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jan 28 Mon, 12:33 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Apr 25 Wed, 10:05 am
Posts: 4812
Rin wrote:
Mi nem permetezünk :D A cseresznye tiszta kukac, de legalább jut egy kis fehérje a szervezetbe :lol: :lol:


Most nem a házira gondoltam XD Hanem aki piacra termel. :P

Mellesleg, mi igenis permetezünk, de legalább nem mondom, hogy bio :P:P:P:P:P

_________________
Sakura Tsukiyodevartblog


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 639 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 150 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group