Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 29 Fri, 12:02 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 639 posts ]  Go to page Previous  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2010 Aug 10 Tue, 9:22 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Szenzációsan jó kis cikk a netes anonimitás elönyeiröl, hátrányairól és jövöjéröl.

Július elején az egyik legnépszerűbb játékfejlesztő, a Blizzard bejelentette, hogy a fórumain bevezeti a valódi nevek kötelező használatát; ez 5-6 millió World of Warcraft- és pár millió Starcraft-játékost érintett. 2500 oldalnyi tiltakozó komment gyűlt össze a hivatalos fórumon, ami önmagában még nem jelent sokat – igazán érdekes fordulatot akkor vett az ügy, amikor az egyik fórummoderátor a saját példáján akarta megmutatni, mennyire nem nagy ügy ez az egész. Az addig Bashiok nicknéven ismert figura bemutatkozott: jó napot kívánok, a nevem Micah Whipple, na ugye hogy nem szakadt le az ég attól, hogy most már tudjátok a nevem.

Pár óra kellett csak hozzá, hogy leszakadjon. A feldühödött fórumozók feltúrták a netet, és reggelre szegény Micah egész élete ott volt összegyűjtve egy rajongói oldalon: cím, mobilszám, fotók, Facebook-profil, Street View-kép a házról ahol lakik, az összes családtagja személyes adatai. A nyomaték kedvéért több száz pizzát rendeltek a nevére még aznap a vicces kedvű fórumozók. A Blizzard két nap múlva bejelentette, hogy meggondolta magát, mégsem lesz kötelező a valós név.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Aug 10 Tue, 9:32 am 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2009 Oct 02 Fri, 10:11 pm
Posts: 84
Location: Budapest / Mosonmagyaróvár
Case wrote:
Pár óra kellett csak hozzá, hogy leszakadjon. A feldühödött fórumozók feltúrták a netet, és reggelre szegény Micah egész élete ott volt összegyűjtve egy rajongói oldalon: cím, mobilszám, fotók, Facebook-profil, Street View-kép a házról ahol lakik, az összes családtagja személyes adatai. A nyomaték kedvéért több száz pizzát rendeltek a nevére még aznap a vicces kedvű fórumozók. A Blizzard két nap múlva bejelentette, hogy meggondolta magát, mégsem lesz kötelező a valós név.


Ez nagyon gáz. Lehet látni az értelmiségi szintet a Warcraft és Starcraft játékosoknál. Az egy dolog hogy meg akarják leckéztetni, de bizonyos határon nem kellene túlmenniük!

_________________
http://vadooc.blogspot.com/
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Aug 10 Tue, 9:42 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Szerintem ök nem léptek túl semmilyen határon, föleg, hogy elötte írásban is elmondták kismilliószor, hogy ez miért nem jó ötlet. Nem hallgattak rájuk, így prezentálták élöben is a dolgot. Teljesen korrekt (ellentétben az undorító 4chan-os esettel).

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Aug 10 Tue, 10:05 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Korrekt cikk. Látszik, hogy ezt most hancu írta. Néha elég nagy hülyeségeket ír bele az ilyen "technikai" cikkekbe egy-két indexes wannabe cikkíró.

hancu és stöki viszont jók, jól át is látják a témát. Viszont kár, hogy nem lehet kommentelni a cikket.

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Aug 10 Tue, 12:56 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2009 Jan 10 Sat, 11:10 pm
Posts: 3574
Location: the west rider pauper lunatic asylum
Case wrote:
(ellentétben az undorító 4chan-os esettel).

ott mi volt? O.O

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Aug 10 Tue, 3:38 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2009 Oct 02 Fri, 10:11 pm
Posts: 84
Location: Budapest / Mosonmagyaróvár
Case wrote:
Szerintem ök nem léptek túl semmilyen határon,


Nekem az a véleményem hogy nagyon sok őrült van a világon aki szívesen gyilkolászik csak célpont kell neki. Márpedig ha minden egyes információt kicsepegtetnek valakiről akkor elég könnyen mások célpontjává válik.

Pl amikor mentünk autópályán és az egyik fekete BMW-s nagyon ránk jött (szinte elkapta a kocsi seggét) akkor a párom felemelte a kezét a kormányról és mutogatott a tükörbe hogy "mi van? miért nem előzöl akkor ki?". Erre az idióta BMW-s úgy felkapta a fizet hogy mellénk állt és leszorított a leállósávra. Ha a párom nem rutinos vezető akkor még belénk is száll 100-al a barom. Jó pár méteren keresztül jött mellettünk és "ijesztegetett" végül lehúzta a kocsija ablakát és akkor a párom is és mondtuk hogy felhívjuk a rendőrséget (persze angolul, mivel a kocsi német rendszámú volt). Erre a BMW-s pasi folyékonyan beszélt magyarul és olyanokat mondott hogy kiszedlek a kocsiból stb... Azt halkan jegyezném meg hogy egész úton előzgetett (ráadásul szabálytalanul is) amikor útfelújítás miatt nem szabadott volna meg ilyenek.
Szóval vannak őrültek a világon bőven!

_________________
http://vadooc.blogspot.com/
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Aug 10 Tue, 8:43 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2008 Aug 13 Wed, 10:58 pm
Posts: 584
Location: bp
Nem tudom, biztos velem van a baj, de aki olyat mond interneten, hogy get AIDS and die az ne várjon semmi jót. Nagyon túlzásba ment a 4chan (dehát 4chan és ne várjuk mást), de én úgy basztam volna szájba a csajt az anyja helyében, hogy a fal adja a másikat.Hiába van a cikkben az, hogy egy 11 éves lánynak joga van idegesítőnek lennie, joga lehet, hogy van, de ilyen kijelentésnél számolni kell a következményekre. Arról nem beszélve, hogy egy 11 éves kislányka ne pakoljon fel videót a youtube-ra, hanem barbizzon tovább. Persze biztos nekem van ilyen furcsa felfogásom.

A cikk baromi jó és korrerktre sikerült.

_________________
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Aug 11 Wed, 9:36 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Sakura: a cikkben van link az esetröl szóló cikkhez. a léyeg, hogy egy kiscsaj posztolt valami ostoba videót a youtube-on és ezért cserébe a 4chanos faszarcok tönkrevágták az életét a családjával együtt.

vadooc wrote:
Nekem az a véleményem hogy nagyon sok õrült van a világon aki szívesen gyilkolászik csak célpont kell neki. Márpedig ha minden egyes információt kicsepegtetnek valakirõl akkor elég könnyen mások célpontjává válik.
Igen, pont erre akarták felhívni az említett fórum adminjainak figyelmét, amit azok nem voltak képesek megérteni, így látványosan prezentálták a dolgot, de úgy, hogy közben semmi igazi gebaszt nem okoztak (max a pizzacégeknek magyarázkodhatott az illetö).

Ayumi wrote:
Nem tudom, biztos velem van a baj, de aki olyat mond interneten, hogy get AIDS and die az ne várjon semmi jót.
Persze, baromság volt, de mindenki csinál hülyeségeket és nagyon durván túlzott volt a reakció. Egyrészt. Másrészt meg nehogy már a 4chan hulladék közössége leckéztessen meg valakit...

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Aug 11 Wed, 10:13 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Case wrote:
Sakura: a cikkben van link az esetröl szóló cikkhez. a léyeg, hogy egy kiscsaj posztolt valami ostoba videót a youtube-on és ezért cserébe a 4chanos faszarcok tönkrevágták az életét a családjával együtt.


Boxxy.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Aug 12 Thu, 4:20 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2009 Jan 10 Sat, 11:10 pm
Posts: 3574
Location: the west rider pauper lunatic asylum
^köszi!

ismételten rá kell jönnöm, hogy az internet egy félelmetes hely. :shifty:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Aug 12 Thu, 12:26 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Apr 25 Wed, 10:05 am
Posts: 4812
[Sakura.] wrote:
^köszi!

ismételten rá kell jönnöm, hogy az internet egy félelmetes hely. :shifty:


jah.
Ezért meggondolatlanság, hogy például mondo fórumon nagyon sok regizett felhasználónak nemhogy az igazi neve, de a házszámig kiterjedő lakcíme meg van adva O_O gyakorlatilag mindent meg tudsz róla szerezni a neten.
Egyszer érdekességképpen én is kipróbáltam, mit lehet megtudni valakiről, ha tudod a nevét, és sima google keresővel kijött a lakcím, telefonszám, teljes családi létszám, név, szülők foglalkozása, minden... pedig csak google...

_________________
Sakura Tsukiyodevartblog


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 12 Wed, 2:17 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Egy érdekes kommentár Corey Taylortól (Slipknot énekes):

heavymetal.hu wrote:
A Slipknot/Stone Sour énekese, Corey Taylor újra védelmére kelt az illegális zeneletöltésnek. Azzal érvelt, hogy senki sem akar "szar" zenéért fizetni. A brit Kerrang! magazinnak azt mondta, hogy "az én véleményem erről merőben különbözik a többi emberétől. Sokan a zeneiparból a letöltéseket hibáztatják az üzlet jelenlegi állapotáért, de szerintem, ha csomó zene nem lenne alapból rakás szar az emberek nem töltenék le ingyen a netről. Most komolyan, ki a franc akarja kockára tenni a nehezen megkeresett pénzét azzal, hogy megvesz egy lemezt, ami talán 98%-ban szar. Én bizony nem fogom kockára tenni, mégis megveszem az új albumokat. Amikor az emberek azt kérdezik tőlem, hogy mi a kedvenc lemezem tíz esetből kilencre mondom azt, hogy kurvára nincsen. A zene egy nagy rakás szemét"! Taylor eme legutóbbi nyilatkozata egy 2008-as Kerrang!-nak adott interjújának a visszhangja. "Miért hibáztatnád a netes zeneletöltőket? A megjelenő lemezek fele szar. Én nem töltök le, de nem is veszek semmilyen új zenét, mert tök szívás mind. Rendben, van egy maréknyi banda, akiktől veszek cuccokat, de rajtuk kívül csak régi szart veszek, mert ezek a régi vackok jók. Bocsi! Az emberek az albumok eladásait a letöltéseknek tudják be, de szerintem ez valójában a lemezkiadók hibája. Szerintem a lényeg a termék minősége. Ha a kiadók végre felhagynának azzal, hogy minden utcán sétálgató idiótához hozzávágnak egy lemezszerződést vagy magát a saját cégüket, akkor talán több lemezt is el tudnátok adni, marhák".


Szerintem van igazság abban, amit mond, még ha ez a "régi=jobb" hozzáállás a rock/metal műfaj vesszőparipája is. Túl sok a zenekar, túltelített lett a zenei piac is, túl sokat kell szelektálni. De az is lehet, hogy mindenkinek csak az marad meg jobban, amit tinédzserkorában hallgatott, és ennyi, ez nézőpont kérdése. Én is inkább töltöm le/veszem meg azokat a zenéket, amiket eleve ismerek, mert legtöbb esetben ha bele-belehallgatok egy újabb zenekarba (főleg VK/J-rock téren), ugyanazt a szürke, ötlettelen masszát hallom.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 12 Wed, 2:27 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Apr 25 Wed, 10:05 am
Posts: 4812
Én egyet értek vele abban, hogy szarért nem adok ki pénzt.
Pont valamelyik nap sikerült belefutni egy csajba, aki fennhangon szidta a nemrég megvásárolt CD-jét, hogy mennyire szar lett az új album...
Ahelyett, hogy meghallgatta volna letöltve és eldönti utána, kell-e.

Ismeretlent utálok vásárolni, mert ha japánt veszek, akkor külföldi révén a postaköltséget, meg a pénzváltási különbözetet is ki kell fizetnem... így kábé az eredeti albumért kétszer, akár háromszorosáért venném meg...

Ha még szar is rajta a zene, akkor marhára nem éri meg. Nem szeretek lutrit venni, akkor már meghallgatom, és ha tetszik, akkor megveszem ha van rá pénzem.
Az összes jrock albumom ami van itthon, egy kivétellel így lett megvéve, és annál az egynél piszok mázlim volt, hogy végül jó vásár lett, mert nagyon szeretem.

Szerintem elég sokan tényleg így vannak vele - ismeretlenért pénzt kiadni elég necces...


És amúgy egyetértek veled az ötlettelen masszában. Egy csomó új együttesnek meg szoktam hallgatni a zenéjét, és alig néhány van, akinek értékelni is tudom amit csinál.
A többi olyan ...ugyanolyan mint a többi...
És a japán kis vk bandáknál még hagyján.

Ayumi pont a napokban beszéltük, mikor hallgatunk a 90-es évekből nagy slágereket, amiken felnőttünk, hogy akkor még volt valami az énekesek, énekesnők hangjában, amitől az érdekes volt. Amitől jó volt hallgatni.

Már nem azért, de amikor hallom húgom miket hallgat a zenecsatornán,.... a "kis felfedezettek" ... ilyen fiatal tinik, gyakorlatilag 18 sincs egyikse...
Hát ahogy ők énekelnek, úgy egy kis energiabefektetéssel és egy énektanárral bárki megtanulhat úgy énekelni.... semmi érdekes nincs a hangjukban, amitől azt mondanám, igen, ezt fogom hallgatni...

Hát evvan, eláraszt minket a szemét.

_________________
Sakura Tsukiyodevartblog


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 12 Wed, 2:36 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Sep 21 Fri, 2:32 pm
Posts: 2965
Location: the Moon Dormitory
Jigsaw wrote:
Én is inkább töltöm le/veszem meg azokat a zenéket, amiket eleve ismerek

Én is így vagyok. Mert úgy még a kedvenc bandámtól se vettem semmit (1singlet leszámítva), amit nem hallgattam meg. Egyre kevesebb az a pénz, amit az ember ilyesmire költhet. Ha meg annyira jónak, neki tetszőnek talál egy lemezt, akkor azt úgyis beszerzi letöltés után.
Nálam is itt sorakozik pár DEG meg Despa kiadvány. Hiába van a gépen, azokat annyira szeretem, h kellett eredetiben is.
Szal igen, ha nem adhatna már ki mindenki lemezt, aki valamilyen műsorban szerepelt vagy csak egy kicsit is ismert, esetleg jól néz ki talán jobb lenne a helyzet... na meg persze, ha nem 5000+ lenne egy lemez pl. akkor az ember jobban kapkodná le a polcról, rendelné.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 12 Wed, 2:37 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Shizu/Risa: Pontosan, a japán cuccoknál fokozott ez az "inkább letöltöm előbb" módszer, amilyen csillagászati árba kerül, amíg ideér egyáltalán az adott lemez. :lol: Talán a BUCK-TICK (meg a cali=gari, amíg léteztek normálisabban xD) az egyetlen banda, akiktől látatlanban venni merek, de tőlük is max. albumot vagy DVD-t, kislemezt nem érné meg.

És igen, ma már könnyű zenét szerezni/felvenni, aki egy icipici erőt belefektet, már tud zenét csinálni (szó szerint "csinálni", nem játszani hangszeren xD), nem is kell feltétlenül kreativitás hozzá, arra ott vannak az előre beprogramozott plug-inek, effektek és dalpanelek. :beaten: Persze régebben is volt ilyesmi, csak akkor gyakoribb volt az analóg (vagy legalábbis analóg hangzású) technológia, ami eleve egy sokszínűséget eredményezett, még azután is, hogy lemezre vagy kazettára nyomták volna...nem véletlen, hogy sokan pl. a bakelit lemezekre esküsznek a CD-kkel szemben, mert van egy olyan kellemes "meleg" hangzásuk, amit nehezen lehet utánozni. :)

Szerintem egyébként ez a probléma biztos minden generációnál lejátszódott az adott korban, csak mindig kicsit másképpen, a környezet függvényében.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 639 posts ]  Go to page Previous  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group