Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 3:30 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 3752 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 251  Next
Author Message
 Post subject: + Bemutatkozás +
PostPosted: 2003 Jul 29 Tue, 9:28 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Ebben a topicban mutatkozhatnak be az újabb (vagy éppen régebbi :beee: ) fórum-tagok... itt lehet elmondani, hogy kinek mik a kedvencei, hogy kezdett el érdeklödni a japán zenék iránt, mire kiváncsi, megstb.. :smile3:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Aug 13 Wed, 12:30 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 17 Fri, 3:02 pm
Posts: 62
Location: Hyoutei öltöző ^^
Akkor kezdjük az elején :drop2:

Körülbelül 4 évvel ezelőtt hallottam kettő olyan anime betétdalt, amik azóta sem mentek ki a fejemből. Mivel akkor még nem nagyon ismertem a jpop/jrock/visual kei világát, elkezdtem kérdezősködni az előadók iránt és megpróbáltam más dalaikat is megszerezni tőlük. Ekkor találkoztam egy naaagyon aranyos emberrel, aki a kezembe nyomott 2 kazettát, tele Laruku és SSh dalokkal (igen, Te voltál az Mufurc :idol: ). Az a két dal pedig (eltaláltátok: 1. L’Arc~en~Ciel – Blurry eyes, 2. Siam Shade – 1/3 no junjou na kanjou) hozzájárult ahhoz hogy ma olyan együtteseket hallgatok, akikről soha nem tudtam volna nélkülük.

Az első időkben leginkább anime-vel kapcsolatos dalokat gyűjtöttem, így főleg jpop-ot. Ebből az időből kedvenceim Hayashibara Megumi, Okui Masami és Matsumoto Yasunori. Később rátértem a kicsit erősebb számokra, mint például az XJapan X openingje. Ezek után kezdtem non-stop SSh-t hallgatni, persze csak Laruku után :drop2: Hipp-hopp el is szállt két év, amikor 2001 szilveszter estéjén olyan videót láttam amire azonnal rávetettem magam, majd miután kiderítettem az együttes nevét, lázasan keresgélni kezdtem utánuk a neten. Akkor volt kb. 2 olyan site ahol voltak róluk képek és bandaleírás, más semmi. Ők voltak az első nagy visual banda-szerelmem: BAISER :love2: Az első számuk amit hallottam pedig az Angel volt, amit Case volt olyan drága és felpakolt a Fórumra, hogy otthon is hallgathassam (mivel sehonnan máshonnan nem lehetett letölteni T_T). Most már nem volt megállás, egyre-másra fedeztem fel számomra eddig csak hallásból ismert együtteseket, és szerettem meg a zenéiket. Sorban jöttek a Luna Sea PVk, a Malice Mizer videók, Glay klippek, majd Shazna és Kagrra számok. Mindegyiket már sok ezerszer hallgattam meg és egyre jobban és jobban tetszenek.
Nem szóltam még másik nagy kedvencemről, Gackt-ról. Tőle először a Vanilla-t hallottam és azonnal meg kellet szerezni a Mars albumot (köszi Mana :smile2: ). Hallgatom-hallgatom, egyszer csak egy furcsa számra leszek figyelmes. Előszörre nem nagyon tetszett, sőt, kifejezetten áttekertem a következő dalra. Később már csak azért is belehallgattam, és végül az Oasis lett a legkedvesebb Gackt számom.

Az egész jrock/visual kei dologban nem csak a zene fogott meg, hanem az egész látvány, ahogyan viselkednek, ahogy kinéznek. Egy egyéni stílust képviselnek, és ezt nem lehet összekeverni semmi mással.


Azóta persze rengeteg mindent hallgattam már, de a Laruku és SSh dalok mindig is fontos helyen fognak állni a kedvenceim sorában.

Ja ne,

Sodapop


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Aug 13 Wed, 10:27 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 02 Thu, 12:57 am
Posts: 313
Azthiszem enis hallatom a hangomat.

Nehez visszaidezni azt az idot amikor eloszor animet lattam, de be tudom hatarolni - mert az a "szel harcosai" volt es pediglen magyarorszagon az akkor toldi mozinak nevezett kulturhelyen lathattam. Milyen szornyu dolog hogy az azota eltelt evtizedek ota meg csak mostanaban ulhetett be az ember egy kis animere... ;)

Animebe belezugtam, vadul kapkodni kezdtem utana , az azsaiai zenek akkoriban meg nem erintettek meg, vad saxon -os / metaloskent eltem az eletem...

Idokozben az azsiai filmek megszalottja lettem, szerencsere meg ma is van mit vadasznom filmet, amit korabban nemlathattam. Nem is tudom mi volt az elso azsiai zene amit halottam (leszamitva a scorpions japan koncertjet ;) de mint utolag kiderult, kinai zene volt, faye wong megnyitotta elottem az azsiai zenek vilagat. Amikor tehettem nyultam a netrol azsiai zeneket. a Visual-key (jolmondom?) -t azota is csak messzirol kerulgetem, poenos az oltozetuk, de engem a metalos korszak KISS -ere emlekeztet erosen (tenleg mi volt elobb ? kiss vagy visual-key ? :) Ahogyan a japan filmektol eljutottam a koreaiakhoz ugy jutottam el az azsiai zenekbol szinten a koreai eloadokhoz. Most jelenleg koreai rap/hiphop rajongonak tartom magamat, mikozben neha kiserleteket teszek a japan zenekkel (Gackt kifejezetten tetszett, de pl Mizer unalmasnak tunik(mondjuk olyan mizert hallgatni mint reszelovel fap-fap olni , de akkoris;)). Azthiszem meg jopar evnek el kell telnie ahoz hogy atnyalazzam az osszes azsiai zenet, addigis ez a page jo kiindulopont lessz azthiszem;)


AD

_________________
Jezus szeret teged - En NEM! ;>
Image

Image
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Aug 14 Thu, 1:09 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
Sodapop wrote:
Nem szóltam még másik nagy kedvencemről, Gackt-ról.

AnarchoiD wrote:
Gackt kifejezetten tetszett


:smile3: :smile3: :love3: :smile3: :smile3:

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Aug 14 Thu, 6:21 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Sodapop: Az 2002 szilvesztere volt.. :sweatdrop: Heh, meg emlékszem, hogy ugy vittem azt a Baiser videot, hogy ahh, biztos nem fog tetszeni senkinek, meg nem engedik gépközelbe sem, mert nem larukulunaseagacktsiamshadexjapan... :smile3:

Anarch: Koreai hiphop jo, de a japán az igazi! :] Csak azt mondjuk nehezebb szerezni az igaz, de majd eccer arrol is lesz itt egy olyan kis osszefoglalo cikk mint a JRockrol/JPoprol.. ^_^


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: + Bemutatkozás +
PostPosted: 2003 Aug 14 Thu, 11:43 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Atashi mo, atashi mo~ :fadein:

Szóóóval... nekem még rééégen került a kezembe egy másolt XJapan kazi, de mivel nem kifejezetten tett rám nagy hatást a dolog (sose tetszett az ilyesmi zene, meg akkoriban éltem a SoM/Cassandra Complex/stb. korszakomat), úgyhogy a dolog annyiban is maradt... :sweatdrop: Aztán, már jópár évvel késõbb, tudatosan is belekerültem az anime/manga-világba, és megtetszettek az anime-zenék, és a zene használata úgy általában (nem azok az openingek/endingek, amik a nyugati rajzfilmekben szoktak lenni), stb... elkezdtem érdeklõdni az anime zenék iránt, és, hát... hármat lehet találni, melyik volt az a bizonyos opening, amelyikbe végül különösen beleszerettem (hint: blurry-vel kezdõdik, és eyes-zal végzõdik )... aztán jött a RK anime, a Fourth Ave Cafe-val és a 1/3-mal (meg JAM, The Yellow Monkey, Bonnie, stb...) Akkor még nem volt internetem otthon, és suliban tudtam csak (nagy nehezen) keresgélni infót, meg néha letölteni (több órás munkával) és lemezen hazavinni egy-egy dalt, de amint otthon is lett internet, egyenes út vezetett lefelé a lejtõn. ^___^; (Azokban a régi szép idõkben még oldalakról lehetett dalokat és PV-ket letölteni... *sohaj*)

(Wah~ nosztalgiaaa~ :drop2: )

Nyah, mindenesetre engem tulajdonképpen az fogott meg leginkább, ami bizonyos szinten az anime-zenékben is: hogy más volt. Mármint, akkoriban zeneileg épp mélypontra kerültem, és már jó ideje nem volt semmi, ami igazából tetszett meg érdekelt volna... és akkor hirtelen PUFF, Laruku, SSh (bár róluk akkor még nagyon kevés volt, jó idõbe telt amíg találtam tõlük albumokat), Luna Sea, aztán késõbb Kuroyume/SADS, TMGE, Luci, SMG, Pierrot, Sophia, Vizell, nemrég meg Guruguru eigakan, vidoll... (ésatöbbi ésatöbbi)... major JRokk, JPop, visual kei, tengernyi változatosság és addiktív zene, teljesen más közönség, más hozzáállás a zenéhez, egy új világ tárult ki, blablabla.... sz'al buli, na. :sweatdrop: (Amúgy a nõi faneknek azon ritka fajtájához tartozom, akiket nem izgatnak különösebben a kosztümök/stb., és általában inkább a "normálisabb" külsejû társaságok tetszenek "kinézetileg"... heh :Fade-color )

Muu... na irány az alvás.... :sleeping: :moo:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 20 Sat, 10:55 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
*khm* Mivel még nem írtam semmit, gondoltam itt kezdem. Nálam minden az X-Japannel, az MM Beast of blood-dal kezdődött meg egy rakat Malice képpel. Ők még nekem mindig istenek, de azóta már változott kissé ízlésem, és mások léptek a nagy alapok helyére, amit soha nem szeretnék itt megemlíteni, mert nem szeretem, ha bátják a kedvenceim, itt meg mást se kapnának :cry: . Lehet hogy már kaptak is beszólásokat, pedig már a visual leírásban is eléggé nemigaz dolog lett róluk mondva, de ez szubjektív. (Ami az oldal készítőinél megeggyezik az objektívval, de nem az én dologom, hogy a kettő közti különbségel elmagyarázzam :twisted: ) Nem teljesem értem, hogy egy japán zenéről szóló oldalon hogy lehet ennyire hangsúlyos a készítők egyéni véleménye..... :? Mintha az lenne a mérce! Nem tudom arra vajon gondoltak e, hogy ez nem biztos hogy oké. Na mindegy, csak gondoltam, hogy akkor nekem is lehet egy véleményem :P .

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 20 Sat, 11:43 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 5:05 pm
Posts: 281
Én teljesen kezdő vagyok. Kb. 1 hónappal ezelőtt, pár ismerős unszolására, kezdtem kutatgatni japán együttesek után. Elsőre, a GLAY került elém. Letöltöttem egy klipet, ami egy koncerten készült és 2 dalt foglalt magába (Viva viva viva, Rock Icon). Később (2 hétre rá), mivel láttam, hogy egy bizonyos L'Arc~en~Ciel nevű csapatról is sok linket kihozott a kereső, levadásztam a Blurry Eyes klipet. Utóbbi kicsit jobban tetszik :) .
Most a Malice Mizer-rel ismerkedek. Persze, még sok zenekar sorakozik mögöttük :wink: .
Nem nagy történet :| .


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 21 Sun, 1:08 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
tenshi wrote:
pedig már a visual leírásban is eléggé nemigaz dolog lett róluk mondva, de ez szubjektív.

Umm.. mi lett irva? o_O? Me' az írásokban mindigis nagyon vigyáztam, hogy objektív maradjak (jójó, azt az egy kis Ryuichi-vel kapcsolatos megjegyzést leszámítva, de azt meg igazán nem lehetett kihagyni.. ^^)

StabWest: Udvozlunk a jrock rajongok kicsiny táborában. :smile3: Ha bármiféle kérdésed van, vagy esetleg banda/dal ajánlatokkal tudunk segíteni, csak írd meg nyugodtan és próbálunk segíteni. :] Laruku-tól meg Blurry Eyes nagy klasszikus, de az újabb dolgaikkal is nagyon érdemes megismerkedni ^^!


Last edited by Case on 2003 Sep 21 Sun, 2:59 am, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Case-chan-nak
PostPosted: 2003 Sep 21 Sun, 1:28 am 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Case-chan, Case-chan.... Az objektivitás személyed ellen való :P , no meg ez mindenkinél így van mondjuk :roll: . Csak én természetellenes vagyok, általánosan átfogó dolgoknál az lenne a legmegfelelőbb.....
/me lehet hogy csupán csak nagy túlságosan igazságérzettel rendelkezik.
De ugye ha nekem mondja valaki, hogy kedvenc bandám ilyen meg olyan rossz lett az idő során, belül ordítozom. Ennyi!
Semmi gond az oldallal, de Te mondtad, hogy írjunk ide véleményt, én ezt meg már egy ideje le akartam írni........

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 21 Sun, 12:54 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 5:05 pm
Posts: 281
Case wrote:
StabWest: Udvozlunk a jrock rajongok kicsiny táborában. :smile3: Ha bármiféle kérdésed van, vagy esetleg banda/dal ajánlatokkal tudunk segíteni, csak írd meg nyugodtan és próbálunk segíteni. :] Laruku-tól meg Blurry Eyes nagy klasszikus, de az újabb dolgaikkal is nagyon érdemes megismerkedni ^^!


Köszönöm a szívélyes fogadtatást :) ! 2 hét alatt azért sikerült Laruku ügyben fejlődnöm :wink: . Megvan már 4 album (Dune, True, Heart, Real) és a 2 Best Of, továbbá egy rakás klip (pl. 1992-es fellépésük, PV-k, Realive!!! stb...). A Realt nagyon szeretem. Ezért örültem Hyde új dalainak is.
Kérnék még pár tippet (rock-on belül)! Köszi :idol: !

U.i.: Nem szeretnék "offtopic-olni". Áttérhetünk az e-mailre...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 22 Mon, 9:27 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
StabWest wrote:
Kérnék még pár tippet (rock-on belül)! Köszi :idol: !

U.i.: Nem szeretnék "offtopic-olni". Áttérhetünk az e-mailre...

Ahh, ilyesmi nem offtopic itt, meg hátha jól jön még másnak is egyszer. :)
Hmhmm.. szóval, amit mindenekelött ajánlanék az a Buck-Tick. :)
ök ugye egyrészt a legrégebbi JRock zenekar akik még együtt vannak (nomeg úgy általában is) és amellett, hogy sokat változott a stílusuk a szinvonalat végig tudták tartani mind a mai napig ^^
Ha csak egy-két számot akarnál elöször leszedegetni, akkor mondjuk: Jupiter, rakuen, M.A.D, Speed, stb.. Ha pedig teljes albumokat akkor a Kuratta Taiyo, a dupla best of (BT: Best Tracks) meg az új album (Mona Lisa Overdrive) az ami talán a legjobb kiindulópont. Az új album azért is jó, mivel szinte minden megtalálható benne ami jellemzö rájuk a súlyos zúzástól, a gyönyörü lassabb darabokig. (videóik 1-2 kivételtöl eltekintve annyira nagyon nem jók, tehát azt inkáb csak akkor keress, ha a zene tetszik ^^)

Aztán ami még kötelezö JRock-ban az ugye a Luna Sea.. :) Tölük is a válogatás albumuk a legjobb kiindulópont talán, valamint a Mother. Számok közül meg ugye a legnagyobb klasszikusuk a Rosier (aminek a videója is zseniális.. egyszerü kis darab, de tökéletesen illik a számhoz)

Aztán még pár banda/számcím amivel érdemes megpróbálkozni így elsö nekifutásra: Sads (Strawberry, Nightmare, Freeze, rozario to bara) Laputa (a cakera albumról akármi) La'cryma christi (in forest, Lime Rain) Shazna (Melty Love, Aqua, Raspberry Time) Baiser (Anger, Flora, Prism), Dir en grey (Myaku, Mask, Yokan, Cage) Pierrot (Mad Sky, Nonai Moruhine, Agitator), hide (a teljes Psyence album)
Hmm.. egyenlöre asszem ennyi. :)) Aztán majd várjuk a véleményt ^__^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 22 Mon, 9:39 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 5:05 pm
Posts: 281
Húúú... Köszönöm a tippeket! Már mufurc is ellátott párral. Mire ezeket a dalokat, albumokat leszedem :wink: ... A Luna Sea - Rosier nagyon jó! A klip is megvan. Úgy látszik, mindig a klasszikusokba botlok először (Pl. Laruku - Blurry Eyes :wink: ). Megyek vadászgatni! Még egyszer köszi!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 19 Fri, 1:59 am 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2003 Dec 16 Tue, 3:57 am
Posts: 11
Location: Hungary
Én csak Krusht, Towa Teit, Pizzicato5-ot, Ono Shendait, Ken Ishiit és Satoshi Tomiit ismerem. És szeretem is ezeket a zenéket.
A JPop-ot talán igen, a JRockot (és más rockot) egyáltalán nem szeretem.
+ teccik a lassú romantikus japmusic, mint az 1ik régebbi Final Fantasy videon hallottam.
De általában bejön minden ami japán! :!: :D

_________________
Elektronikus-zene, jazz, jpop bakelit albumokat vennék.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 19 Fri, 1:02 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
AUX88 wrote:
Én csak Krusht, Towa Teit, Pizzicato5-ot, Ono Shendait, Ken Ishiit és Satoshi Tomiit ismerem. És szeretem is ezeket a zenéket.
A JPop-ot talán igen, a JRockot (és más rockot) egyáltalán nem szeretem.
+ teccik a lassú romantikus japmusic, mint az 1ik régebbi Final Fantasy videon hallottam.
De általában bejön minden ami japán! :!: :D

Heh, no végre van itt valaki aki még szereti Krush-t meg Pizzicato-t megsatöbbit.. :sweatdrop:

AUX88 wrote:
Elektronikus-zene, jazz, jpop bakelit albumokat vennék.

Hát pop dolgokat Japánnál kozelebb nem hiszem, hogy lehet talalni.. :\
Mondjuk olyanokba mint Krush, Yukihiro Fukutomi, Takaaki Itoh, stb, azért bele lehet futni idönként itteni boltokban is.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3752 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 251  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group