Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 8:16 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 433 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Next
Author Message
 Post subject: Könyvek
PostPosted: 2006 Sep 12 Tue, 12:43 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Oct 13 Thu, 12:01 pm
Posts: 1383
Úgy látom itt még nincs könyves topic, remélem nem baj, hogy bátorkodom nyitni egyet.... :?: Ha esetleg nincs létjogosultság a témának, akkor elnézést, gondolom egy törlés mindent megold...

Kiváncsi vagyok ki mit olvas errefelé, úgyhogy tessék bátran ajánlani, véleményt mondani, stb.... :D
Én egy tipikus könyv*uzi vagyok, rengeteget olvasok, főleg sci-fi és fantasy stílusban de egyébként szinte mindent. ^^

Nem szeretek kedvenceket megnevezni, szerintem nekem nincsenek olyanok. XD Szóval néhány a nekem fontos írók/könyvek közül:
- Nemere István: Az idő vándorai (Ez volt az első sci fi, amit olvastam, kb 16 évvel ezelött. Azóta nincs megállás ^^)
- J.R.R Tolkien: The Lord of the Rings, Silmarilok, A hobbit... (azt hiszem ezeken nincs mit magayrázni)
- Michael Ende: Momo (egy gyönyörűszép mese a rohanó és pénzéhes világban elfásuló emberekről)
- Frank Herbert: Dune (azt hiszem ez a könyv tett idézetmániássá XD)
- Isaac Aimov: Alapítvány sorozat és Robottörénetek (ez megincsak nem szorul leírásra gondolom)
- David Gemmel: A Legenda ("Vannak emberek, akik hõsnek születnek. Mások gyávának. Senkinek nincs joga ítélni.")
......

Elsőre ennyi elég is azt hiszem (mielött tulzásba viszem). Ki tudja, lehet senki nem fog ide írni, de egy próbálkozást akkor is megért a dolog...:smile2:

_________________
Image
Journey to Somewhere / Waiting for laundry / last.fm


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 12 Tue, 1:07 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
hát akkor ömlesztecve .. a gyerekkori kedvencektől mostanáig(nem kronológiai sorrendben ;) )


Margaret Weis and Tracy Hickman: Dragonlance chronicles
Hunter S Thompson: minden (bár mostanra már meguntam)
Isaac Asimov: I, Robot (a filmhez köze sincs!!!) illetve volt valami időutazós cucc is amit én nagyon szerettem..illetve minden egyedülálló regényét aminek nem volt köze az "Alapítványhoz"
William Gibson: na bazzeg ..szintén minden
R.A. Salvator: dark elf saga
Günter Grass: A bádogdob
Karl May: Winnetou
Terry Pratchett : minden
Nemes István(álneveken: Jeffrey Stone ,John Caldwell) : Éj- és Káosz trilógia.
Sőt én 4-5 éve szerettem a Vavyan Fable könyveket is bár ez már nagyon ponyva plussz meguntam hogy egy idő után minden női főhős reformkonyha és ló mániákus volt..és minden pasi Steven Segal-ra volt kapva.

de ezeken kívül a shadowrun és warhammer40K univerzum regényeit is birom. komoly irodalmoból meg főleg: Günter Grass, Umberto Echo, John Irving,

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 12 Tue, 2:02 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2006 Aug 09 Wed, 10:57 am
Posts: 104
Location: cseh-hon, japánklub, kocsma XD
Haruki Murakami minden mennyiségben. ^^

vlmint Oscar Wilde - The Picture of Dorian Gray.

és a Vámpírkrónikák. (mwahaha... Lestat!-)

oh, és Sylvia Plath - Bell Jar.

ez jut most eszembe...

_________________
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 12 Tue, 2:42 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Oct 13 Thu, 12:01 pm
Posts: 1383
Mona, azt meg lehet kérdezni, miért nem szereted az Alapítványhoz kapcsolódó könyvekkel? Cak kiváncsi vagyok van e vmi extra oka, vagy egyszerűen csak nem tetszik.

Shadowrun regények közül nekem nagyon bejött a Robert N Charrette-s trilógaia, de a többi elég vegyes, nem is olvastam az össz megjelentet. a W40k-s könyvekből Ian Watson iromáynai tetszenek (mástól nem is olvastam, ki írt még??).
Dragonlance nekem első fantasy élmnyem volt. Imádtam, színtiszta fantasy az egész!! Akkoriban még rendszeresen AD&D-ztünk úgyhogy teljesen passzolt a világoomhoz...
Sötételf könyvekkel úgy voltam, hogy minnél több rész jelent meg annál kevsbé tetszett. XD De összeségében jó szerintem is. (Mindenképpen százszor jobb, mint a "pap ciklus". Az szerintem uncsi volt...)
Terry Pratchet-et én is imádom. "Kedvencem" tőle a Mágia színe és a MOrt meg persze a sofőrök trilógia. :lol:
Éj és Káosz szintén "kötelező darab", bár a rengeteg folytatás a Káoszhoz nekme nem igazán jött be! Meg a viccesnek szánt Éj káosza, Káosz éve... stb.. sem...
Wiliam Gibson könyveket már tervezem egy ideje újraolvasni. Alig emlékszem rájuk (10 év hosszú idő^^) :oops:
Vavyan Fable nekem is eléggé unalmas, már nem is próbálkozom vele, viszont a Mesemaraton mai napig beugrik időnként, azt nagyon szeretem! A másik magyar, akivel hasonlóan vagyok az Lörincz L Lázsló (vagy akinek ahogy tetszik). Vannak jó könyvei, de nekem anniyra egyformák lettek egy idő után...

Lestat!! :heart: egyik kedvenc vámpíros könyvem! (vámpírkrónikák között messze a legjobb szerintem)
Ha már vámpírok.. Tudom ajánlani George R.R. Martin - Lázálom című könyvét! Nem a szokásos megközelítás ugyan de szerintem nagyon jól sikerült alkotás.

_________________
Image
Journey to Somewhere / Waiting for laundry / last.fm


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 12 Tue, 2:58 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
alapítvány könyveket konkrétan nem ismerem.. és valahogy nincs kedvem belevágni ebbe a hatalmas világba.. szal biztos az is zseniális.

Sötét elf cuccok meg ..hát igen az első rész (otthon) az üt mindent. A következő részekben meg egyre inkább nem történik semmi olyan amire az ember felkapná a fejét..

lörinc l. lászló meg kimaradt pedig írhattam volna Vavyan mellé. A különbség hogy Lőrinc. L. -nek van elég komoly történelem ismerete meg világlátottsága és ez intelektuálisabbá teszi a könyveit . Persze ettől még nem emeli ki a ponyvák közül.

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 12 Tue, 3:24 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 May 16 Tue, 11:57 am
Posts: 1095
Location: Debrecen
Phantom girl wrote:
vlmint Oscar Wilde - The Picture of Dorian Gray.

és a Vámpírkrónikák. (mwahaha... Lestat!-)


Ezt a kettőt én is nagyon szeretem! Meg még egy pár dolgot Oscar Wilde-tól, például a De profundist, vagy A boldog herceget.
Tokien alap kedvenc, Salvatore is jó volt egy ideig.
E. A. Poe novellái,
Kleinheincz Csilla Város két fül közöttje (fenn van a neten is, de megéri megvennni könyvben), mostanában keresem az rpg.hu-s novelláit is.
Tetszett még a Mineko Iwasaki - Rande Brown-féle A gésák gésája is, azt is nemrég olvastam.
Na, egyelőre ennyi. :)

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 12 Tue, 3:59 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2006 Aug 09 Wed, 10:57 am
Posts: 104
Location: cseh-hon, japánklub, kocsma XD
Poetól kedvencem a Vörös Halál Álarca. ^^

isteni.

_________________
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 12 Tue, 5:04 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Oct 13 Thu, 12:01 pm
Posts: 1383
Mona wrote:
lörinc l. lászló meg kimaradt pedig írhattam volna Vavyan mellé. A különbség hogy Lõrinc. L. -nek van elég komoly történelem ismerete meg világlátottsága és ez intelektuálisabbá teszi a könyveit . Persze ettõl még nem emeli ki a ponyvák közül.

Kétségtelen, hogy ők nem ugyanaz a műfaj/kategória. Gondolom a célközönség is más, bár ezt nem tudom... Lörincz L.L mindenképpen többet "adott" nekem, de már egy ideje őt sincs kedvem olvasni.
Phantom girl wrote:
Poetól kedvencem a Vörös Halál Álarca. ^^

Azt én is szeretem. Bár úgy ált. a többi művét is. :)

------------------

Esetleg olvas vki Orson Scott Card-ot? Ismertebb tőle a Végjáték sorozat, ami ugye Sci-fi műfajilag. Méghozzá egy kiváló darab.
Nagyon jó szerintem a "Teremtő Alviun meséi" is ami műfajilag nem tom mi XD Talán a folk-fantasy illik rá a legjobban. (utánna kéne nézni). Egészen egyedi világot teremtő sorozat, szerintem zseniális. Eddig 4 kötete jelent meg magyarul.
Ugyancsak az ő műve a Múltfigyelők. Ez egy időutazós könyv. A történet nagyjából arról szól, hogy egy (utópisztikus) jövőben élő, ámde sorvadó társadalomban egy kutató csoport arra keresi a választ, hogy "mi lett volna ha..." Ennek erkölcsi, gyakorlati, stb vonátkozásaival együtt. (A téma egész pontosan Amerika felfedezése körüli időszak)

wiki mondjaangolulés magyarul. Érdemes próbálkozni vele, aki még nem ismeri! :smile2:

_________________
Image
Journey to Somewhere / Waiting for laundry / last.fm


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 12 Tue, 5:31 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Hát én nagy Stephen King párti vagyok, tőle szinte minden tetszett idáig, amit olvastam... Kedvencem a "Hasznos holmik", amit szinte minden nyáron végigolvasok, pláne ha Sikondára is megyünk nyaralni, az a hely az erdőszélen a kis házakkal/nyaralókkal szinte Castle Rock-i atmoszférát kölcsönöz az egésznek. :)

Másik kedvenc könyvem a "Holnap történt" c. antológia, ami azért érdekes, mert híres sci-fi írók (pl. Dick, Asimov, Clarke stb.) horror-novelláit, illetve híres horrorírók (pl. Lovecraft, Barker, Koontz) sci-fi témájú novelláit tartalmazza, egy nagyon izgalmas novellagyűjtemény szerintem, csak ajánlani tudom! ^^

Amit most készülök elolvasni (nem az enyém, kölcsönbe kaptam; a tudtam volna, hogy magyarul kiadták akkor már megvettem volna :lol: ) az Salvador Dalí regénye, a "Rejtett arcok", remélem jó lesz.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 12 Tue, 7:03 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Oct 13 Thu, 12:01 pm
Posts: 1383
Stephen King-et szeretem én is bár van pár könyve, amit még nem olvastam és az olvasottak közül sem tetszik mind igazán.
Azt hiszem a Christine és a Ragyogás a kedvencem tőle. (ez utóbbinak szerintem a filmje is jól sikerült kivételesen) Hasznos holmik jó szerintem is. Ha jól emlékszem Holtsáv is az ő könyve, az is tetszett... *kutat az emlékeiben*
Viszont van valami fantasy könyve. Sötét torony vagy mi a címe. Az nem tetszett úgy emlékszem. És állattemető sem fogott meg igazán, meg az a világnagy srand című
Szóval ő nálam vegyes. Mondjuk amúgy semsok írót tudok, akinek az összes olvasott műve tetszik... :smile2:

Az a "Holnap történt" érdekesen hangzik, nem emlékszem, hogy olvastam volna :roll: muszáj lesz utánnanéznem, mert az említett írokat szinte mind szeretem^^

_________________
Image
Journey to Somewhere / Waiting for laundry / last.fm


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 18 Mon, 11:22 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
én is nagy sci-fi/horror/fantasy rajongóként kezdtem, egy jó ideig szinte minden ilyesmit elolvastam ami megjelent (Galaktika könyvek, meg föleg Galaktika Baráti Kör könyvek rulznak <3)
a kedvencek:
scifi:
tobbnyire a klasszikusok (AC Clarke, Asimov, Bradbury, stb) meg még ez-az, mint pl. Ian Watson warhammer-es dolgai (amik az egyetlenek amiket az ilyesmi merchendise-könyvek közül szeretek)

fantasy:
Conan! meg egy halom random könyv ami akkoriban jelent meg amikor még tartott a sci-fi/fantasy korszakom. Ursula K. Le Guin és Marion Zeimmer Bradley dolgai is nagyon bejöttek, meg persze Pratchett, de a legnagyobb favorit egyértelmüen Michael Moorcock volt. Az a fazon egy zseni.. olyan összetett és különleges univerzumot alkotott magának, mint szinte senki. Finoman szólva is érzödik a könyvein, hogy a pszichedelikus rock-hoz nem csak annyi köze volt, hogy dolgozgatott a Hawkwind zenekarral, hanem a müfajhoz kapcsolódó drogokkal is igen szoros barátságot ápolt minden valószinüség szerint.. xD
Jah, meg persze Tolkien. <3 Kiskoromban a Gyürük Ura volt az elsö könyv amit elolvastam (tömény kezdés. xD) és azt is imádom, de a legnagyobb kedvenc töle akkor is a Babó (vagy The Hobbit) maradt. Az nagyon szivemcsücske.

horror:
nah, a nagy kedvenc müfaj. :heart: King-et, meg Poe-t is szeretem, de azért HP Lovecraft és Clive Barker utólérhetetlen. Meg nagyon nagy (és tökismeretlen) kedvenc: Joe R. Lansdale: "The Drive-In: A B-Movie with Blood and Popcorn" - egy halom texasi tuskó, köztük egy csomó fiatalt bentragad egy autósmoziban, amit gonosz idegenek körülvettek láthatatlan burokkal (hogy miért az nem derül ki, de nem is érdekes) és a benti, egyre fogyó kajából kell gazdálkodniuk (ami kb. ugye popcorn+cola), miközben beindulnak a hatalmi harcok, az eröszak, megjelenik egy mutáns (The Popcorn King!) és elszabadul a pokol. Zseniális.

Aztán jöttek az általam nagyon utált sorozatkönyvek (elöször a Dragonlance, aztán a Forgotten Realms, Shadowrun, majd az egyre szarabb és szarabb utánzataik) és idövel szinte csak azok maradtak, én meg szépen feladtam a próbálkozást az újabb dolgokkal és csak akkor vettem könyvet, ha a régi kedvencektöl jelent meg valami olyan ami addig még nem.

aztán meg jött az új nagy szerelem: a klasszikus detektívregények. es most már évek óta szinte semmi mást nem olvasok mint ezeket. csupa régi cucc, nagyrészt 1920 és 1950 közti idöszakból (újabbakat csak akkor, ha valamelyik iró késöbb is irogatott még, ami ugye föleg a Perry Mason könyveket író Erle Stanley Gardner-re volt igaz). Pár év alatt összeszedtem mindent ami megjelent magyarul (az angol volnalat, vagyis Agatha Christi-t és AC Doyle-t nem annyira szeretem, így, habár Doyle-tól asszem megvan minden AC-töl csak 1-2 könyv) és azóta is az a másfél polcnyi cucc tart el olvasnivalóval <3 <3
Nem nagyon van köztük amit ne szeretnék, de a legnagyobb kedvenc egyértelmüen Dashiell Hammett, aki forradalmasította az egész müfajt és elképesztöen jó sztorikat és karaktereket talált ki.

Umm.. asszem ennyi. xD

(jah, és naon jó, hogy lett ilyen topic is. ^^")

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 21 Thu, 6:29 pm 
Offline
Senior Member

Joined: 2006 Mar 09 Thu, 9:08 pm
Posts: 146
Mona wrote:
Isaac Asimov:... illetve volt valami időutazós cucc is amit én nagyon szerettem..


Az a halhatatlanság halála. (The End of Eternity)

És akkor a lista:
-Asimov (a tudományos írásai is :idea: )
-Star Wars könyvek
-Lem, Philip K. Dick, Kurt Vonnegut szinte minden
-Milne: Micimackó :oops:
-David Osborne: Vadászidény
-Dumas regényei
-Stephen King: Halálsoron
-William Golding: Legyek ura

+ II. Világháborús és középkori témájú történelmi könyvek.

BTW az (igényes)képregény is ideszámít?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 21 Thu, 7:45 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2004 Jun 01 Tue, 8:49 am
Posts: 485
Location: labor
én '96-tol 2004-ig kizárolag Star Wars könyveket olvastam. mindet, ami fellelhetö volt, olyan szinten, hogy apám vette nekem a könyveket és a könyvárus már messziröl integetett neki, ha jött vmi uj könyv. :D azokat szeretem azota is, bár a new jedi order-esekröl csak hallottam, de az böven elég volt belölük.
aztán nagy kedvenc Douglas Adams Galaxis utikalauza.
az Interju a vámpirral szinén kedvenc.
a Vampire regények közül a Vörös Halál trilogia tök jo volt, és a Roszabb a halálnál szintén nagyon jo volt. kár hogy a klán regények olyan borzalmasak (csak az elsö 25 oldalt olvastam el, de nem birtam tovább, de azt mondták a többi is ilyen ^^"")
fantasybol Rober Jorden Idö kereke sorozatát kezdtem el, ami szintén nagyon tetszett, de azzal is megakardtam, mert haverom folyton elfelejti elhozni, most meg nincs is idöm olvasni. :cry:
most inkább mangákat olvasok ill Poe irásokat elalvás elött. :wink:

_________________
"You're five hundred years old and you can't use a telephone? Read the directions. What are you, an immortal idiot? I will do no such thing!"
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 22 Fri, 10:47 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
Én is szeretem Oscar Wilde-ot, jókat írt. Csakhogy ám, no.1 fav=Platón, tőle mindent szeretek. Valakinek azt is kell, hehe. William Golding-tól a kedvencem a Free Fall (a magyar címe A vétkes visszanéz, de ezt jóval nehezebb megyjegyezni:)), és még Thorton Wilder: The Bridge of St. Louis Ray (Szent Lajos király hídja). Később láttam filmben de ott nagyon összesűrítették, szóval a bnőm akivel néztük nem is értette, mert nem olvasta előtte. Finn irodalomból (a szakom miatt) a Hét testvér és a Silja (ami egyébként nóbeldíjas volt), és ha már a nóbel-díjasoknál tartunk, a Sorstalanság is, filmben és könyvben is jó. És Dan Brown. Eddig még csak a Da Vinci kódot olvastam, de tervezek majd mást is..... Szeretem a mindenféle kémregényeket is, és a sci-fit/fantasy-t úgy általában.

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 22 Fri, 11:46 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Oct 13 Thu, 12:01 pm
Posts: 1383
Star Wars-nak én is nagy rajongója vagyok, de azért nem szeretem az össz. könvyet. Természetesen az "alapsorozatot" szeretm. A Han Solo-sak jók, de azok közül szerintem a Dale Avery-s viszi a pálmát. A többi közül még a Timothy Zahn féle trilógiát szeretem nagyom (AZ utolsó parancs..)!! Meg egy két novellás kötetet is. (Mos Eisley mesék pl). A többi amit ovastam, anniyra nem fogott meg. Viszont volt egy könyv ami kifejezetten felbosszantott.^^ Azt hiszem A Jedi hatalma volt a címe. Már nem nagyon emlékszem, de az volt a vége, hogy Luke tulajdonképpen legyőzhetetlen lett és azt csinlát amit akart (WTF) Meg nagyon sok van már amit nem is olvastam.

Idő kereke érdekes. Eleinte nagyon tetszett,(mikor elkezdtem, már megjelent vagy 4 könyv) de húzzák, mint a rétestésztát, mire megjelenik egy újabb kötet elfelejtem mi történt az előzőben XD. Ráadásul van olyan szereplő, aki csak mnden második könyvben szerepel (kis túlzással). Egyébként szerintem nagyon jó az alapsztori meg a megvalósítás is, csak hosszabb lett mint kéne IMHO.

Azt hiszem még senki nem említette Rejtőt (Vezstegzár a Grand hotelben a kedvencem^^) és Verne-t sem (Grant kapitány gyermekei pl. Ok talán gyerekkönyv, de imádom...)
Ja és még valami. Giovannino Guareschi: Don Camillo kisvilága. Egyik legaranyosabb könyv, amit valaha is olvastam. :D

ÉS szeritem jöhetnek ide képregények meg versek is.

_________________
Image
Journey to Somewhere / Waiting for laundry / last.fm


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 433 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group