Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 1:51 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 433 posts ]  Go to page Previous  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jul 02 Fri, 9:17 am 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
Akartam írni korábban is, de mindig elfelejtettem...
Stephen Kingtől olvasom most a Danse Macabre-t angolul. Nagyon örülök, hogy végül hagytam magam rábeszélni, és nem a magyar kiadást vettem meg. Olyan stílusa van ennek a pasinak, hogy szakadok, és ez a legjobban az anyanyelvén jön ki, tanultam már pár új kifejezést és szófordulatot. XD
Angolul tudóknak csak így szabad elolvasni ezt a könyvet!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jul 05 Mon, 5:59 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Émmemontam! xD
Aki nem tudja: ez nem regény, hanem King könyvhosszúságú elmélkedése a horrorról, mint műfajról és pont ezért nem lehet szerintem jól lefordítani, mert részben filmes, horroros szakszöveg. o_o/ (és nekem is el kölene olvasni. xD)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Aug 29 Sun, 6:23 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Ezeket olvastam el a héten:

Hunter S. Thompson: Kingdom of Fear - Az őrült gonzo-újságíró önéletrajzi, de leginkább össze-vissza visszaemlékezős könyve, a megszokott sajátos stílusában. Nem volt komplett a fószer, az biztos, de hogy nagyon gógyis és rafinált is volt, azt meg kell hagyni. Összességében szórakoztató olvasmány volt sok őrült kalanddal, de volt benne azért pár olyan rész, ahol nehezen haladtam (főleg a politikai kritikák/elemzések). Jó volt, de inkább maradok a regényeinél (jut eszembe, ezen téren eléggé le vagyok még maradva).

Paul Auster: Invisible - Még csak a második könyv, amit olvasok tőle (az első a The New York Trilogy volt), de hozza a színvonalat: szerethető főhős, titokzatos figurák és ügyletek, és a végén egy csattanó-szerűség, ahol mindenki eldöntheti, hogy kinek hisz. Megint brillíroz narratológiailag, nagyon jó technikákkal meséli a sztorit, ez már az előző műben is feltűnt, amit tőle olvastam (egyébként ez tavalyi könyv, tehát a legújabb; amit először kézbe vettem tőle, az pedig a legelsője volt, LOL!). Jó kis fikcionális memoir-ba oltott krimi!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Sep 10 Fri, 1:27 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Az új Kanehara Hitomi könyvet, az Önregényt olvasta már valaki? És ha igen, mi a véleménye róla?

A 'Pirszinget A Kígyónak' finoman szólva sem nyűgözött le, mielőtt megveszem ezt az újat, kíváncsi vagyok, megéri-e.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Oct 18 Mon, 3:38 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Elolvastam Sylvia Plath-től az Üvegburát (The Bell Jar), nem semmi kis regény. Jópár adat fiktív, de van benne egy vastag önéletrajzi vonal, ami a költő/írónő életét tekintve (idegösszeomlás, kirekesztettség, későbbi öngyilkosság) igencsak érdekessé teszi az olvasmányt. Pont ennél fogva van egyfajta hangulata, de ehhez a lehangoló őszi időhöz pont passzol szerintem. Egyébként eddig csak pár versét ismertem, ezért tettem egyetlen regényével is egy próbát, de megérte.

Legközelebb vagy ugyanezt fogom angolul olvasni, vagy Palahniuk Láthatatlan szörnyek-ét (éljen a jegyzettámogatás! XD).


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Dec 08 Wed, 11:08 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Apr 12 Wed, 12:52 pm
Posts: 2903
Location: home
Tegnap, szülinapomra megkaptam a metrókon meg egyéb helyeken sokat reklámozott OMYNO-t. kiváncsi vagyok, mindjárt neki is esek! XD

_________________
~part of team UNDERSOUNDZ bringing k-hiphop news to you!~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Dec 08 Wed, 10:36 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Apr 25 Wed, 10:05 am
Posts: 4812
Doll wrote:
Tegnap, szülinapomra megkaptam a metrókon meg egyéb helyeken sokat reklámozott OMYNO-t. kiváncsi vagyok, mindjárt neki is esek! XD


Nah majd mesélj, arra kíváncsi vagyok. Már csak a nagy metróreklámok miatt is xD

_________________
Sakura Tsukiyodevartblog


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Dec 11 Sat, 10:38 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Sueshiro Maruo - The Maruo Graph Exhibition I., II.

SCANS! :heart:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Dec 11 Sat, 11:25 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
^ Épp meg akartam köszönni, de most bukkantam rájuk a gépemen. :lol: Na de mindegy, akkor is zseniális! Töltsed, mert az jó lesz Neked! :grin: (meg mindenkinek, aki szereti Maruo művészetét ^^)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Dec 15 Wed, 10:50 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Apr 12 Wed, 12:52 pm
Posts: 2903
Location: home
Shizu wrote:
Nah majd mesélj, arra kíváncsi vagyok. Már csak a nagy metróreklámok miatt is xD


Rohadt jó egy könyv! De komolyan. Én azt hittem, h ilyen dokumentarista cuccli lesz, de nem, egy (még nem teljesen, de) egész történetet ír le, és maga az író is jópofán közvetlen. A sztori menete felfelé emelkedik, olyan, mintha egyre gyorsabban akarnád olvasni, mert egyre izgalmasabb. És a végén nincs vége. Remélem lesz folytatása.
Amúgy ez az első könyv amitől nem érzem az elolvasás utáni űrt. o.o

_________________
~part of team UNDERSOUNDZ bringing k-hiphop news to you!~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 11 Tue, 5:35 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2009 Jan 10 Sat, 11:10 pm
Posts: 3574
Location: the west rider pauper lunatic asylum
ma csupa véletlenül eszembe jutott az egyik szobatársam kapcsán, hogy a 2008-ban megjelent Truancynak vajon mikor lesz már kész a folytatása, amikor is a hivatalos [nem a magyar] honlap szerint az már lassan két éve kijött. o_O és most kíváncsi vagyok, hogy vajon most akkor ezt lefordítják és kiadják egyszer csak, vagy anno csúnyán bebukták vele, és nem fogják kiadni? ha nem muszáj, inkább nem veszem meg angolul, úgyhogy remélem, hogy az előbbi. D:

mondjuk szerintem értelmes, az irodalomhoz kicsit is konyító ember nem hasonlítja a Battle Royale-hoz a Truancyt, mint ahogy annakidején azt az Ulpius reklámfelelősei tették, hiába vannak mindkettőben gyilkoló [japán] iskolások.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 17 Mon, 11:32 am 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
Ezt olvasom most: Joe Abercrombie - A penge maga
Csalóka a fantasy besorolás, mert mindenféle kliséktől mentes. Még csak száz oldalon vagyok túl, de ennyit még nem röhögtem könyvön. Piszok jó humor van benne :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jun 01 Wed, 11:16 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Image

Ezt vettem délután! *o* Még eléggé az elején tartok, idáig jó.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jun 30 Thu, 8:51 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Image

A himiccutól kaptam szülinapra~ :heart:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jun 30 Thu, 6:08 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
^

Nagyon kúl könyv, én nagyon bírtam. 8-)

_________________
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 433 posts ]  Go to page Previous  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group