Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 7:43 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 433 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006 Dec 27 Wed, 10:02 pm 
Offline
Official HobbitGirl
User avatar

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 3:42 pm
Posts: 1200
Location: Újgazdag ÚjBuda / Eger HiperCity
pszabi wrote:
hűű ez tényleg coolos! O_O én h nem találtam meg...

Jelentkezz át!! XD *megy a weird sztorit thread-be*

_________________
wtfrotflolmaocetung.
"Obi-Wan Kenobi is like God but with better weapons"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Dec 27 Wed, 10:08 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
okszi! *csak ezt már nem írom ide*

edit: beírtam :beaten:

hm.. *gyorsan vmi on* mindenki olvasson harry pottert!! :beaten: bár az utolsót még mindig nem jelentette be >_<

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Dec 27 Wed, 10:09 pm 
Offline
Official HobbitGirl
User avatar

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 3:42 pm
Posts: 1200
Location: Újgazdag ÚjBuda / Eger HiperCity
pszabi wrote:
okszi! *csak ezt már nem írom ide*

edit: beírtam :beaten:

hm.. *gyorsan vmi on* mindenki olvasson harry pottert!! :beaten: bár az utolsót még mindig nem jelentette be >_<


ohoh, valami on-t kéne, nehogy Case megharagudjon... Ööö, akinek megvan Burgess Gépnarancsa, adja nekem!! ^__^

_________________
wtfrotflolmaocetung.
"Obi-Wan Kenobi is like God but with better weapons"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Dec 28 Thu, 9:40 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Nanami wrote:
Viszont most gondolkodhatok, mit kéne olvasnom... nagyon nincs kedvem a Beszterce ostromához, ajjh, ez a humánfakt... x__x Ja meg Dzsungel könyve szövegkönyvet is kéne, mivel márciusban elõadás.. argh.

oh, pedig az még tenyleg egesz elvezetes. a nagyon keves olyan kotelezo egyike ami még ami tetszett is. ^^ (meg aztan még erettsegin is részben az volt a téma és vigyorgva nyomtam le ötösre xD')

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Dec 28 Thu, 1:35 pm 
Offline
Official HobbitGirl
User avatar

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 3:42 pm
Posts: 1200
Location: Újgazdag ÚjBuda / Eger HiperCity
Case wrote:
oh, pedig az még tenyleg egesz elvezetes. a nagyon keves olyan kotelezo egyike ami még ami tetszett is. ^^ (meg aztan még erettsegin is részben az volt a téma és vigyorgva nyomtam le ötösre xD')
Najó, ha már ennyien ajánljátok, akkor előkaparom valahonnan, és nekiesek, én is ötös érettségit akarok.. bár emelten nem tudom, hogy benne van-e a tételek között, mindegy : )
(aztán meg elolvasom majd Akszjonov Moszkvai történetét, mert apám már nagyon nyüstöl...)

_________________
wtfrotflolmaocetung.
"Obi-Wan Kenobi is like God but with better weapons"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 02 Fri, 1:09 am 
Offline
Official HobbitGirl
User avatar

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 3:42 pm
Posts: 1200
Location: Újgazdag ÚjBuda / Eger HiperCity
Hm, eltelt egy hónap, de nem olvastam el egyik fentebb írt könyvet sem -___- mentségemre szóljon, az Akszjonovot nem találtam meg, szerintem valaki lenyúlta : o
Na mindegy, elég nekem, hogy három könyvet olvasok most éppen (Dosztojevszkij - Bűn és bűnhődés; Hunter S. Thompson: Félelem és reszketés Las Vegasban; Stendhal - Vörös és fekete), de nem ám úgy, ahogy észszerű lenne, hogy egymás után, szépen, nem össze-vissza -__- Hülye határidők, hülye nulla mértékű határidő-betartási kompatibilitásom...

_________________
wtfrotflolmaocetung.
"Obi-Wan Kenobi is like God but with better weapons"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 02 Fri, 1:33 am 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2005 Sep 02 Fri, 7:51 pm
Posts: 822
Location: Bp
Úristen..
Bűn és bűnhődés + Vörös és fekete = agyrém. -_-" De főleg az előbbi. Nem túl büszkén, de jelentem hogy 15 oldalig jutottam benne, és már az is gyötrelem volt. XD

_________________
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 02 Fri, 12:51 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Sep 04 Mon, 2:42 pm
Posts: 2471
Location: London
kackac. A bűn és bűnhődés cím nagyon találó mert bűn volt egy ilyen könyvet megírni.^^ Nekem a Vörös és Fekete kifejezetten tetszett...Ennél jobban csak a Goriot apó tetszett. Imádtam.^^ A tanár el is csodálkozott mikor mint egy jókislány jelentkeztem hogy én akarom az "olvasónaplót" megírni(általábban végigrajzoltam az óráit, szóval kapva kapott az alkalmon hogy dolgozok is végre).

_________________
Image
Tumblr


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 02 Fri, 1:14 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2004 Nov 15 Mon, 2:37 am
Posts: 468
Biztos bennem van a hiba, de én szerettem a Bűn és bűnhődést... A történet szerintem elég komoly erkölcsi kérdéseket érintett, amin lehetett gondolkozni. Meg hát Dosztojevszkij-t alapból is szeretem. Vagyis általában az oroszokat. Mondjuk én kultúrsznob vagyok, ahogy azt Case is megmondta ^^

Jelenlegi olvasmányélmény a Dűne, másodszorra futok neki az első résznek, elsőre sajna jött valami fontosabb olvasnivaló, és kiütötte a nemmagasirodalom-nemtanulmányokhozszükséges Dűnét. Meg próbálom átrágni magam a Kapitány házaspár-féle Tömegkommunikáció című könyvön, ami érdekes, csak tömény.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 02 Fri, 1:32 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Nekem Dosztojevszkij-röl annyi jut eszembe, hogy kiskoromban az egyik kedvenc (asszem svéd nyelvü. o_O) Pókember képregényemben volt egy Dosztojevszkij kinézetü háborodott robot. O_o
*kultúrlény*

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 02 Fri, 4:07 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Sep 02 Fri, 6:18 pm
Posts: 2003
Location: fuckin' class hero on the beach
a bűn és bűnhődéstől önmagában forog a gyomrom. (a szöveggel nincsen baj, egyszerűen raszkolnyikovtól vannak rémálmaim) nadehogy a vörös és feketével együtt? o_O
utóbbit még csakcsak, lightos lányregény, szerencsétlen-tapasztalatlan főszereplő, de a bűn és bűnhődést egyszerűen képtelen voltam kiolvasni. :/ (viszont írtam belőle egy erkölcscsősz esszét ;D)

_________________
icon by me.
graphics, tutorials, stb.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 02 Fri, 5:27 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Sep 04 Mon, 2:42 pm
Posts: 2471
Location: London
Quote:
a bűn és bűnhődést egyszerűen képtelen voltam kiolvasni. :/ (viszont írtam belőle egy erkölcscsősz esszét ;D)

Gratu hozzá, hogy hoztad össze ha el sem olvastad? Valahogy úgy mint én a Szent Péter esernyőjét? Aminek minden 20. oldalát olvastam, mégis az én jegyem lett a legjobb? ^^ *anyjával iratta meg*

_________________
Image
Tumblr


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 02 Fri, 6:12 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Sep 02 Fri, 6:18 pm
Posts: 2003
Location: fuckin' class hero on the beach
nem, ezt én írtam meg. és úgy, hogy a legfontosabb dolgokat megbeszéltük órán egy hétig a könyvről. gazából inkább a bűnről szólt a dolgozat magáról, csak nagyon ki kellett fejteni a regényre vonatkozó dolgokat is.
amúgy meg 20 oldalt sikerült belőle legyűrni.
fogalmazni meghát.. tudni kell.

_________________
icon by me.
graphics, tutorials, stb.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 02 Fri, 7:33 pm 
Offline
Official HobbitGirl
User avatar

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 3:42 pm
Posts: 1200
Location: Újgazdag ÚjBuda / Eger HiperCity
...
nem gondoltam volna, hogy micsoda véleménykavalkádot indít meg szánalmas hajnali bejegyzésem... XD Egyébként érdekes, hogy a három említett könyv közül a Félelem és Reszketést senki sem kommentálta, pedig annak elég nagy a visszhangja.. na midnegy : )

Zoska wrote:
Biztos bennem van a hiba, de én szerettem a Bűn és bűnhődést... A történet szerintem elég komoly erkölcsi kérdéseket érintett, amin lehetett gondolkozni. Meg hát Dosztojevszkij-t alapból is szeretem. Vagyis általában az oroszokat. Mondjuk én kultúrsznob vagyok, ahogy azt Case is megmondta ^^
Nem benned van a hiba, nekem is nagyon tetszik, meg úgy általában szeretem az orosz regényeket, a sajátosságaikat. Talán én is kultúrsznob vagyok? XD (olvastál már valamit Szolzsenyicintől?? Nem találtam még senkit apámon kívül, aki igen, és szomjazom egy műelemző beszélgetésre ^__^)
Case wrote:
kiskoromban az egyik kedvenc (asszem svéd nyelvü. o_O) Pókember képregényemben volt egy Dosztojevszkij kinézetü háborodott robot.
.... :shifty: :laugh: scant, scant!!!!
Chimaera wrote:
a vörös és feketével együtt? o_O
utóbbit még csakcsak, lightos lányregény, szerencsétlen-tapasztalatlan főszereplő
:eek2: :| ... biztos, hogy elolvastad te ezt a könyvet? :ohwell: (az abszolút lebukás!XD)
és mitől nőttek meg a betűim? :o
Kry-chan wrote:
Valahogy úgy mint én a Szent Péter esernyőjét? Aminek minden 20. oldalát olvastam, mégis az én jegyem lett a legjobb? ^^ *anyjával iratta meg*
o___O""

_________________
wtfrotflolmaocetung.
"Obi-Wan Kenobi is like God but with better weapons"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 02 Fri, 7:52 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
Bűn és bűnhődés... Uhh, abszolút viddinnen kategória. Nem sokat bírtam belőle, szó szerint repült a sarokba. Aztán utána már csak olyan kötelezőt olvastam el, ami tényleg érdekelt, a többire tettem nagy ívben. Egyébként meg tényleg nem kellett ahhoz kiolvasnom egy könyvet, hogy tudjak róla rizsázni írásban vagy szóban, szerencsére a fogalmazókészségem mindig is rendben volt, soha nem buktam le. X) Ehh, Nanami, a Szolzsenyicin regény még mindig nálam van, de nem... egyszerűen nem megy, nagyon nem köt le! XD De azt hiszem, te ugyanígy vagy az Umberto Ecoval, amit kölcsönadtam, tehát kvittek vagyunk. =P

Most épp Kingtől olvasom a Hasznos holmikat, immáron n-edik alkalommal, köszönhetően a durván zseniális fordításnak. Respect to Bartos Tibor. :idol:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 433 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 140 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group