Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 4:06 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 433 posts ]  Go to page Previous  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jan 27 Wed, 3:38 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Case wrote:
Aru wrote:
De a Case az nem a Neuromancer-ben szerepelt o.O?
Dehonnem. :grin: Csak viszonylag kevesen olvasták, mármint azok közül akik ebben a szubkultban mozognak. ^^"


Pedig szerintem nem teljesen idegen tőle, akarok is írni róla ide, amikor befejeztem az Idoru-t.

Eddig a Neuromancer-t olvastam magyarul, a Count Zero-t és a Mona Lisa Overdrive-ot eredetiben.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jan 27 Wed, 5:01 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2007 Jul 04 Wed, 7:41 pm
Posts: 45
Ahhh...nehéz jó vámpíros könyvet találni ami japánul van, és japán emberke is írta...Az egész amazont fel kellett bolygatni, mire vlmi eredményre jutottam...szörnyű ;_;
Pedig itthon mostanában annyi vámpíros könyv jelent meg...igaz, nem hazai írókkal :D

_________________
Image

ブログ: http://hikaru.blogol.hu


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jan 28 Thu, 11:06 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
D wrote:
Pedig szerintem nem teljesen idegen tõle, akarok is írni róla ide, amikor befejeztem az Idoru-t.

Eddig a Neuromancer-t olvastam magyarul, a Count Zero-t és a Mona Lisa Overdrive-ot eredetiben.
Persze, a téma eléggé sokszor kötődik japánhoz, de amúgyis kicsit feledésbe merültek a Gibson cuccok mostanában, ahhoz képest legalábbis, hog régebben mekkora felhajtás volt körülöttük. Kellene már egy normális Neuromencer filmfeldolgozás, az visszahozná a köztudatba itthon is a nevét meg könyveit.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jan 29 Fri, 3:26 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Case wrote:
Kellene már egy normális Neuromencer filmfeldolgozás


:yes1:
Nem is értem, miért nincs még.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Feb 04 Thu, 2:24 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
D wrote:
:yes1:
Nem is értem, miért nincs még.
Még egyszer réééégén volt szó olyanról, hogy Chris Cunningham (az agyament Aphex Twin videókért felelös félörült) csinálja meg, de abból sajna nem lett semmi, pedig az azé' elég durva lett volna. :'D Azóta ellenben semmi hír sajna.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Feb 23 Tue, 1:37 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Elkezdtem olvasni a Csúszkáló valóságok c. esszé/irománygyűjteményt Philip K. Dicktől, idáig elég jó (ráadásul picit szakdogatémába is vág, egy-két sci-firől írt gondolata). Ajánlom azoknak, akik kicsit az íróról is többet szeretnének megtudni, nem csak a műveiről. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Mar 23 Tue, 11:03 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Végre befejeztem Nick Cave And the Ass Saw the Angel-jét. Amilyen nehézkesen indult annó elsőre, olyan gördülékenyen ment az olvasás most. Nagyon érdekes és hátborzongató sztori egy nyomorult körülmények között felnövő tanyasi néma fiúról az USA déli részén (tájszólás, vérfertőzés és részeg redneckek, sziasztok! xD), erős vallásos/szektás vonulattal. A befejezés gyönyörű volt, hiába, Mr. Cave-nek van stílusa.

Most nagyon kedvet kaptam a The Death of Bunny Munro-hoz (a másik Cave-regény), megpróbálom azt is felkutatni. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Mar 23 Tue, 11:12 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Jigsaw wrote:
Végre befejeztem Nick Cave And the Ass Saw the Angel-jét. Amilyen nehézkesen indult annó elsõre, olyan gördülékenyen ment az olvasás most. Nagyon érdekes és hátborzongató sztori egy nyomorult körülmények között felnövõ tanyasi néma fiúról az USA déli részén (tájszólás, vérfertõzés és részeg redneckek, sziasztok! xD), erõs vallásos/szektás vonulattal. A befejezés gyönyörû volt, hiába, Mr. Cave-nek van stílusa.

Most nagyon kedvet kaptam a The Death of Bunny Munro-hoz (a másik Cave-regény), megpróbálom azt is felkutatni. :)


Ha jól tudom, az kölcsönözhető az egyetemi könyvtárból. ^^

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Mar 23 Tue, 11:15 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
^ Király, köszi a tippet!! :) (jó hely a könyvtár, az And the Ass...-t is a jegyzetboltban vettem annó XD)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Mar 23 Tue, 11:18 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Jigsaw wrote:
^ Király, köszi a tippet!! :) (jó hely a könyvtár, az And the Ass...-t is a jegyzetboltban vettem annó XD)


Nincsmit. ^^

Szerintem is, én Henry Rollins - Punk A Platónját kölcsönöztem onnan, most meg épp Aba Kobó - A Homok Asszonya-t olvasom, nekik köszönhetően, de szerintem az ajánlásodra én is elkezdem majd olvasni a Nick Cave könyveket.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Apr 09 Fri, 9:08 pm 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2008 Sep 14 Sun, 9:39 pm
Posts: 737
Location: Mirrorcle World
perpillanat Roald Dahltól olvasom a Tales of the Unexpected-et, illetve Vikas Swaruptól a Six Suspects-et ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 May 12 Wed, 3:48 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
Most olvasom Alice Sebold Komfortos Mennyország (eredeti: The Lovely Bones) című regényét, és eddig meg vagyok elégedve.
Pár hónapja láttam a belőle készült filmet, amit Peter Jackson rendezett, nem volt éppenséggel annyira rossz, de a jótól is igen messze esett. Ahogy olvasgattam róla a véleményeket imdb-n, feltűnt, hogy mindenki egybehangzóan az egekbe magasztalja a könyvet, és mivel az alapsztori tetszett, úgy döntöttem, megszerzem, és elolvasom.
Tényleg mérföldekkel jobb, nincs meg benne az a rózsaszín szirup, ami a filmre eléggé jellemző volt, ahol kell, ott nyers, néha megdöbbentően is az.
A történet egy 14 éves lányról szól, akit brutálisan megerőszakolnak, és megölnek, majd a túlvilágra kerülve figyeli családjának és a gyilkosának további életét, az egész könyv az ő narrációjában mesélődik.
Mondjuk még azért eléggé az elején járok, de azt már most biztonsággal ki lehet jelenteni, hogy akit érdekel a sztori, a film helyett inkább a regényt válassza.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 May 12 Wed, 4:42 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
^ A film már a trailerből olyan furának tűnt, de az alapötlet tetszik, úgyhogy lehet, hogy egyszer elolvasom! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 May 12 Wed, 7:17 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2010 Apr 02 Fri, 9:19 pm
Posts: 350
Location: EUphoria
^ A filmet láttam, nem rossz, de érdekel a könyv is. Mennyire nyomasztó?

_________________
Imagesquiby


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 May 12 Wed, 9:43 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
^
Vannak benne nyomasztó részek, de ez a témája miatt elkerülhetetlen... Viszont érdekes olvasmány, én csak ajánlani tudom. ^^


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 433 posts ]  Go to page Previous  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 135 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group