Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 May 21 Tue, 5:23 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 433 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 29  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 02 Fri, 8:10 pm 
Offline
Official HobbitGirl
User avatar

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 3:42 pm
Posts: 1200
Location: Újgazdag ÚjBuda / Eger HiperCity
Jude wrote:
Bűn és bűnhődés... Uhh, abszolút viddinnen kategória. Nem sokat bírtam belőle, szó szerint repült a sarokba. Aztán utána már csak olyan kötelezőt olvastam el, ami tényleg érdekelt, a többire tettem nagy ívben. Egyébként meg tényleg nem kellett ahhoz kiolvasnom egy könyvet, hogy tudjak róla rizsázni írásban vagy szóban, szerencsére a fogalmazókészségem mindig is rendben volt, soha nem buktam le. X) Ehh, Nanami, a Szolzsenyicin regény még mindig nálam van, de nem... egyszerűen nem megy, nagyon nem köt le! XD De azt hiszem, te ugyanígy vagy az Umberto Ecoval, amit kölcsönadtam, tehát kvittek vagyunk. =P

Most épp Kingtől olvasom a Hasznos holmikat, immáron n-edik alkalommal, köszönhetően a durván zseniális fordításnak. Respect to Bartos Tibor. :idol:

Hát tudod, az is cska oylan, mint a bűn és bűnhődés, az első pár(száz) oldal dögunalmas, eleinte én is majd meghaltam rajta, aztán meg tökre beleszerettem, máig bennevan a top5 könyveim között... a Rózsa neve meg ugyanígy hat nálam, még be kell indulnia, de nekem az tetszik egyébként, szóval nem vagyunk kvittek!! xD Csak tudod, jellemző tulajdonságom, hogy összevissza olvasom a könyveket, félbehagoym, belekezdek egy újba, aztán később előveszem.. azt tervezem, ha kivégzem a bűn és bűnhődést, aztán meg az IVan Iljics halálát meg a többi kötelezőt, akkor már tényleg befejezem, egyébként úgy a felénél tartok. Egyébként melyik King-könyvet is akarod nekem kölcsönadni? Múltkor valami ilyesmit mondtál...
(néha olyan büszke vagyok magamra, hogy olvasott vagyok...)

_________________
wtfrotflolmaocetung.
"Obi-Wan Kenobi is like God but with better weapons"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 02 Fri, 9:23 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Jude wrote:
Most épp Kingtől olvasom a Hasznos holmikat, immáron n-edik alkalommal, köszönhetően a durván zseniális fordításnak. Respect to Bartos Tibor. :idol:

Aaah~, az olyan jó!!! :smile2: Emlékszem, régebben minden nyár végén vittem olvasni nyaralásra (Sikondára, nagyon Castle Rock-feelingű hely XD). ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 02 Fri, 9:31 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Sep 02 Fri, 6:18 pm
Posts: 2003
Location: fuckin' class hero on the beach
igen, olvastam a vörös és feketét de azt is csak részben, viszont faktos révén rendesen kiveséztük, és. de Julient legalább tudtam sajnálni.
és szerintem ettől még lányregény style-marad. :]

_________________
icon by me.
graphics, tutorials, stb.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 02 Fri, 11:59 pm 
Offline
Official HobbitGirl
User avatar

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 3:42 pm
Posts: 1200
Location: Újgazdag ÚjBuda / Eger HiperCity
Chimaera wrote:
igen, olvastam a vörös és feketét de azt is csak részben, viszont faktos révén rendesen kiveséztük, és. de Julient legalább tudtam sajnálni.
és szerintem ettől még lányregény style-marad. :]

én is faktos vagoyk, de Julien seholsem szerencsétlen-tapasztalatlan... pont ellenkezőleg xD

_________________
wtfrotflolmaocetung.
"Obi-Wan Kenobi is like God but with better weapons"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 03 Sat, 12:24 am 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2005 Sep 02 Fri, 7:51 pm
Posts: 822
Location: Bp
Nanami wrote:
Chimaera wrote:
igen, olvastam a vörös és feketét de azt is csak részben, viszont faktos révén rendesen kiveséztük, és. de Julient legalább tudtam sajnálni.
és szerintem ettől még lányregény style-marad. :]

én is faktos vagoyk, de Julien seholsem szerencsétlen-tapasztalatlan... pont ellenkezőleg xD


Ugye tudod, hogy ezzel az egész fakt véleményét cáfolod? :D

_________________
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 03 Sat, 12:57 am 
Offline
Official HobbitGirl
User avatar

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 3:42 pm
Posts: 1200
Location: Újgazdag ÚjBuda / Eger HiperCity
Serenity wrote:
Nanami wrote:
Chimaera wrote:
igen, olvastam a vörös és feketét de azt is csak részben, viszont faktos révén rendesen kiveséztük, és. de Julient legalább tudtam sajnálni.
és szerintem ettől még lányregény style-marad. :]

én is faktos vagoyk, de Julien seholsem szerencsétlen-tapasztalatlan... pont ellenkezőleg xD


Ugye tudod, hogy ezzel az egész fakt véleményét cáfolod? :D

A tanárotokat le kell váltani, kész. xD Na várjatok, mindjárt editelek...

Edit: füzetbe ezt írtam: "Julien Sorel tisztalelkű, családja iránti gyólölete váltotta ki belőle a törtetési vágyat. "egyszerre él" a saját és Napóleon korában, napóleonpárti forradalmista. valódi jellemvonásai a múltban gyökereznek, a múlt táplálja, de a jelenben akarja megvalósítani álmait ----------------->ambivalencia. valódi értékeit kénytelen megtagadni a célja elérése érdekében."
A hangulat fokozása érdekében: Image (egy kis firkálmány a könyvből, ne kérdezzetek semmit...xD)
Könyvből most nem idézek, ugyanaz van ott is, csak részletesebben.... mindenesetre szerintem nem jól látja "az egész fakt", baromi ügyesen keveri a kártyáit Julien, de hát le kellett buknia, mivel akkor nem lett volna sikeres a regény : P Bár a végén végülis feloldoztatik, szóval szerencsétlennek se mondanám, hiszen önként megy a halálba, Mathilde ki tudta volna hozni a börtönből... igaz, relatív, ki-milyennek lát egy karaktert, de szerintem Julienre semmiképpen sem mondható az, amit mond a fakt :smokin:

_________________
wtfrotflolmaocetung.
"Obi-Wan Kenobi is like God but with better weapons"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 03 Sat, 9:35 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Sep 02 Fri, 6:18 pm
Posts: 2003
Location: fuckin' class hero on the beach
hát, keverte volna ő a lapjait eleinte, ha nem szeret bele álmai hölgyébe. bumm. ^^
edit: amúgy meg nem, nem kéne leváltani a tanárunkat, mert az a fajta, aki megvárja azt, hogy mi milyen véleménnyel vagyunk az adott tananyagról, aztán vezeti be az esetleges irodalomelméletileg elfogadott jellemzést, ha addig nem trafáltunk bele. és ha neadjisten a csopoprt olyan álláspontra jut, ami nincs benne a "nagykönyvben", hát azt is elfogadja. neki az a lényeg, hogy foglalkoztasson minket és gondolkodjuk rajt'. nemrég volt vadkacsa/sirály, és ott simán felhoztunk olyan dolgokat, ami az alapelemzésbe nem is tartozott bele. úgyhogy ennyit a faktról. x3
/nekem meg herótom van attól, ha az emberbe belenyomják a standard értelmezést. bakfitty, ezeknek az a lényege, hogy mindenki maga értelmezze. és ezt sajnos elég sok helyen csinálják./

_________________
icon by me.
graphics, tutorials, stb.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 03 Sat, 12:45 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Sep 04 Mon, 2:42 pm
Posts: 2471
Location: London
Quote:
Egyébként érdekes, hogy a három említett könyv közül a Félelem és Reszketést senki sem kommentálta, pedig annak elég nagy a visszhangja

Én arról azért nem beszéltem, mert nekem Abszol Út kimaradt.^^



Quote:
Kingtől olvasom a Hasznos holmikat

vííííííííííííí... nagy kedvenc, ott áll a legjobbak polcomon a Laurell K Hamilton sorozat és Lőrinc L László könyvek mellett...Vavyen Fable szomszédságában.^^ Ugyanazon a polcon van a cujó is...vááá...imádom.^^

Umberto Eco mindenki szerint zseniális, és mindenki azt mondja hogy nehéz elkezdeni de annál jobb lesz. Elpasszoltam a fősulis barinőmnek mert kötelező volt neki év elején. bevágta a rajzai meg a többi könyve alá...se neki se nekm nem hiányzik.^^ Talán ha megkomolyodom.^^
Akit még imádok és kissé komolyabb témákat feszeget az Paulo Coelho. Na nem a keresztényes könyvei mert ateista vagyok...max sintoista...hanem a Veronika meg akar halni...az Alkimista... :shock:

Most egy depikönyvet olvasok. Két lánytestvér..az egyik haldokló leukémiás, a másik meg genetikusan lett létrehozva hogy ha a nővérében valami "elromlik" legyen pót szerv-vér-csontvelő. A csaj 13-évesen bepereli a szüleit és jogot kér a saját testéért...eközben a testvére haldoklik. egy hete van hátra. a család feszült. a két lány meg szereti egymást, és nem haragszik a másikra. Tök elgondolkodtató mert sorra mindegyik fejezet más ember szemszögéből játszódik...így egyiket sem lehet igazán utálni.

_________________
Image
Tumblr


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 03 Sat, 12:45 pm 
Offline
Official HobbitGirl
User avatar

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 3:42 pm
Posts: 1200
Location: Újgazdag ÚjBuda / Eger HiperCity
Chimaera wrote:
hát, keverte volna ő a lapjait eleinte, ha nem szeret bele álmai hölgyébe. bumm. ^^
edit: amúgy meg nem, nem kéne leváltani a tanárunkat, mert az a fajta, aki megvárja azt, hogy mi milyen véleménnyel vagyunk az adott tananyagról, aztán vezeti be az esetleges irodalomelméletileg elfogadott jellemzést, ha addig nem trafáltunk bele. és ha neadjisten a csopoprt olyan álláspontra jut, ami nincs benne a "nagykönyvben", hát azt is elfogadja. neki az a lényeg, hogy foglalkoztasson minket és gondolkodjuk rajt'. nemrég volt vadkacsa/sirály, és ott simán felhoztunk olyan dolgokat, ami az alapelemzésbe nem is tartozott bele. úgyhogy ennyit a faktról. x3
/nekem meg herótom van attól, ha az emberbe belenyomják a standard értelmezést. bakfitty, ezeknek az a lényege, hogy mindenki maga értelmezze. és ezt sajnos elég sok helyen csinálják./

Úgy ismersz, mint aki mindig a pontos, jól bevált dolgokhoz szokott ragaszkodni, és nem szereti az új értelmezéseket? : ) Egyébként ezzel egyetértek, mármint a standard értelmezések elvetésével, tévedés ne essék, a füzetembe leírtakat magamtól írtam, nem belediktálták, én tanárom is olyan akkor, mint a tiéd... de Julien akkorsem naiv és tapasztalatlan, az elején, amikor még Verriéresben van, akkor még esetleg... de később már marhára nem, szerintem.

_________________
wtfrotflolmaocetung.
"Obi-Wan Kenobi is like God but with better weapons"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 03 Sat, 12:50 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Sep 02 Fri, 6:18 pm
Posts: 2003
Location: fuckin' class hero on the beach
nojólvan, megörvendtem, hogy nektek is egy ilyen open-minded tanár jutott. ^________^
hát, szerintem meg az. de ezen nem fogunk összevetni. ha tapasztalatot szerez is, de nekem attól még szeerencsétlen marad. XD *kötsög

amúgymeg mikszáth féle beszterce ostromát kéne elkezdenem, no.

_________________
icon by me.
graphics, tutorials, stb.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 03 Sat, 2:21 pm 
Offline
Official HobbitGirl
User avatar

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 3:42 pm
Posts: 1200
Location: Újgazdag ÚjBuda / Eger HiperCity
Chimaera wrote:
nojólvan, megörvendtem, hogy nektek is egy ilyen open-minded tanár jutott. ^________^
hát, szerintem meg az. de ezen nem fogunk összevetni. ha tapasztalatot szerez is, de nekem attól még szeerencsétlen marad. XD *kötsög

amúgymeg mikszáth féle beszterce ostromát kéne elkezdenem, no.

Hát a mi sulinkban szerencsére sok ilyen nyitott tanár szaladgál... mondjuk ezen nem csodálkozom, hupilila az épület, és az a szlogen, hogy "Rugalmasság, tolerancia, intelligencia" XDDD (nem gyengén erőltetett amúgy... xDD)
Dehogy fogunk összeveszni, hiszen végülis ez relatív, csak én előszeretettel kötekedek, ezt már megtanulhattad volna, cica! ; ) Legalább felpezsdült egy kicsit a topic, értelmes vita, elvégre nem csak Shinya lábairól lehet értekezni ^__^ xD (egyébként engem nem izgatnak a lábai! Téged?XD)
Beszterce ostroma az beteg... xD Szerintem tetszeni fog, de majd meglátjuk : )
(egyébként te idén, vagy jövőre érettségizel?)

_________________
wtfrotflolmaocetung.
"Obi-Wan Kenobi is like God but with better weapons"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 03 Sat, 2:54 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Sep 02 Fri, 6:18 pm
Posts: 2003
Location: fuckin' class hero on the beach
jövőre. éljen a kéttannyelvű: :S
jah tanárok nagí többségben nálunk is közvetlenek, főleg a magyartanárok, de lenne pár, akit megrugdosnék. :S

_________________
icon by me.
graphics, tutorials, stb.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 11 Sun, 1:01 am 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2007 Feb 10 Sat, 11:19 am
Posts: 111
Location: Szeged
Ha jól látom a Darren Shan sorozatot még senki nem ajánlotta... ejj. Ez egy vámpírsorozat egyébként, az első kötet alapján talán azt állapíthatja meg az ember, hogy limonádé, de érdemes tovább olvasni, egyébként 12 kötetes. Szerintem fantasztikus a történetalakítás, a Darren Shanon kívül talán a Harry Potter sokkolt ennyire, ami a másik kedvenc :)
Ezen kívül tudom ajánlani a Cherubion kiadó könyveit, azon belül pedig főleg a Káosz Világa könyveket, George R.R. Martin Lázálom c. könyvét ami szintén vámpíros, Salvatore-tól nem sokat olvastam, de az mind jó volt, valamint a Pókkirálynő háborúja sorozat is kiváló(nak indul, eddig csak az első 3at olvastam a 6ból).
Összegzés: Darren Shan és Harry Potter rulz.

Battle Royelhoz visszatérve: érdemes elolvasni? A filmet láttam, az nagyon bejött, de legutóbbi filmes-könyves élményem a Star Wars: Sith-ek bosszúja volt,a film nagyon tetszett, a könyvet második nekifutásra sem tudtam végigolvasni, talán majd harmadjára, de egyszerűen borzasztó.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 11 Sun, 3:41 am 
Offline
Official HobbitGirl
User avatar

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 3:42 pm
Posts: 1200
Location: Újgazdag ÚjBuda / Eger HiperCity
Jeanne C wrote:
Ha jól látom a Darren Shan sorozatot még senki nem ajánlotta... ejj. Ez egy vámpírsorozat egyébként, az első kötet alapján talán azt állapíthatja meg az ember, hogy limonádé, de érdemes tovább olvasni, egyébként 12 kötetes. Szerintem fantasztikus a történetalakítás, a Darren Shanon kívül talán a Harry Potter sokkolt ennyire, ami a másik kedvenc :)
Ezen kívül tudom ajánlani a Cherubion kiadó könyveit, azon belül pedig főleg a Káosz Világa könyveket, George R.R. Martin Lázálom c. könyvét ami szintén vámpíros, Salvatore-tól nem sokat olvastam, de az mind jó volt, valamint a Pókkirálynő háborúja sorozat is kiváló(nak indul, eddig csak az első 3at olvastam a 6ból).
Összegzés: Darren Shan és Harry Potter rulz.

Battle Royelhoz visszatérve: érdemes elolvasni? A filmet láttam, az nagyon bejött, de legutóbbi filmes-könyves élményem a Star Wars: Sith-ek bosszúja volt,a film nagyon tetszett, a könyvet második nekifutásra sem tudtam végigolvasni, talán majd harmadjára, de egyszerűen borzasztó.


Battle Royalet érdemes elolvasni, csak ajánlani tudom, ellenben a filmverzióval, ami szerintem elég pocsék lett, úgyhogy ha az tetszett, akkor szerintem a könyvet imádni fogod. A Star Wars könyvet pedig mért erőlteted, ha nem tetszik? : )
Amúgy a Harry Potter tényleg jó, de nem mondanám azért világirodalmi remekműnek, Darren Shan könyveitől meg frászt kapok, meg úgy alles zusammen az egész vámpírvilágtól, de ezt csak kisbetűvel ^__^""

_________________
wtfrotflolmaocetung.
"Obi-Wan Kenobi is like God but with better weapons"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Feb 11 Sun, 9:37 am 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2007 Feb 10 Sat, 11:19 am
Posts: 111
Location: Szeged
Nyaa, mértnem szereted a vámpírokat? T__T edig vámpírvilágból is annyiféle van :)

Tulképp azért akarom a Star Wars-t elolvasni, mert lehet, hogy jó könvy, és csak az eleje döcög. Ugyanígy vagyok az animékkel is, lehet, hogy az első 2 rész unalmas, és nem érdekel, de volt már rá példa, hogy aztán iszonyatosan megtetszett a sorozat. ^^' Hátha ebből is valami jó sül ki :D

Az előző post-ból kifelejtettem a Lovecraft-ot, az még nagyon jó :)
Hazaiak közül pedig Nemere István (főleg krimijei tetszenek), valamint Rejtő Jenő könyvei amikkel érdemes megpróbálkozni.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 433 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 29  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group