Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 10:52 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 433 posts ]  Go to page Previous  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 26 Sat, 8:41 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
pszabi wrote:
na ezt mégis hol és mien nyelven?! O_O;!!!!!

Jigsaw wrote:
...szülőktől pedig egy Amazon Kindle 2-t! :shock: (amire már meg is vettem a Koji Suzuki: Ring regényt, amiből ugye az azonos című film is készült)

Itt és angolul. xD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 26 Sat, 10:33 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
ja h ez egy ien digitális cucc
loool értem lassan...

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 26 Sat, 10:54 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
^ Az, vagy legalábbis valami olyasmi. :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 28 Mon, 4:44 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jigsaw wrote:
Jigsaw wrote:
Koji Suzuki: Ring

Amint vártam, számtalan helyen eltér a filmváltozatoktól, szerintem jobb irányban. Izgalmas, jól felépített, letehetetlen.
Jah, eléggé érdekes a sztori, főleg a film után olvasva, de szerintem jobban jött így ki, hogy a moziban nem magyaráztak meg mindent, hanem ott rengeteg volt a sejtetés és az elvarratlan szál. A második könyv (Spiral) ellenben akkorát csavar a sztorin, hogy csak néztem. O_o A harmadik (Loop) meg állitólag tiszta apokaliptikus, de azt sajna nem olvastam még, lusta voltam megvenni.. xD (me' az első kettő kölcsönbe volt itt, szóval ott nem volt ilyen gond :grin:)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 28 Mon, 4:54 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
^ Mondjuk ja, így érdekes a filmet is nézni, meg a könyvet is olvasni. Mintha két variáció lenne egy témára, de a főbb pontok nagyjából ugyanazok. :lol: A Spiral egyébként szerinted jó? Jobban tetszett, mint a Ring, vagy kevésbé? Mert gondolkodok annak a megvételén is (egyszer), csak az tart vissza, hogy szinte csak negatív kritikát olvastam róla eddig.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 28 Mon, 5:13 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Hát... érdekes volt. Én ugye végignéztem kb mindent ami a Ring témához tartozik (még a régi TV fimet is. xD), szóval amolyan kötelező olvasmány volt, de azért örültem, hogy csak kölcsönben volt nálam, és nem fizettem érte sok pínzt. :beaten: Ha olcsóbban, jasználtam megtalálod valahol, akkor érdemes, de olyan árat amit az idegennyelvű könyvekért el szoktak kérni nem igazán ér meg.
De egyébként tényleg nagyon másfele viszi a sztorit, sok mindent átértelmez az első könyvből is és Sadako a "kihasznált lány bosszúálló szelleme" szerepből valami sokkal általánosabb és veszélyesebb valamivé válik benne.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 28 Mon, 5:27 pm 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2007 Sep 03 Mon, 10:16 am
Posts: 619
Location: Szeged
Újra kiadták Krasznahorkai László majdnem összes irományát :drool: 'spórol'


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 28 Mon, 6:46 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Case wrote:
Ha olcsóbban, jasználtam megtalálod valahol, akkor érdemes, de olyan árat amit az idegennyelvű könyvekért el szoktak kérni nem igazán ér meg.

Értem, köszi. Na majd akkor egyszer, talán, ha nagyon ráfanyalodok... :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 28 Mon, 6:50 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2007 Sep 15 Sat, 7:57 pm
Posts: 1363
Nemrég kaptam kölcsön Arutól Natsuo Kirino-tól a Grotesque-t, és eddig tetszik ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 28 Mon, 6:51 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert
User avatar

Joined: 2007 Mar 25 Sun, 9:30 pm
Posts: 11297
Location: Bottom of the Death Valley
^Ezt örömmel hallom. 8-)

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jan 03 Sun, 9:03 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 Mar 25 Tue, 6:58 pm
Posts: 3161
Pont most olvastam ki Jane Austen - Büszkeség és balítélet című könyvét. Nekem tetszett, csak néhol kissé elvesztem a hosszú monológokban meg volt hogy nem értettem mit miért mondanak. o_o" De kellemes kis olvasmány volt, jól elszórakoztam vele. Voltak benne vicces részek is bőven (az írónő kitűnően kifigurázott egy-két szereplőt :lol:), az egyik kedvencem amikor Mrs. Bennet mesterkedett hogy Bingley meg Jane egyedül maradjanak, így hát hunyorgatott Kittynek hogy menjen már ki... Erre Kitty ilyen tök ártatlan hangon megszólal hogy "Miért kacsingat rám a kedves mama? Talán akar tőlem valamit?" :laugh:

Az egyik amit most olvasok: Dodie Smith - Száz meg egy kiskutya. Már jópárszor kiolvastam, egyik kedvenc könyvem. :D Azt szeretem benne hogy nagyon bájos és pozitív. :) Úgy árad belőle a szeretet. :)

A másik pedig: J. R. R. Tolkien - A babó / A hobbit. Az a vicces, hogy ennek a könyvnek a címe már jó ideje benne élt a fejemben, egész pontosan 10 éve, anélkül hogy tudtam volna mi is ez. :lol: Az elsős irodalomtankönyvem hátuljában volt ennek az ajánlója. Az ajánló szövegére nem emlékszem, csak a könyv címére (ott A babónak írták). Aztán most megláttam hogy jé, ezt is a Tolkien bácsi írta, így Gyűrűk ura-nézés után meg megjött hozzá a kedvem. :D Így hát nekiálltam gyorsan megkeresni a neten, de hirtelenjében angolul találtam meg, és gondoltam hogy hát miért ne, megpróbálom angolul. Kissé féltem először hogy úristen érteni fogom-e, de megdöbbenésemre nagyon szépen megy, egyedüli problémáim az idegen szavak, de arra meg ott a szótár. o_o Most olvasok először igazándiból angolul könyvet, ezért valahogy még nem nagyon megy a képzettársítás olvasás közben, de majd csak belejövök. :lol: De amit eddig olvastam belőle az nagyon édes volt. Olyan aranyos elképzelni a göndör hajú, szőrös talpú hobbitokat akik előszeretettel esznek úgy délelőtt 10 fele második reggelit... :lol: Most már asszem kezd beindulni valamikor az akció. :D *második fejezet eleje felé tart*

_________________
Image Image
last.fm


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jan 03 Sun, 9:43 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2009 Mar 06 Fri, 7:12 pm
Posts: 372
Location: Hátad mögött kisbaltával...
Könyvek :twisted:

Most olvasom A sógunt. Mint regény egész kellemes, de kulturálisan és történelmileg Andro Onee-san szavaival élve: vérciki. :?

_________________
Image
A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más? (Albert Einstein)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jan 15 Fri, 6:38 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2009 Dec 06 Sun, 6:02 pm
Posts: 592
Location: budapest
Most olvasom Eiji Yosikawa-tól a Musashi-t és annyira nagyon jó!*o* komolyan isteni egy könyv... :pinky2:
Amúgy másik kedvencem Vivienne Villamont-Kisdarázs , annyira jó <3

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jan 15 Fri, 7:33 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Ayami wrote:
Nemrég kaptam kölcsön Arutól Natsuo Kirino-tól a Grotesque-t, és eddig tetszik ^^


Én azt kaptam Enikőtől karácsonyra (<3 ^^), ez most még kíváncsibbá tett, majd vizsgaidőszak után alig várom, hogy elolvashassam. :3

Egyébként meg Aldous Huxley - Szigetje van még várólistán, meg tervezem a A Metamor Szent Könyvének az újraolvasását, ha már az az egyik kedvenc könyvem.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jan 15 Fri, 8:11 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Nálam az X-Men Classic sorozat és egy rakat századeleji detektívkönyv van várólistán. *komoly, kifinomult művészember* :artist:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 433 posts ]  Go to page Previous  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 170 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group