Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 9:18 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 477 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 22 Tue, 9:19 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Ennyit sikerült erről így hirtelen kiderítenem:

"A vámtételek meghatározásának általános elve, hogy ha a csomag tartalmának értéke a 22 Eurót meghaladja, a küldemény vámköteles, aminek összegéről felvilágosítással a Vámhivatal szolgálhat a 06-80-200-789 ingyenes zöldszámon, vagy a vam.info@mail.vpop.hu e-mail címen."
info innen


Egyébként meg köszi, hogy ilyen sokan megosztjátok a tapasztalataitokat, hamarosan körülnézek a HMV-n akkor! :)

Djinn wrote:
Ha esetleg valaki rendelt már innen hozzánk valamit kiváncsi lennék a tapasztalataira.

Csak az amerikai oldalukról rendeltem hitelkártyával, velük minden teljesen rendben volt, csak egyszer rogyott meg egy picit az egyik könyv sarka; egyébként tartották a határidőt és jó drágák voltak :lol:

EDIT: Amúgy most ahogy gondolkoztam rajta, még attól is függ, hogy mikor kell vámot fizetni, hogy ajándékként jelölik-e meg a csomagot. Szóval megéri annak kérni, akár ajándékcsomagolásban, CDJapan-nél az úgyis nagyon szép:lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 22 Tue, 11:31 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 Mar 17 Fri, 7:46 pm
Posts: 1141
Location: egyszer itt, egyszer ott
D wrote:
EDIT: Amúgy most ahogy gondolkoztam rajta, még attól is függ, hogy mikor kell vámot fizetni, hogy ajándékként jelölik-e meg a csomagot. Szóval megéri annak kérni, akár ajándékcsomagolásban, CDJapan-nél az úgyis nagyon szép:lol:


Akkor ezentúl mindenki lepje meg magát!? :lol: :beaten: :bluegrin:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 23 Wed, 7:04 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Oct 13 Thu, 12:01 pm
Posts: 1383
Tsukasa-chan wrote:
Akkor ezentúl mindenki lepje meg magát!? :lol: :beaten: :bluegrin:

Ez nem tűnik rossz ötletnek. 8)
Valaki próbált már ilyet? Valóban elmarad a vám? ... OK, ez így értelmetlen kérdés, a válasz sehová nem vezet... ^^
Szóval, rendelt már valaki *gift opcióval amire aztán vámot kellett fizetnie?

Én angol amazonról rendeltem, végülis megjött az is, de nagyon bosszantott, hogy két csomagba rakták a rendelésemet, pedig nem is volt sok (3 DVD +1 CD) emiatt több volt a postaköltség. És még csak rá sem kérdeztek, egyszerűen a végén kiírták... :o

Akkor leírom a postaköltséget item-enként HMV-nél, hátha jól jön vkinek (én pl, nem találtam meg az oldalom). Mindegy mit vesz az ember, mindenképpen egynek számít szállítás szempontjából. (még egy 10 cd-t tartalmazó díszdoboz is). Természetesen ¥-ben értendő az összeg. (és EMS természetesen)

1-> 1500
2-> 1500
3-> 1800
4-> 2200
5-> 2400
6-> 2800
7-> 3250
8-> 3700
9-> 3700
10-> 4150

Még sosem rendeltem 10-nél több dolgot, ha valaki megteszi várom a tapasztalatait. (Azt hiszem max 36 item lehet egy rendelésben).


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 23 Wed, 8:11 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
amíg az ember nem rendel online addig azt hiszi hogy japán cucchoz jutni kb lehetlen. Én még soha nem rendeltem ezért én is azt hiszem xD. ezek a rendelések utánvétellel voltak vannak fizetve vagy előre kell dombornyomott kártyával?? boccs a hülye kérdésért de az egyetlen online vásárlásom lekorlátozódik a telefonom feltöltésére.. :)

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 23 Wed, 8:42 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Oct 13 Thu, 12:01 pm
Posts: 1383
Mona wrote:
amíg az ember nem rendel online addig azt hiszi hogy japán cucchoz jutni kb lehetlen. Én még soha nem rendeltem ezért én is azt hiszem xD. ezek a rendelések utánvétellel voltak vannak fizetve vagy elõre kell dombornyomott kártyával?? boccs a hülye kérdésért de az egyetlen online vásárlásom lekorlátozódik a telefonom feltöltésére.. :)


Nekem nincs dombornomott kártyám, túl drágának tartottam. Egy "internetkártya" nevezetű dolgom van CIB-nél (de szerintem más bankoknál is van lehetőség ilyenre), ami kifelyezetten csak arra jó, hogy az ember neten vásároljon vele. Évente 800Ft a költsége. Olyan mintha az embernek lenne egy külön folyószámlája. Ha fizetni akarsz vele, akkor ráraksz pénzt (átutalsz a "rendes" számládról) és már mehet is a shopingolás. Ez azért is jó, mert nem tudnak többet levonni, mint, amennyit te ráraksz... Nem tudom többi bankbál hogy van én mident el tudok szerencsére intézni a gép elől ami nagyon kényelmes... *lusta* Szóval ezt a net-kártyát mindenkinek tudom ajánlani, aki vásárolni akar, nagyon praktikus. :)

A legtöbb helyen (amazon pl.) levonják a pénzt a rendelés pillanatában , de pl HMV-nél akkor vonnak, mikor postázzák a csomagot. (nem, nem fizetnek nekem areklámért..) Egyéb fizetési módot még sosem próbáltam, de bizonyára vannak más lehetőségek is... :?:

Egyébként nekem is sokminden elérhetelennek tűnik. :irked: *kings cd-t akar!!!!*


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 23 Wed, 12:19 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 Mar 17 Fri, 7:46 pm
Posts: 1141
Location: egyszer itt, egyszer ott
Djinn wrote:
Még sosem rendeltem 10-nél több dolgot, ha valaki megteszi várom a tapasztalatait. (Azt hiszem max 36 item lehet egy rendelésben).


36? Az egy kicsit durva...meg már a 10 feletti is. o_O Kíváncsi vagyok, mibe csomagolnának 36 itemet. XP

Amúgy a fizetéssel kapcsolatban nekem is kártyám van (pontosítok, a kedves szomszédunknak van, aki mindig kölcsön adja, aztán megkapja tőlem a pénzt forintba. ^^"). Ez is olyasmi, amennyit tudok róla mint, ami Djinn-ek van. Kizárólag arra használja ha netről rendel valamit.~ De én abszolút nem értek ezekhez a dolgokhoz, szóval örülök amíg itt van nekem kedves szomszéd bácsi, aki ilyen segítőkész. :wink: :D *pofátlan*


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 06 Wed, 6:31 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2006 Apr 29 Sat, 3:34 pm
Posts: 228
Location: Dabas
Nos, nekem az itteni tapasztalt fórumosok segítsége kelllene^^
Nos, azt tervezem, hogy lassan nekiállok venni egy-két dolgot és ebben kéne valakinek a segítsége^^" Szóval arról lenn szó, hogy szeretnék dolgokat rendelni: Először egy újságra gondoltam, olyan felmérésszerűségre /Mennyi, mikorra ér ide, milyen az állapota, stb.../ és ha elégedett lennék, akkor jönne a többi dolog^^ Szóval kéne egy tapasztalt ember, aki vezetne és segítene engem. Van valaki jelentkező :?:

_________________
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 06 Wed, 6:37 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Toshiya wrote:
Nos, nekem az itteni tapasztalt fórumosok segítsége kelllene^^
Nos, azt tervezem, hogy lassan nekiállok venni egy-két dolgot és ebben kéne valakinek a segítsége^^" Szóval arról lenn szó, hogy szeretnék dolgokat rendelni: Elõször egy újságra gondoltam, olyan felmérésszerûségre /Mennyi, mikorra ér ide, milyen az állapota, stb.../ és ha elégedett lennék, akkor jönne a többi dolog^^ Szóval kéne egy tapasztalt ember, aki vezetne és segítene engem. Van valaki jelentkezõ :?:

újság rossz választás elsönek. az maximum akkor éri meg, ha nagyobb mennyiségben rendeled, mivel 1-2 számnál a szállítási költség annyi, vagy inkább magasabb, mint maga az újság ára. max akkor érdemes, ha valami olyan ami nagyon nagyon kell valamiért és ami bármi pénzt megér (mint az én emlékezetes Marquee/Woofin' rendelésem, ahol a vége fele már inkább bele sem gondoltam, hogy mennyire jött ki az egész. o_o)
Az ideális kezdés imho inkább 2-3 CD, vagy 1-2 DVD. Hogy a különbözö online boltok közül melyik miért jó, vagy nem jó, az pedig kiderült az eddigi hozzászólásokból.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 06 Wed, 7:09 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2006 Apr 29 Sat, 3:34 pm
Posts: 228
Location: Dabas
Aha, értem, köszi Case^^ Akkor maradunk a CDnél, vagy majd meglátjuk^^ Szerintem a CDJapan lesz a bol^^ Van valaki, aki tudna segíteni nekem az ottani rendelésben :?: Csak aézrt, hogy nehogy valamit elrontsak aztán anyagi csődbe menjek XD. Szóval lesz valaki olyan kawaii és segít nekem :?: És még valami. Nem tudjátok, a CDJapan szállít egyenesen Mo.-ra dolgokat, vagy el kéne küldenem az anfliai rokonaimnak és onnan Magyarországra?
Előre is köszi minden segítséget :D

_________________
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 06 Wed, 10:47 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Toshiya wrote:
Aha, értem, köszi Case^^ Akkor maradunk a CDnél, vagy majd meglátjuk^^ Szerintem a CDJapan lesz a bol^^ Van valaki, aki tudna segíteni nekem az ottani rendelésben :?: Csak aézrt, hogy nehogy valamit elrontsak aztán anyagi csõdbe menjek XD. Szóval lesz valaki olyan kawaii és segít nekem :?: És még valami. Nem tudjátok, a CDJapan szállít egyenesen Mo.-ra dolgokat, vagy el kéne küldenem az anfliai rokonaimnak és onnan Magyarországra?
Elõre is köszi minden segítséget :D

termeszetesen szallitanak ide is. rendelest meg nem nagyon lehet hol elrontani, amire figyelni kell az meg le lett irva korabban. (en soha nem rendeltem, mindig csak masokkal egyutt, tehat reszleteket nem tudom.)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 07 Thu, 11:53 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 Mar 17 Fri, 7:46 pm
Posts: 1141
Location: egyszer itt, egyszer ott
Nagyon nem lehet elrontani cdjapan-os rendelést...^^ legalábbis nekem eddig (5x rendeltem onnan, előtte még sehonnan sem :3 ) még nem sikerült. De ha kell segítség mégis én állok rendelkezésedre. ^^ msn-en lenne részemről a legegyszerűbb


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 08 Fri, 6:15 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2006 Apr 29 Sat, 3:34 pm
Posts: 228
Location: Dabas
Ok, majd felkereslek MSNen^^ De mégvalami. A Postaköltség mennyi lehet :?: Csak úgy sacc per kb.

_________________
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 08 Fri, 7:27 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 Mar 17 Fri, 7:46 pm
Posts: 1141
Location: egyszer itt, egyszer ott
Toshiya wrote:
Ok, majd felkereslek MSNen^^ De mégvalami. A Postaköltség mennyi lehet :?: Csak úgy sacc per kb.


Még mielőtt elküldenéd a rendelést azt is feltüntetik...meg attól is függ, hogy milyen módon szeretnéd megkapni (EMS, Air mail stbstb), meg ilyenek ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 08 Fri, 7:28 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Toshiya wrote:
A Postaköltség mennyi lehet :?: Csak úgy sacc per kb.

Az attól függ mennyit rendelsz és milyen módon (pl. EMS-sel 2-3 nap alatt ideér), ITT egy táblázat... a yent kb. 2-vel kell megszorozni, annyi forintban (vagy 1,9-cel vagy mennyivel kell, már nemtom, én 2-vel szoktam számolni). xD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 12 Tue, 8:08 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Oct 13 Thu, 12:01 pm
Posts: 1383
cdjapná-ról vásárlókhoz lenne egy kérdésem. Arra lennék kiváncsi, mennyi cuccost szoktak egyszerre postázni?? (pontosabban egy csomagba rakni) amazon.uk-n azza szívtam meg, hogy a rendelésemben volt 5 cd/dvd ezért 2 csomagban küldték (<- plusz sok postaköltség). Ez ott is így van vagy csomagolnak egybe többet is? Amiatt is kérdem, mert az "árlistán" csak 4-ig van feltüntetve a díj. Látom, hgy lejebb szó van vmi súlyokról, de jobban bízom abban, amit tapasztalatból mondtok...^^

_________________
Image
Journey to Somewhere / Waiting for laundry / last.fm


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 477 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 154 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group