Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 2:27 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 477 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jul 01 Sat, 5:30 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Érdekes dolgot találtam J-XYZ.com-on.

Gackt Surprise Party Phone Strap - elég szembeötlő rajta a NOT FOR SALE felirat...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jul 21 Fri, 4:56 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
YesAsia:
Találkozott már valaki a fenti cégnél bankkártyás problémával? Egészen konkrétan a következő történt velem: Fizetési opcióként bankkártyát jelöltem meg. (Visa, eddig semmi problémám nem volt sehol a használatával) OK, rendelés elmegy, összeg zárolva a számlámon. Másnap jön az email, hogy további igazolásra van szükség, miszerint én vagyok én, ennek keretében küldjek nekik egy számlakivonatot vagy a kártyám elő- és hátoldalának másolatát.
Erre én: . . .
Nos, nem fogok semmilyen számla- és kártyainformációt küldözgetni fantasztikusan biztonságos email avagy fax útján.
Azonban kíváncsi vagyok, ez vajon rutineljárás náluk, vagy csak engem nem szeretnek valamiért?
(Az igaz, egyszer akartam csak eddig rendelni tőlük, de a dolog kútba esett, mivel a cucc kifogyott akkor már régen, csak a katalógusukból felejtették el kitörölni :roll: )

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jul 21 Fri, 10:31 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Hát ők erre ezt mondják:

- Why is my order status showing "Verifying"?
- The verifying process will normally be completed in 1-2 days. However, according to the guideline issued by the credit card companies, it is the responsibility of the merchants to verify the identity of the credit cardholders before any transactions is accepted. Hence, we may need your co-operation to provide supplementary information before we can go on processing your order. Before we can go on processing your order, the status of your order will show "Verifying".


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jul 24 Mon, 7:59 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
Igen, ezt láttam én is. Azt találom furcsának, hogy más cégek (amazon, cdjapan stb.) nem kérnek semmi papírt faxon/emailben, hanem megelégszenek azzal az információval, amit online kell kitöltenem.
Ezek szerint a "verifying" ezt jelenti náluk, és nem csak engem szivattak :drop2:

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jul 24 Mon, 8:34 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
mana wrote:
Igen, ezt láttam én is. Azt találom furcsának, hogy más cégek (amazon, cdjapan stb.) nem kérnek semmi papírt faxon/emailben, hanem megelégszenek azzal az információval, amit online kell kitöltenem.

igen, viszont azok japán cégek, a yesasia meg, amennyire tudom, tajvani, ott meg némileg ovatosabban állnak hozzá a dolgokhoz... ^^"

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 03 Thu, 1:12 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Tud valaki valami jó kis sima offline, kézzelfogható, "bemegyünk-oszt-megvesszük" típusú J-rock/visual kei cuccokra szakosodott boltot Párizsban (majd aug. vége fele leszek ott 1 napig, aztán láttam, hogy csomó francia kiadó van, de mivel nem tok franciául, ezért gőzöm sincs, hol is lehet a sok cuccost "real-time" megvenni) illetve Londonban (szintén 1 nap xD)? Előre is köszi a segítséget! ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 03 Thu, 1:59 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jigsaw wrote:
Tud valaki valami jó kis sima offline, kézzelfogható, "bemegyünk-oszt-megvesszük" típusú J-rock/visual kei cuccokra szakosodott boltot Párizsban (majd aug. vége fele leszek ott 1 napig, aztán láttam, hogy csomó francia kiadó van, de mivel nem tok franciául, ezért gõzöm sincs, hol is lehet a sok cuccost "real-time" megvenni) illetve Londonban (szintén 1 nap xD)? Elõre is köszi a segítséget! ^^

Párizsban az alap:

Junkudo - Japanese Book Store
18, rue des Pyramides


ott be az üzletbe, le a lépcsön és yey. CD és magazin hegyek. kb szó szerint.
umm.. London meg... hmm.. otthon asszem megvan a szatyor amiben kaptam Londonból az ajándék Ayu asztali naptáram (*büszke* :pinky2:) és az szintén valami japcsi könyvesboltból van. majd elökeresem este. ^^

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 03 Thu, 2:14 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Case wrote:
Junkudo - Japanese Book Store
18, rue des Pyramides


ott be az üzletbe, le a lépcsön és yey. CD és magazin hegyek. kb szó szerint.

Oooh~, köszi az infót!! \(*0*)/
*már droolzik is rendesen* XD

A londonit nem kell olyan sürgősen keresni, legközelebb úgyis csak mához egy hétre leszek gépközelben. XD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 03 Thu, 10:28 pm 
Offline
Senior Member

Joined: 2006 Mar 09 Thu, 9:08 pm
Posts: 146
Jigsaw wrote:
Tud valaki valami jó kis sima offline, kézzelfogható, "bemegyünk-oszt-megvesszük" típusú J-rock/visual kei cuccokra szakosodott boltot Párizsban


Ahogy Case is írta a legjobb a Junkudo.
Irányítószám :D: 75001
Nyitvatartás: 10-19-ig (ezt azóta megváltoztathatták :oops: )

Tovább barangolva elvileg még mindig ott a Konci:
123, Boudouir Voltaire (Irányítószám: 75011, ahogy az összes többi alant lévőnek is)
LINK
Itt főleg anime/manga cucc van, de akad zene CD is.

Tonkam
29, rue Keller (Nincs messze a Bastilletól)
Itt is van mindenféle import VK-finomság. :twisted:

Mangarake
11, rue Keller
Itt is inkább anime/manga dominál, de voltak CD-k is.
Nyitvatartás: 10-19:30

Atomic Club
17, rue Trousseau
Eredeti és "használt" CD-k egyenesen Japánból.

Nem tudom, hogy az összes hely megvan e még, de ennyiből már biztos találsz kedvedre valót. 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 03 Thu, 10:44 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Szerintem ha valaki csak egy napot van ott, akkor böven elég a Junkudo-ba elnézni. A többi boltban egyrészt nem nagyon van olyan ami ott ne lenne, max régebbi JPop cuccok, másrészt Junkudo-ban messze nagyobb a valaszték. Meg a tobbi kicsit szanaszéjjel van, junku meg a louvre meg az opera kozt feluton, vagyis abszolute varosnezo turaba passzolo helyen. xD (még a kinai negyedben is van 1-2 érdekes bolt, ahol vannak -foleg mondjuk jpop- CDk, de az aztan tenyleg nagyon kiesik ^^)

Az igért londoni cím pedig:

Japan Centre
212 Piccadilly
London, W1J 9HX
(az oldaluk alapjan nincs valami kulonosebben erdekes kinalatuk.. :\ de legalabb Kera, meg Fruits van. xD)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 05 Sat, 4:56 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Na, mégis itthon vagyok mostantól folyamatosan, nagyon köszi a címeket Case és Szabi! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 13 Sun, 9:20 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Ha valaki YesAsia-tól tervez rendelni valamit az mindenképpen szóljon. köszke. o_o! (ha meg nem , akkor én rendelek majd, akkor meg más szóljon, ha akar onnan valamit ^^")

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 22 Tue, 3:35 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Oct 13 Thu, 12:01 pm
Posts: 1383
Akkor én is leírnám a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznos lesz.

Mivel sajnos nem vagyok milliomos, mindig leelenőrzöm a rendelésemet legalább 3 helyen (HMV, cdjapan és amazon.co.jp) és mindig arra a következtetére jutok, hogy HMV a legolcsóbb (minden bele van számolva). Rengeteg kedvezményt adnak, meg pontokat amit aztán levásárolhat az ember (pontkat adnak máshol is azthiszem). Segítőkészek, udvariasaak, ha az embernek kérdése van max 2 órán belül válaszolnak... Ja és postázásig lehetőség van arendelés lemondoására (item-enként), ami elég nagy előny. Olyan is volt már, hogy egy olyan tárgyat kaptam meg végül, amit elvileg nem lehet ott kapni. Megkérdeztem és azt mondták utánnanéznek. És sikerült. :D Szóval HMV-vel maximálisan meg vagyok elégedve. (egy két gondom volt, de azért szóltam és kijavítotték a rendszert... 8) )A rekord szállítási idő 38 óra volt. (mák...) De mindig ideér a cucc 1-2 nap alatt pestre, csak nálunk đöcsölnek. :twisted:

Viszont sokmindent én csak amazonon találtam meg, tehát kénytelen leszek azt is kipróbálni egyszer a hagyományos módon.Úgy vettem észre, főleg akkor lehet onnan ritkaságokat szerezni, ha az embernek van japán ismerőse, aki ideküldi mert Sokmindent csak japánon belül postáznak. (mindössze kétszer tudtam ilyet összehozni) :(
Ha esetleg valaki rendelt már innen hozzánk valamit kiváncsi lennék a tapasztalataira. (amazon.uk például trágya szeintem)

Egy másik kedvenc beszerzési helyem az ebay. Elég sokmindent lehet megszerezni, persze többnyire használtan, meg figyelni kell nehogy taiwani legyen!! Jópár cd-t sikerült vennem fillérekért (1-10$). :dance: Meg pesze a hajnali felkelések, hogy az ember nehoyg lemaradjon... felejthetetlen... :S

Egyébként nem nagyon értem az itteni "rendszert". A vámolandó cuccok kevesebb mint felére kellett végül fizetnem, teljesen random jellegűen. Magyar posta egyébként is érthetetlen. Legutóbb pl csütörtök éjjel 0 óra 5 perckor érkezett egy csomag pestre de csak ma reggel hozték ki. Mig egy másik csomag szombat hajnalban jött, és már szombaton du. kihozták... (EMS mindkettő) De legalább megspóróltam a vámot... *nem érti* Valaki tudja hogy működik ez? Talán hónap végén/elején kell rendelni akkor nics vám vagy fordítva??? Vagy egyéb agyafúrt szabály van erre??? :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 22 Tue, 6:27 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 Mar 17 Fri, 7:46 pm
Posts: 1141
Location: egyszer itt, egyszer ott
A vámmal kapcsolatban én annyit tudok, hogy azt mondták nekem bizonyos összegű árú felett kell vámot fizetni. Persze ahogy elnéztem a rendeléseimet, ez az ember szerencséjén is múlik, hogy éppen kiszúrják e a csomagját a vámosok, vagy sem.... Az a bizonyos összeg pedig 12.000- felett van kb. Mert ugye normális infóval ők sem tudnak ellátni, miért is tennék -.-; Tehát múltkor csupán 3 órám ment rá, hogy az EMS-el rendelt cuccomért (amit elvileg házhoz kéne szállítaniuk) bemenjek és kifizessem rá a kitoszott sok vámot. >_>; Az értesítőt meg pénteken kaptam meg, hétvégén pedig nincs nyitva a posta ugye....miért is lenne. Iszonyatosan mérges voltam, már csak azért is mert egy kicsi dobozba jött a cucc, a múlktori alkalommal a poszter miatt pedig volt vagy 3x akkora dobozban az egész....ezek után igazodjon ki valaki a magyar postán és társain :roll: (hja még valami, a vám az nemtudom hány százaléka az egésznek amit rendeltél...*szenilis*)

Amúgy, hogy ne csak szidjam a magyar postát...ma megkaptam amit HMV-ről rendeltem. ( A vicc, hogy más oldalakon az volt, hogy elfogyott...itt pedig folyton kaptam hmv-től maileket, hogy még nem sikerült beszerezni a cd-t de folytassák e, és jé...végül megoldották! Érdekes, hogy nekik ment más oldalakon meg mondhatni meg sem próbálják -.-;;;) De mivel csodás kis házunkban nem jó a csengő, nem hallhattam emg, hogy a postás csenget, a kutyák meg nem igen jeleztek. Viszont a postás felhívott (mivelhogy rajta volt a számom a csomagon) és megvárta míg kimegyek érte o_O (Azt hiszem ilyen esettel sem fogok gyakran találkozni, de most kellemesen csalódtam!^^)
Noh, azt hisszem ennyi egyelőre. Remélem nem voltam off. :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 22 Tue, 6:47 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Oct 13 Thu, 12:01 pm
Posts: 1383
Hát tudtommal a vám mindössze 3%-ot tesz ki, de mivel szolgáltatásnak számít ezért van rajta 20% ÁFA (vagy a csoda tudja mennyi az most éppen..),. De nem ám a 3% 20%-a hanem a csomag árának 20%-a... :gun_ar15:
Én 20 $-ra emlékszem vámhatárra, de azért tök mindegy, mert ahogy te is mondtad, teljesen random. Úgy látszik tényleg a szerencsén múlik...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 477 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 179 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group