Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 11:26 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 477 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Next
Author Message
 Post subject: Hol vásároljunk?
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 9:04 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Ezt a topicot azért nyitottam, hogy meg tudjuk osztani egymással a japán (és egyéb) cikkek vásárlásával kapcsolatos tapasztalatainkat.

A CD-k, DVD-k, egyebek beszerzéséről:

Eddig a következő helyeket próbáltuk kis tesztcsapatommal (Jigsaw, pszabi, kurutta_tenshi és én):

- http://www.amazon.com: drága, de tökéletes állapotban érkezik meg a küldemény, átlagosan gyors (hitelkártyás)

- http://www.j-xyz.com : mindenféle aranyos jrock-os cucc van itt, nem túl gyors, viszont lehet velük értelmesen kommunikálni, jó állapotban érkezik meg a csomag (hitelkártya vagy készpénz)

- http://www.cdjapan.co.jp : az abszolút kedvenc; hihetetlenül gyors, Jigsaw rekordja 42 óra a megjelenéstől számítva az ajtajáig! :shock: Tökéletesen megbízhatók, villámgyorsan válaszolnak az emailedre, ha problémád van, kapsz kupont meg pontokat (hitelkártya, IPMO - nemzetközi postautalvány- és készpénz)

- http://www.jpophelp.com : csak végső megoldásként ajánljuk, egy hónapig hánykolódott a csomag és megsérült a tartalma

Teszteltük a hitelkártyás, a készpénzes és az IPMO-s fizetési módot is.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 9:20 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Amit próbáltam:

amazon.com: Biztonságos, de marha drága.
jpophelp.com: No comment... (de mégis, yes comment :lol: ...Tehát, már komolyan azt hittem, hogy soha nem fog megjönni a 2 CD-m, de kereken 1 hónap :!: után ideért, a harci helyzet: 1 CD jó állapotban, 1 CD tokjának a széle totálkáros állapotban) :x
cdjapan.co.jp: Ez az egyetlen hely, amivel 100%-ig meg vagyok elégedve, rendkívül precízek, segítőkészek, informatívak, le a kalappal. A gyönyörök netovábbja, hogy az EMS szállításnál az van kiírva, hogy 3-6 nap alatt jön meg a cucc, hát nekem 42 órába tellett. :D :D :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 9:50 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
Third Stage
http://www.mandrakeroot.co.jp/english/

alternatív (indies visual kei) zenekarok cédéiért, mert mindenkitől nem árul a CDJAPAN, noha meglepő dolgokat megtalálni már ott is (Wizard, Nega..stb. O_o/. Bár a Közi új albumát kiírta CDjapan, de aztán levélben elnézést kértek a rendelőtől, hogy bocsi mégsem elérhető náluk o_o.).

Third Stage még mindig nem tud bankkártyát elfogadni. Ellenben International Postal Money Order-t, és borítékban a címükre küldött YEN-t. Ez utóbbi tökéletesen bevált *ölelgeti a cédéjét*. Kalkuláld az időbe, hogy max. 1 hét míg odaér a pénzes leveled. (És feltétel, hogy a rendeléstől számított huszonakárhány napon belül megkapják!) Max. mégegy hét vissza a cucc.


u.i.: majdnem elfelejtettem; a Third Stage a csomaghoz nagyvonalúan hozzácsap egy rakat flyer-t. XD :heart: Meg előfordul, hogy dedikált cd-t küldenek... csak úgy. o.o

(Az International Money Order VERSUS Nemzetközi Postautalvány pedig a külön fórumot megérne. Japán szerint IMO-t fogadnak Magyarországból. Magyarok szerint a japánok fogadnak Nemzetközi Postautalványt. De a budapesti postáskisasszony szerint itt nincs IMO. A Nemzeközi Postautalvány meg gyakorlatilag nem ugyanaz. @_@ Nem ugyanaz? ...Ne hidd, hogy a Postán megtudod u_u.)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 10:18 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Bylon! Ne engedd, hogy a posta elhitesse veled, hogy nincs IPMO! Van! Nekem az osztályvezetőig kellett mennem, de végül bebizonyítottam nekik, hogy van!
Foggal körömmel küzdenek ellene, de acélozd meg a szíved és harcolj! "Atsui namida to kokoro no ase!"

*kicsit érzékeny a posta témára* :grrr:


Last edited by D on 2006 May 07 Sun, 10:53 pm, edited 3 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 10:24 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
D wrote:
Bylon! Ne engedd, hogy a posta elhitesse veled, hogy nincs IPMO! Van! Nekem az osztályvezetőig kellett mennem, de végül bebizonyítottam nekik, hogy van!
Foggal körömmel küzdenek ellene, de acélozd meg a szíved és harcolj! Atsui namida to kokoro no ase!

*kicsit érzékeny a posta témára* :grrr:


:shock: Húha, most új színben tűnnek fel előttem a dolgok. Elmondod, hogy konkrétan mire jutottatok? ^_^" Előásták a megfelelő utalványt, tán hozzatak egyet külföldről? xD Vagy a helyette ajánlott "nemzetközi postautalvány" volt a jó? ^^"

az utalvány képe Third Stag-en

_________________
<3


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 10:29 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
A kettő ugyanaz.
Nekem persze kapásból mondták, hogy ilyen nincs, Japánba meg pláne nincs, de már megszoktam, mert bármit akarok a postán, reflexszerűen rávágják, hogy olyat nem lehet, aztán jövök a netes anyagaimmal meg a szórólapokkal (egyébként az IPMO szórólapja pont a postáskisasszony fülkéje mellett volt kitéve, Hangari*rulez), aztán hívták a főnököt, nem tudta (de ő már legalább elbizonytalanodott), aztán ő eltűnt, és nem is került elő (WTF?!). Ekkor - mivel úgy ismerem a postát már, mint a tenyerem - hivatalos arccal belopakodtam az osztályvezetőhöz. Vele hosszasan elcsevegtünk, előszedtünk mindenféle iratokat pro és kontra, végül meggyőztem, hogy van ilyen ott náluk. No, ezt elmondták a dolgozóknak is, minden jó is lett volna, ha nem csak Euro-ban lehetne ráírni az összeget. Az ám! De annyi Yen hány Euró? Mivel a postás csak HUF és Euró között tud váltani, mondták, mondjam meg, hány HUF. Bevallom, ekkor még igen felkészületlen voltam, és nem tudtam kívülről a napi árfolyamot (ilyen hibát már nem követek el), ezért át kellett mennem egy bankba kideríteni! No az is tovább tartott, mintha egyszerűen valahol internet-hozzáféréshez jutottam volna, no de sebaj, megvoltak a számok.
Igen, csakhogy mivel ez még - enyhén szólva - újdonság nekik, gyakran előfordul, hogy egyszerűen elrontják a csekket. Jó tanács: töltsd ki magad az egész csekket!

De azóta van IPMO. *proud*

EDIT: EZT kell mutogatni nekik.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 10:55 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Brand-X
kvázi ugyanaz mint a Third Stage. Odafele ajánlott, elsöbbségi boritékban szépen elrejtett yen, visszafele meg küldik a cuccos gyorspostával, meg extrákal. Egyszer rendeltem tölük még évekkel ezelött, akkor flyer nem jött ellenben egyik CDhez plusz fotó, másikhoz pedig bazinagy poszter volt bónuszba (utóbbi szépen összetekerve hosszúkás dobozban, tehát nagyon ovatosan kezelik a dolgokat.) Az esetek tobbségében naluk más kis extra van mint a 3rdStage-nél (vagy a webes aruházzal nem rendelkezö, de egyébként hasonló Like An Edisonnál. Vagyis az elvetemült fangrillek mindhárom helyen kell hogy vegyenek 1-1- CDt, hogy megszerezzék az összes extrát. Gyüjtsd össze mind! o_o") Viszont mikor másodszor akartam tölük rendelni három CDt ami a weboldaluk szerint volt náluk (emmurée: en acute, egy Noir fleurir, plusz az akkor megjelenö 2. Merry album) közölték, hogy mind out of stock, ami kissé irreális, aztán ezen felhúztam kissé az agyam és hagytam az egészet a fenébe. Vagyis indies cuccoknál szerintem inkább ajánlott a Third Stage.

Egyéb: CDJapan és Amazon.co.jp szerintem is abszolúte megbízható, habár utóbbival nekem is és egy ismerösnek is volt, hogy bö másfél hónap (!!) csúszással jött meg az anyag, igaz nem gyorspostával kértük, tehát szinte biztos, hogy a posta sara volt a dolog. JPopHelp-töl én soha nem rendeltem, de kvázi csak rosszat hallottam róluk, csakúgy mint a német NeoTokyo mailorder részéröl.
ami még van egyéb:
YesAsia: tajvani (asszem..) oldal. japcsi cuccokra nem igazán ajánlott, mert van köztük bootleg, meg egyébként is cdjapan/amazon kombó sokkal korrektebb, ellenben ha valaki hongkongi, tajvani nomeg koreai CDket akar beszerezni, akkor azt innen a legegyszerübb. szállítás szempontjából régen hallottam róluk pár negatív kommentet is, de az emberek többsége elégedett volt velük.
HMV : megbízhatóságban, meg egyébként is, olyasmi mint cdjapan és amazon, ellenben szállítás méregdrága, viszont van pár olyan furcsa cuccuk (nem vk) ami máshol nem nagyon.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 21 Sun, 10:41 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2005 Dec 19 Mon, 5:22 pm
Posts: 567
Location: home is where love is :)
Neten való rendeléshez csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nekem OTP-s (ez itt a reklám helye) elektronikus számlacsomagom van, ami gyakorlatilag három összefűzött számlából áll. Az egyik kifejezetten netes vásárlásokra készült, mert csak annyi pénzt teszel rá, amennyi épp az adott csomag kerül. Könnyen leemelik, nem kell váltogatni forintot yenre, és mivel mindig csak annyi pénz van rajta, amennyi feltétlenül szükséges, így biztonságos. Legalábbis engem eddig nem vertek át.
HMV-ről meg kiegnek annyi, hogy mindig vannak akciók, és szerintem a szállítás sem annyira drága (legalábbis én múlkoriban ott jöttem ki a legolcsóbban).

_________________
Image
projekt:HOME


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 21 Sun, 11:32 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
oolong: Köszi, hogy mondtad, mikor legutóbb néztem (régen), még nem volt ilyen kártya, aztán mindig megoldottam IPMO-val, de ez mennyivel jobb! *postai ügyintézés nélküli fényes jövőképet lát*


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 21 Sun, 12:21 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2005 Dec 19 Mon, 5:22 pm
Posts: 567
Location: home is where love is :)
D wrote:
oolong: Köszi, hogy mondtad, mikor legutóbb néztem (régen), még nem volt ilyen kártya, aztán mindig megoldottam IPMO-val, de ez mennyivel jobb! *postai ügyintézés nélküli fényes jövőképet lát*


A Magyar Postának nevezett balf*szságáról híres szörnyeteget én is jól ismerem. A legutóbb rendelt csomag Japánból másfél nap alatt ért Magyarországra, de a Budapestre való beérkezés után, így is két és fél napba telt, míg 120 km-re egy vidéki városba lejutott. :chainsaw:

Aki esetleg erre tud jobbat, az feltétlenül szóljon!!!!

_________________
Image
projekt:HOME


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Hol vásároljunk?
PostPosted: 2006 May 28 Sun, 5:33 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
D wrote:
- http://www.j-xyz.com : mindenféle aranyos jrock-os cucc van itt, nem túl gyors, viszont lehet velük értelmesen kommunikálni, jó állapotban érkezik meg a csomag (hitelkártya vagy készpénz)


Velük egyszer próbálkoztam, de semmi reakció nem jött a kísérletre.
Voltak problémáim :drop2: A checkoutnál van az address rész alatt egy legördülö menü, ahonnan az országot lehetne kiválasztani - lehetne, ha lenne benne Hungary :drop2: Nem baj, kiválasztottam ügyesen az "Others" opciót ( :sweatdrop: ) és értelemszerüen a címhez írtam az országot. Rendelés elküldve, de nem jött semmi visszaigazolás. Annyira nem volt fontos, hogy emailben reklamáljak, de ha már neked van tapasztalatod, téged megkérdeznélek, hogy sikerült rendelni tölük.

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Hol vásároljunk?
PostPosted: 2006 May 28 Sun, 6:02 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
mana wrote:
D wrote:
- http://www.j-xyz.com : mindenféle aranyos jrock-os cucc van itt, nem túl gyors, viszont lehet velük értelmesen kommunikálni, jó állapotban érkezik meg a csomag (hitelkártya vagy készpénz)


Velük egyszer próbálkoztam, de semmi reakció nem jött a kísérletre.
Voltak problémáim :drop2: A checkoutnál van az address rész alatt egy legördülö menü, ahonnan az országot lehetne kiválasztani - lehetne, ha lenne benne Hungary :drop2: Nem baj, kiválasztottam ügyesen az "Others" opciót ( :sweatdrop: ) és értelemszerüen a címhez írtam az országot. Rendelés elküldve, de nem jött semmi visszaigazolás. Annyira nem volt fontos, hogy emailben reklamáljak, de ha már neked van tapasztalatod, téged megkérdeznélek, hogy sikerült rendelni tölük.


An rendelt tőlük az én segítségemmel, és valóban, maguktól nem küldenek visszaigazolást, ha jól emlékszem, de amikor rájuk kérdeztünk, akkor mondták, hogy feladták. Még ha An visszajön, megkérdezem, pontosan hogy is volt! Mi is az Others-t választottuk és a címhez írtuk az országot; készpénzes fizetést választottuk.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 30 Tue, 10:01 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 Mar 17 Fri, 7:46 pm
Posts: 1141
Location: egyszer itt, egyszer ott
j-xyz.com...én erről az oldalról rendeltem egyszer és semmi problémám nem volt. o_O Teljesen rendben sikerült lebonyolítani a dolgot, azt leszámítva, hogy amit rendeltem kegyetlenül lassan érkezett meg...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 01 Thu, 6:31 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Na jó, most térdre borulok. (inkább mégsem) XD
Höh, nem rossz, kaptam e-mailt CDJapantől, hogy mivel beírtam a "customer account"-omba, hogy júniusban van a szülinapom, kaptam 300 "frequent shopper point"-ot, mondom jóóó~... :D :D :D
(és még az a kupon is ott van, amit júni 30-ig el kéne herdálni...) XD

edit: és most jött meg a CD-m, basszus!! (ennél durvább már nem is lehetne) XD XD XD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 23 Fri, 5:14 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
http://www.play-asia.com/

még nem próbáltam, így nem ajánhatom, de nem félnék eccer kipróbálni. ^^" Készülne már el az elektronikus számlacsomagom XDXD. hátha használható lesz. Kösz a tippet! ^^" A gamez külső ellenére meglepően obskúrus visual kei cuccosokat rejt. :shock: mélyen: "jpop-enka" címszó alatt. ^^"

Ha vki tud vmi extrát erről az oldalról....megírná? XD

_________________
<3


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 477 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group