Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 4:21 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Hírek o_O
PostPosted: 2005 Jan 16 Sun, 8:09 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
ide jöhet bármi Japán, Anime/Manga, Zene vonatkozású hír ami nem passzol máshova.

kezdésként egy nagyon érdekes (?) hír, amit a www.animexx.de -től kapott hírlevelemből:

Kein "Yu-Gi-Oh!" mehr am Pausenhof wrote:


Wie die Hamburger Morgenpost meldet, wurde die
Adolph-Diesterweg-Grundschule in Hamburg zur "Yu-Gi-Oh-freien Zone"
erklärt. Da das Kartenspiel immer wieder Anlass für Streitereien unter
Mitschülern war, wurde das Spiel in einer Schülerkonferenz aus der Schule
verbannt. Der Beschluss, den die Schüler selbst getroffen hatten, umfasst
allerdings auch weitere Spiele wie Scoubidou-Bänder und Tamagotchis, sowie
das Zeigen des "Stinkefingers".


Nincs több Yu-Gi-Oh az iskolaudvaron.

Egy hamburgi általános iskolát "Yu-Gi-Oh-tiszta-Zónává" nyilvánítottak.
Mivel a kártyajáték újra meg újra veszekedésekre adott alkalmat a a tanulóknak, egy diákkonferencián kiűzték a játékot az iskolából, további játékok mellett , mint a Scoubidou kötetek, Tamagocsik és a ( figyelem! na ez mi?) "büdösujjak" mutogatása!


wahahahahha! najó az utóbbit fordítói hiányosságaimnak köszönhetitek. wahahaha

_________________
<3


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 16 Sun, 8:11 pm 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2004 Jan 11 Sun, 3:23 pm
Posts: 717
Location: Mordor
na az én yu gi oh bajnok ismerősöm nem fog ennek örülni XDDDDDDDD :twisted:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 16 Sun, 8:54 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
Locdog_Mc wrote:
na az én yu gi oh bajnok ismerősöm nem fog ennek örülni XDDDDDDDD :twisted:


feltéve ha általános iskolás korban van..hahaha ( kétlem! ^^")


namégegyet:


Sorgen um schlüpfrige Shoujo-Manga wrote:

Wie die Sonntagsausgabe der Mainichi berichtet, ist eine besorgte Mutter
vom Inhalt des Shoujo-Manga ihrer 12-jährigen Tochter regelrecht
schockiert. Anlass dafür sind die Bilder eines gefesselten Schulmädchens
in zerissener Uniform, welches von einem gleichaltrigen Jungen mit der
Hand zwischen ihren Beinen befriedigt wird. Dass solche Geschichten frei
zugänglich seien und explizit an eine junge Zielgruppe gerichtet wären,
bereite der Frau große Sorgen.

Laut Manga-Expertin Yayoi Kobayashi werden die Shoujo-Manga, in einem seit
etwa drei Jahren anhaltenden Trend, zunehmend verruchter. Selbst
Tabuthemen wie Inzest oder Gruppenvergewaltigungen tauchen in den an
Mädchen gerichteten Manga auf.

Während sich viele Erwachsene an den Themen stoßen, stört das die jungen
Leserinnen wenig: Es wäre aufregend, solche erotischen Inhalte zu lesen,
aber sie kenne auch die Unterschiede zwischen Fiktion und Realität, meint
etwa eine Sechstklässlerin. Einige Mädchen sehen im Lesen der erotischen
Shojo-Manga auch eher ein Zeichen der Unreife, denn das bedeute, dass man
selbst noch keine Beziehungen oder Geschlechtsverkehr hätte.

Zumindest aus Psychologensicht geben die Manga keinen Anlass zur Sorge.
Sie und auch andere Medien hätten, im Gegensatz zum sozialen Umfeld, kaum
Einfluss auf das Sexualverhalten der jungen Leserinnen


Aggodalmak a sikamlós Soujo manga miatt

Egy aggódó anyát rendszeresen sokkol 12 éves lánya Shoujo mangáinak a tartalma. Okot ad erre példul egy kifeszített iskoláslány képe szétszaggatott iskolai egyenruhában, amint vele egyidős fiú kezével a lába között kielégíti. Hogy ilyen történetekhez szabadon hozzá lehet férni, és épp egy fiatal célcsoporthoz szólnak-nagy aggodalmat kelt az anyukában.

Yayoi Kobayashi mangaszakértő kifejtette, hogy egy 3 éve tartó trendben ezekben a lányoknak szóló mangákban egyre durvábban tabutémákat vetnek fel, mint a csoportos megerőszakolás..(Inzest neemtommi).

Amíg sok felnőtt ezen fennakad, a fiatal lány olvasókat kevéssé zavarja:
"Felizgató lehetne ilyen tartalmak olvasás, de tudom mi a különbség valóság és fikció között"- véli egy kábé 6. osztályos lány. Egyes lányok szerint az erotikus shoujo manga olvasása inkább az éretlenség jele-mer' arra utal hogy az illetőnek még nem volt (nemi) kapcsolata.

A pszichológusok álláspontja is az, hogy a manga nem adhat okot aggodalomra. Ennek mint más médiumoknak- a szociális körülményekkel ellnetétben- alig van hatása az olvasólányok szexuális viselkedésére.

comment1: melyik volt az a shoujo manga a kifeszített szaggatott uniformissal? :twisted: ide vele! :twisted: ( hahahah...najó, biztos gyakori jelenet! hahahah.. hmm..khmm...umm)

_________________
<3


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 16 Sun, 9:06 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
bylon wrote:
(Inzest neemtommi)

vérfertözés

bylon wrote:
A pszichológusok álláspontja is az, hogy a manga nem adhat okot aggodalomra. Ennek mint más médiumoknak- a szociális körülményekkel ellnetétben- alig van hatása az olvasólányok szexuális viselkedésére.

peeersze, a meet is azé' van tele mindenféle pervert nöszemélyekkel.. xD

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 17 Mon, 2:09 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Jan 08 Sat, 11:44 pm
Posts: 254
Location: Hallo? 2-es elme, tessék.
Case: hol látsz te perverzeket?? :shock: Mi teljesen normálisak vagyunk, ugye? 8)

_________________
~Feel up! Come on!~

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 17 Mon, 2:41 pm 
Offline
Official Cheerleader
User avatar

Joined: 2004 Mar 31 Wed, 6:24 pm
Posts: 1612
Natsu wrote:
Case: hol látsz te perverzeket?? :shock: Mi teljesen normálisak vagyunk, ugye? 8)


egyetértek,szerintem is!!!!!! teljes mértékben normálisak vagyunk.... vagyis egyvalakinél kezdd elharapózni a yaoitisz...de azé őt is szeretjük :beee:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 21 Fri, 9:27 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
mí csak egy Yaoit olvasott. :grim:

más:

The Korea Times’ Top Ten News of 2004

The year 2004 sure was a year full of promise, especially for Korean entertainment -- from movies and music to TV drama series, Korean pop culture literally blossomed in 2004.

The first thing that we'll remember is the Korean drama craze in Japan, and the rapidly increasing popularity of other Korean stars following the success of Winter Sonata. Now Korean dramas are widely shown throughout Asia, and reruns of Winter Sonata in Korea have been announced. Also noteworthy are the Korean films, such as Tae Guk Gi and Silmido, both of which have been highly acclaimed both nationally and internationally. Also, there is an increased acceptance of Japanese pop culture, as the Korean government has deregulated its strict attitudes toward it.
Other phenomena listed are Koguryo, celebrities’ military service scandals, the popularity of art shows, the success of The Da Vinci Code, and so on.

*** http://times.hankooki.com/special/2004top10news.htm


Japanese Pop Culture: The South Korean government relaxed regulations banning cultural products from Japan at the very beginning of this year. In contrast to expectations and the initial response, however, Korean pop culture suffered no damage. Interestingly enough, the most noticeable flow was in the opposite direction.

bleh, már épp ideje volt! :shock: nemrég láttam egy olyan utazós riportfilmet Japánról, Dél-Koreáról ( meg az Északi határáról)... na, vicces volt a Yoyogi -Parkban a sok extrovertált emberke ^^". Na, és látszott a stílusukról hogy kábé a 90-es évek elején készülhetett a film. Meg el is hangzott, hogy Dél-Korea tiltja a japán popkultúrát. Émmeg röhögtem is hogy haha, ez jó régi riport lehet-hisz SeoTaiji igencsak beleillik a japános popkultúrába. ( mondjuk éppenséggel őt is cenzúrázták meg cseszették az elején...amíg el nem törtölték a cenzúrát.)
Sz'al most néztem egy nagyot, hogy csak tavaly engedtek a szigorításon hivatalosan.

szerk.
ezt pedig az ld50 newzlinkin' topivjából szedtem~ha ismerős:


Frizuradivat álá Észak-Korea

más: ( hálstennek)
Image
:heart:

_________________
<3


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 30 Fri, 6:44 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Gondolom ebbe a topicba írandó...

Előrebocsátom: amiről most írok, az azokról szól, akik ezt támogatják (vagy legalábbis nem ítélik el), semmiképpen sem szeretném az összes japánra általánosítani, bár tény, hogy a lakosság közönye siralmas.

Nem tudom, mennyien tudtatok róla, de Japánban "szokás", hogy évente hónapokig mészárolnak le delfineket. Nemzetközi nyomásra már sikerült visszaszorítani , de a mai napig folytatódik. Ezt úgy kell érteni, hogy megzavarva a tájékozódásukat öblökbe terelik őket, ahol lándzsákkal és csáklyákkal nekik esnek (a könnyebb fizikai munka érdekében gyakran a szemüknek) és a hatalmas vértengerben állva öldösik őket. Amelyiket úgy ítélik meg (és sikerül épen kikerülnie a mészárlásból), azt "bedobozolják" és mennek a delfináriumokba (az a néhány példány, amelyik túléli az utazást). Amelyik nem pusztul el az öbölben, azt a partra vonszolva véreztetik ki.
Nem linkelem a videót, de ha beírjátok Google-be a "delfin" és a "Japán" szavakat, ezt fogja kidobni az első jó néhány helyen, ami Japánra nézve igen szégyenletes.

Ami ezenfelül megdöbbentő, hogy nem nagyon találkozni olyan japán szervezettel, aki fellépne ez ellen, ha már a kormány és a lakosság tűri.

Szóval a technikai fejlettség és a végtelen udvariasság mögött hatalmas hiányosságok vannak erkölcsi téren a japán társadalomban.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 30 Fri, 7:01 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2004 Nov 15 Mon, 2:37 am
Posts: 468
D: nem feltétlen erkölcsi kérdés ez a japánoknál, IMHO. Nem egyedülálló dolog, hogy az állatokkal kegyetlenül bánnak, csak az utóbbi 50-100 évben létezik olyan fogalom, hogy állatvédelem. Ha azt nézzük, hogy ez egy tradíció, akkor valahol érthető, hogy ezt csinálják. Gondolj a fókabébikre. Azokat is gyilkolják, pláne az eszkimók, mert így élnek már évszázadok-ezredek óta. Nehéz ilyen szokásokon változtatni.

Kétségtelen tény viszont, hogy az ember gyomra ezt nehezen veszi be, mert ebben a modern világban az ember nem szeret belegondolni, hogy mit eszik. Ettől függetlenül értem én a felháborodás okát, én sem nézek erre jó szemmel, sőt. Szeretem az állatokat. Meg egyértelműen buta és felelőtlen viselkedésnek tartom az erkölcsi kérdéseken túl is, hogy túlvadásznak bizonyos élőlényeket ezzel végleg kipusztítva őket.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 30 Fri, 7:23 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Zoska wrote:
Kétségtelen tény viszont, hogy az ember gyomra ezt nehezen veszi be, mert ebben a modern világban az ember nem szeret belegondolni, hogy mit eszik.


Úgy tudom, bár feldolgozzák az elpusztított állatokat, elsődlegesen nem élelmezési céllal ölik meg őket; de egyébként sem indokolhatja semmi azt a brutalitást, _ahogyan_ csinálják.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Hírek o_O
PostPosted: 2007 Dec 14 Fri, 8:47 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2007 Dec 14 Fri, 7:10 pm
Posts: 22
bylon wrote:
Egy hamburgi általános iskolát "Yu-Gi-Oh-tiszta-Zónává" nyilvánítottak.
Mivel a kártyajáték újra meg újra veszekedésekre adott alkalmat a a tanulóknak, egy diákkonferencián kiûzték a játékot az iskolából, további játékok mellett...


Mocsoda szemétség...hát hol lenne a világ párbaj nélkül kéremészépen? :twisted: Igaz hogy nem suliban kéne, de akkor is ez felháborító...egy kicsit ^^"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 14 Fri, 8:49 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert
User avatar

Joined: 2007 Mar 25 Sun, 9:30 pm
Posts: 11297
Location: Bottom of the Death Valley
Bár én személy szerint az ilyen kártyaprábajozós dolgokat világ életemben hülyeségnek gondoltam azt sosem értettem meg, az iskolában miért kell megjátszani a becsületrendőrséget...Amikor anno általánosban egy pár haverral nekiálltunk kártyázni simán elkobozták tőlünk az egész paklit, pedig az csak szokványos magyarkártya volt. Ki érti ezt :|

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 14 Fri, 8:52 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2007 Dec 14 Fri, 7:10 pm
Posts: 22
Amikor 2004ben a YGO! nak nagy szezonja volt én is hülyeségnek tartottam, de pár elvetemült rajongónak sikerült megtérítenie...xD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 14 Fri, 8:54 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert
User avatar

Joined: 2007 Mar 25 Sun, 9:30 pm
Posts: 11297
Location: Bottom of the Death Valley
Valamikor szerettem nézni a YGO!-t a német terebiben, de mára tökéletesen kinőttem belőle. Meg alapből is inkább a horror/thriller!természetfeletti és egyben elgondolkadtató mangák/animék felé húz a szívem. Most épp a Pokoli Lány a nagy kedvencem, a Death Note mellett.
De ha nevetni szeretnék, akkor Karin...nade ez már off és inkább anime topik.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 14 Fri, 8:58 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2007 Dec 14 Fri, 7:10 pm
Posts: 22
Áh viccelsz? A YGO! a legjobb...xD Bár a pokoli lány sem rossz...monnyuk inkább yaoikat szoktam nézni^^"


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 171 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group