Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 9:38 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 88 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 11 Sun, 9:31 am 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2007 Nov 07 Wed, 2:07 pm
Posts: 242
Kitano Takeshi - Takeshis'


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 13 Tue, 9:25 pm 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2007 Sep 03 Mon, 10:16 am
Posts: 619
Location: Szeged
Na agyalunk itt kedvesemmel, Zsuzscsinivel :love3: hogy mi is a mi MUST SEE listánk. A teljesség igénye nélkül, kihagyva azokat amik már szóba kerültek:

Bódy Gábor: Nárcisz és Pscyhé
Peter Greenaway: Párnakönyv
Masaki Kobayashi: Seppuku
Akira Kurosawa: The Idiot (A félkegyelmű - Dosztojevszkij adaptáció)
Jim Jarmusch: Ghost Dog
Martin Scorsese: Taxi Driver
Roberto Benigni: Il Mostro

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 May 13 Tue, 9:50 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Nov 27 Sun, 4:44 pm
Posts: 2832
Rei wrote:
Kitano Takeshi - Takeshis'



uuuuu.már bocsi, de szerintem amit kitano mostanában művel az nagyon nagyon nagyon szomorú..... :? ...nem must see.én tolerálom mindenkinek az ízlését.ez az én(aki mellesleg HATALMAS kitano fan) szerény véleményem.

_________________
Image
http://chopsticksintheeye.tumblr.com/


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 May 24 Sun, 9:30 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Nem tudtam hova tenni, így jobb híján ide.

Ma délután láttam egy csuda jó dokumentumfilmet youtube-on, japán iskolásgyerekekről, és a tanárukról, hogy mennyire más is ott az oktatás és az órák menete, meg a tanár személye, mint máshol. Engem teljesen lenyűgözött, nagyon szép és tele van megható, máshol meg mosolyogtató jelenetekkel. Must see, na. :) Japán nyelv, angol felirat, angol narráció.

Children Full of Life (youtube-on)
(nem kell utána sehova klikkelni, magától továbbugrik a következő részre)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 May 25 Mon, 2:40 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Nov 27 Sun, 4:44 pm
Posts: 2832
ez jó volt, köszi!és szopjon bőnyállal az összes hatalmától megrészegült agresszív idióta tanár a földön.

_________________
Image
http://chopsticksintheeye.tumblr.com/


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 May 26 Tue, 9:36 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Köszi, Jani, ez tényleg nagyon jó volt!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Jul 01 Wed, 2:16 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Nov 27 Sun, 4:44 pm
Posts: 2832
érdemes megnézni ezt a dokumentumfilmet micheal jacksonról.sok kellemetlen témát feszeget (plasztika,gyerekmolesztálás) amit annyira nem reklámoznak most.hogy mi az igazság azt mindenki döntse el maga.

_________________
Image
http://chopsticksintheeye.tumblr.com/


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 19 Sat, 10:37 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Star Wars: The Phantom Menace Review (youtube)

Hatalmas jóság, tömény osztás hét részletben. Angoltudás erősen ajánlott. Kegyetlen. :grin:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 12:12 am 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
^
Ezt elkezdtem nézni, jókat rötyögök itt magamban. :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 12:16 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
^ A közepe-végefele csak egyre jobb lesz...télleg akkora logikai rések vannak, hogy hihetetlen. :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 12:27 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
^
Végignéztem, és brutális volt. :beaten: Megdöbbentő, milyen trehányul összecsapott film ez, és vicces, hogy párszor már láttam, de sosem tűntek fel az ordas hibák benne... XD Van az a jó szokásom, hogy ritkán veszem észre az üvöltő logikai buktákat filmekben. :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 12:31 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Há' ez zseniális volt. xD Én egyébként nem láttam a filmet, pont azért mert már messziről bűzlött az egész a gagyiságtól (és mennyire szar benne a CG! nevetséges, hogy a régi SW trilógia milliószor jobban, meg élethűbben néz ki, pedig mikor készült..), de még így is nagyon kemény volt ezt végignézni. :grin: Meg a faszinak a random elkalandozásai a témától... :beaten:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 12:37 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
Case wrote:
nevetséges, hogy a régi SW trilógia milliószor jobban, meg élethűbben néz ki


Jaj, ezt nem lehetne hanyagolni már?
Tény, hogy most már megkopott a CG minősége, de akkoriban, amikor a film kijött, bőven jó volt. Mellesleg a régi trükkök semmivel sem élethűbbek, mint a CG, azokon is ugyanúgy látszik, hogy mi a helyzet, csak másképp.
Ez a "jaj, CG = szar" felfogás annyira nevetséges. Egyébként engem se a modellek, se a CG, se semmi nem zavar, úgyse tökéletes egyik sem, nem hiperrealizmust várok el, amikor beülök egy speciális effektekkel telitűzdelt filmre.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 12:45 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Nem az a CG már akkor is szarul nézett ki, ráadásul rohadtmód trehányul van megcsinálva (a fák felett kb 5 méterrel repülő siklónak nincs semmi árnyéka...). Meg a robothadsereg... egy jelenet sincs ahol kicsit is valóságosnak néznek ki. Be kellett volna látni, hogy ha nem tudják hozni legalább azt a szinvonalat kinézetileg, amit a régi filmekben, akkor nem kellett volna erőltetni a dolgot.
A "jaj, CG = szar" felfogás meg valóban nevetséges, de hát itt nem is mondott ilyet senki... Én arról beszéltem, hogy ebben a filmben eszméletlen szar a CG. Ott van a Jurassic Park, amit egyébként nem szeretek, de CG szempontjából simán jobb ennél pedig egy fél évtizeddel korábbi, vagy akár a LotR, ami meg csak 2 évvel jött ki később és hibátlan szintén. Ott nincs bajom a CGvel, ahol odafigyelnek rá, itt ellenben az is pont olyan szar volt, mint kb minden más a filmmel kapcsolatban.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 12:49 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
Case wrote:
Nem az a CG már akkor is szarul nézett ki, ráadásul rohadtmód trehányul van megcsinálva (a fák felett kb 5 méterrel repülő siklónak nincs semmi árnyéka...). Meg a robothadsereg... egy jelenet sincs ahol kicsit is valóságosnak néznek ki. Be kellett volna látni, hogy ha nem tudják hozni legalább azt a szinvonalat kinézetileg, amit a régi filmekben, akkor nem kellett volna erőltetni a dolgot.
A "jaj, CG = szar" felfogás meg valóban nevetséges, de hát itt nem is mondott ilyet senki... Én arról beszéltem, hogy ebben a filmben eszméletlen szar a CG. Ott van a Jurassic Park, amit egyébként nem szeretek, de CG szempontjából simán jobb ennél pedig egy fél évtizeddel korábbi, vagy akár a LotR, ami meg csak 2 évvel jött ki később és hibátlan szintén. Ott nincs bajom a CGvel, ahol odafigyelnek rá, itt ellenben az is pont olyan szar volt, mint kb minden más a filmmel kapcsolatban.


Te már csak tudod, amikor nem láttad a filmet. o_O"
Egyáltalán nem volt kirívóan szar a CG. Vannak filmek, ahol tényleg döbbenetesen fos, de ebben speciel egyáltalán nem volt gáz.
Itt nem, viszont én csak ezt hallom állandóan, többek között tőled is, meg a régi trükktechnikák istenítését, mintha a jó CG-t olyan könnyű lenne kivitelezni.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 88 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group