Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 7:36 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 88 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 1:10 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Dec 03 Thu, 9:42 pm
Posts: 1315
Location: One Room Disco
ZOMBIELAND

_________________
ImageImageAnti-Mosquito Squad Huntress Dame
『Be wise, be WILD!』
タイレル 黒木~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 1:18 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jude wrote:
Te már csak tudod, amikor nem láttad a filmet. o_O"
Egyáltalán nem volt kirívóan szar a CG. Vannak filmek, ahol tényleg döbbenetesen fos, de ebben speciel egyáltalán nem volt gáz.
Itt nem, viszont én csak ezt hallom állandóan, többek között tõled is, meg a régi trükktechnikák istenítését, mintha a jó CG-t olyan könnyû lenne kivitelezni.
Nem láttam a filmet, akkor adtam fel végleg, amikor láttam, hogy még aban sem voltak képesek következetesek lenni, hogy ez az eredeti trilógia előtt játszódik, szóval technikailag kezdetlegesebb, vagy legalábbis ugyanolyan szinten kellene állnia a dolgoknak. Aztán ott van Jarjar, aki a legirritálóbb filmes karakterek egyike ever, meg ott van az a millió hiba amik benne voltak ebben a kritikában is. Ezek után minek nézzem meg? xD
A CGn már annak idején az előzetesek, részletek alapján is vinnyogtam és most ezalatt a review alatt is. Szóval de, szerintem rettenetes a CG benne.
Én meg nem tudom mikor itéltem el csuklóból a CGt... én azt utálom amikor látványosan out of place az egész, de direkt írtam két ellenpéldát, nomeg pl. ott van az általam (is) agyonistenített Gamera 3, ami többek közt pont azért is zseniális, mert kivállóan ötvözi a CG és hagyományos effekteket.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 1:37 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
Case wrote:
Nem láttam a filmet, akkor adtam fel végleg, amikor láttam, hogy még aban sem voltak képesek következetesek lenni, hogy ez az eredeti trilógia előtt játszódik, szóval technikailag kezdetlegesebb, vagy legalábbis ugyanolyan szinten kellene állnia a dolgoknak. Aztán ott van Jarjar, aki a legirritálóbb filmes karakterek egyike ever, meg ott van az a millió hiba amik benne voltak ebben a kritikában is. Ezek után minek nézzem meg? xD
A CGn már annak idején az előzetesek, részletek alapján is vinnyogtam és most ezalatt a review alatt is. Szóval de, szerintem rettenetes a CG benne.
Én meg nem tudom mikor itéltem el csuklóból a CGt... én azt utálom amikor látványosan out of place az egész, de direkt írtam két ellenpéldát, nomeg pl. ott van az általam (is) agyonistenített Gamera 3, ami többek közt pont azért is zseniális, mert kivállóan ötvözi a CG és hagyományos effekteket.


Ez olyan, mint a Star Trek, ott sem voltak következetesek ebből a szempontból egy kicsit sem, bár ott mást is jól összekavartak, de attól függetlenül az akkor is egy bitang jó film. De most ez nem lényeges.
Jarjar akkor nem lett volna ugyanannyira irritáló, ha Gollum színvonaló CG-vel készül? Ez szerintem ebből a szempontból irreleváns. És nem mondtam egy szóval sem, hogy nézd meg a filmet. o_O
Valahogy ez így már mindjárt másképp hangzik, hogy odabiggyesztetted a varázsszót. Mert szerintem meg akkor sem olyan ótvaros a CG. Nekem nem volt vele semmi bajom.
Nem tudnék rá hirtelen konkrét példát mondani, de volt már olyan, hogy fintorogtál.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 2:31 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jude wrote:
Ez olyan, mint a Star Trek, ott sem voltak következetesek ebbõl a szempontból egy kicsit sem, bár ott mást is jól összekavartak, de attól függetlenül az akkor is egy bitang jó film. De most ez nem lényeges.
Jarjar akkor nem lett volna ugyanannyira irritáló, ha Gollum színvonaló CG-vel készül? Ez szerintem ebbõl a szempontból irreleváns. És nem mondtam egy szóval sem, hogy nézd meg a filmet. o_O
Valahogy ez így már mindjárt másképp hangzik, hogy odabiggyesztetted a varázsszót. Mert szerintem meg akkor sem olyan ótvaros a CG. Nekem nem volt vele semmi bajom.
Nem tudnék rá hirtelen konkrét példát mondani, de volt már olyan, hogy fintorogtál.
Jarjar-t pont arra mondtam példának, hogy nem csak a CG a gond a filmmel, hanem ezer sebből vérzik azon kivül is. :beee2: CGt meg én csak akkor szoktam szidni, ha szétesik miatta a film, meg mondjuk azt azért túlzásnak tartom, amikor tényleg annyiból áll csak egy forgatás, hogy szaladgásznak a bluescreet előtt és semmi helyszini forgatás, meg semmi físzlet nincs szinte. o_O Mittomén, a LotR-ben is lementek szépen forgatni Új-Zálandra és érezhető is a filmen baromira, hogy nem steril studióprodukció, hanem van az egészben élet.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 20 Sun, 2:37 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Na nekem speciel az animékben van csak bajom a CG-vel, de ott nagyon. Nem tudom megszokni azt a végtelenül steril és élettelen kinézetet, főleg a sorozatokban (ezért se nézek ilyesmiket, sajnos még ha esetleg jó is lenne a sztori xD). Az anime-moviekban meg élőszereplős filmekben általában tolerálom, de talán egy fokkal jobban tetszenek azok a filmek, amikben még távírányításos bábok stb-k vannak, nekem az olyan feelingesebb meg "kézzelfoghatóbb." :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Feb 07 Sun, 3:16 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Nov 27 Sun, 4:44 pm
Posts: 2832
KING KONG (1933)

Image

szépség és szörnyeteg örökérvényű meséje.a maga idejében pénzügyileg a legsikeresebb alkotás volt, amiből így vagy úgy máig merítenek a filmkészítők.a legelső katasztrófafilm, ami lefektette azokat az alapokat, amelyekre az összes többi épül.egy ideig azt hittem, hogy a legelső stop-motion nagyjátékfilm volt, de felvilágosítottak, hogy pl a the lost world 8 évvel korábbi.a technikánál maradva, sokan nem tudják, hogy pontosan mi is a stop-motion.röviden annyi, hogy készítettek egy kb fél méteres, fémvázas, minden porcikájában mozgatható kongot.ha mondjuk fel kell emelnie a karját, akkor pár centit emelnek rajta és lefotózzák.ezt ismételve érik el a megfelelő hatást (ezért van az is, hogy kissé darabosnak hat a mozgás, ami mondjuk rádob a félelem faktorra egy terminátor csontváznál).iszonyatosan nagy meló, egy nap alatt kb 2 másodpercnyi anyagot tudtak így rögzíteni.volt, hogy a zsungeles környezetben kinyílt egy virág kong mellett amit csak napokkal később szúrtak ki, így mehetett az egész meló a kukába.

Image

a harmincas évek elején a hangosfilm gyerekcipőben járt még de kong oroszlán, illetve tigris hangokon üvöltözik,miközben egy egész orchestra játsza külön a filmhez írt zenei témákat.próbáljuk csak elképzelni, hogy mit élhettek át az emberek a film premierjén.úgy gondolom hasonló élmény lehetett mint most egy imax-os avatar nekünk.

original 30's trailer


UTÓDOK

namármost van itt egy ferelmesen gusztustalan palettából dolgozó újraszínezett verzsön, a 70-es évekbeli remake, és természetesen a mostani peter jackson féle.illetve mindenféle gyanús cucc, gondolok itt a godzillás összeeresztésre és a 70es remake folytatására amiben kong új szívet kap.véleményem szerint az első feldolgozás nézhető, az új meg egy sima cg-s eyecandy (az viszont becsülendő, hogy megpróbáltak újrakreálni egy immáron végleg elveszett jelenet-ahol egy óriáspók bezabálja a legénység tagjait- méghozzá a fent említett stop-motion eljárással).

DVD

joglejárat miatt már nem kapható nálunk a 2 disces változat ami így készült videoval, audiokommentárral, és temérdek érdekes infoval rendelkezik.talán vaterán akad belőle.

_________________
Image
http://chopsticksintheeye.tumblr.com/


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Feb 07 Sun, 4:33 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Köszi a leírást, szeretem olvasgatni, amiket írsz. Egyszer le is szedem már mindet, és megnézem. :D Mondjuk az eredeti King Kongot még kb. 7-8 éves koromban láttam valami külföldi csatornán, de semmi nem maradt meg belőle. :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Feb 07 Sun, 10:05 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Nov 27 Sun, 4:44 pm
Posts: 2832
örülök, hogy tetszett. :D

_________________
Image
http://chopsticksintheeye.tumblr.com/


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Feb 08 Mon, 11:51 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
az eredeti King Kong = :heart:
A '70-es években készült remake-et utáltam, az újat nem láttam, de az eredetit akárhányszor újra tudnám nézni, annyira szeretnivaló az egész.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Apr 04 Sun, 9:03 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Star Wars Episode 2: Attack of the Clones Review (RedLetterMedia@youtube)

Végre elkészült!! :grin: Este mindenképpen megnézem (állítólag nem olyan jó, mint az Ep1 review-ja persze).


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Apr 05 Mon, 9:52 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
A BBC Japanorama című műsora:

Quote:
Japanorama is a series of documentaries presented by Jonathan Ross, exploring various facets of popular culture and trends of modern-day Japan. Each episode of Japanorama has a theme, around which Jonathan Ross presents cultural phenomena, films, music, and art that exemplify facets of Japan. The series is colorful in both its creative use of subject matter, and its use of bright colors that helps accent the action on screen rather than distract from it. Subjects were separated by eye catches that often featured the artwork of Junko Mizuno. Ross hosts each episode in suits so bright and stylised they could have been stolen from an anime character.
Fans have credited the series for the care that both Ross and the BBC have placed in its production. Time was given to delve into each subject, and Ross was able to interview various figureheads of culture and industry.


Japanorama - Season 1 (BBC, 2002) - direct download
Japanorama - Season 2 (BBC, 2006) - direct download
Japanorama - Season 3 (BBC, 2007) - direct download

A linkek alatt részletes tartalomjegyzéket találtok az egyes epizódokban bemutatott témákról.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Apr 05 Mon, 10:57 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
D wrote:

Ezeket köszi, majd leszedem!! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Apr 05 Mon, 11:04 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Jigsaw wrote:
Ezeket köszi, majd leszedem!! :)


Nagyon szívesen, én az Ai and Koi résszel kezdtem, elég rossz ötlet volt. :lol: Nagyon megdöbbentő. Volt benne szó a hostokról (köztük a hormonokat szedő host nőkről, akik férfinek néznek ki, de a vendégek tudják, hogy nők), a szexbabákról, az air sexről (mint az air guitar), a yaoiról és a teljesen nőkből álló színházról. A műsor úgy néz ki, mint egy japán műsor (színek, vágások, feliratok a képernyőn).
Most fogom nézni a Gyaru részt. Találtam olyat is, hogy Culture: Hard Gay's paintings and sculpture, showing a giant anus :lol: A 3. szezon 3. epizódja. Amúgy a Dir en grey is előkerül és Hard Gay is többször.

Hát jó szórakozást! :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Apr 05 Mon, 11:35 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
D wrote:
Hát jó szórakozást! :lol:

Úgy látom, ez igencsak nekem való lesz. :pinky2: Most nagyobb a motiváció a letöltésre. :grin:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Apr 05 Mon, 12:01 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2010 Apr 02 Fri, 9:19 pm
Posts: 350
Location: EUphoria
D wrote:
A BBC Japanorama címû mûsora


Ez nagyon érdekesnek tűnik!! Köszi a linkeket!
Majd, ha lesz sata, mert krónikus tárhelygondokkal küszködöm egy ideje. :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 88 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group