Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 7:36 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 121 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next
Author Message
 Post subject: Kedvencek
PostPosted: 2003 Sep 18 Thu, 8:41 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Kinek mik a kedvenc ázsiai filmjei?
Japánból? Hong Kongból? Az utóbbi években nagyon beerösítö Koreából vagy akár Thaiföldröl, stb..?

Nekem Japán filmek közül leginkább az olyan kis furcsa, formabontó (*khm* és többnyire igencsak brutális ^_^") filmek a kedvenceim mint a Tetsuo, a Kichiku, az Evil Dead Trap 2, stb... Aztán régebbi horrorfilmek, mint az Orokmozgó moziban idönként felbukkanó klasszikus Onibaba és Kwaidan és persze az imádnivaló gumiruhás szörnyfilmek..! Utóbbiak közül föleg az eredeti 1954-es Godzilla, valamint a pár évvel ezelöttröl származó Gamera 3.
Nomeg persze a Kurosawa klasszikusok, elsösorban a Hét Szamuráj, megstb stbstb.. :sweatdrop:

Hong Kongból pedig aztán pláne rengeteg minden... akciófilmekben (Hard Boiled, Full Contact), vigjátékban (bármely Stephen Chow film [mint pl. Shaolin Soccer ^^!]), horrorban (Mr. Vampire), fantasyben (Swordsman 1-3), romantikus filmben (Dream Lovers) vagy drámában (Rouge, Made In Hong Kong) is megszámlálhatatlan nagyszerüt alkottak, nomeg persze ott van még a rengeteg stílus-keverék mint pl. a romantikus-vígjáték-müvüszfilm Chungking Express.

Umm.. Koreából meg még mindig az elsö kettö a kedvencem amit láttam.. a No.3 ami egy nagyon fura gangster-film, meg a Why has Bodhi Dharma left for the East? ami pedig egy gyönyörüszép film a zen-röl.. ^_^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 22 Mon, 5:48 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
Hát. Ázsiai filmekből nem ismerek túl sokat. Régi Jackie Chan filmek kivételt képeznek :smile2:
Az a kevés japán film, amit eddig láttam, általában tetszett. Első helyen szerepel a Kikujiro nyara, aztán a Gohatto (vajon miért... :twisted: )

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2003 Sep 24 Wed, 6:56 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 24 Wed, 6:47 pm
Posts: 21
En imadom a japan hero sorozatokat! Eloszor amikor lattam oket nagyon idegenkedtem, hogy milyen debil, mert akis japan ocsemmel neztem es ugy gondoltam, hogy ez az o korosztajanak valo, de iszonyu nagyot tevedtem! Most annyira hianyoznak nekem! Foleg a Kamen Raider Kuuga, az egy isteni sorozat!!!!

Amugy en altalaban a japan show musorokat szeretem, pl Gakkou he Ikou ugye!!! , 1 honap 10000yen, meg ugy altalaban minden ilyesmit!!

Filmek kozul, egy gyonyurut lattam juniusba az orokmozgoba a:
Gakkou II!! Annyira gyonyoru volt!! Kulonben is mint japan tema, nekem a sulik a kedvencem!!

Hong Kongbol meg ki mast is szerethetnek, mint Jackie Chant!!! Annyira mokas egy alak!! :lol:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 24 Wed, 7:32 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 5:05 pm
Posts: 281
Szeretem a régebbi kung-fus filmeket, mint pl. a Legyőzhetetlen Wutang.
Még a 80-as években láttam a Nyolc szamuráj legendáját (Sanada Hiroyuki játszik benne).
Újak közül a Tigris és Sárkány tetszik. De a Gen-X zsaruk is jó (szerintem, ez nem mondható el a Gen-Y zsarukról...).


Last edited by StabWest on 2003 Nov 07 Fri, 6:39 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 26 Fri, 7:25 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jaaaj, a Legyozhetetlen Vutang ^^ Az nálam is nagy kedvenc volt! Meg az összes többi régi-régi kung-fu, meg szamuráj film ami még régen felfeltünedezett a mozikban, meg tévében.

Ahh, azokrol a juniusi Orokmozgos japan film vetitesekrol meg sajna pont lemaradtam, mert akkor utazgattam valahova ~__~ De mondta mindenki, hogy nagyon jo filmeket adtak, nomeg még az Adrenaline Drive is ment, amit évek ota meg akartam nezni :?

Az Ultraman/stb sorozatokat meg én is nagyon birom, már amennyit láttam belölük (csak pár részt sajna.. :()
De azért én inkább Godzilla/Gamera párti vagyok. :)

Image


Image
SD Kamen Rider Kuuga :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 27 Sat, 12:06 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Kurosawa 4 Evah! ^^;;; (Ran...... *___*) Meg ami meg nagyon kozel all a szivemhez, az az Isten veled, agyasom. *hupp*
________
Mywebcamshookup


Last edited by mufurc on 2011 Feb 26 Sat, 2:08 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 29 Mon, 6:55 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 24 Wed, 6:47 pm
Posts: 21
valaki amugy latott mar Kamen Raider Kuugat? vgy esetleg meg is van valakjinek :roll:
En szerintem az egy rohadt jop sorozat, iszonyu cool karikkal!!!
Mindenkeppen erdemes megnezni!! :wink:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Oct 26 Sun, 1:49 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
Nos, ha már így megkérdezitek, az én kedvenc ázsiai filmem a MOON CHILD. Ennek a nyomába ázsiai filmek közül egy sem ér az én szemeben, illetve azok közül, amiket láttam. Jackie Chan régebbi vígjátékait szeretem még nagyon (pl.: részeges karatemester I-II), az újabb akciófilmjei viszont nem tetszenek. Az akciófilmeket alapjáratban nem szeretem, mivel engem személy szerint az akció, mint olyan, - rendeltetésének ellenére - untat. A japán művészfilmeket igen nagyra becsülöm. Nagyon mély érzelmeket még egyiknek sem sikerült kiváltania belőlem, ám nyilvánvalóan nem is ez a céljuk, hanem hogy szélesítsék az ember látókörét, ilyen szempontból pedig teljesen rendben vannak. Itt egyébként fontosnak tartom elmondani, hogy egy filmet alapvetően nem tartok jónak azért, mert ázsiai, vagy rossznak, mert amerikai, ilyen előítéleteim nincsenek. Amerikai filmekből láttam életem során, teszem azt, ötszázat, ázsiai filmek közül talán ötvenet, saccra. (Az a gyanúm, hogy az átlag magyar embernek ez az arány méginkább az amerikai felé tolódik egyébként.) Arányaiban, én úgy látom, hogy az ázsaiai filmipar még mindig nem olyan erős, mint az amerikai. De ez már egy más téma.

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 02 Sun, 2:23 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 02 Thu, 12:57 am
Posts: 313
Szerintem azsiaban igencsak eros az azsiai filmipar .. csak mink` nem vagyunk azsiaban ;)

:angry:


Mond valakinek az hogy: GoldenHarvest ? , na en az o filmjeiket szeretem (HK) azontul meg ugytunik majdnem minden koreai filmet ;)
Japan filmrol nemtudok ami megfogott volna, hacsak nem a
BodyHammer (nemtom az japan-e) meg talan a stereo future.
Kurosawa elott tisztelgek, de a RAN -t leszamitva eddig meg egy filmet se tudtam vegigseggelni...

es az egyetlen azsiai film amit megtudtam nezetni tobb ismerossel is (leszamitva a sassy girl-t) : Shaolin Soccer
Image

_________________
Jezus szeret teged - En NEM! ;>
Image

Image
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 03 Mon, 11:13 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
AnarchoiD wrote:
Mond valakinek az hogy: GoldenHarvest ?

Hmm.. mintha rémlene valami.... :smile3:

AnarchoiD wrote:
Japan filmrol nemtudok ami megfogott volna, hacsak nem a BodyHammer (nemtom az japan-e) meg talan a stereo future.

Jaja, Tetsuo-Body Hammer japán filmecske (meg a HDm névadója is ugye.. :]) Fene tudja.. nekem spec. japán filmek általában jobban bejönnek mint a koreaiak, legalábbis az alapján amit eddig láttam, de az is igaz, hogy koreai téren van mit pótolnom.. :? De azért Hong Kong verhetetlen film szempontból, még úgy is, hogy utóbbi pár évben már kevesebb jó film készül ott mint mondjuk a 80es években, meg a 90es évek elején.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 01 Mon, 12:44 am 
Offline
Newbie

Joined: 2003 Nov 30 Sun, 11:59 pm
Posts: 3
Takeshi Kitano filmek.
Kedvenc a Tűzvirágok.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 01 Mon, 10:09 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
ninor wrote:
Kedvenc a T?zvir?gok.

Az egy szep film... Nekem is egyik kedvencem~
________
Smoke Kills


Last edited by mufurc on 2011 Feb 26 Sat, 2:11 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 01 Mon, 11:08 am 
Offline
Newbie

Joined: 2003 Nov 30 Sun, 11:59 pm
Posts: 3
Mufurc pedig a macskám neve:)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 01 Mon, 2:20 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2003 Feb 21 Fri, 6:35 pm
Posts: 13
ninor wrote:
Mufurc pedig a macskám neve:)

Az előző macskámnak én is a Mufurc nevet adtam :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 01 Mon, 2:37 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Akkor most talalja ki vki, hogy az en macskamat hogy hivjak.... :D
________
Amateur tube


Last edited by mufurc on 2011 Feb 26 Sat, 2:12 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 121 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group