Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 28 Sun, 12:09 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 121 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 26 Mon, 5:34 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Tokubei wrote:
shadow VI II I wrote:
A sógun árnyéka. Lehet, hogy nem nagy sztori, de azért rávilágít néhány emberi és nem emberi viselkedésmódra is.. meg hát egy markényi 8-10 fős kis csapat szembeszállt a sógun akaratával, csak azért, hogy ne a törvénytelen fia, hanem a rendes gyereke örökölje utána a hatalmat. (Jah, és fergeteges jó zenéje van!)


uuuuuu, az nekünk is megvan!gyerekkori favorit nekem is! 8)


Akkor hogy hogy én még nem láttam ? :D pótolni!!!

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 26 Mon, 10:01 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Nov 27 Sun, 4:44 pm
Posts: 2832
ha kirabolsz egy antikváriumot, és hozol egy videot akkor elhozom xD

_________________
Image
http://chopsticksintheeye.tumblr.com/


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 27 Tue, 6:02 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Tokubei wrote:
ha kirabolsz egy antikváriumot, és hozol egy videot akkor elhozom xD


van video magnónk... valahol.

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Jun 24 Sun, 9:59 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2006 Dec 15 Fri, 5:17 pm
Posts: 581
Location: ez egy jó kérdés XD
Japán: Azumi, Ringu trilógia, Zatoichi, Yojimbo, Throne of Blood, Gohatto, Battle Royale.

Kóreai: The King and the Clown, Tale of two Sisters, Dead Friend.

Kínai: Kung-fu Hustle, Shaolin Soccer, ja meg Jackie Chan filmjei.

Taivani: Formula17.

_________________
"Az élet kegyetlen" - Kagami Ayumu (Seija no Koushin)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Sep 15 Sat, 1:05 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2007 Jul 26 Thu, 6:04 pm
Posts: 6
nekem van egy nagy kedvencem a Hanazakari no kimitachi e aki szereti a humort és a fiatalokról szóló japán sorozatokat azoknak melegen tudom ajánlani :D :wink:

_________________
Japán forever!!!!!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Sep 15 Sat, 1:14 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2007 Jun 22 Fri, 9:17 pm
Posts: 1642
Location: Tokyo
hana yori dango. az első mangám és az első drámám. a kedvencem.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Sep 15 Sat, 6:06 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
de az animét ugye nem hagytad ki?

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Sep 16 Sun, 12:06 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2007 Jun 22 Fri, 9:17 pm
Posts: 1642
Location: Tokyo
dehogy!!:)
azt is láttam csak animéből nem a hyd a kedvencem hanem a miyazaki-totoro, ezért nem említettem meg.:)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Sep 16 Sun, 12:35 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
megnyugodtam :D:D:D

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Sep 17 Mon, 4:32 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2007 Jun 22 Fri, 9:17 pm
Posts: 1642
Location: Tokyo
nincs meg vkinek a battle royale?? vagy oldal ahonnan le lehet tölteni??
beleszerettem a könyvbe és azt mondják, hogy a filmek is jók.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Nov 27 Tue, 10:44 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
LOL, éppen nosztalgikus gyermekkorom kedvenc rajzfilmjeinek intróit nézem youtube-on, nem vagyok normális...de ha egyszer olyan jók voltak!!! :D :D :D (és hatalmas hatással voltak későbbi lelki fejlődésemre...hogy szerencsére vagy sajnos, azt most hagyjuk XDDD)

Na, ne csak én örömködjek egymagamban:
Beetlejuice
Ren & Stimpy (ultimate kedvenc!!)
Freakazoid (másik ultimate kedvenc!!! xD)
The Mask (legnagyobb ultimate kedvenc!!! xDDD)
Animaniacs

Volt még persze sok jóság, pl. Johnny Quest (régi is, új is), Cow & Chicken és egyebek, de ezek a fentiek amik nagyon rulzottak. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 26 Wed, 12:54 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Nov 27 Sun, 4:44 pm
Posts: 2832
ha már ennyit szenvedtem vele postolom ide is, hiszen csak a kedvenc jacki filmjeimet említem:

Tokubei wrote:
no itt az ígért jackie chan iromány.tudom jóideje megígértem, de most van hozzá kedvem na :P .úgy döntöttem, hogy az általam kedvelt filmjeit felsorolom, plusz (jutyúb)linkelem.ezek olyan filmek, amiket egytől-egyig MINDENKINEK ajánlok, jackie chan rajongóknak pedig egyenesen kötelezők.bátran állíthatom, hogy filmjeinek 95%át birtoklom valamilyen adathordozón (ez kb 60 cím) és kiválogattam azokat, amelyek kiváló akciófilmek minden tekintetben, vagypedig unikumok jc filmjei közt.nnna:


jackie kisgyerekkora óta színi tanodába járt, ahol színpadon használatos kung-fut tanult.később kaszkadőr volt (pl bruce lee filmekben)kedzdjük az oldszkúl harcművészeti filmjeivel:


Image

1978:Drunken Master nincs hozzáfűzni valóm, ALAP,KULT

1979:Fearless Hyena ez már az ő rendezése

1982:Dragon Lord ezt a filmet is jackie rendezte, itt kevesebb a komoly akció, viszont sokkal szórakoztatóbb mint az eddigi filmjei


ennyit erről a korszakáról...amúgy kismillió filmben játszott ekkor de legtöbbjük rendkívül gagyi.a következő időszakot(a kedvenvem) sokan nevezik "a három nagy" (yuen biao,jackie chan, sammo hung)időszakának.

Image


1983:Project A személyes kedvencem, gyors akció, kalózok, jó poénok....és amikor leesik az óratoronyból *______________* .....uff...az az egyik legfájdalmasabb mutatványa

1983:Winners & Sinners na itt kezd el érdekessé válni a dolog.összeáll samo hung-al(ő a rendező is, szintén kultikus figura, egy tanodába járt jackie-vel, míg egy nap megsérült tréning közben, és korházba szállították ahol felszedett jópár kilót.ezután a mester nem engedte vissza de ugyanolyan hajlékony és gyors maradt mint eddig.) és őrült csapatával.ez már vérbeli hong kong-i akció, csak nézzétek meg a trailert!

1984:Wheels on Meals a jackie chan-sammo hung-yuen biao triumvirátus gyöngyszeme.és a végén a bunyó!

1985:My Lucky Stars ismét egy film ugyanazzal a lökött bandával plusz yuen biao-val aki ezentúl szintén állandó társa lesz jackie-nek

1985:Twinkle, Twinkle Lucky Stars az utolsó ilyen film, és a kedvencem a három közül.a humor sokkal kifinomultam és eszméletlen pörgős bunyókkal van tele. :heart:

1985:Police Story szerintem jackie egyik legjobb filmje, a végén iszonyat pörgős jól koreografált bunyóval.kötelező

1987:Armour of God jó kis kalandfilm, jó poénokkal (rendkívül szimpi "köcsög" karaktert játszik) és a végén amikor kűzd az amazonokkal...az valami észbontó!

1988:Police Story 2hozza az előd színvonalát

1988:Dragons Forever az ismert triumvirátus film.jackie ismét (a wheels on meals-ból ismert) benny "the jet" urquidezzel bunyózik, ami űberkirály mint mindig

1990:Island of Fire elég komoly film egy koruppt börtönről és annak foglyairól.jackie csak mellékszereplő, de mindenképpen érdemes megnézni.samo hung szerepe rendkívül drámai

1992:Twin Dragons jó kis vígjáték, sok poénos helyzet az ikrek miatt

1993:City Hunter egy manga adaptáció hihetetlenül jó/egyedi humorral

1993:Crime Story másik személyes kedvenc, karierjének legkomolyabb filmje, tőle szokatlanul, poén és humoros bunyók nélkül.egy vérbeli krimi :heart:

1994:Drunken Master 2 a nagy előd (nem direkt) folytatása.ha a régi hangulatát nem is az akció színvonalát hozza...ha nem szárnyalja túl


itt érzem a következő időszak végét.ezek már erősen amerikanizált, elnyugatiasodott filmek lettek.elolvastam jackie önéletrazi könyvét, ahol többször említette, hogy a világhírre pályázik, nem elég neki az ázsiai siker.szerintem a fent említett korszakának filmjei istenkirályak.szinte nulla költségvetésből hihetetlen dinamizmusú filmeket készített csupán az emberi mozgás a kameramozgás, és a vágás segítségével.de nézzük akkor, hogy az utolsó "hollywood-i" nagyfilmes korszakából melyik filmjei fogyaszthatók:

Image


1995:Rumble in the Bronx ezzel a filmmel kívánt betörni hollywood-ba.ez még egész jó kis film nagy kaszkadőrmutatványokkal és punkokkal

1997:First Strike sokan a crime story-t és vannak akik a first strike-ot tartják a negyedik police storynak, de valójában egyik sem direkt folytatás.én a ps-t trilógiának fogom föl.a first strike meg hozza még annek a korai amerikanizált jc filmek elfogadható szintjét

1998:Who am I? no ezt mindenképpen érdemes megnézni.furmányos-nyomozgatós-amnéziás

1999:Gorgeous
na ez is egy érdekes dolog.jackie visszament ázsiába forgatni és...csak nem?egy jó filmet hozott össze.kéremszépen (bár a trailer nem ezt sugallja) SZERELMI KOMÉDIA.ízig-vérig.ilyen még nem volt.unikum


tom....lenne itt még a rush hour trilógia, meg medál, meg mittomén.....de......ennyi.RENGETEGET kihagytam a harcművészeti filmjeből, egy-kettőt a hk-i akciófimes-vígjátékos korszakából, és SOKAT az új filmje közül (annak ellenére hogy jackie chan rajongónak tartom magam, ezeket a filmjeit nem szeretem).sztem mostmár az sem segít neki ha visszamegy ázsiába forgatni(erre bizonyíték az "új rendőrsztori" c. izé), emellett viszont jackie mindig is a szivem csücske lesz, és kölyökkorom hőse.

ennyi lenne az iromány...ha valakinek maradtak kérdései bizonyos filmjeivel kapcsolatban.pm me.

_________________
Image
http://chopsticksintheeye.tumblr.com/


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jan 08 Tue, 5:56 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2008 Jan 04 Fri, 9:09 pm
Posts: 13
CASSHERN!!! (*w*) Tuti film!

Mindenkinek csak ajánlani tudom!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jan 08 Tue, 7:07 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Mirikuto wrote:
CASSHERN!!! (*w*)

Valóban nemrossz. :) Nekem kicsit uncsi volt néha (picit hosszúnak találtam), de legalább jó látványos volt. :D
Legjobb a robotverős jelenet a közepe táján, amikor bedörren a The Back Horntól a "Requiem" c. számuk intrumentális mixe. 8) (ez)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Jan 08 Tue, 9:14 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Nov 27 Sun, 4:44 pm
Posts: 2832
Mirikuto wrote:
CASSHERN!!!!


úúúristen.sztem az egy botrányosan rossz film :shock: .ez van ízlések és pofonok :P .bár állítólag animéből készült.az lehet hogy jobb.

_________________
Image
http://chopsticksintheeye.tumblr.com/


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 121 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group