Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 29 Mon, 3:47 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 579 posts ]  Go to page Previous  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2011 Nov 20 Sun, 5:34 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Megnéztem a Triangle c. filmet, és csak ajánlani tudom! A gáz az, hogy nem tudok mit mondani róla anélkül, hogy spoilereznék valamit. :lol: Max. annyit, hogy úgy kezdődik, hogy egy nő kimegy a kikötőbe egy ismerősének meghívására egy kis vitorlázásra pár haverral, aztán persze nagy vihar, hajótörés, majd egy titokzatos hajó felveszi őket. Többet inkább nem árulnék el, de mindenképpen megér egy nézést szerintem, ugyanis nem úgy folytatódik innen a történet, ahogy azt valószínűleg várnátok. ;)

A trailert nem linkelem, mert az meg lelövi a poén egy részét. xDDD

Ez az a film (csak mert van több Triangle című is xD)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Nov 22 Tue, 7:25 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Végre megnéztem a Dead Snow-t, és hát igen, kurvajó volt. :'DDDDD

Trailer


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Nov 23 Wed, 10:43 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Hjah, alapfilm, meg a Black Sheep és a Shaun Of The Dead mellett az elmúlt 10+ év legjobb horrorparódiája. :greengrin2:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Nov 23 Wed, 10:49 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
^ Nemtom, nekem nem tűnt paródiának, inkább csak olyan jóféle "vicces horror" (kb. mint egy poénosabb Evil Dead). Jó, persze a végefele tényleg voltak röhejesebb jelenetek. xD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Nov 23 Wed, 10:52 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Nem tudom, én ezt a skandináv náci hegyizombi témát az elejétől fogva képtelen voltam komolyan venni, szóval feltételeztem, hogy a készítők sem gondolták komolyan... :sweatdrop:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Dec 03 Sat, 11:23 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Az utóbbi pár hét során tök véletlenül három David Cronenberg filmet is (újra)láttam, mindegyik eléggé jó volt. Bírom a filmjeit (még ha nem is láttam olyan sokat tőle eddig xD), tetszik ez a "body horror" műfaj, amit preferál - határok átlépése, testek átalakulása, kinn/benn elmosódása, fenyegető/titokzatos testi beavatkozások. Érdekes, na. Ha valaki esetleg nem ismerné, ajánlom bármelyiket, igazából nem tudnék kedvencet kiemelni:

Shivers (valamiért ezt több helyen is They Came From Within-nek hívják)
Rabid
Videodrome

Még a The Fly-t tervezem megnézni (csak a második részt láttam még kisebb koromban XD), meg a Crash-t.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Dec 04 Sun, 12:07 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Nov 27 Sun, 4:44 pm
Posts: 2832
én csak a fly remaket, a meztelen ebédet meg a videodrome-ot láttam tőle, de majjó megnézem a korai cuccait is akkor.

_________________
Image
http://chopsticksintheeye.tumblr.com/


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Dec 04 Sun, 12:12 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
^ Jaj tényleg, a Meztelen ebédet is meg akartam már nézni egy ideje, jó hogy említetted! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Dec 06 Tue, 8:24 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jigsaw wrote:
Shivers (valamiért ezt több helyen is They Came From Within-nek hívják)
Amcsiknál volt az a címe, de én spec The Parasite Murders néven láttam először. xD És szeretem töb-kevésbé a későbbi Cronenber filmeket is, de az első néhány verhetetlen. Főleg a Shivers, meg a Rabid az iszonyat durva, a rideg, embertelen atmoszférájával. Egyébként ha már így benne vagy a Cronenber filmekben, akkor a másik két korai horrorját, a (fejrobbantós jelenet miatt elhíresült) Scanners-t, meg a valamiért eléggé elfeledett The Brood-ot is abszolúte érdemes megnézni, azok is nagyon súlyos darabok.


más: Időközben sort kerítettünk az Addams Family 2-re is és nem volt rossz végülis, de azért az első sokkal jobban tetszett. Itt kicsit már eröltetetten jött le ez az egész horrorcsaládos téma, a poénok se voltak olyan jók, de azért egyszernézősnek teljesen oké volt.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Dec 06 Tue, 9:59 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Case wrote:
Scanners-t, meg a valamiért eléggé elfeledett The Brood-ot is abszolúte érdemes megnézni

Köszi, felírtam a képzeletbeli listámra! :grin:

Ha már Cronenberg: közben megnéztem a Naked Lunch-ot is...és...nos. Végülis nem volt rossz. xDDD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Dec 08 Thu, 7:01 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2009 Jan 10 Sat, 11:10 pm
Posts: 3574
Location: the west rider pauper lunatic asylum
megnéztem valamikor a Martyrst, hát jó, jó, elnézegettem, de azért nem vágott a földhöz. kezdem azt hinni, hogy a büdös életben nem fogok olyan horrort látni, ami megijesztene.

hétvégén az Evil Dead trilógiát fogom megnézni, mert azt még nem láttam

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Dec 08 Thu, 7:31 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
^ Úúú én még csak az első részt láttam az Evil Dead-ekből, de az rohadtjó! :grin: Mondjuk ott végképp ne számíts ijesztgetésre, ellenben roppant szórakoztató (picit mint az újabbak közül a Dead Snow). xDDD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Dec 10 Sat, 1:21 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2009 Jan 10 Sat, 11:10 pm
Posts: 3574
Location: the west rider pauper lunatic asylum
^igen, tudom, hogy az Evil Dead az olyan Náci Zombi-kategória ^^ le is mondtam egy időre az ijesztő horrorokról... *sóhaj*

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Dec 13 Tue, 9:59 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Nemrég szerencsém volt megtekinteni a The Thing 1982-es, illetve 2011-es változatát, mindkettő elég jó volt!

Carpenter '82-es adaptációja nyilván klasszikus meg minden, de én még csak most kerültem oda, hogy meg is nézzem. Remek volt az atmoszféra, erre a zene is nagyban rásegített: tök meglepett, hogy Ennio Morricone komponálta, helyenként eléggé Carpenteres volt ugyanis, főleg az elején, amikor bejön az a nyomasztó szintibasszus (dehát tartalomhoz a forma xD). Eleve tetszenek a havas/elszigetelt tájakon játszódó horrorok, szóval ez plusz pont volt, illetve az évhez képest csúcs szuper szörnyes effektek/trükkök. Az elszigetelt, zárt, korlátolt (látásilag, stb) bázisban eluralkodó paranoiát jól megfogta a rendező, meg hát Kurt Russell is jó volt a macsó főhős szerepében. Ja, meg kiemelném még a kutyust, eddig állatra nem nagyon figyeltem így fel filmekben, nagyon jól betanították a szerepének jellegzetességeire (többet nem mondok, hátha spoiler xD). Na szóval nagyon tetszett, és abszolút értem, miért számít klasszikusnak! Hirtelen nem emlékszem, mennyiben tér el a John W. Campbell novellától, de szerintem nem is lényeges, teljesen korrekt film.

A 2011-es változatra amúgy is kíváncsi voltam, ugyanis nem igazán remake-ről van szó, inkább előzményfilmről - amiben persze azért felbukkannak a '82-es mű főbb motívumai. Picit izgultam, hogyan oldják majd meg a kapcsolódást a Carpenter-filmben történtekhez (látva, hogy ott két férfi bukkan fel a film elején, itt meg eléggé kiszámíthatóan a főszereplőnő a túlélő), de nagyjából jól megoldották. Az is nagyon tetszett, ahogy más olyan dolgok is visszaköszöntek (helyszínek, alakok, tárgyak), amiket a régi Thing-ben is láthattunk, utalva az itteni előzményekre. Sajnáltam viszont a túlnyomórészt bénácska CG-t (az első 1-2 szörnyjelenet azért bőven korrekt volt!), meg persze nem volt akkora hangulata, mint a Carpenterének. Plusz a vége felé a bázistól távolabb játszódó jelenetek meg már olyan túlságosan erőltetetten grandiózusnak tűntek, de manapság szeretik az ilyesmit, észrevettem ("hé, ha már van űrlény, tegyünk bele egy bazinagy űrhajót is!" xD). Azért egynek jó volt - a film vége, a stáblista pergése közben meg külön jó lezárás/kacsintás!

...az eredeti '51-es filmet még nem láttam, de ezek után félek, hogy csalódás lenne, inkább nem is nézem meg (egyelőre). xDDD Összbevéve mindkét film tetszett, habár többre értékelem Carpenter módszerét (általános félelemkeltő hangulat) az új feldolgozás/előzményfilm taktikájánál (szokásos hirtelen ijesztgetések). Ajánlom mindkettőt, de szigorúan elkészültük szerinti sorrendben! xD (utána meg persze a novellát is, Who Goes There? a címe egyébként)

The Thing (1982) trailer
The Thing (2011) trailer


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Dec 14 Wed, 10:39 am 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2009 Jul 06 Mon, 5:22 pm
Posts: 626
Trailer for House aka Hausu (1977)
Mindenképp meg akarom nézni miótta láttam a trailer-t tegnap óta :spin: xD Még keresek pár ilyen gyöngyszemet és megvan a szilveszteri programom :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 579 posts ]  Go to page Previous  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group