Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 4:15 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 579 posts ]  Go to page Previous  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Next
Author Message
 Post subject: Re: Horrorfilmek
PostPosted: 2012 Nov 12 Mon, 12:36 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Nemrég "szerencsém" volt megtekinteni két eléggé rossz/semmilyen filmet. Az egyik a Scary or Die c. antológiafilm, eléggé low-budget kinézettel, és iszonyatosan uncsi/klisés történetekkel. Volt az elején egy zombis sztori, az olyan "elmegy" kategória volt, illetve a "főmű" az egészben egy "fekát megharap egy creepy bohóc és ő is elkezd bohóccá változni, és gyerekek húsára éhezni" rettenet, ami elsőre eléggé poénnak tűnt, de a felénél valami irdatlanul unalomba és giccsbe fulladt. A másik film a Cockneys vs Zombies, ami annyira kis ártalmatlan (mind horror-, mind poén-fronton) és érdektelen volt, hogy igazából az utolsó 10 percre már nem is voltam kíváncsi. Sz'al ezt a két filmet nem ajánlom! :beaten:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re:
PostPosted: 2012 Nov 13 Tue, 1:09 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Ennek a Cockneys vs Zombies-nak az előzetesét látam valamikor, az is elég volt, hogy elvegye tőle a kedvem. xD

Ezt viszot:
Jigsaw wrote:
Burial Ground: The Nights of Terror

megnéztem pár napja és hát hú, nekem nagyon nem jött be. xD Annyira érdektelen az egész, annyira nincs semmi szorija, nincsenek karakterek, nincs fesztültség, nincs benne semmi. O_O Valamiért feltámadnak a zombik, jön egy rakat unszimpatikus ember, fene tudja miért, kinyírják őket one-by-one (az az ablakból kaszával fejlevágós jelenet? az mi? xDD) Utána olvastam kommenteket imdb-n és egyik ember írta, hogy ő már majdnem a zombiknak kezdett drukkolni, olyan ostobák, meg semmilyenek a karakterek és hát tényleg... kár, hogy a zombikban sincs semmi motiváció, nem tudjuk mit akarnak, miért vannak ott, honnan jöttek, mittomén, nincs semmi szori a film mögött, üvölt róla, hogy azért dobták össze me' a zombik eladhatóak.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Re:
PostPosted: 2012 Nov 13 Tue, 10:49 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Case wrote:
a zombikban sincs semmi motiváció, nem tudjuk mit akarnak

...braaaains? :beaten:

Na de hogy valami viszonylag tűrhetőbbről is írjak: tegnap megnéztem a The Barrens c. filmet, nem volt rossz. Család elmegy erdőbe kempingezni, creepy dolgokat kezd látni a fater, aztán a legvégéig nem igazán lehet tudni, hogy csak apuci kattan-e be szép lassan, vagy tényleg van valami odakinn... Egynek elment; szép a táj, kellemesen feszültséggel teli a hangulat, mondjuk a lezárás kicsit hirtelen volt szerintem, legalábbis bennem maradt még pár kérdés. xD

Trailer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Horrorfilmek
PostPosted: 2012 Dec 24 Mon, 6:47 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
karácsonyi filmes maraton #1:
Zombieland
Fura, hogy annak idején, mielőtt kijött a film láttam hozzá valami trailert (még csak egy korai preview verziót, nem a véglegeset) és nagyon ellenszenvesnek tünt a film. Eröltetetten vicceskedős tipikusan hollywodi izé a legrosszabb fajtából... aztán később egy csomó jót olvastam róla, egy hete meg valahogy belefutottam a normál trailerbe és már rohantam is a piratbay-re. xD És szerencsére nem nyúltam mellé, tényleg szórakoztató kis mozi, persze azért a tipikusan hollywoodi jelző marad, de nem annyira zavaró a dolog, csak néha csúsznak el abba az irányba, ami miatt nem bírom az amcsi nagyfilmeket. A poénok nagy része nagyon ül, az effektek jók, a sztori pörgős meg pont annyi van belőle, meg karakter rajzból is amennyi kell, se nem túl vékonyka az egész, de túlbonyolítani sem akarják, amit az is jól mutat, hogy a "legyen minden 150 perc! minimum!" mániával ellentétben ez valami 88 perc körül van csak. Egyszernézős, de annak teljesen jó.
Jah, és a sztori? Amerikát elárasztották a zombik, majd mindenki fertőzött és az ifjonc főszereplő valami bizonytalan, állítólagosan zombimentes cél fele tartva összetalálkozik pár másik túlélővel. Innentől kezdve meg inkább szól róluk az egész... meg a zseniális eizódszerepben felbukkanó Bill Murray-ről. :beaten:
trailer
Image

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Horrorfilmek
PostPosted: 2012 Dec 24 Mon, 7:07 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
karácsonyi filmes maraton #2:
[Rec]3: Génesis
Ugyebár a spanyol sorozat harmadik darabja, főszerepben megintcsak zombik... helyett zombikra megtévesztésig hasonlító, de egyébként valami démoni fertőzéstől szenvedő ex-emberek. A film trailere ugyebár zseniális volt (tipikus esküvői giccsfilm váratlanul trancsírba fordul), de mindenki azt hotta fel, hogy oké-oké, de mi köze ennek az első két filmhez? A fura meg, hogy sokan utólag is ezt hották fel, pedig menetközben kiderül, hogy abszolúte logikusan kötődik a sztori, olyannyira, hogy említés szinten elő lehet rá túrni utalást az első részből is. Mert ugye ott szóbakerült egy fertőzött kutya, amit lelőttek és ami alapján visszanyomozták a fertőzés helyét az első két film helyszínéül szolgáló házba, itt meg egy, az esküvőn felbukkanó nagybácsitól indul a fertőzés, akit megharapott a kutya, de gyanútlanul kisétált a korházból mielőtt lekapcsolhatták volna a hatóságok.
Maga a film is ugyanúgy indul mint a trailer és a felhőtlennek tűnő esküvő keretein belül ismerkedünk a szereplőkkel, majd BAMM, elszabadul a pokol és innentől kezdve ugyanolyan feszült ámokfutás az egész, mint az első két film.
De olyan szinten, hogy egy csomó minden ami a trailerben viccesnek tünt, meg utólag belegondolva is az (a lovagpáncélos akció, a gyerekek szórakoztatásáért felelős Sponge John ("eredetileg Sponge Bob voltam, de volt némi vitánk a jogdíjak miatt" :'D), stb.) az ott és akkor egyáltalán nem tünik annak, annyira jól átjön a fenyegetettség érzése, meg a komor hangulat.
Szóval jó kis film ez, bárki bármit mond, csak a forgatókönyvvel vannak gondok néhol, túl sok helyen akarnak szituációkat azzal megoldani, hogy baromságokat csináltatnak a szereplőkkel... a szokásos "itt és együtt biztonságban vagyunk, szóval... váljunk szét és/vagy menjünk valahova máshova, hogy legyen hogy meghalnunk" dolgok. xD Mindenesetre várom az elvileg tervezett záró, negyedik részt.

trailer

Image

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Horrorfilmek
PostPosted: 2012 Dec 27 Thu, 1:01 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
karácsonyi filmes maraton #5:
Dagon
Végre!! Sok év halogatás után (de olyan régóta ment a tili-toli, hogy a CD amire eredetileg kiírtam a filmet x éve mára tönkrement, szóval újra le kellett húzni. :'D) sikerült megnézni és 10 pontos. Low-budget, de ez inkább szolgál elönyére, a hangulat meg hát húbazz. Nyomasztó, beteg, gusztustalan, de nem trancsírozósan hatásvadász, hanem nagyon korrektül hozza a Lovecraft novellák atmoszféráját. Fiatal pár hajótörést szenved és így elkeveredik a mindentöl elzárt spanyol kisvárosba, ahol, mint hamar kiderül, valami furcsa szekta ural mindent... aztán szépen lassan kiderül, hogy mi van, hogy ennél azért jóval komplikáltabb a helyzet, meg a végére is jut még csakar dögivel. Sokat hallottam már róla, hogy az egyik legjobb Lovecraft film és hát tényleg. :grin:

trailer

Image

szöksz! xD
Image
Image

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Horrorfilmek
PostPosted: 2012 Dec 28 Fri, 9:29 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
^ Hehe, ugye hogy ugye! :grin:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Horrorfilmek
PostPosted: 2012 Dec 29 Sat, 1:21 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Biza. xD Meg nem csak a Lovecraft filmek, hanem a Gordon / Yuzna cuccok közül is az egyik legjobb.
Egyébként ha már Lovecraft.. kiváncsiságból megnéztem, hogy az utóbbi pár évben miket csináltak a cuccaiból és ahogy látom főleg rövidfilmeket a Whisperer kivételével. Majd utánakeresek/utánaolvasok hátha van köztük valami ami érdekes, meg be is lehet szerezni valahol. Mert ami meg hosszabb (Hunters in the Dark és Pickman's Muse), az mindennek tünik, csak jónak nem. xDD

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Horrorfilmek
PostPosted: 2012 Dec 29 Sat, 11:08 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
^ Ezt a csodát láttad már egyébként? :lol: Mondjuk inkább vígjáték, meg kicsit gáz is, de vannak benne jópofa jelenetek (na meg a Lovecraft utalások itt-ott).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Horrorfilmek
PostPosted: 2013 Jan 03 Thu, 9:27 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Nem láttam, de az előzetes, meg a kritikák alapján nem tudom mit gondoljak róla... xD Érdemes megpróbálkozni vele?

más: eddig sem voltam nagy véleménnyel az imdb-s pontszámokról, de... hogy a Blade 7 ponton álljon ott? Ki az aki erre a szeméthalomra képes volt max. két pontnál többet adni? :retard: Ilyen egy olcska, ostoba, következetlenül összedobált filmet, ahol a világon semminek semmi értelme, se a sztoriban, se a karakterekben (az ijedt ápolónőből csak úgy vérprofi, hidegvérű vámpírgyilkos lesz, csak úgy? szétlövik/verik egymást az utca közepén, a járókelők meg csak sétálgatnak tőlük egy méterre, mintha mi sem történne? WHAT? xDD). Nem voltak nagy elvárásaim, de azt hittem jó kis szórakoztató akció-horror valami lesz, de hát inkább tíz zs kategóriás szemét, mint ez mégegyszer, mert azoknál legalább nem is vár az ember semmi színvonalat. O_O

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Horrorfilmek
PostPosted: 2013 Jan 03 Thu, 9:49 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
^ Hát, csak ha nagyon elkeseredett és unott leszel, csak akkor próbálkozz vele szerintem. :beaten:

És awww~ nekem a Blade annó nagyon tetszett~ xDDD Mondjuk zsenge kamaszként először egy lepukkant balatoni kertmoziban láttam, sz'al lehet, hogy az emlékek időközben megszépültek. :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Horrorfilmek
PostPosted: 2013 Jan 09 Wed, 12:33 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Eddig csak távolságtartó gyanakvással figyeltem a Scary Movie sorozatot, de most rá lettem beszélve a harmadik részre, hogy az jó és hát tényleg. :grin: Abban ugye a Ring az egyik fö humorforrás, szóval azért is érdekes volt, de úgy általában is nagyon rendben volt az egész, kellemesen agyatlan, sokszor suttyó (de azért még a megfelelö határokon belüli) poénok, totál váratlan, de telitalálat vendégszereplések egy halom random hírességtöl (a végén a Wa Tang-os RZA & co... x'D). Szóval korrekt volt. Ezen fellelkesülve megnéztük a 4-es is, de az már nem volt az igazi. Voltak benne jó részek, de inkább volt eröltetett az egész, néhány kifejezetten rémes résszel. Rossz nem volt azéer összességében, de föleg a 3 után csalódás volt.
Viszont ezek után lehet valamikor sort keritünk majd az elsö két részre is, mondjuk azokhoz lehet elöbb a Scream filmeket kellene megnéznem. xD

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Horrorfilmek
PostPosted: 2013 Jan 09 Wed, 5:09 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
^ Én meg pont az első kettőt láttam, aztán abbahagytam, mert már az előzetesek alapján a többi olyan fáradtnak meg elcsépeltnek tűnt. :beaten: Mindenesetre az elsőt mindenképpen ajánlom, és igen, Scream-et nem árt megnézni előtte, ha még nem tetted (egyébként az se egy rossz film). :grin: Ja, meg a Tudom, mit tettél tavaly nyáron is eléggé jelen van benne, mint paródiaalap.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Horrorfilmek
PostPosted: 2013 Jan 09 Wed, 11:23 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Nekem az győzött meg végleg aról, hogy bepróbálkozzam a haramadikkal, hogy a David Zucker rendezte, aki a Csupasz Pisztoly meg Airplane filmeket. És látszik is nagyon, mondjuk a negyediket is ő csinálta, azon meg annyira nem, de whatever. xD Szóval szerintem ha éppen olyanod van, akkor a 3-ast érdemes bepróbálni, én meg akkor szerintem pótlom majd az első kettőt, csak lehet előtte még Scream (ami meg mégegy ilyen 'mindig meg akartam nézni, csak aztán valahogy sose' tipusú film).

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Horrorfilmek
PostPosted: 2013 Feb 02 Sat, 12:23 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Van egy új horror Mama címen (producer: Guillermo del Toro, akik örül igazából sose értettem, hogy miért van ekkora felhajtás) és habár az előzetes engem annyira nem győzött meg, arról, hogy bármivel is több-jobb lesz, mint bármelyik tucat amcsi ijesztgetős film manapság... de a rövidfilm amin alapul, az hát húbazmeg. @_@

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 579 posts ]  Go to page Previous  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group