Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 11:47 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 1751 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 117  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 27 Tue, 6:25 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Case wrote:
Mona wrote:
Case wrote:
Sokkal inkább bejönnek az olya elborult rendezök dolgai mint David Lynch, Fellini, vagy Tim Burton (mikor éppen jó passzban van.. pl. Sleepy Hollow vagy Ed Wood <3)


hahh... mostanában szúrtam ki kedvenc videotékám "leértékelt-eladó" feliratú szakadt kartondobozában egy szép papír tokos lynch filmet: the straight story címmel... még nem néztem meg de biztos nem lehet rossz

hátizé. nézd úgy mintha nem is Lynch film lenne, hátha majd úgy tetszik. :grin: (merthogy tényleg olyan mintha nem Lynch film lenne)



ki mondta hogy megnézem:D csak sznob vagyok aki ilyeneket vásárol hogy beszélhessen róla ;) persze nem

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 27 Tue, 7:52 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2005 Dec 19 Mon, 5:22 pm
Posts: 567
Location: home is where love is :)
Mona wrote:
V for vendetta Megnéztem moziban aztán megnéztem pc-n vagy 3szor ..jelenleg az összes ismerősömmel tervezem megnézetni... zseniális és minőségi... ja igen a képregényt is ajánlom ( 10 részes 82-88 között készült by alan moore ebből lett a film )


Nekem nem állt szándékomban megnézni, de olyan lelkes voltál, hogy muszáj volt..... ;)
Úgyhogy köszi!!! Mert nyugati filmnek rég örültem ennyire...

_________________
Image
projekt:HOME


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 27 Tue, 9:57 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
oolong wrote:
Mona wrote:
V for vendetta Megnéztem moziban aztán megnéztem pc-n vagy 3szor ..jelenleg az összes ismerősömmel tervezem megnézetni... zseniális és minőségi... ja igen a képregényt is ajánlom ( 10 részes 82-88 között készült by alan moore ebből lett a film )


Nekem nem állt szándékomban megnézni, de olyan lelkes voltál, hogy muszáj volt..... ;)
Úgyhogy köszi!!! Mert nyugati filmnek rég örültem ennyire...


azóta persze alább hagyott a lelkesedésem..de tényleg régen volt ennyire jó film a saját "hálivúdi" műfaján belül..

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 28 Wed, 7:52 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
itt van a spiderman 3 teasere
frissen ropogósan. Én csak annyit fűznék hozzá hogy aki szereti a közkedvelt pókembret az ebben a részben sem fog csalódni. sööt.. Én mivel egészen születésemtől kezdve szuperhős akartam lenni (és azóta sem tettem le a dologról ;) ) remegve várom és nagyon ajánlom nekik hogy ne baszzák el a Venom sztorit ...ja és dögöljenek meg hogy vészmanóról (the hobgoblin) elfeledkeztek..

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 28 Wed, 9:09 am 
Offline
Senior Member

Joined: 2006 Mar 09 Thu, 9:08 pm
Posts: 146
Étvágygerjesztő előzetes.Ez a rész aztán mozgalmas lesz.
Ha jól vettem ki lesz Homokember meg Harry-féle Zöldmanó.
:arrow: Connors doki akkor a 4./5. részbe kerül, pedig állítólag azért volt látható a 2.-ban, mert a 3.-ban ő lett volna a főgonosz. Úgy tűnik nem. :o
Venom sztori meg:
1. Hogy fogják behozni? Klasszikus képregény szerint vagy az új Ultimate Spiderman felfogást veszik alapul. (Én szvsz az utóbbira tippelek)
2.Szvsz 2 gonosztevő közé nem fog beférni egy tényleges harc, egyelőre csak a ruhával való viaskodás lesz aztán majd a 4.-ben megkapjuk az "Ultimate Showdownt". :devil: :trampoline:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 28 Wed, 9:27 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Szabi wrote:
Étvágygerjesztő előzetes.Ez a rész aztán mozgalmas lesz.
Ha jól vettem ki lesz Homokember meg Harry-féle Zöldmanó.
:arrow: Connors doki akkor a 4./5. részbe kerül, pedig állítólag azért volt látható a 2.-ban, mert a 3.-ban ő lett volna a főgonosz. Úgy tűnik nem. :o
Venom sztori meg:
1. Hogy fogják behozni? Klasszikus képregény szerint vagy az új Ultimate Spiderman felfogást veszik alapul. (Én szvsz az utóbbira tippelek)
2.Szvsz 2 gonosztevő közé nem fog beférni egy tényleges harc, egyelőre csak a ruhával való viaskodás lesz aztán majd a 4.-ben megkapjuk az "Ultimate Showdownt". :devil: :trampoline:


jajj nem mondj nekem ilyeneket.. minnyá agyvérzést kapok... Mondjuk nekem semmi nem lenne elég ah itt tartuk .... eleve ultimate sucks!!! Nekem Amazing kéne plusz természetesen a teljes titkos háború története a fekete pókruha hiteles storyjával (az előszményekkel és utózmányokkal együtt) no és ezek után (amikor a film már 8 órája tartana) térnének rá a Venom sztorira termnészetesen csak időrendi sorrendeben a vészmanó story után :) :) DE homokember mi a f*szt keres itt???? Őket pókember legyőzi még a zöld manó elött )kb az első komoly ellenfele a történetben. Víz emberrel együtt hentelik egymást majd egymásba fonódik víz meg homok emeber és akkor a sárplacsnit végül kinyírja ergóó ...mi van????


Szabi ha esetleg van bárminemű képregényed e-bookba feltétlenül konspirálnunk kell ;)

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jul 01 Sat, 12:17 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Good luck, Good night

George Clooney rendez (másod ízben) és nem is rosszul. Nem nagy szám a film de meglepően jól variál a filmek klisséivel- ugyanis a film fekete-fehér . Politika és média a két kulcszó. Aki vonzódik az akciót teljesen mellőző de megnyugtató és régi klasszikus eszközökkel variáló filmekhez annak ajánlom. Hintaszékkel, kávéval, cigarettával ajánlott :)

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jul 28 Fri, 6:19 pm 
Offline
Senior Member

Joined: 2006 Mar 09 Thu, 9:08 pm
Posts: 146
Tegnap megnéztem a The Fast and the Furious: Tokyo Drift -et (magyrul Halálos iramban: Tokiói hajsza)
Gondoltam a japán nők és japán autók elegek lesznek egy könnyed nyári kikapcsolódáshoz. A sztori a sorozathoz hűen nem valami mély, de az autós üldözések látványosak (bár néhol nagyon látszik a számítógépes grafika...).
Néha még vicces is....de mégy így is a sorozat leglaposabb tagja.
És ami a legtöbb fórumozót érdekelheti: az OST.
A japán előadok közt olyan nagyágyúkat találunk, mint a főcímdalt előadó Teriyaki Boyz; Dragon Ash és The 5,6,7,8's lányformáció is képviselteti magát. A nemzetközi nevekből az utolsó számban gitározó Slash a legismertebb.


Last edited by Szabi on 2006 Aug 01 Tue, 8:34 pm, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 01 Tue, 12:31 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Szabi wrote:
Tegnap megnéztem a The Fast and the Furious: Tokyo Drift -et (magyrul Halálos iramban: Tokiói hajsza)
Gondoltam a japán nők és japán autók elegek lesznek egy könnyed nyári kikapcsolódáshoz. A sztori a sorozathoz hűen nem valami mély, de az autós üldözések látványosak (bár néhol nagyon látszik a számítógépes grafika...).
Néha még vicces is....de mégy így is a sorozat leglaposabb tagja.
És ami a legtöbb fórumozót érdekelheti: az OST.
A japán előadok közt olyan nagyágyúkat találunk, mint a főcímdalt előadó Teriyaki Boyz; Dragon Ash és The 5,6,7,8's lányformáció is képviselteti magát. A nemzetközi nevekből az utolsó számban gitározó Slash a legismertebb.



na bazz.... ah ezt tudom letöltöm..pont ma voltam egy ftp-n ahol a magyar rip volt fenn.. azóta lejárt az acc-om:(

_________________
frekvencia.tumblr.com


Last edited by Mona on 2006 Aug 01 Tue, 12:52 am, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 01 Tue, 12:39 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
na de.

amit én ajánlok most az minden idők egyik legjobb sorozata... túltesz a hálívúdi krimik 90 százalékán minőségben, történetben, casvarásban, hangulatban!!

24

ez a sorozat olyan hogy az ember egy két rész után már arra számít hogy az adrenalin felrobbantja az agyát és a füléből spriccel a vér szanaszét...


képzelj el egy sotozatrot ami egy éven át megy havi két alkalommal. Egy rész 1 óra és az egy évad egy napot mutat be... VALÓS IDŐBEN. Elsőre én pont ezért legyintettem hogy biztos unalmas szar.... no nem.
Ezt úgy megoldották hogy az ember télleg maga aklá szarik egy idő után. 5 évadja van és a záró sorozat esetébens em enyhül a minőség..sőt..folyamatosan licitálnak egymásra az évadok... Aki most olyan korszakát éli hogy mindena mi japán az kúúl az ne figyeljen ide...de mindenki más tegyen egy próbát..... megéri. (odeonban az összes évad kikölcsönözhető.. az első évad magyarul is megjelent...ha valéakit érdekel de nem bolgogul az angollal szives átírom ingyen bérmentve az eslő magyar évadot...vagy bárkinek az összeset (2 dvd/ évad divx.... )

salut and logout !!

ui: tájékozódás ügyileg : van egy ilyen

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 01 Tue, 4:01 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Mona wrote:
na de.

amit én ajánlok most az minden idõk egyik legjobb sorozata...

ugyan, monty python, twin peaks, x-files kombót nem üti semmise! *aggressziv* xD

Szabi wrote:
Tegnap megnéztem a The Fast and the Furious: Tokyo Drift -et (magyrul Halálos iramban: Tokiói hajsza)
(..)
A japán elõadok közt olyan nagyágyúkat találunk, mint a fõcímdalt elõadó Teriyaki Boyz; Dragon Ash és The 5,6,7,8's lányformáció is képviselteti magát.

fontosságilag, meg szinvonalilag inkább így:
Teriyaki Boyz; Dragon Ash és The 5,6,7,8's
:beaten:
a másik kettöt imho inkább rejtegetni kellene mint nemzetközileg is megjelenö válogatásokra pakolni :?

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 01 Tue, 8:34 pm 
Offline
Senior Member

Joined: 2006 Mar 09 Thu, 9:08 pm
Posts: 146
Case wrote:
fontosságilag, meg szinvonalilag inkább így:
Teriyaki Boyz; Dragon Ash és The 5,6,7,8's
:beaten:
a másik kettöt imho inkább rejtegetni kellene mint nemzetközileg is megjelenö válogatásokra pakolni :?


A felsorolás szigorúan az OST-n szereplő sorrendet jelzi nem a szerző saját véleményét. 8) Az első 2 azért lett kiemelve, mert ők 2 számmal is szerepelnek, míg a lányok csak 1-el, sajna T_T


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 28 Mon, 2:58 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
nincs is viccesebb mint amikor a lelkes fórumozó a pár postal feljebb lévő hozzászólását ismétli meg még nagyobb elánnal. Mona most ilyen fórumozó:


végig néztem a 24 ősszes évadját és zt kell mondanom hogy nem olyan zseniális mint ahogy azt hittem hanem sookal több.. megver mindent amit valaha láttam moziban, tv-ben, bárhol. Jack Bauer személye egy semmihez nem fogható modernkori lovag überváltozata. Nem azt mondom hogy mindenkinek ilyennek kéne lenni. mert azért ő gyakran esik túlzásokba, de azért tanulságos ebben a gerinctelen, "mindenkit a háta mögött bátran kiröhögünk de szemtől szemben még a tisztességes köszönés sem megy" világban.
Maga a történet meg évadról évadra kenterbe veri saját magát. Én mindig röhögtem ha valaki egy sorozatért volt oda de hát most én vagyok az a szerencsétlen. Amúgy egy barátom mesélte hogy amerikában egyre inkább a sorozatok kezdik hozni a megfelelő szinvonalat a nagy mozifilmekkel szemben. Mert míg utóbbival szemben az az elvárás hogy a köcsög,primkó panelnak is érthető legyen, addig a sorozatokban valahogy többet mernek az alkotók. És ennek az iskolapéldája a 24. Azóta jó pár helyen olvasgattam az alkotásról és mindenhol szuperlatívuszokban beszélnek róla és gyakran felcseng a "korunk legnívósabb sorozata" kijelentés is. Én már csak azért is ajánlom mert bár nagy divat a nőies férfi manapság.. nem árt ha látjuk hogy mik azok a szeméyliségbeli jegyek amiket ettől függtelenül büszkén kéne megtartnai. Meg mondom elég szánalmas a helyzet manapság és a mostani hangulatomban csak még inkább feltűnik (főleg a sorozat kontrasztjában) mennyire nem tudnak még csak egyenesen sem nézni az emberek..

Nyilván a sorozat nem egy világmegfejtés, hisz alapjában véve terrorista elhárításról van szó de mint mondtam a főszereplő megalkotása zseniális és példanélküli. És persze a művész és elvont filmekkel nem is akarnám versenyeztetni mert az megint más tészta.

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 28 Mon, 3:19 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Mona wrote:
Maga a történet meg évadról évadra kenterbe veri saját magát. Én mindig röhögtem ha valaki egy sorozatért volt oda de hát most én vagyok az a szerencsétlen. Amúgy egy barátom mesélte hogy amerikában egyre inkább a sorozatok kezdik hozni a megfelelõ szinvonalat a nagy mozifilmekkel szemben.

Ez a tendencia már az X Files esetében is nyilvánvaló volt, mert míg az amerikai horrorfilmek közt, egy utolsó nagy felfutás (Hellraiser 1, Night of the Living Dead remake, stb) után pont a '90es évek elején kezdett el általánossá válni a minösíthetetlen szinvonal, addig az X Files szériáról szériára magasabb szinte hozta azt, amit egy jó horror-tól/scifi-töl vár az ember. Persze becsúsztak ott is lapos meg gyenge epizódok, ami a sokszor epizódonként váltakozó alkotógárdával természetes, de az átlagos szinvonal messze-messze a moziban megszokott felett volt.
(meg persze lehetne felhozni még példának a Twin Peaks-t is, de az nem ér, mert az Lynch, ö meg ugye zseni.)

Egyébként milyen hosszú összesen ez a 24 cucc?

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 28 Mon, 3:23 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
összesen eddig 5 évad van és minden évad 24 részből áll. Egy rész meg 1 óra (mondjuk ott van egy kis csalás mert asszem csak 50 percesek a részek).. most jön majd a hatodik szeptembertől.. ha jól tudom.

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1751 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 117  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group