Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 9:00 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 1751 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 117  Next
Author Message
PostPosted: 2005 May 02 Mon, 6:41 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Kinek mik a kedvencei a nem japán/hongkongi/koreai/thai/stb filmek közül? Kedvenc szinész? (van-e valaki akinek nem Johnny Depp..? xD) Kedvenc szinésznö? Rendezö?
Meg ha esetleg valaki látott valami jót mostanában azt is lehet itt ajánlgatni. :grin:


meeeeeg.. most találtam éppen ezt: 10 megnézendö romantikus filmecske :heart: az egyetlen amit láttam közölük (When Night Is falling) az egyik kedvenc filmem, tehát ezek után perszehogy érdekel a többi is. ^^"

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 May 02 Mon, 9:35 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2004 Nov 15 Mon, 2:37 am
Posts: 468
A listáról, amit linkeltél, van egy-két ismerős cím. Amit nagyjából egy hónapja láttam, az a Redvás Amal. Tetszett, kár ragozni. Moodysson egyébként is olyan rendező, akit úgy tűnik, hogy érdemes szemmel tartani (pl a Lilja 4ever is egész jó, bár szerintem a Fucking Amal jobb).
Egyébként ha már leszbikus filmekről van szó, akkor szerintem érdemes megnézni az Angelina Jolie-féle Kifutó a semmibe című igencsak fajsúlyos filmet (ok, itt nem a szex a fő téma, de szép benne a két nő közti jelenet).

Ami engem mostanában érdekelne, az Almodóvartól a Rossz nevelés, mert eddig még kimaradt, pedig a pasi munkáit imádom. Nagyon tetszett a Mindent Anyámról is, de az abszolút kedvenc inkább a Tűsarok meg a Titkom virága.

Szintén folyamatban van a Bernardo Bertolucci-összes begyűjtése, mert Az utolsó tangó Párizsban bekerült a kedvencek közé. Amit konkrétan keresek, az a Dreamers, bár biztosan csalódni fogok, mert a kritikák szépen lehúzták a filmet, és a könyv élményét, amit egyébként mostanában olvastam, úgyse nagyon tudja visszaadni, csak némi naturalisztikus szexet váltogat majd filozófiainak meg mélynek szánt jelenetekkel, ha jól sejtem.

Amit meg mostanában láttam, és nem csalódtam, az A vonzás szabályai (The Rules of Attraction). Az alapregényt Brett Easton Ellis írta, aki az Amerikai Psycho-ért is felelős, és én odavagyok a stílusáért. A vonzás szabályai sokkal könnyebben emészthető film, mint az AP. Az meg senkit ne riasszon el, hogy az egyik főszereplő a Dawson’s Creek szépfiúja, mert itt tényleg egész szórakoztató volt az alakítása.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 May 05 Thu, 5:15 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Almodovar téren nekem sokéves lemaradásom van, pedig a régi filmjeit nagyon szerettem, csak valahogy az újakért lusta voltam elmenni moziba.. :? (Habár azért voltak komoly mellényúlásai, mint például a Matador, amiben az elsö két perc volt érdekes, ahol pár olasz és spanyol horrorból voltak összevágva jelenetek, a film többi része viszont valami eszméletlen unalom volt. :\)

Bertolucci viszont speciel soha nem érdekelt valamiért. Valahogy az olyen 'szokványosabb' müvészfilmek, mint amiket ö is csinálgat soha nem tudtak megfogni. Sokkal inkább bejönnek az olya elborult rendezök dolgai mint David Lynch, Fellini, vagy Tim Burton (mikor éppen jó passzban van.. pl. Sleepy Hollow vagy Ed Wood <3)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 May 14 Sat, 7:33 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2004 Nov 15 Mon, 2:37 am
Posts: 468
Matador... Na látod, az pl. nem is igazán rémlik. Annak vajon a forgatókönyvét is Almodóvar írta?
Egyébként az utóbbi időben nagy siker tőle a Rossz nevelés, ami valószínűleg tényleg jó lehet az előzetesek alapján. A Beszélj hozzá, ami szintén elég friss, ha jól rémlik, akkor Oscart is nyert vele, viszont elég fura, nekem annyira nem tetszett.

Bertolucci meg a filmjei... Nos, a régebbiekre még rá lehet fogni, hogy művészfilmek, de az újabbak között akad jónéhány amerikai utóízű, amiket nem nagyon szoktam szeretni (pl. ilyen mellényúlás volt a Kis Buddha is, Keanu Reeves-szel, meg hasonlókkal). Viszont azért Az utolsó Tangó, az nagyon ott van Marlon Brando-val.

David Lynch meg a Mulholland Drive kapcsán keltette fel az érdeklődésemet. Több film most nem rémlik tőle. A Mulholland Drive viszont határozottan fura volt, olyannyira, hogy háromszor néztem végig egymás után. Kerestem benne a nemlétező értelmet, és aztán rájöttem, hogy az úgy volt tökéletes a maga értelmetlenségében.

Tim Burton meg kis utánanézéssel ugrott csak be. Az álmosvölgy tényleg jó, bár kicsit csalódtam a végében. A nevéhez kötik még a Batman-t. Hehe... ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Aug 01 Mon, 9:06 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
ezt van kedve valakinek megnézni valamikor..? (múlt héten kezdték vetíteni és állítólag nagyon jó kis film <3)

My Summer of Love (Szerelmem nyara)

imdb + port.hu

Image

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Dec 24 Sat, 11:38 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
(ejnye, de lehalt ez a topic.. :?)
no, de az eddigi témánál maradva: Lesbian Films.com. igazi aranybánya. :heart: hihetetlen részletes, még olyasmik is ottvannak, mint a kedvenc japcsi tini-horrorom, a Wizard Of Darkness. :pinky:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Dec 26 Mon, 3:08 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
jó akkor élesszük fel....beszélgessünk a halálosabb iramban című filmről... MIÉRT NE KAPOTT OSZKÁRDIJJAT???? HATOT LEGALÁBB :D

Egyébként Ajánlom az Egerek és emberek (of mouse and man) filmadaptációját mindenkinek John malkovich-csal ..ha a king kong helyett egy sokkal emberibb és egy zseni írónak köszönhetően sokkal értékesebb alkotást szeretnél látni a képernyőn az emberi gonoszság értelmetlenségéről és egy kicsit átrendezni a természetes értékrendedet akkor MUST SEE


természetesena z új king kongra céloztam :D :D (respekt és tisztelet Case-nek és a régi Kingkongnak :) )

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jan 21 Sat, 1:13 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Image

új trailer: http://www.576.hu/downloads/trl_silenthill.mov

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 04 Sun, 6:29 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
V for vendetta Megnéztem moziban aztán megnéztem pc-n vagy 3szor ..jelenleg az összes ismerősömmel tervezem megnézetni... zseniális és minőségi... ja igen a képregényt is ajánlom ( 10 részes 82-88 között készült by alan moore ebből lett a film )

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 27 Tue, 9:10 am 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2006 Feb 26 Sun, 10:14 pm
Posts: 146
Location: Budapest
Uhh, szerintem a V for vendetta nagyon is felejthető hollywoodi film volt, nálam F8at kapott rögtön megnézés után XDDD

Viszont nemrég néztem meg a Fearlesst, az új Jet Li filmet, és tudom ajánlani bátran. A film ugye egy igaz történetet dolgoz fel, és az 1900as évek elején játszódik, tehát a régi kosztümös kung-fu filmek hangulatában. Merem ezt ebben a topicban írni, mert minennek ellenére úgy érzem elég erősen hollywoodi alkotásról van szó, ami ugyan a film rovására megy, de nem annyira zavaró.

http://www.imdb.com/title/tt0446059/


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 27 Tue, 9:48 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2005 Dec 19 Mon, 5:22 pm
Posts: 567
Location: home is where love is :)
Rám az elmúlt hónapokan ez a film tett nagy hatást: Night Watch (orosz film). Talán azért, mert tavaly kezdtünk el Mage-ezni (szerepjáték) és az ébredés az kb olyan sokkoló volt mint ebben a filmben.
http://www2.foxsearchlight.com/nwnd/

Amúgy nemrég már elkészült a második része is, de azt még nem láttam.

_________________
Image
projekt:HOME


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 27 Tue, 1:32 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
oolong wrote:
Rám az elmúlt hónapokan ez a film tett nagy hatást: Night Watch (orosz film). Talán azért, mert tavaly kezdtünk el Mage-ezni (szerepjáték) és az ébredés az kb olyan sokkoló volt mint ebben a filmben.
http://www2.foxsearchlight.com/nwnd/

Amúgy nemrég már elkészült a második része is, de azt még nem láttam.


huhúj!! Eza film nekem is naagyon bejött. A második részt én úgy tudom még nem játszák

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 27 Tue, 1:35 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Case wrote:
Sokkal inkább bejönnek az olya elborult rendezök dolgai mint David Lynch, Fellini, vagy Tim Burton (mikor éppen jó passzban van.. pl. Sleepy Hollow vagy Ed Wood <3)


hahh... mostanában szúrtam ki kedvenc videotékám "leértékelt-eladó" feliratú szakadt kartondobozában egy szép papír tokos lynch filmet: the straight story címmel... még nem néztem meg de biztos nem lehet rossz

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 27 Tue, 1:37 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2005 Dec 19 Mon, 5:22 pm
Posts: 567
Location: home is where love is :)
Mona wrote:
huhúj!! Eza film nekem is naagyon bejött. A második részt én úgy tudom még nem játszák


Most töltöm...... :D (igaz DC-n, és lassan jön, és persze remélem, hogy tényleg az)

Amúgy nekem nagyon world of darkness-es a feelingje... Abszolút szerepjátékosoknak való - szerintem.
És ha már szerepjátékos filmeknél tartunk: nekem a Strange Days is elég meghatározó volt...

_________________
Image
projekt:HOME


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 27 Tue, 5:52 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Mona wrote:
Case wrote:
Sokkal inkább bejönnek az olya elborult rendezök dolgai mint David Lynch, Fellini, vagy Tim Burton (mikor éppen jó passzban van.. pl. Sleepy Hollow vagy Ed Wood <3)


hahh... mostanában szúrtam ki kedvenc videotékám "leértékelt-eladó" feliratú szakadt kartondobozában egy szép papír tokos lynch filmet: the straight story címmel... még nem néztem meg de biztos nem lehet rossz

hátizé. nézd úgy mintha nem is Lynch film lenne, hátha majd úgy tetszik. :grin: (merthogy tényleg olyan mintha nem Lynch film lenne)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1751 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 117  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group