Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 3:52 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 44 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2005 Apr 04 Mon, 5:20 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
cyca wrote:
Ha úgy döntesz, hogy a Tale of the 2 Sisterst nézed meg, akkor pliz magyarázd már el nekem :oops: mert én tegnap láttam, és nem vágtam a végét igazándiból.

Amúgy szerintem hihetetlenül jó volt, para ezerrel, mostohaanya nagyon jól játszott.

Kérdések (Spoiler):
Mi volt az, ami kicsúszott a szekrényből? az a szürke/fekete? és ki volt a mosogató alatt?

ahh, végül a Dumplings lett (korrekt kis horror, elképesztö beteg alapötlettel) mert mivel sehogy sem tudtam dönteni, végül azt választottam amelyik a közelebbi moziban van... :sweatdrop:
remélem majd 2sisters-t sikerül beszerezni valahogy... :\
most meg minnyá megyek nézni Blood Brothers-t.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Apr 04 Mon, 8:09 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2005 Apr 04 Mon, 6:32 pm
Posts: 28
...

:nyüssz:

Ilyenkor utálok vidéken lakni. :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Apr 04 Mon, 8:47 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2005 Feb 22 Tue, 12:03 am
Posts: 15
Location: HUN
Quote:
ahh, végül a Dumplings lett (korrekt kis horror, elképesztö beteg alapötlettel)


:cry2: akkor már sose fogom megtudni, hogy mi is történt a film végén

A Dumpling nagggyon beteg :D elején aszittem, hogy kis rákokat kóstol meg Mei néni :shock: Én horror helyett inkább psziho-thrillernek sorolnám be, nekem az egyetlen gáz jelenet az volt, amikor a lány megszülte a kisbabát, mert sajna nem bírom a vért...

Blood Brothers is tetszett. Hogy ezek az ázsiai muksók milyen jó pasik :love:

Vicces, hogy tegnap este _teltházas_ előadáson láttam a The purifiers című filmet ("Kill Bill Glasgowban" :roll: ), amiben ráadásul az egyik hobbit is szerepelt. Ilyen ócska múvit rég pipáltam, mérföldekre megelőzi bármelyik távolkeleti film, amit eddig láttam a fesztiválon.

Arashi: :( talán le lehet tölteni ezeket a filmeket valahonnan


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Apr 04 Mon, 9:02 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
hmm.. Blood Brothers nekem nagyon nem jött be.. :\
gyönyörü rendezés, de nagyon sok duma, nagyon gyengus sztori, nagyon üres, sablon karakterek és sehol azok a csodás akciójelenetek amik a régebbi HKi akciómozik legrosszabjait is meg tudták menteni.
állítólag One Night in Mongkok sok szempontból hasonló, csak az nagyon jó. :grin: nah, majd szerdán kiderül, hogy télleg az-e? ^^

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Apr 04 Mon, 9:09 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2005 Feb 22 Tue, 12:03 am
Posts: 15
Location: HUN
Quote:
állítólag One Night in Mongkok sok szempontból hasonló, csak az nagyon jó. nah, majd szerdán kiderül, hogy télleg az-e? ^^


jaja :D már várom. Szétmozizom az agyamat ezen a héten 8)

Blood Brothersnek az eleje tetszett nagyon, és azt hittem, hogy végig olyan pörgős lesz. De nekem azért így is bejött. Az akciójeleneteket viszont hiányoltam, főleg, hogy a főszereplő hapsi a Repülő Tőrökben (laikus szemmel nézve, term.) elég parádésan verekedett/kardozott, miegymás.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Apr 04 Mon, 9:16 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
cyca wrote:
Quote:
állítólag One Night in Mongkok sok szempontból hasonló, csak az nagyon jó. nah, majd szerdán kiderül, hogy télleg az-e? ^^


jaja :D már várom. Szétmozizom az agyamat ezen a héten 8)

Blood Brothersnek az eleje tetszett nagyon, és azt hittem, hogy végig olyan pörgős lesz. De nekem azért így is bejött. Az akciójeleneteket viszont hiányoltam, főleg, hogy a főszereplő hapsi a Repülő Tőrökben (laikus szemmel nézve, term.) elég parádésan verekedett/kardozott, miegymás.

jaja, mondjuk azért ott segítették öt a drótok, megsatöbbik is. :grin: meg a másik föszereplö (Lefty - Jacky Cheung) is szerepelt már egy rakat sokkal látványosabb filmeben. (mint a komplett elmebeteg Eagle Shooting Heroes, amiben az ember kb. két perc után adja fel a sztori követésére tett próbálkozásokat, mert lehetetlen arra is, meg a non-stop repkedös/ugrabugrálós akcióra is figyelni... :sweatdrop:)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Apr 07 Thu, 7:33 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2005 Feb 22 Tue, 12:03 am
Posts: 15
Location: HUN
Hi!

Case: Na hogy tetszett ma a Breaking News? (a fotókról próbáltalak beazonosítani, amiket a legutóbbi vk buliról láttam, most a Kossuthban az első sor közepén ültél??? )

Nekem a Mutt boy, Beautiful boxer és a Dumplings mellett eddig ez tetszett a legjobban.

Tegnap láttam az abnormális szépséget, előtte pedig az egy éjszaka mongkokban. A mongkok-os jó volt, de a végén az a shakespeare-i véletlen nem köllött vóna :( na mindegy, így megfelelően drámai. Az abnormális szépség-től pedig kicsit többet vártam. Elvégre horrornak van feltüntetve, de az egész film alatt kb egyszer ijedtem meg. Szóval max pszihothriller vagy mi. A fényképek viszont gyönyörűek voltak benne.

----
Esetleg tud nekem valaki valami infót adni, hogy honnan szerezhetek távolkeleti filmeket? (angol felirat is jó lenne hozzá :oops: )


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Apr 07 Thu, 10:49 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
cyca wrote:
Case: Na hogy tetszett ma a Breaking News? (a fotókról próbáltalak beazonosítani, amiket a legutóbbi vk buliról láttam, most a Kossuthban az első sor közepén ültél??? )

hoho! valaki kémkedik utánam!! :beee: de különben igen, elsö sor közepén ültem (mint mindig). :grin:

Breaking News nagyon tetszett. tipikusan az a fajta HKi film, amiben valami sztoriszerüség csak azért van, hogy legyen valami ami összefogja a jeleneteket... de éppen ettöl tudnak olyan jók lenni, nem akarnak világmegváltani a filmmel, csak maximálisat akarnak teljesíteni az adott müfaj keretei között. :grin:

Ab-normal Beauty meg... ughh, hát ja, gyönyörüen volt fényképezve, meg a fotók is nagyon szépek voltak, oszt' annyi. :? iszonyat üres volt az egész és horrofilmek is harmatgyenge volt. kár. (többször azon gondolkodtam közben, hogy hátramegyek, lecsapom a vetitöst és lecserélem a filmet az éppen akkor visszakapott Evil Dead Trap 2 dvd-mre.. :bluegrin: mindenki jól jár volna a dologgal... az is horror, az is ázsiai, az is nagyon szépen van filmezve, csak mellé még nagyon jó is... :grin:)

Viszont One Night in Mongkok nekem az eddigi a kedvencem a fesztiválról. Sztori itt-ott lyukacsos volt, de ez igazából csak utólag tünt fel, közben meg folyton az járt az agyamban, hogy nah, ilyennek kell lennie egy igazi jó HKi akciófilmnek és nem olyannak mint a Blood Brothers volt pl. ^^"

Beautiful Boxer meg érdekes volt, csak egy kicsit túl sok volt benne (a thai filmekre különben sokszor nagyon jellemzö) giccses, érzelgös jelenet. de ezt leszámítva tetszett, csak kár, hogy nem volt más thai film még mellé. :? (meg volt benne sok szép felvétel a Tokyo Dome-ról. :heart:)

(nekem holnap a Bright Future lesz az utolsó a Titanic-on. Ha jössz arra is, akko' majd tegyél ki magadra valami táblát, hogy 'én vagyon cyca!' vagyvalami :beee:)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Apr 08 Fri, 9:36 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2005 Feb 22 Tue, 12:03 am
Posts: 15
Location: HUN
Quote:
hoho! valaki kémkedik utánam!! de különben igen, elsö sor közepén ültem (mint mindig).


baaaaaaaaaaaaaaassszus!!! tegnap/ma valami geb@sz volt a nettel szolgáltatói oldalon, és nem tudtam megnézni a válaszodat, hogy jól tippeltem-e :argh: mer csak úgy ismeretlenül nem akartalak leszólítani, hogy "bocsika, te vagy vagy nem te vagy??" :sweatdrop: nyem baj, majd egy vk bulin találkozunk ;)

Fényes jövő nagyon teccett, de nem voltam túl rózsás hangulatban a film után, engem nagyon megérintett :cry:

Én még holnap megnézem az elnök borbélyát. Amúgy kaptam hírlevelet a titanikról, és írják, hogy a két nővérből tartanak pótvetítést, hátha esetleg akarsz menni :beee:

Ja és azt még el is felejtettem mondani, hogy nemcsak zsír japán zenékkel ismerkedem a fórumozók jóvoltából, hanem erről a fantörpikus titanik fesztiválról is itt értesültem :heart: köccönöm :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Apr 08 Fri, 10:39 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
cyca wrote:
baaaaaaaaaaaaaaassszus!!! tegnap/ma valami geb@sz volt a nettel szolgáltatói oldalon, és nem tudtam megnézni a válaszodat, hogy jól tippeltem-e :argh:

ohh, kár. :?
nah, ja, akko' majd vk bulin. :grin:

cyca wrote:
Fényes jövő nagyon teccett, de nem voltam túl rózsás hangulatban a film után, engem nagyon megérintett :cry:

Én még holnap megnézem az elnök borbélyát. Amúgy kaptam hírlevelet a titanikról, és írják, hogy a két nővérből tartanak pótvetítést, hátha esetleg akarsz menni :beee:

Ja és azt még el is felejtettem mondani, hogy nemcsak zsír japán zenékkel ismerkedem a fórumozók jóvoltából, hanem erről a fantörpikus titanik fesztiválról is itt értesültem :heart: köccönöm :D


Sziveccen! :D

Bright Future meg... uhh, hát nekem nagyon nem jött be... :\ túl összevissza sztori, túl müvészieskedö, mindenféle tartalom nélkül. pedig a rendezö egyik korábbi filmje (Kairo, ami egy eszméletlen nyomasztó horrormozi :heart:) a kedvenceim közt van Japánból, de ez. maaah.
Tehát nekem akko' marad a One Night in Mongkok a favorit.. ^^

Hmhmm.. Two Sisters meg mikor lesz? ha vasárnap, akkor még az is lehet, hogy megnézem.. :grin:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Apr 08 Fri, 11:07 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2005 Feb 22 Tue, 12:03 am
Posts: 15
Location: HUN
Quote:
Two Sisters meg mikor lesz? ha vasárnap, akkor még az is lehet, hogy megnézem..


Április 10., Toldi, 14.15 :D jó mozizást

Amúgy a kairo nem "hálózat" címen futott kb másfél éve? persze én nem láttam :roll: de rémlik a cím.

A fesztivál nagyonszupi volt, (meg még hátravan 1 film :D) én eleddig alig láttam távolkeleti filmet, és talán ezért is hatott minden az újdonság varázsával. Lehet, hogyha már ezer és egy japán/hk/egyéb múvit láttam volna, nem lettek volna ilyen hatással, de így ütött. Zsír. Függő lettem :sweatdrop:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Apr 09 Sat, 12:47 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
cyca wrote:
Quote:
Two Sisters meg mikor lesz? ha vasárnap, akkor még az is lehet, hogy megnézem..


Április 10., Toldi, 14.15 :D jó mozizást

Amúgy a kairo nem "hálózat" címen futott kb másfél éve? persze én nem láttam :roll: de rémlik a cím.

A fesztivál nagyonszupi volt, (meg még hátravan 1 film :D) én eleddig alig láttam távolkeleti filmet, és talán ezért is hatott minden az újdonság varázsával. Lehet, hogyha már ezer és egy japán/hk/egyéb múvit láttam volna, nem lettek volna ilyen hatással, de így ütött. Zsír. Függő lettem :sweatdrop:

jejj, kösz az infot. akko' asszem holnap Two Sisters lesz. :grin:
ummm.. Kairo meg nem hinném, hogy ment volna valahol, az túlzottan fura film ahhoz, hogy bemutassák mifelénk.. :sweatdrop: és hát jah, távolkeleti filmek nagyon addiktívek tudnak lenni, föleg a HKiak (annak idején én is azok miatt szoktam rá nagyon az ilyesmikre) Uuumm.. filmeket szerezni meg... hát van egy-pár ami kijött videón/dvdn, meg persze lehet letöltögetni (asszem emule-on van sok film, meg bittorrenten) ....meg persze lehet nyaggatni érte embereket... ^^

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Apr 10 Sun, 10:35 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2005 Feb 22 Tue, 12:03 am
Posts: 15
Location: HUN
Quote:
asszem emule-on van sok film, meg bittorrenten


ezeket nem ismerem. Micsodák?

Quote:
meg persze lehet nyaggatni érte embereket... ^^


oké, majd szavadon foglak :D

megnézted végül a két nővért? ha igen, akkor majd kérdezek, mert én nem értettem a végét.
Megnéztem az Elnök borbélyát... betojtam a röhögéstől, marha jó film volt :D ja és van kapcsolat a koreai és a magyar nyelv között, ugyanis a kisfiú a filmben, ha épp az apját hívta, akkor azt mondta, hogy "apucíííí" :lol: persze a mozi dőlt a röhögéstől.

Nagy általánosságban remek volt a fesztivál, persze be-becsúsztak gyengébb darabok. Érdekes volt, hogy a Borbély előtt, amit az urániában néztem, volt kis riportfilm valami esztétával(???), aki azt mondta, hogy ez az év mérföldkő az anime világában, és hogy nagyon jelentős darabokat mutattak be a feszten... én csak a ninjásat láttam, az teccett. A többi tényleg olyan penge? A gőzfiú nem érdekelt, mert sose szerettem ezt a gőzgépes korszakot, a ghost inthe shell2 meg második rész, először talán az elsőt kéne megnéznem :sweatdrop: a tokioi keresztapákat meg megtaláltam anime hubon...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Apr 10 Sun, 11:28 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
cyca wrote:
Quote:
asszem emule-on van sok film, meg bittorrenten


ezeket nem ismerem. Micsodák?

ummm.. mindkettö ilyen letöltö cucc, amihez random weboldalakon lehet linkeket találni, de én emule-t nem használok, torrentet meg csak zenei dolgokra, de majd utánanézegetek, hátha találok valami használható linkeket

cyca wrote:
oké, majd szavadon foglak

csak hajrá :sweatdrop:

cyca wrote:
megnézted végül a két nővért? ha igen, akkor majd kérdezek, mert én nem értettem a végét.
Megnéztem az Elnök borbélyát... betojtam a röhögéstől, marha jó film volt :D ja és van kapcsolat a koreai és a magyar nyelv között, ugyanis a kisfiú a filmben, ha épp az apját hívta, akkor azt mondta, hogy "apucíííí" :lol: persze a mozi dőlt a röhögéstől.

Nagy általánosságban remek volt a fesztivál, persze be-becsúsztak gyengébb darabok. Érdekes volt, hogy a Borbély előtt, amit az urániában néztem, volt kis riportfilm valami esztétával(???), aki azt mondta, hogy ez az év mérföldkő az anime világában, és hogy nagyon jelentős darabokat mutattak be a feszten... én csak a ninjásat láttam, az teccett. A többi tényleg olyan penge? A gőzfiú nem érdekelt, mert sose szerettem ezt a gőzgépes korszakot, a ghost inthe shell2 meg második rész, először talán az elsőt kéne megnéznem :sweatdrop: a tokioi keresztapákat meg megtaláltam anime hubon...

hát, az biztos, hogy olyan cuccokat szedtek össze amik tényleg nagyszabású dolgok, meg abszolút közönségdarabok, meg amiket sokan regota vratak (ugye Gits2, meg Steamboy az Akira miatt, meg Band of Ninja, me' az meg Oshima ^^")

Két Növér meg... hmm.. a feléig jó, de semmi-extra horrorfilm volt, aztán mikor elkezdtek nagyon kavarni, akkor elkezdtem nagyon unni.... ^^" meg az is zavart ami sok más koreai filmben is, hogy iszonyú steril volt az egész, tankönyvszerinti rendezéssel, sok érdektelen képpel, meg olyan karakterekkel akikkel kicsit sem tudsz szimpatizálni. Egyszerüen hiányzik belölük az a valami ami a jól eltalált HKi filmeket pl. olyan jóvá tudja tenni. (ott vannak mondjuk a Breaking News karakterei.. még a mellékszereplök, mint a túsz gyerekei is milyen kidolgozottak és életszerüek voltak) Nomeg azok a jelenetek amiket egy-az-egyben a Ring-böl és Ju-on-ból vettek át.. azt azért nem kellett volna eröltetni.. :?
De azért ennek ellenére abszolút érdemes volt megnézni... :grin: (márcsak a gyönyörü diszletek miatt is)
A sztori meg az én értelmezésemben (aki esetleg nem látta és akarja az ne olvassa innen... :sweatdrop:):
az egykor boldog hazassagban élö pár kapcsolata megromlik, mert a pasi beleszeret egy masik nöbe, aki ráadásul amolyan munkahelyi/családi, közös ismerös. aztan amikor egyszer odahozza a nöt az anya öngyilkos lesz (hogy miert a szekrenyben...? no idea.. :shock:) es reggel ugye az egyik lány is meghal, mikor rádöl a szekrény. Ezt a masik lany nem tudja feldolgozni, hogy az apja összeházasodik a másik növel azt meg aztán pláne és megörül és halucinálni kezd. Mikor elmennek a házból úgy tünik rendbejön, de mikor visszatérnek (és itt kezdödik a film) újra kezdödik minden és rosszabbb lesz mint valaha. (es szerintem nagyon rosszul volt megoldva, hogy nem lehet tudni utolag sem, hogy most akkor mi volt a valosag es mi a kepzelgés) aztan ugye nagyfinálé után beviszik intézetbe, de jön a 'szlusszpoén' és a másik nöt hazatérve megöli az anya szelleme a film legegyértelmübben Ring/Ju-on nyúlás jelenetének keretein belül. :sweatdrop:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Apr 11 Mon, 3:27 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2004 Nov 15 Mon, 2:37 am
Posts: 468
Tegnap megnéztük a Blood Brothers-t meg az Ab-normal Beauty-t egy barátnőmmel, és kicsit sajnálom, hogy sok másról meg lemaradtunk, de majd jövőre...
A filmekkel kapcsolatban elég vegyes a véleményem, mert az összbenyomás szempontjából az este jó volt, de mindkét filmben volt jópár olyan jelenet, ami nem tetszett és/vagy untatott.
Vértestvérek: képileg nagyon szép volt a film, a sztori viszont elég laposnak bizonyult. Vagyis inkább az a pontos kifejezés, hogy többet vártam tőle, pláne, hogy a képi világot egyszerűen vétek volt elrontani az itt-ott egészen unalmassá váló részekkel. És - isten tudja, miért - néhol egyenesen a Moon Child jutott róla eszembe :roll: A karakterek valóban sablonosak voltak. Viszont voltak benne itt-ott nagyon jól eltalált jelenetek is, amik felráztak egy kicsit.
Ab-normális szépség: a film hangulata nagyon megfogott, de tényleg nem volt horror. Egy thriller vagy hasonló besorolással talán találóbb lett volna reklámozni. Itt is a képi világ volt valami borzalmasan jól eltalált. Úgy jöttem egyébként ki róla, hogy ez volt az egyik legfucsább film, amit valaha láttam. Az egyetlen jelnet az volt, amikor nem tudtam odanézni, amikor a csirkéket gyilkolászták. Sajnáltam a szerencsétleneket... De a többi véresnek szánt jelenet tényleg amcsi tinihorror-szintű volt.
Ami meg leginkább nyomot hagyott bennem mindkét film kapcsán, az a nagyon jól eltalált zene, mert az mindegyiken nagyot dobott.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 44 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group