Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 2:06 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 615 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 41  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006 Apr 20 Thu, 3:20 pm 
Offline
Senior Member

Joined: 2006 Mar 09 Thu, 9:08 pm
Posts: 146
Szagosfilmet mutattak be a héten a Szocsiku japán filmforgalmazó társaság mozijaiban: a hollywoodi The New World (Az új világ) című filmet tekinthetik meg a nézők illatos változatban, ha a külön kijelölt "illatozó székeket" választják. (a tokiói moziban 33 három "szagos" ülőhely van) :D
A Szocsiku mozik szóvivője elmagyarázta, hogy ily módon a nézők az erdőben játszódó jelenet során nem csak látják a fákat és hallják susogásukat, de friss illatukat is érzik.

Mi jöhet még eztuán? :shock: :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Apr 21 Fri, 11:25 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Szabi wrote:
Szagosfilmet mutattak be a héten a Szocsiku japán filmforgalmazó társaság mozijaiban: a hollywoodi The New World (Az új világ) című filmet tekinthetik meg a nézők illatos változatban, ha a külön kijelölt "illatozó székeket" választják. (a tokiói moziban 33 három "szagos" ülőhely van) :D
A Szocsiku mozik szóvivője elmagyarázta, hogy ily módon a nézők az erdőben játszódó jelenet során nem csak látják a fákat és hallják susogásukat, de friss illatukat is érzik.

Mi jöhet még eztuán? :shock: :roll:

ohh, egyszer már volt ilyesmi... ^^ egyik régi John Waters filmhez (Polyester asszem) adtak kapargatós lapocskát amit a megadott jeleneteknél meg kellett dörzsölni a megadott részeken és szagolgathattad az éppen passzoló illatokat (persze ugye Waters, tehát tbbnyire meglehetösen gyomorforgató szagokról volt szó... xD)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Apr 21 Fri, 1:32 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
Szabi wrote:
Mi jöhet még eztuán? :shock: :roll:


amkor felborul a hajó, te is beborulsz XD már ien realityma lesz nem cinema XD és a korhatár nem a pszicho-horrorokon lesz, hanem a kis hableányon (a merülések miatt) meg a polár expresszen (a hideg miatt)

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 09 Tue, 2:40 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
Szerdán "japán Filmklub" van az Örökmozgóban.

Aiki:
http://www.est.hu/rovat/mozi/film.cfm?d_id_film=7186

_________________
<3


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 18 Thu, 11:02 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Na, néztem Da Vinci-kódot...hááát~, érdekes volt, mondjuk úgy. :lol:
Én olvastam angolul a könyvet, így az már alapból fura volt, hogy magyarul beszélnek, haha (feliratos az jobb lett volna, na mindegy :roll:), meg hogy pár jelenet vagy totálisan ki lett hagyva (ami nem baj annyira, mert a lényeg szempontjából nem érdekesek, de színesítették a sztorit) vagy átalakították ("Én vagyok a nagyanyád!" hát ott majdnem felröhögtem :D). Az viszont egyáltalán nem volt szép, hogy nüansznyi dolgokra nem derült fény néha, amiket csak az olvasó tudhat (megintcsak nem létfontosságúak, de kár volt kihagyni őket...pl. Rémy-vel miért az történik ami történik, miután ivott; vagy miért mondja Silas a vége fele, hogy "Szellem vagyok." - bár ez utóbbit spanyoltudással, jó füllel és jó következtető képességgel talán meg lehett fejteni :lol:).
Mindenesetre Prof. Teabing karaktere nagyon el lett találva, pont ilyennek képzeltem el, és Rémy-t is. Na meg Jean Reno mint Bezu Fache nyomozó, nagyon jó volt!! 8)
Összességében nekem jobban tetszett volna, ha úgy ülök be, hogy még nem olvastam a könyvet, de így is élvezetes volt, mert az apróságokat kivéve nagyon pontosan követi a regény cselekményét...mondjuk néha az az érzése az embernek, hogy túl sokat akartak belezsúfolni, így van amikor az egész olyan "sűrűnek" hat, van hogy lelassul...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 18 Thu, 11:27 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
OK, akkor itt jön a Da Vinci-kód olyan szemével, aki nem olvasta a könyvet :) Nekem tetszett, olyan érzésem volt, mintha valami PC-s kalandjátékot játszanék, csak persze itt megfejtették helyettem a rejtvényeket (de azért úgyis próbál rájönni a néző közben).
A végén úgy álltam fel, hogy magyarázatot kaptam nagyjából mindenre, engem nem sarkall a könyv elolvasására.

Jigsaw! Azt ugye elmondod majd, hogy miért mondta, hogy "Szellem vagyok"? :)

A legWTFabb rész akkor is a "Megnyugodtál?", noha elismerem, hogy az "Én vagyok a nagyanyád" se volt rossz.


Last edited by D on 2006 May 18 Thu, 11:31 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 18 Thu, 11:30 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
nahmégegyreview...nemtom...én nem olvastam a könyvet, de a film élvezetes volt, habár a "nagy talányok" nekem picit túl eccerűek voltak. engem ezek után érdekelne a könyv, de remélem ott picit bonyolultabb és csavartabb lesz a dolog.

nekem a kedvenc jelenetem a főhősnő nyugatása volt, vagyis a visszaemlékezés....ott repült a pettyes :lol: :lol: :lol:

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 18 Thu, 11:32 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
D wrote:
Jigsaw! Azt ugye elmondod majd, hogy miért mondta, hogy "Szellem vagyok"? :)


Jaigennn, volt ilyen flashback, amikor Silas enyhén "nem túl nyugalmas" családi életébe nyerhettünk betekintést...Az apa minden rosszért, ami családdal történik, őt vádolta, mert "másmilyen" (albínó) és azt hajtogatta, hogy (a filmben is, csak nehezen lehetett hallani) Silas egy "fántasma" ( =szellem), egy szürke kitaszított, stb. ...amúgy Silas életének állomásaira én több hangsúlyt fektettem volna, mert így majdnem csak az jön át, hogy "Hú de kegyetlen gonosz vallási fanatikus izé" volt, közben meg tulképpen ő is áldozat valamilyen szinten... plusz még a könyvben sokkal-sokkal cool-osabb volt, amikor *spoiler* meghal, mert ott úgy volt, hogy miután lelőtte Aringarosát, akinek egész hitét/új életét köszönhette, halálosan megsebesülve felvette és betámolygott vele a kórházba, ahol "átvették" tőle, ő meg valahol kint lehelte ki a lelkét... sztem ez sokkal drámaibb lett volna és szebb is. *spoiler vége*


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 18 Thu, 11:35 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
pedig az jobb lett volna...eh....holnap megkeresem a könyvet...

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 18 Thu, 11:35 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Oh! Én nem hallottam a filmben, nagyon gyors volt az a flashback; szinte érezhető volt, hogy mélyebb a karakter, csak nem fért bele a filmbe.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 18 Thu, 11:37 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
D wrote:
Oh! Én nem hallottam a filmben, nagyon gyors volt az a flashback; szinte érezhető volt, hogy mélyebb a karakter, csak nem fért bele a filmbe.


jah, fránya időkeret...eh...pedig az a könyv nem is vaskos...harry potter 5ben hány szünet lesz majd?

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 18 Thu, 11:39 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
pszabi wrote:
pedig az jobb lett volna...eh....holnap megkeresem a könyvet...


Keresd is, jó az! (kölcsönadjam az angol nyelvűt? :D)

D wrote:
nagyon gyors volt az a flashback; szinte érezhető volt, hogy mélyebb a karakter


Na igen, nagy kár volt... ellentétben az önsanyargatós részeken sztem kicsit túlsúly volt, ha az ő jeleneteit nézzük... XD
Ja, és Rolex-órás bankigazgató ürge is jópofa volt (már amíg...) :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 18 Thu, 11:41 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Jigsaw wrote:
Ja, és Rolex-órás bankigazgató ürge is jópofa volt (már amíg...)

És mennyire meg kellett volna venni 30 Euroért! (vagy mennyi) :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 18 Thu, 11:41 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
Jigsaw wrote:
pszabi wrote:
pedig az jobb lett volna...eh....holnap megkeresem a könyvet...


Keresd is, jó az! (kölcsönadjam az angol nyelvűt? :D)


eh...madzsart fogom törni majd...thanx...

Jigsaw wrote:
D wrote:
nagyon gyors volt az a flashback; szinte érezhető volt, hogy mélyebb a karakter


Na igen, nagy kár volt... ellentétben az önsanyargatós részeken sztem kicsit túlsúly volt, ha az ő jeleneteit nézzük... XD
Ja, és Rolex-órás bankigazgató ürge is jópofa volt (már amíg...) :P


XD annál már jobban bírtam ian "sose bízz egy franciában" beszólását :D

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 18 Thu, 11:44 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
pszabi wrote:
XD annál már jobban bírtam ian "sose bízz egy franciában" beszólását :D


Jaja, Ian hatalmas arc volt benne, jobbat el se tudtam volna képzelni erre a szerepre!! :idol:

*na, megyek, aludni is kéne mááár~...* XD


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 615 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 41  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group