Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Jun 15 Sat, 11:07 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 615 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 41  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 18 Thu, 11:45 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
én is....meg nem is kellene több spoilert nyomni itten a saját testi épségünk érdekében :D de jó film, szal érdemes megnézni!

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 20 Sat, 11:10 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
na most van az h lusta disznó vagyokés nem olvasok vissza.. milyen filmről van szó?

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 21 Sun, 8:35 pm 
Offline
Senior Member

Joined: 2006 Mar 09 Thu, 9:08 pm
Posts: 146
Szerintem még mindig a Da Vinci-kód.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 21 Sun, 9:00 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
Szabi wrote:
Szerintem még mindig a Da Vinci-kód.


helyes válasz!
/most folytathatnám azzal h nyereményed egy ló részletekben, mai részlet.......ismered azt a tagot aki ezzel jáccott mindig az rmg-ben :D...amíg ki nem rúgták/

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 22 Mon, 7:05 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Na azt még nem láttam, de őszintén szólva ellenérzéseim vannak ezzel az egész da vinci kóddal kapcsolatban. Annyira feltünő hogy egy népbútító ponyva szemét könyvvel áll kapcsolatban. Maga a könyv az ég világon nem tár fel semmi értelmeset csak az olvasóval hiteti el hogy ezek a dolgok ott voltak az orra elött és igazából most is magától jött rá , a könyv csak segített. A másik része meg hogy ott van az az egy-két primitív távoli ismerőas akik azóta csake erről beszélnek meg be vannak zsongva hogy úú ez milyen durva.

Azt nem kétlem hogy szórakoztató a dolog 'szal én is biztos megnézem csak nem kéne olyan komolyan venni. Meg az is minősíti egy alkotás komolyságát hogy milyen emberek veszik komolyan.

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 22 Mon, 7:58 pm 
Offline
Member

Joined: 2006 Apr 29 Sat, 11:13 am
Posts: 74
Location: Budapest, Magyarország
szórakoztatónak biztos szórakoztató, de én sem hinném, h akkora értéket képviselne, sztem a könyvet is azért kapták fel annyira, mert ilyen "botrányos" a sztori. de azért szeretem az ilyen filmeket, jól ki lehet alattuk kapcsolódni úgymond, meg izgalmas, az ember beleéli magát a történetbe aztán hurrá.
amúgy mostanában még olyasmiket is hallottam, hogy ennek a Da Vinci-kód sztorinak tényleg van valóságalapja... :roll: nem tudom, h ebből mi igaz ugyan. na mindegy. A V mint vérbosszút látta valaki? én pl arra lennék kíváncsi, jól hangzott az alaptörténete.

_________________
Image
^_^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 22 Mon, 8:12 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
Kagami wrote:
"botrányos" a sztori


^^" még nem olvastam a könyvet....hol botrányos? a film nem tűnt annak...

Kagami wrote:
amúgy mostanában még olyasmiket is hallottam, hogy ennek a Da Vinci-kód sztorinak tényleg van valóságalapja...


nemtom...anyám a könyv elolvasása után megkerestette velem az uccsó vacsi c. képet....hát nemtom az ottan télleg nőies... lehet h az első európai pre-vk férfi énekes? v egy pre-mana? nah mind1, nem hiszem h bármi valóságalapja van mivel ezekből az időkből eléggé kevés dolog maradt fenn, így nehéz véleményt formálni m. magdalénáról.../HA egyáltalán létezett.../

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 22 Mon, 9:28 pm 
Offline
Member

Joined: 2006 Apr 29 Sat, 11:13 am
Posts: 74
Location: Budapest, Magyarország
pszabi wrote:
^^" még nem olvastam a könyvet....hol botrányos? a film nem tűnt annak...

hát az benne a botrányos, h az egész Bibliát kétségbe vonja ezzel a történettel. felfedezéssel. vagy nem tudom mivel... szóval az egyház nyilván felháborodott ( bár az egyház sokmindenen felháborodik az igaz... pl Harry Potter sátánista??? :) )
pszabi wrote:
nemtom...anyám a könyv elolvasása után megkerestette velem az uccsó vacsi c. képet....hát nemtom az ottan télleg nőies... lehet h az első európai pre-vk férfi énekes? v egy pre-mana? nah mind1, nem hiszem h bármi valóságalapja van mivel ezekből az időkből eléggé kevés dolog maradt fenn, így nehéz véleményt formálni m. magdalénáról.../HA egyáltalán létezett.../

igen én is megnéztem a képet ^_^ tényleg nőies, de ki tudja... az a kép is annyiszor lett már renoválva, szinte már újjáfestették az egészet. de akkor honnan tudta volna Leonardo ezt az egészet? váááá... mindegy.

_________________
Image
^_^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 22 Mon, 9:35 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Haha, szreintem ez az egész "összeesküvés-elméletszerű" izé csak kitaláció, fikció. Néha elég nyakatekert módon mutatja, hogy "hát igeen, ez ííígy vaaan~..."...hja, persze. XD
Mindenesetre szórakoztató volt, nekem a könyv tetszett (majdnem magyarul olvastam el, de összehasonlítva az első fejezetet, inkább az eredeti mellett döntöttem). :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 23 Tue, 12:05 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2004 Nov 15 Mon, 2:37 am
Posts: 468
Érdekes ez a Da Vinci-mánia mostanában. Mindenki elolvassa, megnézi, végiggondolja, hogy legyen róla véleménye. Nem azért olvassák, nézik mert jó (hiszen ponyva, annak is az alja a maga hatásvadász módszereivel), hanem mert divat. Nekem puszta kultúrsznobizmusból már csak azért is ki fog maradni...

Egyébként mozis élmények szintjén legutóbb két nézhető, de nem kifejezetten jó filmet sikerült kiválasztani: az egyik a Szerelmem nyara című kis leszbikus szösszenet volt, ami a maga módján egész kis helyes, de talán túl nagy feladat volt számára pár mélyenszántóbb gondolat boncolgatása (mondjuk a nagy láv bájosan naív részét meg tényleg korrektül bemutatta), a másik meg a Vadító szép napok című keleti film, Wong Kar-wai egyik korai darabja. Művészi, hangulatos, csak kicsit unalmas.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 23 Tue, 7:17 pm 
Offline
Member

Joined: 2006 Apr 29 Sat, 11:13 am
Posts: 74
Location: Budapest, Magyarország
Zoska wrote:
Érdekes ez a Da Vinci-mánia mostanában. Mindenki elolvassa, megnézi, végiggondolja, hogy legyen róla véleménye. Nem azért olvassák, nézik mert jó (hiszen ponyva, annak is az alja a maga hatásvadász módszereivel), hanem mert divat. Nekem puszta kultúrsznobizmusból már csak azért is ki fog maradni

igen igen, meg aki olvasta a könyvet az meg is nézi a filmet, mert kíváncsi rá, hogy mennyire sikerült a vászonra vinni úgymond, aki meg a filmet látta, az pedig fordítva. de amúgy akkora reklám meg felhajtás van körülötte, nem csoda, hogy mindenki kíváncsi rá - pl. én is :)
Zoska wrote:
Vadító szép napok című keleti film

azt én is szerettem volna megnézni :? az nem baj, ha unalmas egy kicsit, a Bábok is elég vontatott volt, de nekem pl nagyon tetszett

_________________
Image
^_^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 23 Tue, 7:27 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2004 Nov 15 Mon, 2:37 am
Posts: 468
Huh, hát a Bábok nem egy unalmas film, csak lassú (ott érezni kell minden egyes képkockát, mert a dolgoknak van egy mélyebb, metaforikusabb értelme is, amit elsőre nem is feltétlen lehet észrevenni). Azért az... más kategória. Ez is egy lírai film, de a film vége olyan, mintha elvágták volna, nincs jólesően mély benyomás utána.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 23 Tue, 7:57 pm 
Offline
Member

Joined: 2006 Apr 29 Sat, 11:13 am
Posts: 74
Location: Budapest, Magyarország
Zoska wrote:
Huh, hát a Bábok nem egy unalmas film, csak lassú (ott érezni kell minden egyes képkockát, mert a dolgoknak van egy mélyebb, metaforikusabb értelme is, amit elsőre nem is feltétlen lehet észrevenni). Azért az... más kategória. Ez is egy lírai film, de a film vége olyan, mintha elvágták volna, nincs jólesően mély benyomás utána.

ja értem... hát, mindenesetre a Bábok nagyon szép. a történetek is, meg a képek is. váhh.. gyönyörűek *olvadozás* -->:drop2: :sweatdrop:
amúgy már biztos mindenki látta, de sztem a Chihiro szellemországban is egy MUST SEE. meg persze a Vándorló palota :)

_________________
Image
^_^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 23 Tue, 8:17 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Vandorlo Palota szerintem borzaszto volt, messze a legrosszabb eddigi Miyazaki.
Bábok nekem nem uncsi volt, inkabb csak érdektelen, leszámítva persze azokat a részeket amikor Kyoko Fukada énekelgetett. (<3)
Da Vinci meg az abszolut hidegenhagyós, eszembenemjutnahogymegnézzemes kategória. meg különben is, szerepel benne tomhanks és tomhanks filmet meg elvböl nem nézek.

hmhmm.. ellenben jön le a Jungle Holocaust (The Last Cannibal World) meg megvan mégegy újabb Weismuller-es Tarzan film, tehát biztosítva van a betevö magasmüvészet adagom. :pinky2:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 23 Tue, 11:56 pm 
Offline
Member

Joined: 2006 Apr 29 Sat, 11:13 am
Posts: 74
Location: Budapest, Magyarország
Case wrote:
Vandorlo Palota szerintem borzaszto volt, messze a legrosszabb eddigi Miyazaki.

miért? nem tudom, engem eléggé meghatott őszintén szólva :) nagyon tetszik a történet is, meg a "tanulság" is úgymond, amit leszűrtem belőle végül. szóval sztem nagyon szép és romantikus, és nem biedermeier-módra, hanem tényleg. szép. nagyon. :) :cry:
de amúgy a nem-olyan-magas-művészet is tele van jó filmekkel :) pl Amélie csodálatos élete :love: :smile2:
Case wrote:
amikor Kyoko Fukada énekelgetett. (<3)

:love3: nagyon ari volt :smile2:
hm, amúgy a Sziget c. filmet látta vki? (asszem eredetileg Seom, nem az amerikai szigetre gondolok) és ha igen, jó film?

_________________
Image
^_^


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 615 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 41  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group