Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 5:11 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 49 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

+JRock/Visual klasszikusok+
L'Arc~en~Ciel 15%  15%  [ 12 ]
Pierrot 3%  3%  [ 2 ]
Baiser 1%  1%  [ 1 ]
Buck-Tick 13%  13%  [ 10 ]
Shazna 1%  1%  [ 1 ]
Dir en grey 25%  25%  [ 20 ]
Siam Shade 4%  4%  [ 3 ]
X-Japan 19%  19%  [ 15 ]
Kuroyume/Sads 4%  4%  [ 3 ]
Malice Mizer 11%  11%  [ 9 ]
Laputa 4%  4%  [ 3 ]
Total votes : 79
Author Message
 Post subject: A Nagy JRock Battle!
PostPosted: 2003 Oct 03 Fri, 6:31 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Kinek kik a legföbb kedvencek és miért? :D

Nálam Buck-Tick az abszolút favorit megközelíthetetlenül... nem mintha a többieket nem szeretném (majdnem xD) mind, de a B-T következetesen magas szinvonala, az, hogy a rengeteg stílusváltás ellenére sem tudtak hibázni.. nomeg a szimpla zsenialitásuk számomra öket kiemeli a többiek közül. :smile3:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Oct 04 Sat, 9:54 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
Én erre a kérdésre másképpen sem tudnék válaszolni, minthogy X-JAPAN!!! Számomra ők a totális no.1 klasszikusok. '82-ben alakultak ugye, mikor én még meg sem születtem, és 15 évig együtt voltak. Szinte kivétel nélkül minden számukat zseniálisnak tartom, bár meg kell mondani, hogy a stílusuk nem volt annyira változatos, mint például a Laruku-é. Voltak metál-számaik, és voltak szívszorító balladáik. Ezek közül is számomra a legkiemelkedőbb az Art of Life. Nem tudni, lenne-e ma egyáltalán visual, ha Yoshiki annak idején nem kezdi ezt el. Meggyőződésem, hogy sok ma játszó visual-banda félreértelmezi azt, amit Yoshiki egykor ki akart fejezni a kinézetével, és túlságosan felszínessé válnak. De ez egy másik téma. Saját lemezkiadót is alapítottak, amely nélkül sem ők, sem sok más kezdő visual-együttes sem tudtak volna lemezt kiadni. Yoshiki az egyik legtehetségesebb zenész/zeneszerző/dalszövegíró, akit ismerek (a másik ugye Gackt), hide-chan pedig a sajnálatos halálából adódóan (is) egy páratlan kultuszfigura. És az X végül de nem utolsó sorban azért is a kedvencem, mert olyan méltóságteljesen tudták befejezni a közös pályafutásukat, hogy az valami csodálatra méltó. Úgy búcsúztak el a közönségtől, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Szerintem végtére egy egész országot mozgattak meg zenei téren, és fogták össze az embereket. Elindították útjára a visual stílust, amiért mi oly nagyon hálásak vagyunk nekik. WE ARE X!!!~_^

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Oct 04 Sat, 10:14 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
Case, ez nem ér... Most választanom kellett a Laruku meg a Siam Shade között! És mivel mostanában a Siam Shade összes van a diskmanben, amivel járkálok, erősen befolyásolva éreztem magam a szavazásnál :sweatdrop:
Tehát SSh. És most ITT szavazok a Larukure is :idol:
Mindkét együttes zenéjét, dalszövegeit nagyon szeretem, és persze a zenészeket se felejtsük ki! Az előadásmód, ahogyan a banda tagjai kommunikálnak a közönséggel (=ahogyan közvetítik a dalt, annak mondanivalóját) nagyon sokat nyom a latban. Nekem legalábbis fontos :D

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Oct 04 Sat, 12:57 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2003 Feb 21 Fri, 6:35 pm
Posts: 13
Mana, azért én helyetted is szavaztam a Larukure :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Oct 04 Sat, 2:38 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
Lulu wrote:
Mana, azért én helyetted is szavaztam a Larukure :mrgreen:


:smile2:

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: A Nagy JRock Battle!
PostPosted: 2003 Oct 05 Sun, 1:04 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Moou, de ez nem fair.... es most akkor a klasszikusokra kell szavazni, vagy a kedvencekre? :D Mer' pl. a Siam Shade-et nem hivnam klassziusnak, viszont ugyebar igencsak ott van a legeslegnagyobb kedvenceim toplistajan... xD

No mindegy, sz'al vegul a Larukut valasztottam, mert ok azok, akik meg klasszikusok is. ^^; Bar nem igazan volt hatasuk a JRock szinterre/hangzasra, de ezert is szeretem oket: ok egy pontosan meghatarozhatatlan, egyedulallo dolog (voltak? >_>), akik egyszerre szervesen a JRock reszei, megis valamennyire mindig kilogtak belole. Meg persze zeneileg se nagyon meghatarozhatok, hiszen a Realig nem nagyon volt olyan, hogy "tipikus Laruku", csak a hangzas teren lehetett ezt-azt "Larukus" hangzaskent azonositani. Meg persze ott a rengeteg stilusvaltas (uj album, uj stilus :D ), amik soran szinte (True >_>) mindig sikerult megmaradniuk a magas szinvonalon, es otletes, elegans, es legfokeppen gyonyoru zenet csinalniuk (de meg a True kislemezei, meg az otletesebb szamai is kis gyongyszemek).

Ami a SSh-t illeti, naluk ugye az ot figura (aze' nem mindennapi :P) tehetsegenek kombinalasabol letrejott zene az, ami megfogott, de meg annal is inkabb az egyuttes "mondanivaloja", amit a zene akar szoveg nelkul is ugyanolyan nyiltan es egyertelmuen kozvetitene... No meg persze, ahogy Mana is irta, a zeneszek maguk, a hozzaallasuk - a teljes oszinteseg, nyiltsag a kozonseg fele. Lehet, hogy a SSh se zeneileg, se "szovegileg" nem a legeslegeredetibb es legzsenialisabb egyuttes, de rajtuk egyertelmuen erezheto, hogy a lelkuket is beleadjak a zenelesbe, akarmilyen giccsesen is hangzik ez. :wink: (Mellesleg az osszes JRock "fandom" kozul, amikkel eddig talalkoztam, a SSh es a Sophia rajongoi a legszimpatikusabbak. ^^)

No, de persze mindez nem azt jelenti, hogy a listan szereplo tobbieket nem szeretem (legalabbis a tobbseget ^^;; de a "kisebbseggel" sincs bajom, legfeljebb nem kulonosebben erdekelnek) van ott meg jonehany nagy klasszikus meg zsenialis dolog (Kiyoharuuuu~ ...apropo, Ryu papaek miert nincsenek a listan? o_O), de az en pici sziveckemhez a fent emlitett ket tarsasag all a legkozelebb. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Oct 05 Sun, 5:25 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Nekem nincs abszolult kedvencem, mert itt komoly bajom lenne a Laruku, Buck-Tick, X-Japan, Malice meg Deg krízisben, no meg egy Pierrot is befigyel, de csak kissé, mert a régi nagy jó volt. Mégis a Deg-re szavaztam, mert őket errefelé úgyse szereti senki, tehát legalább egy szavazatot kapjanak ^^". Meg éppen őróluk gyűjtöm a videókat, meg ugye ..... khm..... ott vannak a fiúk is :oops: . No meg tudatlan vagyok, mert van amit nem ismerek: Baiser, Shazna, Siam Shade és Kuroyume/Sads. De szavazatokban gondolom őket nem kell félteni ^^", bár megjósolnám, hogy a Laruku igen túlerőben van a társulatot ismerve :D , de ez nem gond, hisz megérdemlik. Meg nem igen értem az egészet, hogy most mi mitől klasszikus. Itt a nagyon elhíresült lehet, hogy jobb kefejezés lenne, mert pl. amire szavaztam, azt nem tartom klasszikusnak: csupán 6 évnyi pályafutás, ami még tart egyfolytában. Ez egy X-hez vagy egy Buck-Tickhez képest kutyafüle!

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Oct 05 Sun, 6:01 pm 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2003 Oct 05 Sun, 5:40 pm
Posts: 3
Gondolom viszont klasszikusnak számíthat a Malice Mizer.... Én nem tudom, de nálam ők félistenek, úgyhogy ez kellett :D !

_________________
I'm a worthless piece of flesh only able to feel desire!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Oct 05 Sun, 6:05 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Nini :shock: ! Egy Kurai-chan! De jó fej vagy! :wink: Hatalmas kő esett le a szívemről, hogy a Malicera is szavazott valaki! :!:

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: A Nagy JRock Battle!
PostPosted: 2003 Oct 06 Mon, 11:30 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Lulu & kurai: üdvözlet a fórumon! :mrgreen:

mana wrote:
Case, ez nem ér... Most választanom kellett a Laruku meg a Siam Shade között!

:twisted:

mufurc wrote:
es most akkor a klasszikusokra kell szavazni, vagy a kedvencekre?

Kedvencekre.. ^^ Csak próbáltam a legnagyobb hatású csapatokra leszorítani a keretet, hogy azért mégse több tucatnyi lehetöség legyen már. :) Es ezért került bele Deg is, mert igaz, hogy a többiekhez képest újabbak, de a Missa/Gauze idöszakuk nagyon nagy hatással volt a szintérre. (hasonló okokból be kellett volna kerülni a listába a cali=gari-nak is, de örájuk úgysem szavazott volna senki... ^^" Glay-röl meg elfeledkeztem.. :?)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Dec 08 Thu, 10:30 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Nov 27 Sun, 4:44 pm
Posts: 2832
A DEGre szavaztam, annak ellenére, hogy Larukut hallgatok mostanában-na néha megy 1-2 Malice Mizer is-Hát igen...mégis ők "az első japán zenekarom" voltak, ezért egy kicsit "intimebb" a kapcsolatom velük-meg a többiektől nincs is annyi zeném, meg pv-m, mint tőlük-Szubjektívan ítélkeztem a zenéjükről(objektívan nem is tudok)OFF:Ja....és............TOSHIYAAAAAAAA!Miért nem nőnek születtél?Álmaim nője lennél-külsőre- :cry: Ez de szívás! :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: A Nagy JRock Battle!
PostPosted: 2005 Dec 09 Fri, 12:06 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2004 Jan 19 Mon, 6:07 pm
Posts: 303
Location: The hill of Acropolis
Case wrote:
mana wrote:
Case, ez nem ér... Most választanom kellett a Laruku meg a Siam Shade között!

:twisted:

gonosz
Case wrote:
mufurc wrote:
es most akkor a klasszikusokra kell szavazni, vagy a kedvencekre?

Kedvencekre.. ^^

Na akkor a probléma megoldódott... Deg.
Először Kuroyume és Dir en grey között gondolkoztam. De mivel én sem tartom klasszikusnak a Diru-t és mivel Kiyoharu nélkül ők sem lettek volna olyanok amilyenek most... ( itt Kyo-ra gondol :heart: ) szóval itt egy kicsit gondolkoztam. Aztán Buck-Tick is eszembe jutott, hogy milyen super zenéket csinál, és milyen rég óta csinálják, és mindig olyan jók...
De lényeg a lényeg: a kedvencem a Dir en grey bármilyen jók is a többiek.. :twisted:
Case wrote:
Glay-röl meg elfeledkeztem.. :?)

Szerintem még be lehet tenni utólag.. vagy nem?
Elméletileg minden programot át lehet írni... vagy mivel már elkezdődött a szavazás ezért már nem megy?

_________________
ImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Dec 09 Fri, 11:45 am 
Offline
Official Cheerleader
User avatar

Joined: 2004 Mar 31 Wed, 6:24 pm
Posts: 1612
:shock: jézus ilyen topic is van? woooo, ez a fórum tele meglepetésekkel...
és nem ér, egy csomó kedvencem van bennt ;___; de a DeG a 'múzsám' szal övék a szavazatom ^^
Tokubei wrote:
OFF:Ja....és............TOSHIYAAAAAAAA!Miért nem nõnek születtél?

hahh, mintha csak Caset hallannám xDDDDDDD

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Dec 09 Fri, 12:20 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
Malice-ra szavazok! *végülis annak köszönhető h jrockot hallgatok..*

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Dec 09 Fri, 6:50 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Jan 08 Sat, 11:44 pm
Posts: 254
Location: Hallo? 2-es elme, tessék.
hééééééééééééé.... ez így nem fair... ennyi jó banda... mellesleg Case, Glay-t miért hagytad ki? És most mire szavazzak? ... ... ... *gondol gondol gondol* legyen Malice...

_________________
~Feel up! Come on!~

Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 49 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 200 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group