Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 1:17 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 580 posts ]  Go to page Previous  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 05 Wed, 9:41 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Tenshi- Iya wrote:
Nagyon jól elmondtad de sajnos a keverős ember nem volt ilyen lelkiismeretes, 7 órán át szünet nélkül énekeltem ezeket, és azt hittem hogy jó amt csinálok, mert mondtam neki, szóljon ahogy nem vagyok jó ritmusban vagy ahogy tré van. :( Elhiheted hogy ha azt mondja 6.szorra énekeljed fel te hamis parazst barom, akkor újra megteszem, de nem mondta. :(

az ilyen stúdiósokat hagyni kell a picsába nyomogassa a gombokat és ti meg hallgassátok hogy milyen... aztán kérjétek el az összes hangsávot és adjátok oda valakinek aki ért hozzá ...mert ebből az egészből sokkal jobbat ki lehetett volna hozni keverésileg (és ezzel nem azt mondom hogy rossz lenne amit csináltatok...csak hogy a keverés iszonatos durva bakikat vétett amit egy otthoni 60 ezres pc-vel kb 3szor olyan jól meglehett volna csinálni.)


még arra sem vette a fáradtságot hogy panolja a a zenészeket... (hang középre gitárok ki a szélére.. a dob tamjai, cinjei körbe ölelik a zenét .. az énekre nem rakott rendes kompresszort ezért szól hátul ahelyett hogy ott lenne a fejemben az utolsó sóhajod is...az meg hogy mondjuk megduplázza a hangsávot és két különböző hangszínt ad neki,..ami ugyan nem vokál de már úgy is sokkal durvábban szól)...

szal ez tényleg ne a ti hibátok..csak nagyon gáz hogy ezért emberek pénzt kérnek el

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 05 Wed, 9:43 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2006 May 26 Fri, 10:47 am
Posts: 237
Location: szekrények
na ha így értesz hozzá, akkor legközelebb , mi lenne, ha te kevernéd? Mert bár alig értem, de jónak hangzik ^_^
(Ja és nem is kis pénzt kért. Az egyik ismerősöm aki ezt tanulja szakmának nem akarta elhinni. Nem baj, lesz jobb is.)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 05 Wed, 9:47 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Apr 25 Wed, 10:05 am
Posts: 4812
O-chan wrote:
Zeneileg haladunk, fejlõdünk, az amúgy kb feburár elejére várható újabb megjelneésünkön terveink szerint 3 vadonat új számmal és kb 2 feldolgozással készülünk. Én magam is kíváncsian állok elébe, a kihívás és a cél megvan aztmodnom hajrá!


Mik lesznek a feldolgozások??? *.* :love: *hatalmas puppy eyes-szal szépen néz és aranyosan pislog* XD

_________________
Sakura Tsukiyodevartblog


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 05 Wed, 9:47 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Tenshi- Iya wrote:
na ha így értesz hozzá, akkor legközelebb , mi lenne, ha te kevernéd? Mert bár alig értem, de jónak hangzik ^_^
(Ja és nem is kis pénzt kért. Az egyik ismerősöm aki ezt tanulja szakmának nem akarta elhinni. Nem baj, lesz jobb is.)


én két évig dolgoztam stúdióban a keverőpult mind a két oldalán... és amúgy nagyon szívesen ... olyan stúdiót kell találni amit abszolút lehet bérelni...magyarul odaengednek a keverőpulthoz...

eleve 7 óráig nem lehet énekelni..én tudom milyen durva...amikor ugyanazt a hangsúlyt 30adszorra kell venni...én pedig elég beképzelt pöcs vagyok de akkor én konkrétan elsírtam magam... az éneklés igényli hogy az ember minden gátat félredobjon és tisztaszívből énekeljen..ekkor a legsebezhetőbb az ember..egy ,múűvész pláne... 3-4 óra után már csak folyamatosan romlik a teljesítő képesség..lehet hogy mondjuk már tisztábban megy egy sor de lelkileg teljesen elfásul az énekes.... mert valjuk be nem lehet napi 7 órán át újra és újra teljes szívbedopbással meghalni egy számban.

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 05 Wed, 9:54 pm 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2006 Feb 06 Mon, 7:44 pm
Posts: 810
Mona wrote:
Tenshi- Iya wrote:
na ha így értesz hozzá, akkor legközelebb , mi lenne, ha te kevernéd? Mert bár alig értem, de jónak hangzik ^_^
(Ja és nem is kis pénzt kért. Az egyik ismerősöm aki ezt tanulja szakmának nem akarta elhinni. Nem baj, lesz jobb is.)


én két évig dolgoztam stúdióban a keverőpult mind a két oldalán... és amúgy nagyon szívesen ... olyan stúdiót kell találni amit abszolút lehet bérelni...magyarul odaengednek a keverőpulthoz...

eleve 7 óráig nem lehet énekelni..én tudom milyen durva...amikor ugyanazt a hangsúlyt 30adszorra kell venni...én pedig elég beképzelt pöcs vagyok de akkor én konkrétan elsírtam magam... az éneklés igényli hogy az ember minden gátat félredobjon és tisztaszívből énekeljen..ekkor a legsebezhetőbb az ember..egy ,múűvész pláne... 3-4 óra után már csak folyamatosan romlik a teljesítő képesség..lehet hogy mondjuk már tisztábban megy egy sor de lelkileg teljesen elfásul az énekes.... mert valjuk be nem lehet napi 7 órán át újra és újra teljes szívbedopbással meghalni egy számban.


És ez nem MegaSztáros kimagyarázás de a lejutásban ios votl egy elég durva csavar XDDD egyjó ksi autóbaleset után nem épp énekelni van kedve az embernek... ahhozképest viszont (én ott voltam) le akalappal még így belsősként is.

Shizu wrote:
O-chan wrote:
Zeneileg haladunk, fejlődünk, az amúgy kb feburár elejére várható újabb megjelneésünkön terveink szerint 3 vadonat új számmal és kb 2 feldolgozással készülünk. Én magam is kíváncsian állok elébe, a kihívás és a cél megvan aztmodnom hajrá!


Mik lesznek a feldolgozások??? *.* :love: *hatalmas puppy eyes-szal szépen néz és aranyosan pislog* XD


Meglepetés nem mondom meg xDDDDDD

_________________
:heart: MIKO :heart:
ImageImage

★Orcoo blogja★


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 05 Wed, 9:57 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2006 May 26 Fri, 10:47 am
Posts: 237
Location: szekrények
Ne is mondjad szünetem sem volt, és nem hiszed el: FOLYAMATOSAN BAGÓZTAK! ÉS ALLERGIÁS VAGYOK A CIGFÜSTRE!!!! a garatom már ki volt szárdva a hörgés sem sikerült a felvételen mert ki volt száradva, az orrom be volt dugulva, 2-3 óráig ment utána fizikai fáradalmakat éreztem. Én a végén sírtam el magamat, hogy milyen szar voltam, és semmi értelme nem volt az egésznek. Na ez óta gondolom meg ezerszer hogy én fikázzak e bármit is amiit ember felénekelt, mert én vért izzadtam. (próbáink általában 1 és fél órásak fél óra szünettel amit tartok, szóval az egyhuzamos 7 óra igencsak lestrapált)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 05 Wed, 10:00 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
azért pihikre figyelj! tönkrevágni sem érdemes a hangszalagokat o.o,

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 05 Wed, 10:00 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Tenshi- Iya wrote:
Ne is mondjad szünetem sem volt, és nem hiszed el: FOLYAMATOSAN BAGÓZTAK! ÉS ALLERGIÁS VAGYOK A CIGFÜSTRE!!!! a garatom már ki volt szárdva a hörgés sem sikerült a felvételen mert ki volt száradva, az orrom be volt dugulva, 2-3 óráig ment utána fizikai fáradalmakat éreztem. Én a végén sírtam el magamat, hogy milyen szar voltam, és semmi értelme nem volt az egésznek. Na ez óta gondolom meg ezerszer hogy én fikázzak e bármit is amiit ember felénekelt, mert én vért izzadtam. (próbáink általában 1 és fél órásak fél óra szünettel amit tartok, szóval az egyhuzamos 7 óra igencsak lestrapált)


nem tudom hogy kaptátok meg végül az anyagot de kötelessége kiírni sávonként is az audio fájlokat... meg lementeni a program beállításait hogy aztán ti bármikor újra keverhessétek vagy bármi.

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 05 Wed, 10:03 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2006 May 26 Fri, 10:47 am
Posts: 237
Location: szekrények
Legközelebb majd elviszünk kabalának , és megmondod a keverősnek mit kéne csinálnia, ha ballép valamit ^_^

Én amúgy igazából ennek is örülök, hogy végre meglett a fellépés, ezzel leesett egy teher rólam, hogy végre elindultunk. Innen már rosszabb nem lehet csak jobb szerintem. (remélem :shock: )


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 05 Wed, 10:12 pm 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2006 Feb 06 Mon, 7:44 pm
Posts: 810
Mona wrote:
Tenshi- Iya wrote:
Ne is mondjad szünetem sem volt, és nem hiszed el: FOLYAMATOSAN BAGÓZTAK! ÉS ALLERGIÁS VAGYOK A CIGFÜSTRE!!!! a garatom már ki volt szárdva a hörgés sem sikerült a felvételen mert ki volt száradva, az orrom be volt dugulva, 2-3 óráig ment utána fizikai fáradalmakat éreztem. Én a végén sírtam el magamat, hogy milyen szar voltam, és semmi értelme nem volt az egésznek. Na ez óta gondolom meg ezerszer hogy én fikázzak e bármit is amiit ember felénekelt, mert én vért izzadtam. (próbáink általában 1 és fél órásak fél óra szünettel amit tartok, szóval az egyhuzamos 7 óra igencsak lestrapált)


nem tudom hogy kaptátok meg végül az anyagot de kötelessége kiírni sávonként is az audio fájlokat... meg lementeni a program beállításait hogy aztán ti bármikor újra keverhessétek vagy bármi.


Elvileg megvan. Már csak az újabb ráfordított keret az ami nincs meg.

_________________
:heart: MIKO :heart:
ImageImage

★Orcoo blogja★


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 05 Wed, 11:47 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
nem akarok a vitába belefolyni, de egy helyen pontosítanék:
O-chan wrote:
a nem északi együttesek se játszanak deathmetált mert nem odataroznak

A death metal nem észak-európából, hanem Floridából indult (Death, Morbid Angel, stb) és skandinávoknál 1-2 példát (mint amilyen az Entombed) leszámítva soha nem is voltak jelentösebb csapatok. Lehet a black metal-al kevered, de az meg szintén csak félig skandináv, mivel a két alapzenekarból (Venom és Bathory) csak az egyik volt odavaló (az utóbbi) a másik angol volt. Igaz, hogy a második hullám a norvégektöl indult és azóta is észak-európa a black metal fellegvár, de ettöl maga a stílus még nem lesz skandináv.

Csak, hogy a tények a helyükre kerüljenek. ^^

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 06 Thu, 12:19 am 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2006 Feb 06 Mon, 7:44 pm
Posts: 810
Case wrote:
nem akarok a vitába belefolyni, de egy helyen pontosítanék:
O-chan wrote:
a nem északi együttesek se játszanak deathmetált mert nem odataroznak

A death metal nem észak-európából, hanem Floridából indult (Death, Morbid Angel, stb) és skandinávoknál 1-2 példát (mint amilyen az Entombed) leszámítva soha nem is voltak jelentösebb csapatok. Lehet a black metal-al kevered, de az meg szintén csak félig skandináv, mivel a két alapzenekarból (Venom és Bathory) csak az egyik volt odavaló (az utóbbi) a másik angol volt. Igaz, hogy a második hullám a norvégektöl indult és azóta is észak-európa a black metal fellegvár, de ettöl maga a stílus még nem lesz skandináv.

Csak, hogy a tények a helyükre kerüljenek. ^^


Igen lehet h én voltam félreinformálva az nagyon könnyen előfordulhat, szal köszi ^^! Azonban amit monsani akartam az a te leírásodban is benne van. Mindeki azt játszik amit szeret és ami neki a szívéhez közel áll.

_________________
:heart: MIKO :heart:
ImageImage

★Orcoo blogja★


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 06 Thu, 9:10 am 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2006 May 26 Fri, 10:47 am
Posts: 237
Location: szekrények
ez kezd nevetségeség válni a szememben, bát lehet csak nekem? ez a ki mit játszik? :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 08 Sat, 3:18 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 Jan 16 Mon, 2:57 pm
Posts: 1303
Location: Oita (Japán)
Még jó, hogy én csak a japán-black metált szeretem :lol:

_________________
★ZEARLoT★ /// ☆Zearurotsu ≠ Rushifuru☆・‥�━━━★ Lucifer vagyok bammeg!!!
www.nihongary.blogspot.com ★★★ www.zearlot.blogspot.com
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Dec 17 Mon, 9:13 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2006 Dec 08 Fri, 1:48 pm
Posts: 1205
Location: Pest
még mindig szintist kerestek.?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 580 posts ]  Go to page Previous  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 144 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group